کاشت مو

باورهای اشتباه در مورد کاشت مو

باورهای اشتباه در مورد کاشت مو

باورهای اشتباه در مورد کاشت مو

یکی از روش های به روز جلوگیری از طاسی سر، کاشت مو می باشد. همه ی افراد قبل از انجام درمان های زیبایی درباره روش مورد نظر به خوبی تحقیق می کنند. در تمامی زمینه ها ممکن است برخی از افراد از درمان انجام شده تجربه خوبی نداشته باشند و تجربیات خود را به دیگران انتقال دهند اما تعداد این افراد بسیار کم می باشد.

باورهای اشتباه در مورد کاشت موهمچنین در این بین باورهایی در بین مردم شکل می گیرد که برخی از آنها اشتباه بوده و برخی دیگر صحیح می باشند. کاشت مو نیز درمانی می باشد که باورهای اشتباهی درباره آن وجود دارد. در این مقاله درباره باورهای اشتباهی که موجب نگرانی مابین جوامع می شود، صحبت شده است تا به خوبی مسائل موجود برای همه ی افراد روشن شود.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

  1. باورهای اشتباه در مورد کاشت موانجام کاشت مو از شخصی دیگر

یکی از شناخته شده ترین باورهای غلط درباره پیوند مو، استفاده از مو شخصی دیگر برای انجام این درمان می باشد. علت پخش این باور غلط در بین مردم این است که بیشتر افراد گمان می کنند همانطور که پیوند عضو از شخصی دیگر صورت می گیرد، برای پیوند و کاشت مو نیز مو از شخص دیگری استفاده می شود.

اما تفاوت این دو گزینه در این است که مو تنها نوعی فرمت برای بدن بوده و جزو اعضای بدن محسوب نمی شود. زمانی که یک اعضا برای پیوند در بدن شخصی دیگر بکار گرفته می شود، پزشکان مطمئن هستند که عملکرد اعضای مورد نظر تغییر نکرد و در بدن هر فرد به یک شکل ثابت به کار خود ادامه خواهد داد.

در حالی که این امر برای مو کاملا متفاوت عمل می کند یعنی موهای فرد با فردی دیگر از لحاظ رنگ، ضخامت و سلامت متفاوت بوده و عواملی نظیر آب و هوا و ژنتیک بر آن تاثیر گذارند.

بنابراین نمی توان از موهای شخصی دیگر برای کاشت مو استفاده نمود. در صورت انجام اینگونه پیوند، بدن موهای پیوندی را رد کرده و شاهد هیچ گونه رشدی نخواهید بود.

  1. تنها راه حل برای ریزش مو، کاشت مو می باشد

همانطور که می دانید یکی از بهترین و طبیعی ترین روش های موجود برای از بین بردن طاسی و ریزش موها، کاشت مو می باشد اما نمی توان ادعا کرد که تنها راه حل موجود استفاده از این درمان است؛ زیرا همواره می توان از روش های دیگری برای درمان ریزش مو استفاده نمود.

بطور مثال اگر ریزش مو در افراد کم سن رخ داده است توصیه می شود کمی صبر کرده و بیشتر مراقبت موهای خود باشید زیرا پس از گذر از این دوره امکان رشد مجدد موها وجود دارد.

بنابراین می توان گفت که برخی از دلایل ریزش مو می توانند ناشی از عواملی نظیر استرس، افسردگی، استفاده از داروهای شیمیایی و یا حساسیت های فصلی باشند که موقتی بوده و پس از مدتی بهبود خواهند یافت.

  1. نواحی اهداکننده موها قابل رشد می باشند.

کاشت مو به معنای تکثیر موها در نواحی مختلف سر نمی باشد. در هنگام پیوند مو، فولیکول های مو به طور کامل از نواحی اهداکننده جدا شده و در نواحی گیرنده کاشته خواهند شد. در نتیجه هیچ گونه بافتی برای رشد و نمو در ناحیه اهداکننده باقی نخواهد ماند.

توجه داشته باشید که فولیکول های موها منحصر بفرد بوده و در هر نقطه ای که حضور داشته باشند، امکان رشد مو وجود دارد بنابراین نمی توان به تعداد نامحدود پیوند مو و فولیکول انجام داد زیرا در ناحیه اهداکننده تعداد فولیکول های موجود محدود می باشند.

اگرچه این روش کمی ناعادلانه به نظر می رسد اما از آنجایی که از هیچ گونه ماده شیمیایی برای رشد مجدد موها استفاده نخواهد شد، کاملا منطقی خواهد بود.

  1. ماندگاری نتایج حاصل از کاشت مو موقتی می باشند

موها برای پیوند از ناحیه اهدا کننده گرفته شده و در نواحی گیرنده پیوند زده خواهند شد. دلیل اینکه این نواحی از ریزش مو در امان و مصون مانده اند این است که این منطقه تحت تاثیر هورمون DHT قرار ندارد و در نتیجه آن در برابر ریزش مو مقاوم می باشند.

در این صورت می توان به دلیل مقاوم بودن در برابر هورمون DHT می توان از این فولیکول ها در نواحی گیرنده استفاده نمود.

به همین خاطر موهای پیوند زده شده دچار ریزش مو نشده و از بین نخواهند رفت بجز مرحله شوک که در طی آن موهای پیوند زده شده پس از گذشت 2 الی 4 هفته به دلیل وارد شدن ضربه به پوست سر و فولیکول ها دچار ریزش موقتی شده و بعد از آن دوباره رشد کرده و مراحل را طی خواهند کرد.

  1. تنها مردان قادر به انجام کاشت مو می باشند

زمانی که صحبت از کاشت مو به میان می آید ناخودآگاه ذهن به سمت مردان متمایل می شود به همین دلیل بسیاری از افراد گمان می کنند که انجام این درمان زیبای تنها برای آقایان میسر است. این در حالی است که تقریبا 14.7% از آمار پیوند موهای انجام شده مختص به بانوان می باشد.

علت انجام این درمان توسط بانوان، تمایل به افزایش حجم موها و یا پایین آوردن خط جلوی مو می باشد. برای انجام کاشت مو در زنان نیازی به کوتاهی موها نبوده و از موهای نواحی پشت بین دو گوش استفاده می شود.

با این کار به هیچ عنوان درمان صورت گرفته قابل تشخیص نخواهد بود.

  1. کاشت مو یک روش درمانی دردناک است

یکی از روش های انجام پیوند مو، بهره گیری از روش FUE می باشد. این روش به عنوان روشی نوین در پیوند مو بکار گرفته می شود. به حدی احساس درد در این روش از درمان ناچیز است که فرد مراجعه کننده به راحتی می تواند در حین درمان به تماشای تلویزیون پرداخته و یا کتاب بخواند.

دلیل راحتی این درمان، بهره گیری از بی حسی موضعی بدون سوزن و تکنیک های نوین و پیشرفته می باشد.

قبل از شروع پیوند مو، در نواحی اهداکننده و گیرنده فولیکول ها، بی حسی موضعی اعمال خواهد شد این در حالی است که در درمان های معمولی بی حسی توسط سوزنی به نواحی مورد نظر تزریق خواهد شد که دردی برای مراجعه کننده به وجود خواهد آورد.

  1. کاشت مو برای افراد با رنج سنی بالا مناسب نمی باشد.

آنچه که در کاشت مو حائز اهمیت است الگوی ریزش مو و برخورداری شخص از فولیکول های سالم و کافی می باشد نه سن. تنها نکته در مورد کاشت مو این است که ریزش موها تا چه زمانی ادامه دار است؟

یکی از شایع ترین دلایل ریزش مو در آقایان آلوپسی آندروژنیک است که ممکن است در هر برهه ای از زندگی اتفاق بیفتد. با این حال بیشتر افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنیک تا سن 35 الی 40 سالگی دچار ریزش مو شدید می باشند و پس از گذشت این سن ریزش موها کاهش خواهد یافت بنابراین می توان در این سنین اقدام به کاشت مو نمود اما باید توجه داشت که ممکن است در سال های بعد نیاز به جلسات دیگری نیز وجود داشته باشد.

  1. مشاهده نتایج نهایی پیوند مو بلافاصله پس از انجام درمان امکان پذیر است

شوق مشاهده آثار و نتایج حاصل از درمان برای همه ی افراد وجود دارد اما مو برای رشد و نمو نیاز به زمان دارد. محدوده زمانی لازم برای بهبودی. رشد موها 12 ماه است که طی این مدت ابتدا وارد فاز شوک شده و پس از ریزش، موها مجددا رشد می کنند؛ بنابراین برای نمایان شدن نتایج عجله ای نداشته باشید.

در این مقاله به تعدادی از شبهات و باورهای غلط درباره کاشت مو پاسخ داده شد. امیدواریم که توانسته باشیم شما را در جهت درست راهنمایی نماییم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *