کاشت ابرو

نقش زینک پلاس بعد از کاشت ابرو

نقش زینک پلاس بعد از کاشت ابرو

نقش زینک پلاس بعد از کاشت ابرو

 بعد از کاشت ابرو مانند دیگر فرایند های زیبایی به راه کار های مراقبتی نیاز داریم. این راه کار ها در راستای بهبود و ترمیم التهاب و زخم های ابرو تا دستیابی به نتیجه مطلوب حاصل شده از کاشت ابرو است. دنبال کردن و انجام این راه کار ها می تواند به فرد برای دستیابی به نتیجه بهتر کمک کند.

نقش زینک پلاس بعد از کاشت ابرو

راهکار های مراقبتی بلافاصله پس از پایان فرآیند، از سوی پزشک با فرد متقاضی در میان گذاشته می شود. پزشک اصول مراقبت از ابرو های کاشته شده را با فرد در میان می گذارد و همچنین مراحل رشد مجدد ابروها پس از ریزش اولیه را به طور کامل توضیح می دهد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

رعایت کامل این اصول، اهمیت بسیار زیادی در رسیدن به بهترین نتیجه ممکن از کاشت ابرو خواهد داشت. افرادی که این مراقبت ها را به خوبی انجام می دهند، به نتیجه ای ایده آل از کاشت ابرو دست پیدا می کنند.

این فرایند ها طیف وسیعی از درمان ها و مراقبت ها را شامل می شوند. برای مثال می توان به  مصرف پماد های ضد التهابی و داروهای آنتی بیوتیکی، یا دستورالعمل هایی مانند نحوه شست و شوی ابرو ها اشاره کرد. برخی از مراقبت ها نیز مراقبت های دراز مدت می باشند، به عنوان مثال می توان به مصرف دارو های مکمل مانند ویتامین ها و زینک پلاس اشاره کرد.

به طور کلی مصرف هر دارویی در دوران پس از کاشت ابرو، باید حتما با مشورت پزشک متخصص کاشت ابرو صورت بگیرد. چرا که ممکن است برخی از دارو ها، روی نتایج حاصل از کاشت ابرو تاثیر منفی داشته باشند. در نتیجه فرد پس از پشت سر گذاشتن فرآیند کاشت ابرو، به هیچ وجه نباید به سراغ مصرف خودسرانه دارو های مختلف برود.

در این مقاله سعی بر آن داریم تا دلایل مثبتی که مصرف زینک پلاس می تواند به همراه داشته باشد را به شما ارائه دهیم. این که آیا زینک پلاس می تواند تاثیر مثبتی در بهبود شرایط و نتیجه حاصل از کاشت ابرو داشته باشد یا خیر  ازجمله مباحثی است که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. در نهایت شما عملکرد زینک پلاس پس از کاشت ابرو را به صورت کامل درک خواهید کرد.

آیا پس از کاشت ابرو باید از زینک پلاس استفاده کنیم ؟

زینک یک ماده معدنی بسیار اساسی برای بدن است که می تواند در حفظ سلامتی فرد نقش بسیار زیادی را ایفا کند. این ماده معدنی را اصطلاحا مولکول کمکی نیز می نامند چرا که در ساخت ترکیبات اصلی بدن مانند ویتامین A نقش اساسی را ایفا می کند.

یکی از فواید اصلی زینک تاثیر آن روی رشد و استقامت موها است. هم موهای ابرو و هم موهای سر برای رشد و استقامت خود به زینک نیاز دارند. افرادی که بدن آن ها با کمبود زینک مواجه است در خطر بروز آلوپسی شدید یا همان ریزش موی ابرو ها، موها و مژه ها مواجه هستند.

نقش زینک پلاس بعد از کاشت ابرو

کمبود زینک در بدن، مشکلات بزرگی برای فرد به وجود می آورد. یکی از این مشکلات، نازک شدن موها و همچنین ریزش شدید موها خواهد بود. در نتیجه افرادی که از کمبود زینک رنج می برند، ابروهای ضخیم و سالمی نخواهند داشت.

پس از انجام فرآیند کاشت ابرو، مصرف زینک بسیار مفید و موثر خواهد بود. این ماده مغذی هم در بازسازی بافت مو نقش ایفا می کند، هم می تواند به تولید کلاژن کمک کند و هم تعادل هورمونی را در بدن برقرار سازد. یکی از دلایل اصلی ریزش ابروها، بر هم خوردن تعادل هورمونی بدن است و زینک، به نگرانی در این مورد پایان می دهد.

زینک به صورت طبیعی در غذاهایی مثل اسفناج، تخم مرغ، ماهی و … وجود دارد اما میزان آن در غذاها، عموما آنقدر زیاد نیست که همه نیاز های بدن را برآورده سازد.

در نتیجه استفاده از محصولاتی مثل زینک پلاس پس از کاشت ابروها، به ویژه برای افرادی که دچار کمبود این ماده هستند، بسیار مهم خواهد بود.

از این رو با توجه به نقشی که زینک در مراقبت و رشد موها دارد، می توان گفت که در صورتی که افراد کاشت ابرو انجام داده اند، زینک پلاس می تواند یکی از مواد مورد نیاز برای آن ها باشد. از آن جایی که یکی از دلایل اصلی ریزش موی ابرو با کمبود مواد مغذی مرتبط است، مصرف زینک بعد از کاشت ابرو می تواند مفید باشد.

مزایا استفاده از زینک پلاس بعد از کاشت ابرو چیست ؟

بعد از کاشت ابرو، یکی از مهم ترین کار ها پیروی از دستورالعمل ها و پیشنهاداتی است که پزشک معالج به شما می دهد. یکی از مهم ترین توصیه های هر پزشک مربوط به تغذیه و تامین مواد ضروری غذایی است. اهمیت دادن به آن چه که می خورید به رشد سالم و تقویت فولیکول های جدید مو کمک می کند.

اگر پس از انجام کاشت ابرو، از مصرف غذا های سالم و تازه خودداری کنید و دائما به سراغ فست فود ها و خوردن غذاهای سرشار از چربی و نمک و فاقد ارزش غذایی بروید، تهدید بزرگی برای نتایج کاشت ابروی خود به وجود آورده اید.

پس از انجام فرآیندی مثل کاشت ابرو، باید برای مدتی به غذا هایی که می خورید بیشتر از همیشه اهمیت بدهید و مراقب باشید تا با مصرف غذا ها و داروهای مناسب، مواد مغذی حتما به ابرو های شما برسند.

محققان با بررسی هایی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که زینک نقش بسیار مهمی را در ریزش مو، خصوصا ابرو ها دارد و از این رو اعلام کرده اند که مصرف زینک می تواند موجب تقویت ریشه موها شده و از این رو باعث جلوگیری ریزش مو در افرادی شود که کاشت ابرو انجام داده اند.

روی نقش بسیار مهمی را در رشد و ترمیم بافت موی ابرو در افرادی که کاشت ابرو داشته اند دارد. همچنین مصرف کردن روزانه زینک بر اساس دستور پزشک می تواند به افرادی که پیوند ابرو انجام داده اند برای سالم نگه داشتن و تقویت غدد روغنی اطراف فولیکول های مو کمک کند.

پس از کاشت ابرو، مصرف زینک را باید با مشورت پزشک در برنامه روزانه خود قرار بدهید. زینک در جذب ویتامین ها و سایر مواد معدنی و همچنین سنتز پروتئین ها، کمک شایانی به بدن می کند و از همین طریق، در رشد ابرو ها نقش ایفا خواهد کرد.

البته که زینک، تنها ماده لازم برای مصرف در روز های پس از کاشت ابرو به شمار نمی رود اما بدون شک، یکی از موثر ترین محصولاتی است که برای کمک به فرد در روز های پس از کاشت ابرو به کار می روند.

عملکرد زینک پلاس بعد از کاشت ابرو چگونه است ؟

مطالعات صورت گرفته نشان می دهد که کمبود زینک یکی از علائم اصلی و مهم در ریزش موی ابرو است. از این رو افرادی که کاشت ابرو انجام داده اند و می خواهند از ابرو خود بعد از پیوند ابرو مراقبت کنند تا ابروی سالمی داشته باشند، بهتر است مصرف زینک را در دستور کار خود قرار دهند.

افرادی که کاشت ابرو انجام داده اند می توانند با مصرف زینک موجب تقویت و حفظ سلامت فولیکول های جدید کاشته شده شوند. با تقویت بافت ها و ریشه موهای جدید ابرو، زینک به رشد بهتر و مقاومت بیش تر  ابروهای  کاشته شده کمک می کند.

افرادی که به اندازه و به شکل درست زینک مصرف می کنند، صاحب ابرو هایی مقاوم و جذاب خواهند شد. به ویژه در روزهای پس از انجام فرآیند که ابروها حساسیت بالایی دارند و آسیب پذیر هستند، استفاده از این ماده برای افراد مفید تلقی می شود.

مصرف زینک در افرادی که پیوند مو انجام داده اند می تواند همچنین به فرایند ترمیم سلول ها کمک کرده و سرعت ترمیم آن ها را بعد از پیوند افزایش می دهد. در نتیجه این فرایند می تواند به کوتاه شدن زمان بهبودی بعد از پیوند ابرو نیز کمک کند.

در واقع افراد با مصرف زینک، دوران ریکاوری را با سرعت بیشتری پشت سر می گذارند و در زمانی کوتاه تر، فعالیت های عادی زندگی خود را از سر می گیرند. کوتاه تر کردن دوران رسیدن به بهبودی، یکی از مزیت های مهم مصرف زینک در دوران پس از کاشت ابرو محسوب می شود.

علاوه بر نقش مهم و کلیدی زینک در ترمیم بافت ها، زینک در تولید کلاژن، تکثیر سلولی، تعادل هورمونی، جذب ویتامین ها و سنتز پروتئین ها نیز نقش دارد. این فرایند ها همگی مواردی هستند که می توانند در رشد موهای سالم ابرو و جلوگیری از ریزش آن ها تاثیر زیادی داشته باشند.

حتی افرادی که کاشت ابرو انجام نداده اند نیز می توانند از مزایای زینک بهره مند شوند و حتی با استفاده از نقش تقویتی این ماده برای ابرو ها، از ریزش ابروهای خود جلوگیری کنند.

به طور کلی افرادی که دارای مقادیر کافی زینک در بدن خود هستند، کم تر از دیگران ریزش ابرو ها را تجربه می کنند. به همین خاطر استفاده از زینک در روزهای پس از کاشت ابرو نیز موثر خواهد بود.

چگونه از زینک پلاس بعد از کاشت ابرو استفاده کنیم ؟

با وجودی که تحقیقات فواید استفاده از زینک پلاس را بعد از کاشت ابرو و برای مراقبت از موهای ابرو تایید کرده است، اما برخی از گزارش ها نیز نشان دهنده اهمیت حفظ تعادل در مصرف زینک می باشند، این تحقیقات نشان دهنده ارتباط میان مصرف زیاد زینک و ریزش ابرو می باشند.

مثل بسیاری از مواد پرخاصیت دیگر، نباید در مصرف زینک نیز افراط به خرج داد. بعضی ها تصور می کنند هر چه میزان زینک در بدن بیشتر باشد، الزاما ابروهای ضخیم تری ساخته خواهند شد اما حقیقت آن است که مصرف بیش از حد زینک نه تنها به سود فرد نیست، بلکه می تواند عارضه های زیادی را نیز به وجود بیاورد.

براساس این گزارش ها و مطالعات، مصرف زینک نیز باید تحت دستور العمل خاصی صورت بپذیرد و مصرف بیش از حد آن نیز اگر بیش تر از نیاز بدن باشد، خود می تواند عاملی در ریزش ابرو در افرادی باشد که کاشت ابرو انجام داده اند.

یکی از بهترین روش های دریافت زینک کافی، دریافت زینک از منابع طبیعی حاوی زینک است. افرادی که کاشت ابرو داشته اند، برای دریافت زینک مورد نیاز خود می توانند منابع طبیعی حاوی زینک مانند جوانه گندم، اسفناج، گوشت، دانه کدو و عدس را مصرف کنند.

اما به صورت کلی افرادی که کاشت ابرو داشته اند، برای مراقبت از موهای کاشته شده خود بعد از پیوند ابرو بهتر است که از دستور العمل های پزشک معالج خود پیروی کرده و مانند دیگر دارو ها و پماد هایی که مطابق تجویز پزشک استفاده می کند، زینک را نیز بر اساس دستور پزشک معالج خود مصرف کند.

پزشک در زمان تجویز مصرف زینک برای فرد، نحوه مصرف آن را نیز با او در میان می گذارد. پس از انجام کاشت ابرو، فرد باید به صورت منظم و با یک برنامه دقیق، به سراغ مصرف زینک برود. مصرف بیش از حد و یا کم تر از حد استاندارد این ماده، تاثیرات منفی به دنبال خواهد داشت.

مصرف زینک پلاس، تقویت ابرو کاشته شده

همان طور که در این مقاله به آن اشاره شد، بعد از کاشت ابرو نیز به راه کار های مراقبتی و دستور العمل های درمانی برای دستیابی به نتیجه مطلوب نیاز است. یکی از این راه کار ها مصرف مکمل ها و دارو های تقویتی است.

زینک یکی از ترکیبات مهم و ضروری برای تقویت رشد ابرو ها است. نقش زینک تقویت ریشه ها و بافت موها است. افرادی که کاشت مو انجام داده اند می توانند بعد از فرایند پیوند ابروی خود به منظور حفظ و تثبیت نتیجه بهتر از زینک استفاده کنند.

افرادی که کاشت ابرو (Eyebrow transplantation) انجام داده اند، می توانند زینک را از منابع طبیعی که به خودی خود حاوی زینک می باشند به دست بیاورند که در مقاله به تفضیل به این موارد اشاره شده است.

در نهایت نیز باید توجه داشت که مصرف بیش از حد  زینک خود می تواند عامل ریزش موهای ابرو در افرادی شود که کاشت ابرو انجام داده اند و به هیچ وجه نباید در مصرف زینک پلاس زیاده روی کرد. از این رو بهتر است مصرف زینک بر اساس تجویز پزشک باشد که این تجویز مطابق شرایط فردی که پیوند ابرو انجام داده و نیاز بدنی او است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت ابرو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *