پوست و مو

جراحی چروک دور چشم شامل چه روش هایی می شود؟

جراحی چروک دور چشم شامل چه روش هایی می شود؟

جراحی چروک دور چشم

چشم ها باعث زیبایی صورت می شوند و در برخورد اول معمولا بیشتر به چشم توجه می شود. ناحیه اطراف چشم بسیار اهمیت دارد زیرا هرچه شفاف و شاداب تر باشد، باعث جوان به نظر آمدن انسان خواهد شد و هرچه چروک دور چشم بیشتر باشد، باعث می شود فرد حتی از سن واقعی اش هم بزرگتر به نظر بیاید.

جراحی چروک دور چشموقتی در یک روز آفتابی در خیابان قدم می زنیم، وقتی نگران یا عصبانی هستیم، بدون اینکه متوجه شویم، چشمانمان را باریک می کنیم.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

این باریک کردن و چروک کردن اطراف چشم به مرور زمان تاثیرش را می گذارد و با افزودن این نکته که ناحیه اطراف چشم، پوستی نازک و بسیار حساس دارد، بروز علائم چین و چروک دور از ذهن نیست. اولین علائم پیری در اطراف چشم، با کاهش روند تولید کلاژن و الاستین آغاز می شود و وقتی به اوج برسد، چشم ها حالت بدی پیدا می کنند.

روش های مربوط به برطرف کردن چروک دور چشم

وقتی چروک دور چشم زیاد شود، شخص احساس می کند نمی تواند با استفاده از کرم ها و لوسیون ها به درمان بپردازد، پس تصمیم می گیرد این موضوع را به دستان یک فرد حرفه ای بسپارد.

جراحی چروک دور چشممنظور از فرد حرفه ای، طبیعتا پزشک زیبایی است زیرا تنها پزشکان می توانند با استفاده از جراحی های لازم یا روند های ترمیمی، چروک دور چشم را رفع کنند. معمولا هم این وضعیت با تزریق بوتاکس و فیلر و یا چربی انجام می گیرد که نتایج بسیار مثبتی به همراه دارد.

  • تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس و فیلر از روش های اصلی برای از بین بردن چین و چروک دور چشم به حساب می آید. اکثرا اوقات به تصمیم پزشک، هر دو فرآیند به صورت همزمان مورد استفاده قرار می گیرد. وقتی صحبت از بین بردن چین و چروک دور چشم می شود، بوتاکس یکی از موثرترین روش ها به حساب می آید.

مکانیسم تزریق بوتاکس این گونه است که تنها در چند دقیقه این روش انجام می گیرد و حداکثر تا 6 ماه خیالتان از بابت چین و چروک دور چشم راحت می شود.

بوتاکس با به حداقل رساندن حرکات ماهیچه های اطراف چشم، باعث رفع چین و چروک می شوند. در حالی که عضلات دور چشم منقبض می شوند، به مرور زمان فعالیت ماهیچه های اطراف چشم کم می شود.

  • تزریق فیلر و پرکننده

فیلرها یا تزریق ژل می تواند یک روش دیگر برای از بین بردن چروک دور چشم باشد. این مواد که از اسید هیالورونیک موجود در بدن تشکیل شده اند، برای از بین بردن چروک بسیار مناسب هستند.

مطالعات نشان داده استفاده از فیلر و پرکننده تغییر چشمگیری در ناحیه اطراف چشم ایجاد می کند و بلافاصله پس از جراحی، چروک دور چشم از بین می رود. ماندگاری فیلرها هم یک ساله است.

  • تزریق چربی

تزریق چربی دیگر روش ممکن است که می تواند چروک را از بین ببرد. در این جراحی ابتدا چربی های اضافی دور شکم یا داخل ران را برمی دارند و سپس آن را با گذراندن از داخل دستگاهی به نام سانتریفیوژ، به مرحله خلوص و کامل می رسانند.

این بافت چربی که سلول های بنیادی زیادی دارد، با سوزن های بسیار ریز به اطراف چشم تزریق می شود. این چربی ها به مرور زمان با تحریک کلاژن های اطراف چشم و تولید سلول های بنیادی، باعث جوانسازی پوست و از بین رفتن چروک می شوند.

  • هایفوتراپی

هایفوتراپی (HIFU) که با با استفاده از امواج صوتی انجام می گیرد ضمن تحریک پوست برای تولید کلاژن باعث از بین رفتن چین و چروک می شود. دو تا سه هفته طول می کشد تا نتایج اولیه در دور چشم مشاهده شود و برای رسیدن به ظاهر نهایی، سه ماه باید صبر کنید.

اگرچه هایفوتراپی در یک جلسه انجام می گیرد اما باعث بهبود کیفیت پوست، از بین رفتن چروک دور چشم و تولید کلاژن بیشتر می شود که باید گفت نسبت به روش های تزریقی و جراحی، مزیت های خاص خودش را دارد.

  • روش ترماژ

ترماژ (Thermage) که در یک جلسه انجام می گیرد، با ارسال امواج فرکانسی به لایه های زیرین پوست، کلاژن را تحریک می کند و با تولید کلاژن، پوست جوانتر، شاداب تر، سفت تر و زیباتر می شود. حدود دو تا شش ماه طول می کشد تا نتایج اولیه و نهایی مشخص شود. بعد از درمان کمی قرمزی در ناحیه اطراف چشم ایجاد می شود اما اصلا اذیت کننده نیست.

  • استفاده از لیزر

یکی از روش های معمولی برای از بین بردن چروک دور چشم، استفاده از لیزر است که باعث لایه برداری می شود. استفاده از لیزر که در نرم کردن خطوط اطراف چشم موثر هستند، سطح بالایی از موفقیت را تضمین می کنند و باعث لایه برداری در بهترین سطح می شوند.

لیزر یکی از فناوری های برتر برای شاداب سازی پوست است. نحوه کار لیزر اینگونه است که با باز کردن کانال های گرمایی در زیر پوست باعث لایه برداری می شود و هنگام انجام این کار به سطح پوست آسیبی نمی رسد.

  • بلفاروپلاستی (Blepharoplasty)

بلفاروپلاستی معمولا برای لیفت پلک شناخته می شود اما یکی دیگر از کاربردهای اصلی آن از بین بردن چروک دور چشم است. در این روش بافت های اضافی اطراف چشم برداشته می شوند و چشم های فرد دچار یک ظاهر زیبا می شود. بلفاروپلاستی اگر به درستی انجام بگیرد، باعث زیبایی چشمان می شود.

آیا جراحی چروک دور چشم باید تکرار شود؟

برای اینکه تزریق بوتاکس جواب و نتیجه بدهد، باید 3 بار در سال انجام بگیرد. تنها در این روش است می توانید شاهد نتیجه بخش بودن تزریق شوید. از طرف دیگر روش جراحی (بلفاروپلاستی) ماندگارتر و طولانی تر است و اثر عمل در اطراف چشم تا 5 سال باقی خواهد ماند.

از آنجا که پیری اجتناب ناپذیر است، ممکن است پوست به مرور زمان دوباره شل شود و ممکن است لازم باشد بعد از 5 یا 10 سال دوباره جراحی را تکرار کنید. با این حال دانستن این نکته ضروری است که تنها مشورت با پزشک می تواند تعیین کند شما به چه روشی برای از بین بردن چروک نیاز دارید.

جراحی چروک دور چشم در ایران

کشور عزیزمان ایران در زمینه جراحی های زیبایی اعم از کاشت و پیوند مو، ترمیم مو، جراحی های زیبایی و از بین بردن چین و چروک دور چشم، در زمره بهترین های خاورمیانه است زیرا کلینیک های تهران دارای بهترین امکانات و تجهیزات هستند و می توانند نیاز افراد برای رسیدن به ظاهری زیبا را برطرف کنند.

در گذشته افراد برای انجام این جراحی ها به کشور ترکیه می رفتند اما ایران طی سال های اخیر توانسته به سطح ترکیه برسد و در زمینه زیبایی های پوست، به بهترین تبدیل شود.

هزینه های پاکسازی چروک دور چشم

تا اینجا این مطلب را خواندید و متوجه شدید روش های بسیار زیادی برای جراحی چروک دور چشم وجود دارد. با در نظر گرفتن چنین شرایطی، نمی توانید یک هزینه کلی تعیین کنید. بسته به روشی که قرار است روی اطراف چشمان شما انجام بگیرد تا چروک از بین برود، یک تعرفه اعلام می شود.

این تعرفه می تواند با مهارت پزشک، امکانات کلینیک، مراقبت های پس از جراحی و در دسترس بودن مرکز زیبایی، کاملا تغییر کند به همین دلیل توصیه می شود با پزشک خود مشاوره حضوری انجام دهید تا به پاسخ سوالاتتان در این زمینه دست پیدا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *