کاشت مو

کاشت مو به روش FIT – هزینه و مراحل این روش از پیوند مو

کاشت مو به روش fit و توضیحات لازم این روش از کاشت مو

 کاشت مو به روش fit :

کاشت مو به روش fit چیست ؟ کاشت مو در افراد طاس و کم مو به روش های مختلفی انجام می شود؛ مقاله امروز ما به کاشت مو به روش fit اختصاص دارد. با ” کلینیک پوست و مو رز ” همراه باشید تا درباره کاشت موی طبیعی به روش fit اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

کاشت مو به روش fit

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

ریزش و کم پشت شدن موها همواره دغدغه بسیاری از افراد است؛ سبک زندگی امروزه و انواع استرس ها و اضطراب هایی که فرد تحمل می کند و همینطور کیفیت پایین مواد غذایی و سایر عوامل باعث ریزش موها می شود.کاشت مو به روش fit مزیتهای زیادی را برای بیمار به دنبال دارد.

در این روش فولیکول‌های مو به صورت فله‌ای و تک تک از پشت سر فرد خارج می‌کنند و این روش نیاز به جراحی ندارد و فولیکول‌های مو فقط به تعداد تعیین شده میتوانند در یک جلسه انتقال داده شوند و در غیر این صورت قادر نخواهند بود که بیش از مقدار تعیین شده مو را جا به جا کنند در این روش که چندین سال است برای آن تبلیغات صورت می‌گیرد بین ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ تار مو را فقط می‌توانند جا به جا کنند.

کاشت مو به روش fit

مراحل کاشت مو به روش fit :

دکتر کاشت مو، موهای پشت سر را کامل می تراشد و آن را ضدعفونی می کند و برای بی حسی از لیدوکائین استفاده می کند.

در مرحله بعد، پزشک کاشت مو خط رویش موی جدید را در قسمت جلوی سر بیمار مشخص می کند و نقاطی را که می خواهد فولیکول ها را استخراج کند هم علامت گذاری می کند.

جراح، سوزن کوچک دایره ای شکلی به نام “پانچ” را برای ایجاد نقطه در روی پوست سر استفاده می کند و پانچ را وارد پوست پشت سر می کند تا فولیکول ها را بدون هیچگونه آسیبی از پوست خارج کند.

fit مخفف کلمه Folicular Isolation Transplantation می باشد که به معنی جدایی و پیوند فولیکول ها می باشد.

متخصص کاشت مو از عینک مخصوص بزرگنمایی هم استفاده می کند تا کار استخراج فولیکول ها را با نهایت دقت و بدون صدمه به پیاز مو انجام بدهد. بعد از استخراج، جراح فولیکول ها را در محلول نمکی نگه داری می کند و پشت سربیمار را پانسمان می کند.

 

 

در مرحله بعد، ” بهترین دکتر کاشت مو ” با استفاده از تیغ های مخصوص سوراخ های ریزی را در جلوی سر بیمار ایجاد می کند تا گرافت ها را با نهایت دقت وارد پوست سر کند. در حین کاشت مو، ممکن است جراح با اسپری سرم نمکی روی سر بیمار، از هر گونه آسیب به گرافت ها جلوگیری می کند.

جراح فرآیند انتقال فولیکول ها را با نهایت دقت انجام می دهد و تمام سطح خالی از مو را با فولیکول ها پوشش می دهد تا در آینده ظاهری بی نقص و زیبا را برای بیمار فراهم کند.

به مراحلی که برای کاشت مو باید طی کرد و هم چنین مدت زمانی که برای رشد موهای کاشته شده نیاز است اشاره میکنیم:

در این روش پزشک یک واحد فولیکولی را با استفاده از روش میکروسکوپی خارج میکند و هیچگونه عمل بیهوشی روی فرد صورت نمی گیرد و فرد احساس درد ندارد و در طول انجام پیوند فرد کاملا هشیار می‌باشد.

 1. پزشک در ابتدا به سراغ مناطقی که برداشت مو از آنجا انجام می‌گیرد میرود و کار را از آن منطقه آغاز می‌کند و شروع به خروج واحدهای فولیکولی می‌کند.
 2. پس از اینکه پزشک مرحله اول را به پایان رساند در مرحله دوم ۱۰ روز پس از انجام پیوند در منطقه گیرنده محل زخم بدون آنکه اثری از خود به جا بگذارد شروع به بهبود میکند.
 3. پس از ۱۰ روز فرد هیچگونه اثری از زخم در محل گیرنده و دهنده مشاهده نمی‌کند.

در کاشت مو به روش اف آی تی (hair transplantation by fit method) هیچگونه خط بخیه‌ای در پشت سر وجود ندارد.

با استفاده از یک پانچ بسیار کوچک واحدهای فولیکولی که از یکدیگر جدا هستند را یکی یکی برمیدارند. اندازه این پانچ چیزی بین 0.7 تا 1 میلی متر میباشد. معمولا در این عمل بخشی از سر را که قصد برداشت مو از آن ناحیه دارند را بسیار کوتاه میکنند تا قادر به مشاهده پوست سر بیمار باشند.

واحدهای فولیکولی را که گرافت میگویند جزو نواحی بسیار مقاوم در برابر طاسی در کناره ها و پشت سر می باشند و به همین علت است که موها را از این ناحیه برداشت میکنند و به این قسمت‌ها نواحی اهداکننده میگویند.

در اولین مرحله با استفاده از یک پانچ بسیار کوچک و تیز یک خط به دور واحد فولیکولی می اندازند. در مرحله بعد یک پانچ کوچک و کند را که معمولا اندازه ای بین 0.7 تا 1 میلی متر دارد را انتخاب میکنند برای اینکه بتواند به راحتی بافت نرم دور واحد فولیکولی فرو برود.

نمیتوان که جهت و زاویه واحد فولیکولی زیر پوست را مشاهده کرد و در بیشتر با جهت مو در سطح متفاوت است، اگر از پانچ تیز استفاده شود ممکن است که در زیر سطح پوست باعث جدا شدن و یا حتی برش عرضی واحد فولیکولی را ایجاد کند.

این در حالی است که پانچ با حرکات آرام خود باعث ایجاد پوشش به دور واحد فولیکولی میشود و باعث جدا شدن بافت های نرم مجاور میشود که به آن برش کند میگویند.

در صورت جدا شدن واحد فولیکولی از بافت های مجاور آن را با یک انبرک که این امکان را میدهد که موی بالای سطح پوست را گرفت و هر گرافت را که یک واحد فولیکولی است را با نهایت دقت پزشک متخصص در نواحی دریافت‌کننده قرار دهد.

اگر گرافت های برداشت شده را بلافاصله برای کاشت مورد استفاده قرار ندهند در یک محلول که سالین نامیده میشود نگه‌داری میکنند.

میتوان از محلول های نگهداری بافت دیگر به بافر، آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی یا پلاسمایی که از پلاکت حاوی فاکتورهای رشد و ویژگی های بهبود زخم دارد را اشاره کنیم.

محلول هایی هستند که نقش نگهدارنده را دارند و مانع از خشک شدن و یا کم آب شدن واحدهای فولیکولی می شود که فورا در نواحی دریافت کننده پوست سر برای کاشت مورد استفاده قرار نمی گیرند.

مناسب ترین و ” بهترین روش کاشت مو ” برای بخش های کوچک کاشت مو روش fit می باشد. کاشت مو به روش fit بسیار کم تهاجمی می باشد.

اگر بر حسب روز بخواهیم مدت زمان بهبود را به شما نشان دهیم ترتیب به این شکل خواهد بود.

 1. روز اول: در روز اول منطقه پیوند داده شده دلمه تشکیل می‌شود. دلمه‌های اطراف موهای پیوند زده شده به هیچ وجه نباید تحریک شوند و کشیدن موهایی که کاشت شده اند امری کاملا ممنوع می‌باشد.
 2. اما در منطقه دهنده پیوند آثاری مانند زخم، التهاب، بی حسی، قرمزی در اطراف منطقه‌ای که مو جهت پیوند از آنجا برداشته شده مشاهده می‌شود.
 3. در روزهای ۲ الی ۶ روز: در منطقه‌ای که پیوند مو در آنجا انجام گرفته است آثاری مانند دلمه و قرمزی وجود دارد. در منطقه دهنده التهاب و قرمزی به از بین رفتن و نابودی کامل نزدیک می‌شوند و بی حسی همچنان ادامه دارد.
 4. در روزهای ۷ الی ۱۴: در موهایی که کاشت مو در آنجا صورت گرفته است دلمه‌های اطراف موهای کاشته شده از بین میرود. در مناطق دهنده ترمیم مناطق برداشت مو آغاز میشود.
 5. در ۱ الی ۴ هفته : در مناطق گیرنده چون فولیکول ها وارد فاز استراحت میشوند موهای پیوند شده دچار ریزش تدریجی میشوند. در مناطق گیرنده قرمزی جزئی دیده میشود.
 6. ۲ الی ۴ ماه بعد: در این مرحله ممکن است که فرد در قسمت گیرنده شاهد تغییراتی از جمله ریزش مقداری از موهای اولیه پیوند زده شده. همچنین این احتمال وجود دارد که موهای شما کم پشت شود.
 7. به این حالاتی که ایجاد میشود شوک میگویند. کاملا طبیعی است که این اتفاق برای موهای کاشت شده بیفتد و در قسمت‌های گیرنده قرمزی به طور کامل از بین میرود و نقاط دهنده به طبیعی ترین ظاهر خود برمیگردند.
 8. ۴ الی ۶ ماه: در منطقه گیرنده موهای پیوند شده به طور نازک شروع به خروج از پوست سر می کنند.
 9. ۶ الی ۸ ماه: موهای خارج شده در منطقه گیرنده از پوست سر شروع به رشد میکند. اگر بی حسی پوست سر ادامه داشته باشد باید حتما در این مرحله رفع شود.
 10. ۵ الی ۱۰ ماه: همه یا بعضی از موهای سر که بر اثر شوک شروع به ریزش کرده بودند دوباره رشد میکنند.
 11. ۱ سال بعد: در طی این مدت ۹۰ الی ۱۰۰٪ رشد نهایی صورت گرفته است.
 12. ۱ الی ۲ سال بعد: تراکم در طول این مدت در ناحیه گیرنده افزایش می‌یابد و مو به حالت عادی خود باز می‌گردد.

چه تعداد گرافت در کاشت مو به روش fit می توان استخراج نمود؟

تعداد گرافت های استخراجی بسته به بانک مو در ناحیه پشت سر دارد و اگر دارای بانک موی مناسبی باشد می توان 1500 تا 2000 عدد فولیکول مو استخراج و در ناحیه مناسب کاشت.

به طور کلی در کاشت مو به روش fit می توان نیمی از فولیکولی های دور سر فرد را برداشت و در ناحیه مناسب آن کاشت .

ولی زیاده روی در این امر می تواند شما را با مشکل مواجه نماید و باعث کم پشتی موها در اطراف سر خود خواهید شد. در کاشت مو به روش fit برداشتن موی نازک و ضعیف امری کاملا اشتباه می باشد و به سرعت به طور کامل ریخته و از بین می رود.

در روش fit برای این که بانک موی سر به طور کامل از بین نرود از برداشتن موها با الگوی یکی در میان استفاده می گردد و استفاده از روش ترکیبی به جای fit بهتر می باشد زیرا می توان با برداشتن قسمتی از سر از تمام فولیکول های آن استفاده نمود ولی بیشتر افراد به دلیل ایجاد خط رویش طبیعی و در حجم کم از روش fit استفاده می نمایند.

در طراحی خط رویش فرد باید به نکاتی از جمله سن فرد، ترکیب اعضای صورت و میمیک صورت طراح یشود و همچنین ازکاشتن مو در یک راستا خودداری نمود زیرا خط موی طبیعی افراد نیز در یک راستا نبوده و کمی نامنظم می باشد فولیکول های برداشته شده با زاویه 30 درجه به سمت بالا کاشته می گردد.

2 فاکتور مهم در زمینه کاشت مو به روش fit عبارت است از:

انتخاب یک متخصص کاشت مو با تجربه

مهمترین بخش کاشت مو پزشک متخصص و با تجربه می باشد سعی نمایید به دلیل ارزان بودن کاشت مو زیر نظر یک پزشک بی تجربه کاشت مو را انجام ندهید زیرا نه تنها نتیجه خوبی را از کاشت مو دریافت نمی کنید بلکه باعث از بین رفتن بانک موی شما می شود.

بیشتر افراد به دلیل زمان بر بودن این روش از افزایش خطای انسانی و خستگی پزشک خود رنج می برند به همین دلیل بهتر است کاشت مو به روش fit با استفاده از ماهر ترین و با تجربه ترین پزشک صورت گیرد.

یکی از نکاتی که در انجام این عمل بسیار مهم و ضروری می باشد انتخاب یک متخصص کاشت مو با تجربه می‌باشد زیرا ممکن است با عدم انتخاب درست صدمات جبران ناپذیری از جمله ماندن جای سوراخ پیوند مو در محل دهنده و اسکار باقیمانده از دست نگهدارنده ها و بانک مو رخ دهد.

این عمل نیازمند پیگیری ها و گذراندن جلسات مکرر برای ادامه درمان است و اما چه بسا افرادی بودند که به دلیل عدم مهارت پزشک متخصص در محل دهنده نیز موهای خود را از دست داده اند صرفا به این علت که حذف و پیوند پیاز و ریشه مو به دلیل عدم وجود خون انجام گرفته است.

در این مورد نه تنها موی فرد از بین میرود بلکه موهای کاشته شده نیز رشد خود را به طور کامل از دست می دهد. بنابر این در هنگام انجام این عمل باید نهایت دقت را در خصوص پزشک و مراکز تخصصی کاشت مو را داشته باشید.

برنامه روزانه 

یک برنامه روزانه برای متوقف کردن ریزش مو و تقویت موها بعد از کاشت مو امری ضروری می باشد تا نتیجه نهایی  کاشت مو حس خوشایندی را در شما ایجاد نماید.

استفاده از محلول ماینوکسیدیل در روز 2 بار و یا استفاده از قرص فیناسترایید می تواند به شما در این زمینه کمک نماید. به این نکته توجه نمایید قرص فیناسترایید موارد منع مصرف زیادی دارد و حتما باید زیر نظر پزشک متخصص استفاده گردد زیرا این دارو برای بانوان ممنوع می باشد و برای آقایان متاهل نیز در شرایط خاص نباید استفاده گردد.

اگر از نظر هزینه ای مشکل نداشته باشید می توانید برای تقویت موهای خود از روش مزوتراپی و لیزرتراپی برای تقویت بهتر موهای خود استفاده نمایید البته این امر نیز زیر نظر پزشک خود باید صورت گیرد زیرا در مواردی  اصلا احتیاج به این امر نبوده و با ویتامین های خوراکی می توان موها را تقویت نمود.

ویتامین C برای رشد موها موثر می باشد و یکی از داروهایی می باشد که بعد از کاشت مو به شما توصیه می گردد این ویتامین با افزایش جریان خون در سر به رشد موها کمک می نماید.

ویتامین c بهترین ویتامین کاشت مو محسوب می شود که با خون رسانی به فولیکول های مو سبب رشد و افزایش آن ها می شود و به تولید کلاژن در مو کمک شایانی می نماید.

تورم و قرمزی سر بیمار بعد از کاشت مو را نیز کاهش می دهد علاوه بر قرص تجویز شده می توانید از منبع طبیعی نیز آن را دریافت نمایید. منابعی که دارای ویتامین C هستند عبارتند از: کیوی، آناناس، توت فرنگی، پرتقال، فلفل، انبه، لیمو، گوجه و… .

مصرف پروتئین به دلیل این که خود مو از تارهای کراتینی که خود یک پروتئین محسوب می گردد تشکیل شده است، برای تقویت موهای کاشته شده بسیار مناسب می باشد. مصرف گوشت، غلات، حبوبات، لبنیات برای تقویت موهای کاشته توصیه می شود.

سعی نمایید مصرف نمک و شکر را بعد از کاشت مو قطع و یا کم کنید. بیشتر غذاها نمک کافی بدن را تامین می نمایند و اگر برای مصرف شکر و قند اسرار می ورزید بهتر است از نوع طبیعی آن یعنی شکر قهوه ایی و نمک دریایی استفاده کنید.

 

نکات مهم در کاشت مو به روش fit :

دکتر کاشت مو به زاویه قرار گرفتن تیغه ها در جلوی سر بیمار دقت زیادی می کند زیرا زاویه رشد فولیکول های مو در آینده بستگی به زاویه قرار گرفتن تیغه ها در پوست سر دارد.

طراحی خط رویش موی جدید هم از دیگر نکات مهمی ست که جراح با دقت زیاد این کار را انجام می دهد تا بیمار در آینده شاهد خط رویش کاملا طبیعی و زیبا برای موهای خود باشد.

 

 چه کسانی داوطلب خوبی برای کاشت مو به روش fit هستند؟

افرادی که بانک موی خوبی در ناحیه پشت سرشان دارند و طاسی آنها بیشتر مربوط به جلوی موهای آنها می شود، داوطلبان خوبی برای کاشت مو به روش FIT هستند.

مردانی که بیش از 5 سال از طاسی سر خود رنج برده و به دنبال راهی برای ترمیم موهای از دست رفته می باشند. زیرا برخی از ریزش موها موقتی بوده و پس از گذشت مدتی موها مجددا رشد خواهند کرد.

مردانی که از کاشت مو انتظارات واقع بینانه داشته و از تمامی احتمالات و عوارض جانبی ناشی از hair transplant مطلع می باشند.

زنان و یا مردانی که به دلایلی نظیر سوختگی موهای خود را از دست داده و خواستار تقویت رشد موهای طبیعی خود می باشند.

افرادی که به دلایلی مانند لیفت صورت دچار ریزش مو و کم پشتی مو شده اند.

به افرادی که کاملا طاس هستند و بانک موی خوبی ندارند، روش های دیگری پیشنهاد می شود زیرا درکاشت مو به روش FITحتما باید بیمار موهای پرپشت و خوبی در ناحیه پشت سرش داشته باشد.

اهمیت زیاد موهای پشت سر هم بخاطر این است که موهای این ناحیه نسبت به سایر نواحی، در برابر تغییرات مقاوم تر هستند و ریزش کمتری هم دارند.

مزیت های کاشت مو به روش fit نسبت به سایر روش ها :

یکی از دلایلی که کاشت موی طبیعی به روش fit به یکی از درمان های زیبایی محبوب مخصوصا در بین مردان به حساب می آید، به دلیل مزایای فراوان این روش می باشد.

کاشت مو به روش fit ، مزیت های زیادی را بدنبال دارد از جمله :

 1. اسکار خطی یا نواری به جا نمی گذارد و نقاط استخراج فولیکول ها بعد از مدتی تبدیل به نقاط سفید می شوند و زیر موها مخفی می شوند، بطوریکه هیچ اثری از آنها در سر بیمار دیده نخواهد شد.
 2. نیازی به برش و بخیه ندارد
 3. پیشرفته ترین روش پیوند مو در جهان می باشد.
 4. نتیجه نهایی بسیار طبیعی می باشد.
 5. پوست محل کاشته شده بدون فرورفتگی و برجستگی می باشد.
 6. زمان کاشت مو نسبت به بقیه روش ها کوتاه تر است
 7. با رعایت نکات بهداشتی، ریسک ابتلا به عفونت هم وجود ندارد
 8. بیمار سریع تر بهبود می یابد
 9. بیمار پس از کاشت مو، دردی را احساس نخواهد کرد
 10. پس از کاشت مو، بیمار می تواند موهایش را کوتاه نگه دارد
 11. با  کاشت مو به روش FIT، خط رویش موها کاملا طبیعی هستند و موهایی پر پشت و زیبا را برای بیمار به ارمغان می آورد
 12. کاشت مو به روش FIT، روشی غیر تهاجمی است و در اکثر موارد هم بیمار و هم خود جراح، از نتایج کاشت مو کاملا راضی هستند
 13. بعد از 6 ماه می توان دوباره به کاشت مو پرداخت و ناحیه کاشته شده را پرپشت تر نمود در صورت نیاز می توان با تکرار جلسات موها را پرپشت تر نمود.

اما یکی از بهترین مزایای کاشت مو به روش fit افزایش اعتماد به نفس مخصوصا در بین آقایان می باشد. برخی از افراد به دلایلی نظیر بیماری، افزایش سن، وراثت و استفاده از غذاهای مصرفی ناسالم مانند فست فودها دچار ریزش مو شده اند و به همین دلیل دچار شرمساری شده و احساس نارضایتی از وضع موجود خواهند کرد.

در این زمان با کاشتن مو، فولیکول های مو تقویت شده و شاهد رشد مجدد موهای خود خواهند بود.

 عوارض کاشت مو به روش fit

عوارض کاشت مو مثل درد، ورم، قرمزی و ریزش موها در هفته های اول، در همه ی روش های کاشت مو وجود دارد و کاملا طبیعی هستند؛ موهای جدید در ماه سوم شروع به رشد می کنند و بعد از 6 الی 12 ماه می توان شاهد رشد کامل موهای جدید در سر بیمار بود.

در کاشت مو به روش fit، تنها می توان بین 500 الی 1000 تار مو را از محل اهدا کننده به محل کاشت انتقال داد و البته این تعداد بستگی به خصوصیات خاص موهای اهدا کننده (مثل قابلیت ارتجاعی پوست سر و تراکم فولیکول ها) دارد.

در مواردی که بیمار موهای زیادی در پشت سر خود نداشته باشد و از این روش برای کاشت مو استفاده کند، احتمال کم پشت شدن موهای پشت سرش هم وجود دارد.

مراقبت بعد از کاشت مو به روش fit

بیمار باید از تمام داروهایی استفاده کند که پزشک کاشت مو برایش تجویز کرده است.

هرگونه ضربه تا 4 الی 6 روز پس از درمان، می تواند موجب صدمه و آسیب به فولیکول های مو شود. بیمار می تواند برای جلوگیری از وارد شدن فشار زیاد به سرش، چند بالش را در زیر شانه هایش قرار بدهد. البته سر باید در زاویه 45 درجه قرار بگیرد.

برای به حداقل رساندن تورم ناشی از درمان می توانید از نوارهای چسب زیر خط مو و یا بسته های یخ استفاده نمایید.

یکی از عوامل جدایی ناپذیر از درمان های زیبایی و جراحی، درد می باشد. احساس درد در ناحیه اهداکننده و گیرنده حتی با وجود تزریق بی حسی تا یک هفته پس از درمان عادی بوده و قابل پیش بینی می باشد.

فاکتورهای زیر از عوامل تشدید کننده درد پس از درمان می باشند.

 1. وجود خش و زخم بر سطح پوست
 2. خونریزی
 3. عدم تزریق بی حسی کافی
 4. زخم های بزرگ

اگر پس از گذشت دو هفته همچنان احساس درد همراه با تب، قرمزی و ترشحات داشتید، به پزشک خود اطلاع دهید زیرا می تواند باعث ایجاد عفونت شده و عوارض جانبی بعدی را شامل شود.

همانطور که گفته شد، یخ ساده ترین درمان خانگی برای کاهش درد میباشد اما علاوه بر یخ می توانید از داروهای غیر استروئیدی و سایر مسکن ها نیز استفاده نمایید.

همچنین برخی از پزشکان به انجام ماساژ در منطقه اهدا کننده توصیه می کنند. این امر موجب افزایش گردش خون و در نتیجه افزایش بهبودی در فرد خواهد شد.

بلافاصله و چند روز پس از درمان استفاده از کلاه و سایر پوشاک کلاه دار خودداری نمایید. اگر احساس خارش دارید، از لمس و خراشیدن پوست سر خودداری نمایید زیرا موجب از بین رفتن و نابودی پیوندهای انجام شده در کاشت مو خواهد شد.

در روز اول پس از درمان، سعی کنید پوست سر خود را خشک نگه دارید تا سریعتر بهبود یابید. اطراف ناحیه درمان شده را تمیز نگه دارید. ممکن است پزشک برای عدم عفونت کرم های موضعی آنتی بیوتیک تجویز نماید حتما این داروها را تهیه کرده و استفاده نمایید.

بیمار می تواند بعد از گذشتن دو روز، برای چکاپ و شستشوی سرش به پزشک مراجعه کند. در مواقعی که بیمار خودش می خواهد موهایش را بشورد، حتما باید از شامپو استفاده کند. درباره استفاده از شامپو برای به حداقل رساندن خسارت و آسیب به فولیکول ها با پزشک صحبت شود.

بیمار نباید در معرض نور شدید آفتاب قرار بگیرد. 2 هفته بعد از کاشت مو، بیمار می تواند فعالیت های ورزشی را انجام بدهد و به استخر و سونا برود.

همچنین از انجام فعالیت هایی نظیر بسکتبال و فوتبال که با تماس بدن همراه می باشند تا یک ماه ممنوع خواهد بود.

به بیمار توصیه می شود تا هفته اول از مصرف الکل، سیگار و قلیان خودداری کند زیرا بر روی نتیجه کاشت مو تاثیر منفی می گذارد و موجب عدم خونرسانی به پوست سر خواهد شد. در نتیجه گردش خون مختل شده و زخم ها دیرتر بهبود می یابند.

 هزینه کاشت مو به روش fit :

عمده هزینه ناشی از کاشت مو به دستمزد پزشک متخصص بستگی خواهد داشت. برخی از افراد با توجه به تخصص و شهرت خود، میزان هزینه بیشتری از مراجعه کننده دریافت خواهند کرد. همچنین هزینه های کلینیک و کادر همراه پزشک، هزینه بی حسی مورد استفاده و محل جغرافیایی انجام کاشت مو نیز بر هزینه ها تاثیرگذار خواهند بود.

ممکن است قبل از انجام درمان، پزشک تعدادی آزمایش تجویز نماید که این آزمایش ها تنها برای تایید صحت سلامت شما می باشند. هزینه های این آزمایش ها را نیز در نظر بگیرید.

برخی از افراد پس از انجام hair transplant دارای کمی درد بوده که ممکن است پزشک برای کاهش درد، تعدادی مسکن تجویز نماید همچنین برخی از پزشکان برای نتیجه دهی بهتر درمان، از قرص و داروهایی نظیر فیناستراید و ماینوکسیدیل استفاده خواهند کرد.

اگرچه این داروها مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا بوده و می تواند عوارض جانبی مختص به خود را نیز به همراه داشته باشند. به همین دلیل از مصرف خودسرانه و بدون توصیه پزشک پرهیز نمایید.

فیناستراید تنها برای استفاده مردان بوده و زنان قادر به استفاده از آن نمی باشند اما استفاده از ماینوکسیدیل هم برای زنان و هم برای مردان قابل استفاده می باشد.

جهت استعلام هزینه کاشت مو به روش fit میتوانید به صورت حضوری در کلینیک کاشت مو رز جهت مشاوره و اگاهی از هزینه کاشت مو به روش fit حضور پیدا کرده و یا از طریق شماره تماس که در انتهای مطلب ذکر شده است با مشاوران با در تماس باشید.

” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات کاشت مو به روش fitرا هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. در کلینیک پوست و مو، هدف ما رضایت شما مشتریان عزیز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو به روش fit ، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره کاملا رایگان واتساپ