تزریق بوتاکس

دلیل سردرد بعد از بوتاکس

دلیل سردرد بعد از بوتاکس

دلیل سردرد بعد از بوتاکس

از آنجایی که بوتاکس درمانی سریع و در عین حال موقت برای از بین بردن چین و چروک های صورت در نواحی متفاوت از جمله پیشانی به شمار می رود، طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است. تزریق بوتاکس به طور کلی عملی بی خطر یا عملی با حداقل عوارض جانبی است.

دلیل سردرد بعد از بوتاکس

البته لازم به ذکر است که در مواردی نیز می تواند عوارض کوتاه مدت و بلند مدتی را نیز برای فرد به همراه داشته باشد. یکی از این عوارض سردرد کوتاه مدت پس از تزریق بوتاکس است. طبق تحقیقات انجام شده در حال حاضر هیچ نظر قطعی درباره علت به وجود آمدن سردرد پس از تزریق بوتاکس در افراد مختلف گزارش نشده و تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

این عارضه جانبی معمولا برای افراد زیادی رخ نمی دهد و بیشتر آن هایی که تزریق بوتاکس را پشت سر می گذارند، هرگز احساس سردرد نمی کنند. در مواردی این احتمال وجود دارد که سردرد در افراد، دلیلی غیر از بوتاکس داشته باشد و تنها همزمانی این دو اتفاق، آن ها را به این نتیجه رسانده باشد که دلیل تجربه سردرد، تزریق بوتاکس بوده است. با این وجود هر عارضه ای که پس از یک فرآیند زیبایی اتفاق می افتد، باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرد تا در آینده مشکلی برای فرد ایجاد نکند.

البته می‌توان به این نکته اشاره کرد که تعداد کمی از افراد پس از تزریق بوتاکس به سردردهای خفیف تا شدید دچار می شوند. در مقابل این موضوع می توانیم بگوییم که بوتاکس برای درمان برخی سردردهای مزمن و میگرنی نیز استفاده می شود. در بسیاری از موارد نیز بیماران پس از درمان با تزریق بوتاکس از نتیجه آن بسیار راضی بوده و هیچ گونه سردردی را تجربه نمی کنند.

سردرد های پس از تزریق بوتاکس، تجربه نادری هستند که اگر به وجود بیایند، ظرف چند ساعت تا چند روز از بین خواهند رفت. بر اساس آمارهای رسمی، تنها «یک درصد» از افرادی که تزریق بوتاکس را تجربه می کنند، دچار سردرد های شدید می شوند و این سردردها، ممکن است بین دو هفته تا یک ماه برای آن ها ادامه پیدا کند.

چه عواملی باعث ایجاد سردرد بعد از تزریق بوتاکس می شود ؟

هنوز دلیل قطعی برای اینکه چگونه تزریق بوتاکس در برخی از افراد منجر به بروز سردرد می شود و در برخی دیگر سردرد را کاهش داده یا از بین می برد هنوز بدست نیامده است؛ اما به طور کلی عوامل مختلفی می تواند در ایجاد سردرد پس از تزریق بوتاکس نقش داشته باشد.

یکی از این موارد می تواند مربوط به انقباض بیش از اندازه عضلات خاص در صورت فرد پس از تزریق بوتاکس باشد. همانطور که می دانید تزریق بوتاکس در اعصاب خاصی از صورت انجام می گیرد که تزریق در این بخش با تاثیر بر اعصاب آن ناحیه باعث فلج شدن موقت برخی از ماهیچه ها شده و در مقابل منقبض شده بعضی از ماهیچه های دیگر می شود.

انقباض ماهیچه پس از تزریق بوتاکس باید به میزان مشخصی اتفاق بیافتد. در غیر این صورت، ممکن است فرد به سردرد های ناخوشایند دچار شود و این عارضه جانبی را تجربه کند.

اگر این انقباض در ماهیچه ها بیش از حد باشد، می تواند منجر به ایجاد سردرد در فرد شود. همچنین از دیگر عواملی که می تواند در بروز سردرد در تزریق بوتاکس (botax injection) نقش داشته باشد وجود ناخالصی در ماده بوتاکس استفاده شده است.

دلیل سردرد بعد از بوتاکس

برخی از پزشکان و کسانی که عمل تزریق بوتاکس را انجام می دهند ممکن است به خاطر ارزان تر تمام شدن این عمل چه برای خودشان و چه برای بیمار یا به منظور جذب مشتری بیشتر از بوتاکس های بی کیفیت و یا دارای ناخالصی استفاده کنند.

این امر موجب ایجاد عوارضی پس از تزریق بوتاکس از جمله سردرد برای فرد می شود؛ بنابراین در انتخاب یک کلینیک معتبر که از کیفیت بالای مواد مصرفی آن مطمئن باشید، دقت لازم را به خرج دهید.

اگر برای تزریق بوتاکس به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید، اطمینان خواهید داشت که در این کلینیک ها از بوتاکس اصل و خالص برای شما استفاده می شود. این موضوع، احتمال بروز سردرد پس از تزریق بوتاکس را برای شما به شدت کاهش خواهد داد.

بوتاکس امروز انواع متفاوتی دارد و توسط برند های زیادی در دنیا تولید می شود. استفاده از بوتاکس باکیفیت و بدون ناخالصی، آثار جانبی ناشی از این تزریق را به حداقل می رساند و همچنین، نتایج مطلوب تری برای فرد به وجود می آورد.

در غیر این صورت تزریق می تواند عوارض خفیف تا شدیدی را برای فرد به همراه داشته باشد. از آنجایی که بوتاکس به عنوان یک ماده برای تزریق به نواحی مختلف بدن، مخصوصا صورت به منظور زیبای سازی و جوان سازی پوست و همچنین از بین بردن چین و چروک انجام می گیرد، انتخاب کلینیک معتبر در کاهش عوارض تزریق بوتکاس از جمله سردرد می تواند تاثیر چشمگیری داشته باشد.

عامل مهم دیگری که ممکن است به بروز سر درد پس از تزریق بوتاکس بیانجامد، انتخاب یک تکنیک نادرست برای تزریق است. اگر تزریق بوتاکس عمق درستی نداشته باشد و اگر به ماهیچه درستی تزریق نشود، مشکلات زیادی برای فرد به وجود می آورد. به همین خاطر نقش پزشک و تیم پزشکی در نحوه تزریق بوتاکس، به شدت کلیدی به نظر می رسد.

پزشکی که فاقد تبحر و تجربه کافی باشد، نمی تواند تزریق را به درستی انجام بدهد و این موضوع برای فرد متقاضی، مشکل ساز خواهد شد.

چگونه سردرد ایجاد شده بعد از تزریق بوتاکس را درمان کنیم ؟

به طور کلی وقوع سردرد پس از تزریق بوتاکس امری نادر است اما اگر به هر نحوی پس از تزریق بوتاکس دچار سردرد شدید، میزان شدت این سردرد را حتما با پزشک خود در میان بگذارید تا با توجه به شدت سردرد شما در صورت لزوم داروهایی برایتان تجویز گردد که سردرد شما را کاهش دهد.

در این هنگام پزشکان معمولا داروهای مسکنی از قبیل استامینوفن و یا ایبوپروفن برای شما تجویز می کنند که شما می توانید تا زمانی که علائم سردرد به طور دائم از بین برود از این داروها استفاده کنید. در موارد کمتری هم اگر سردرد های فرد با مصرف این مسکن ها برطرف نشود ممکن است که پزشک داروهای مسکن قوی تری را برای فرد تجویز کند.

ممکن است پزشک برای از بین بردن سر درد شما پس از تزریق بوتاکس، برای شما داروی تیلنول نیز تجویز کند. توجه داشته باشید که برای رهایی از سردرد پس از تزریق بوتاکس، باید همه توصیه های پزشک را جدی بگیرید و داروهای تجویز شده توسط او را به شکل دقیق مصرف کنید.

در روزهای پس از تزریق بوتاکس، به هیچ وجه نباید به سراغ مصرف خودسرانه دارو بروید. چرا که این کار ممکن است عوارض زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد و نتایج ناشی از تزریق بوتاکس را تهدید کند.

همچنین یکی دیگر از راه کارهایی که می تواند از بروز سردرد در افراد پس از تزریق بوتاکس جلوگیری کند این است که دزو تزریق بوتاکس کاهش پیدا کنید. در موارد بسیار نادری اگر فرد با توجه به رعایت تمام نکات و همچنین کاهش دادن دوز دریافتی بوتاکس باز هم دچار سردرد های شود ممکن است که پزشک از او بخواهد تا از زیباسازی و جوانسازی چهره خود از طریق تزریق بوتاکس صرف نظر کرده و سعی کند از روش های دیگری برای از بین بردن چین و چروک صورت خود استفاده کند.

واکنش بدن شما به تزریق بوتاکس، تا حدود زیادی پس از اولین تزریق مشخص خواهد شد. در نتیجه اگر پس از اولین تزریق بوتاکس دچار عوارضی مثل سردرد شدید، همان طور که گفته شد می توانید در تزریق های بعدی، در آن را کاهش بدهید و از بروز عارضه های احتمالی جلوگیری کنید.

همچنین بعضی از افراد گاهی تزریق بوتاکس در چند نقطه از بدن را به صورت همزمان انجام می دهند. برای جلوگیری از بروز سردرد، این کار نباید از سوی آن ها انجام شود.

زمان بهبودی سردرد پس از تزریق بوتاکس چگونه است ؟

بسیاری از افراد پس از تزریق بوتاکس به عضلات پیشانیشان یا دیگر نقاط صورت ممکن است سردرد خفیفی را تجربه کنند که این سردرد موقت بوده و بعد از چند ساعت تا چند روز از بین خواهد رفت.

اما در تحقیقاتی که در سال های گذشته بر روی افرادی که تحت درمان با تزریق بوتاکس قرار گرفتند، انجام شد، مشخص گردید که حدود 1 درصد از افرادی که به منظور زیباسازی و جوانسازی چهره خود بوتاکس تزریق می کنند دچار سردرد های شدیدی می شوند که می تواند از حدود دو هفته از زمان تزریق تا چیزی حدود یک ماه نیز ادامه داشته باشد.

البته به صورت کلی سردرد پس از تزریق بوتاکس بسیار محدود بوده و به سرعت سردرد شما از بین خواهد رفت.

اگر سردرد شما پس از چند روز از بین رفت، دیگر دلیلی برای نگرانی وجود ندارد اما اگر این سر درد در بدن شما ماندگار شد، باید حتما موضوع را جدی بگیرید و برای معاینه به پزشک مراجعه کنید. با این وجود حتی در مواردی که افراد پس از انجام تزریق بوتاکس سر درد های شدید را تجربه می کنند، این سردرد ها به مرور زمان برطرف می شوند و بسیار بعید است که چنین سر درد هایی بیش از چند ماه ادامه داشته باشند.

برای جلوگیری از ایجاد درد در زمان تزریق بوتاکس چه کارهایی را باید انجام داد ؟

تزریق بوتاکس عملی است که به طور کلی در هنگام تزریق، شما درد زیادی را حس نخواهید کرد. با این حال بعضی از افراد از پزشک خود می خواهند تا قبل از تزریق بوتاکس از بی حسی در ناحیه ای که می خواهد تزریق صورت گیرد استفاده کند.

بعضی از افراد، مشکلی با تحمل این درد خفیف ندارند و حتی لازم نیست برای آن ها از بی حسی موضعی استفاده شود. با این وجود بعضی های دیگر ترجیح می دهند با استفاده از بی حسی موضعی، دیگر کوچک ترین دردی را نیز احساس نکنند و با خیال راحت به سراغ تزریق بوتاکس بروند. این فرآیند در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود و فرد زمان زیادی را در اتاق انجام تزریق سپری نمی کند.

به خصوص اگر این تزریق به نواحی غیر صورت همچون کف دست یا کف پا به منظور جلوگیری از تعریق زیاد باشد. به طور کلی راه های مختلفی برای بی حس کردن ناحیه مورد تزریق بوتاکس وجود دارد و پزشک می تواند از یک روش یا چند روش برای بی حس کردن ناحیه مورد نظر استفاده کند.

برای مثال پزشک می تواند قبل از انجام عمل تزریق برای شما بی حسی موضعی انجام دهد که ممکن است ابه جهت بی حسی موضعی پزشک از برخی پماد های بی حس کننده استفاده کند. برخی از پزشکان نیز از یخ برای بی حس کردن ناحیه استفاده می کنند.

در مواردی هم دکتر شما ممکن از روش های فیزیکی همچون ماساژ دادن برای کاهش درد شما استفاده کند. در طول عمل نیز این نکته بسیار مهم است که پزشک شما تزریق بوتاکس را به درستی و در جای درست خود انجام دهد چرا که تزریق بوتاکس در منطقه نامناسب ممکن است سبب بروز سردرد در شما شود.

اگر تزریق درست به درستی صورت بگیرد و پزشک این کار را در شرایط کاملا استاندارد انجام بدهد، احساس دردی برای فرد متقاضی شکل نخواهد گرفت. در واقع نحوه تزریق بوتاکس، تاثیر بسیار مهمی در شکل گیری احساس درد برای فردی که این فرآیند را پشت سر می گذارد، خواهد داشت.

تزریق بوتاکس چگونه باعث ایجاد سردرد در افراد می شود ؟

اگرچه بوتاکس یه درمان راحت و سریع برای زیبا سازی جوان سازی پوست است که بدون عمل جراحی به راحتی قابل انجام است اما اگر همین تزریق به ظاهر ساده بوتاکس به درستی صورت نگیرد، می تواند عوارض زیادی را برای فردی که تزریق کرده است به همراه داشته باشد.

بنابراین انتخاب یک پزشک ماهر و متخصص زیبایی برای انجام تزریق بوتاکس بسیار حائز اهمیت است. چرا که خطای پزشک در هنگام تزریق بوتاکس مانند ضربه زدن اشتباه به استخوان پیشانی در هنگام تزریق بوتاکس می تواند منجر به عوارضی همچون بروز سردرد در فرد بیمار شود.

به طور کلی تزریق بوتاکس، یک فرآیند کاملا امن به شمار می رود و مشکلی برای افراد به وجود نمی آورد. بسیاری از افرادی که این تزریق را تجربه می کنند، دچار هیچ عارضه ای نمی شوند و این یکی از دلایلی است که افراد را به انجام این تزریق ترغیب می کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک تزریق بوتاکس مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *