درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

آیا موهای نازک و کرکی را می توان لیزر کرد ؟

آیا موهای نازک و کرکی را می توان لیزر کرد ؟

با توجه به اینکه لیزر موهای زائد توسط دستگاه های متفاوتی انجام می شود می توان مطمئن بود که تقریبا هر نوع رنگ پوستی با هر نوع مویی در هر ضخامتی می تواند از دستگاه لیزر موهای زائد استفاده کند.  ایجاد زیبایی با از بین بردن موهای زائد می تواند یکی از موثر ترین روش هایی موثر در زیبای شناسی مطرح شود.

آیا موهای نازک و کرکی را می توان لیزر کرد

داشتن موهای زائد و رشد آنها تا حدود بسیار زیادی افراد را با معضلات و مسائل بسیاری روبرو کرده است. برای این منظور دستگاه های لیزر موهای زائد در انواع متفاوت و با طول موج های مختلف تولید شده است که می تواند برای هر نوع پوستی با ویژگی های خاص استفاده شود.

افرادی که دارای موهای نازک و کرکی هستند نیز می توانند کاندید لیزر موهای زاید باشند. البته لازم به ذکر است که لیزر موهای زائد بر روی این افراد ممکن است کمی بیشتر از افراد دیگر به طول بیانجامد؛ زیرا لیزر بر روی موهای ضخیم و تیره بیشتر و در زمان سریعتری می تواند نتیجه بخش باشد.

برای این منظور افرادی که دارای موهایی کم پشت و نازک هستند نیز باید اندکی صبور باشند تا نتایج بعد از لیزر موهای زائد را مشاهده کنند. برای این افراد دستگاه لیزری که بتواند نور شدیدی را تولید کند می تواند گزینه مناسبی برای از بین بردن موهای زائد در نظر گرفته شود.

برای این منظور از دستگاه لیزر IPL می توان برای این افراد استفاده کرد و نتایج را در مدت زمان کوتاه تری نسبت به دستگاه های لیزر VPL که دارای پالس های نوری متغیر است مشاهده کرد.

تاثیر لیزر بر موهای نازک و کرکی

به دلیل اینکه اساس کار لیزر موهای زائد جذب رنگدانه و ملانین موجود در مو است به همین دلیل موهایی که دارای رنگ تیره ای هستند می توانند نتایج لیزر موهای زاید را سریعتر مشاهده کنند. منبع نوری که از لیزر ساطع می شود فولیکول های مو را هدف قرار میدهد و به دیگر بافت های اطراف پوست آسیبی وارد نمی کند.

مشاهده مطلب
علت ضخیم شدن مو بعد از لیزر موهای زائد چیست ؟

آیا موهای نازک و کرکی را می توان لیزر کرد

این پرتوها توسط ملانین موجود در مو جذب می شوند و به از بین بردن فولیکول مو از این طریق می انجامند. در افرادی که دارای پوستی تیره و رنگ مویی مخالف با آن هستند این امکان ایجاد می شود که گرما سریعتر جذب شود و موهای زائد این افراد در مدت زمان کمتری از بین برود.

افرادی که دارای موهای بلوند و یا روشن هستند جذب گرما توسط رنگ دانه مو برای آنان بسیار کمتر اتفاق می افتد. به همین دلیل نتایج به مدت طولانی تری قابل مشاهده است. امروزه برخی از دستگاه های لیزر موهای زاید ایجاد شده است که می توانند به رفع این مشکل بپردازند.

دستگاه لیزر الکساندرایت را می توان یکی از این دستگاه های لیزر موهای زائد برای هر نوع مو و پوستی عنوان کرد. شدت پرتو نوری و پالس هایی که در این لیزر وجود دارد می تواند بر روی موهای کرکی و نازک تاثیر گذار باشد و به از بین بردن دائمی این موها کمک کند.

چه لیزری برای موهای نازک و کرکی موثر است ؟

با توجه به اینکه دو نوع مو در بدن افراد وجود دارد می توان متناسب با هر نوع مو از دستگاه لیزر متفاوتی نیز برای از بین بردن موهای زائد استفاده کرد. موهای values و موهای ترمینال. موهای values در واقع به صورت کرک در کل بدن وجود دارند و تقریبا کل سطح بدن را می توانند بپوشانند.

این موها دارای رنگی نامرعی هستند و در اندازه های کوتاه و بسیار نازک در سطح بدن قرار دارند. در واقع بیشتر مردم متوجه این نوع موها بر روی اندام خود نمی شوند و بیشتر برای از بین بردن موهای ترمینال که دارای ضخامت و رنگ تیره ای هستند از لیزر موهای زائد استفاده می کنند.

به همین دلیل لیزر موهای نازک و کرکی در اکثر مواقع اتفاق نمی افتند. برای این منظور تولید کنندگان دستگاه لیزر موهای زائد در این فکر افتادند تا دستگاه لیزری را روانه بازار کنند تا بتواند این موهای کرکی و نازک را نیز از بین ببرد.

برای این منظور دستگاه الکساندرایت می تواند یکی از بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد باشد که از این طریق با تولید شدت نور بیشتر می تواند فولیکول های این نوع از مو ها را هدف قرار دهد. نوع دیگری از دستگاه لیزر موهای زائد وجود دارد که به shr معروف است.

در واقع در این نوع از لیزر موهای زاید از متد های پیشرفته تری استفاده شده است که می تواند برای انواع پوست ها و با هر نوع مویی مناسب باشد. در واقع روشی که این لیزر موهای زائد ارائه می دهد بسیار متفاوت از سایر دستگاه های لیزر است.

مشاهده مطلب
آیا از بین بردن موهای زائد صورت توسط لیزر دردناک است؟

در دستگاه لیزر shr پرتوهای نوری با شدت کم و در زمان طولانی تری به سطح پوست تابانده می شود تا به طور تدریجی درم پوست را گرم کند و از این طریق فولیکول های موهای زائد را از بین می برد.

این روش برای از بین بردن موهای کرکی و نازک یکی از بهترین روش ها است که در دستگاه های لیزر موهای زائد در انواع دیگر وجود ندارد.

تاثیر رنگ پوست بر لیزر موهای نازک و کرکی ؟

رنگ پوست را می تواند یکی از عواملی دانست که بر طبق آن دستگاه لیزر موهای زائد توسط پزشک متخصص در این زمینه انتخاب می شود. همانطور که گفته شد لیزر موهای زاید برای اینکه بتواند نتیجه موثری را در از بین بردن موهای کرکی و نازک داشته باشد باید از روش به خصوصی در این زمینه استفاده کند.

در واقع رنگ پوست و رنگ مو برای لیزر موهای زائد باید دارای تضاد باشند. از آنجایی که برای رفع موهای زائد توسط لیزر، رنگدانه های مو مورد هدف قرار می گیرد برای این منظور بهتر است که رنگ مو و پوست دارای تفاوت باشند.

به عنوان نمونه فردی که دارای پوست روشن با رنگ موی تیره است می تواند کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد در نظر گرفته شوند. در افرادی که رنگ پوست و موی یکسانی دارند پرتوهای لیزر نمی توانند در تشخیص زود هنگام ملانین مو تاثیر گذار باشند.

به همین دلیل ممکن است که سطح پوست را هدف قرار دهند و از این طریق به آسیب های پوستی بیانجامد؛ و یا تغییر رنگ در پوست را سبب شوند.

آیا لیزر موهای نازک و کرکی را ضخیم می کند ؟

با توجه به اینکه موهای نازک و کرکی به راحتی و در زمان سریعی نمی توانند توسط لیزر موهای زائد از بین بروند برای این منظور پروسه ای که برای از بین بردن موهای کرکی در نظر گرفته می شود طولانی تر است.

از آنجایی که لیزر موهای زائد بر روی موهای ضخیم و با رنگ مشکی تاثیری گذاری بیشتری دارد، به همین دلیل در ابتدا باید موهای نازک به ضخامت مورد نظر برسند تا لیزر موهای زائد بر روی آنها نتایج مثبتی را در بر داشته باشد.

در واقع لیزر موهای زائد در موهای نازک و کمرنگ نتیجه عکس دارد و به ضخیم شدن آنها می انجامد. به همین دلیل در اغلب موارد پزشک مورد نظر از لیزر این موها اجتناب می کند.

در صورتی که فرد تمایل به لیزر موهای کرکی و نازک خود داشته باشد باید زمان بیشتر و تعداد جلسات طولانی تری را به پزشک مراجعه کند تا این موها به طور کامل از بین بروند و نتایج دائمی و طولانی مدتی را برای افراد در بر داشته باشد.

مشاهده مطلب
لیزر موهای زائد پا و مزایای آن

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک لیزر موهای زائد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع