کاشت مو

کاشت موی غیر قابل رشد به چه شکل است؟

کاشت موی غیر قابل رشد

کاشت موی غیر قابل رشد

یکی از راه های مقابله با ریزش مو و برطرف کردن طاسی روی سر، استفاده از روش کاشت مو غیر قابل رشد است. این روش با روش کاشت طبیعی که در آن از مو های خود شما برای کاشت استفاده می شود بسیار تفاوت دارد.

کاشت موی غیر قابل رشد به چه شکل است؟

چرا که در این روش از مو های زنده و طبیعی استفاده نمی شود بلکه از موهایی شبیه سازی شده برای کاشت استفاده می شود که البته شباهت زیادی به مو های طبیعی خود شما دارند و به سختی می توان تفاوت آن با مو های طبیعی را تشخیص داد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

اما همان طور که گفته شد این مو ها زنده نیستند و به همین دلیل توانایی رشد ندارند و پس از مدتی ضعیف شده و نیاز به تعویض دارند. به همین دلیل به آن کاشت موی غیر قابل رشد می گویند. در ادامه درباره ی این روش توضیح می دهیم و تفاوت های آن با روش کاشت مو طبیعی را بررسی می کنیم.

کاشت موی غیر قابل رشد چگونه انجام می شود؟

در این روش ابتدا یک لایه ی بسیار نازک و ظریف روی پوست سر چسبانده می شود. این لایه معمولا به شکل توری با سوراخ های بسیار ریز است.

سپس تکه های موی شبیه سازی شده روی این لایه چسبانده می شوند. این مو ها می توانند طبیعی باشند و برای افرادی باشند که مو های خود را اهدا کرده اند و یا با استفاده از الیاف مخصوص ساخته شده باشند.

مزیت مو های طبیعی نسبت به مو های شبیه سازی شده این است که در برابر حرارت مقاومت بیشتری دارند و می شود آن ها را سشوار کشید؛ اما مو های شبیه سازی شده در برابر حرارت حساس هستند و باید مراقب آنها باشید.

آیا کاشت موی غیر قابل رشد عوارض دارد؟

یکی از مزایای این روش این است که هیچگونه عوارضی چه در کوتاه مدت و چه بلند مدت برای شما نخواهد داشت. این روش کاملا ایمن است و چون در آن نیازی به ایجاد برش در پوست سر نیست، کوچکترین خونریزی و یا حتی درد و سوزش ندارد.

کاشت موی غیر قابل رشد به چه شکل است؟

 

موادی که برای چسباندن مو ها روی پوست سر استفاده می شود نیز برای پوست مضر نیست و اگر این مواد تاریخ گذشته یا فاقد استاندارد های لازم نباشد، هیچ گونه حساسیتی روی پوست ایجاد نخواهد کرد.

موی غیر قابل رشد چقدر ماندگاری دارد؟

ماندگاری این مو ها برای هر فرد متفاوت است و به ویژگی های بدن او بستگی دارد؛ مثلا این که چه رژیم غذایی دارید، چقدر ورزش و عرق می کنید، از چه دارو هایی استفاده می کنید، آیا دیابت دارید و موارد مانند این ها در ماندگاری مو های غیر قابل رشد نقش دارند.

به طور متوسط این مو ها می توانند تا سه ماه دوام داشته باشند. البته اگر مراقبت های لازم را به خوبی انجام دهید و در مواقعی که به آن نیاز ندارید، آن را از سرتان جدا کنید می توانید ماندگاری مو ها را تا چند هفته بیشتر کنید.

آیا مو های کاشته شده با روش کاشت چسبی کمرنگ می شوند؟

در اکثر موارد این اتفاق نمی افتد. اگر مشاهده کرده اید که مو های غیر قابل رشد کمرنگ می شوند، به این دلیل است که یا بیش از حد در معرض تابش شدید آفتاب بوده اند یا از شامپو های نامناسب برای شستن آن ها استفاده شده است. توصیه می شود برای پیشگیری از کمرنگ شدن مو ها، از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید.

البته بدیهی است که اگر مو های غیر قابل رشد را بیش از زمان توصیه شده نگه داری و استفاده کنید، به مرور رنگ و کیفیت خود را از دست می دهند. به همین دلیل است که باید به طور تقریبی هر سه ماه یک بار آن را عوض کنید تا همیشه ظاهر مو های شما شاداب و طبیعی باشد.

البته این که مو های طبیعی شما چه رنگی دارند نیز در میزان ماندگاری رنگ مو های غیر قابل رشد تاثیر گذار هستند. چرا که این مو ها باید دقیقا همرنگ مو های طبیعی شما باشند؛

اما اگر مو های طبیعی خود را برای پوشاندن سفیدی مو رنگ می کنید، در آن صورت بعد از کاشت مو چسبی باید هر چهار هفته یک بار همه ی مو های خود را رنگ کنید. چرا که به طور معمول هر چهار هفته مو های سفید روی سر نمایان می شوند و برای یک دست کردن رنگ مو های خود، باید آن ها را بپوشانید.

آیا دیگران متوجه می شوند که مو های غیر قابل رشد کاشته اید؟

وقتی کاشت چسبی انجام شود و نتیجه ی آن را ببینید، حتی خودتان هم به سختی می توانید مرز میان مو های طبیعی و مو های کاشته شده را تشخیص دهید.

البته این موضوع تا حدی به مهارت و تجربه ی متخصصی که این کار را انجام می دهد نیز دارد. رعایت محل خط رویش مو ها و انتخاب شبیه ترین رنگ و بافت به مو های طبیعی از مواردی هستند که کمک می کنند تا مو های کاشته شده اصلا قابل تشخیص نباشند.

کاشت مو چسبی و موی غیر قابل رشد چه حسی دارد؟

ممکن است با خود فکر کنید از آن جایی که این مو ها روی یک لایه که روی پوست سر قرار داده می شود چسبانده می شوند، حسی مانند کلاه پوشیدن دارند و روی سر سنگینی می کنند؛ اما بعد از انجام این مدل از کاشت مو، شما هیچ وزن اضافه ای روی سر خود حس نخواهید کرد و هیچ فشاری به پوست سر شما وارد نمی شود.

تنها چیزی که خواهید دید، یک برآمدگی کوچک در قسمت جلویی پوست سر خواهد بود؛ اما این برآمدگی آنقدر ظریف است که وقتی در مو های خود دست بکشید آن را حس نخواهید کرد.

کاشت موی غیر قابل رشد چقدر طول می کشد؟

در هر جلسه ی کاشت مو به روش چسبی، فرایند کاشت و چسباندن مو ها حدود دو الی سه ساعت طول خواهد کشید. طبیعتا هرچه وسعت ناحیه ای که مو ها باید در آن چسبانده شوند بیشتر باشد، زمان آن بیشتر خواهد بود.

آیا مو های غیر قابل رشد باید همیشه روی سر بمانند؟

شما می توانید تا زمانی که مو ها کیفیت و رنگ خود را از دست نداده اند، به طور مداوم آن ها را استفاده کنید و هرگز از سر خود برندارید. در این صورت حداقل به مدت چهار هفته مو ها با کیفیت روز اول خود روی سر حفظ می شوند. البته می توانید با سبک زندگی مناسب این مدت را افزایش دهید.

اما یکی دیگر از مزیت های این روش این است که شما می توانید از دکتر خود بخواهید که نحوه ی برداشتن و پوشیدن این مو ها را به شما آموزش دهد تا خودتان هر وقت که خواستید، آن ها را بردارید. این کار باعث می شود تا ماندگاری مو ها هم تا چند هفته افزایش یابد و دیرتر برای کاشت موی مجدد اقدام کنید.

 آیا قبل از کاشت موی غیر قابل رشد باید مو های خود را بتراشم؟

به طور کلی پاسخ این سوال بله است و برای کاشت مو های غیر قابل رشد به روش چسبی باید مو های خود را در آن ناحیه به طور کامل بتراشید؛ اما در صورتی که برای استفاده از این روش کاشت مو مطمئن نیستید و هنوز تردید دارید، می توانید به طور آزمایشی روی مو های سر خود آن را بکارید تا ببینید چه ظاهری خواهند داشت.

اما اگر تصمیم نهایی خود را گرفتید و می خواهید از این روش برای مقابله با ریزش مو و طاسی استفاده کنید، باید برای کسب بهترین نتیجه ی ممکن موهای آن ناحیه از سر که قرار است مو در آن کاشته شود را بتراشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *