پوست و مو

چه کسانی نمی توانند میکرونیدلینگ را انجام دهند؟

چه کسانی نمی توانند میکرونیدلینگ را انجام دهند؟

چه کسانی نمی توانند میکرونیدلینگ را انجام دهند؟

میکرونیدلینگ روش خوبی برای جوانسازی پوست است، اما باید شما به برخی از نکات در موردآن توجه ویژه ای داشته باشید. قبل از انجام هرگونه اقدامات زیبایی یا جوانسازی پوست باید در نظر داشته باشید که آیا کاندیدای خوبی برای انجام آن هستید یا خیر.

چه کسانی نمی توانند میکرونیدلینگ را انجام دهند؟شما باید در ابتدا به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا پوست شما را به طور کلی بررسی کند که تشخیص دهد آیا می توانید این روش درمانی پوست را انجام دهید؟

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

ممکن است برخی از افراد که شرایط مناسب برای انجام این روش زیبایی را نداشته باشند و پس از انجام آن با مشکلاتی روبرو شوند. ما در این مقاله نکات مهم در خصوص میکرونیدلینگ را خواهیم گفت تا با آگاهی بالا، تصمیم به انتخاب درمان پوست خود بگیرید.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای انجام میکرونیدلینگ نیستند؟

کسانی که تصمیم به انجام میکرونیدلینگ دارند باید شرایط پوستی مناسبی برای انجام جوانسازی پوست را داشته باشند زیرا میکرونیدلینگ با وارد کردن سوزن های ریز متعددی به صورت سبب کلاژن سازی پوست خواهد شد. در نتیجه پوست صورت شما نباید مشکلاتی داشته باشد که منجر به عفونت پوست صورت شما شود.

چه کسانی نمی توانند میکرونیدلینگ را انجام دهند؟در ادامه افرادی که مناسب برای انجام این روش درمانی نخواهند بود را اشاره خواهیم کرد.

  1. افرادی که دچار آفتاب سوختگی هستند.
  2. بیماری دیابت دارند.
  3. آکنه و جوش های چرکی دارند.
  4. نشانه های عفونت در صورت خود دارند.
  5. پوستی حساس و مختلط دارند.
  6. نوع پوست ناپایداری دارند.
  7. مشکلات خود ایمنی دارند.
  8. سیگاری هستند.
  9. درمان لیزر انجام داده اند و دچار التهابات پوستی هستند.

به طور کلی هر گونه مسئله ای که باعث جلوگیری از ترمیم و بهبود پوست شود، منجر به شرایطی خطرناک برای انجام دادن میکرونیدلینگ خواهد شد.

در چه شرایطی افراد نمی توانند میکرونیدلینگ را انجام دهند؟

همانطور که گفتیم میکرونیدلینگ به دلیل وارد کردن سوزن های ریز به سطح صورت مراجعه کننده منجر به التهاباتی خواهد شد، در نتیجه مراجعه کنندگان باید شرایط پوستی مناسبی برای انجام این درمان داشته باشند. شرایط پوستی مناسب به این منظور است، افرادی که دچار التهابات پوستی یا بریدگی هایی در سطح پوست خود هستند، نمی توانند این درمان را انجام دهند.

زیرا زمانی که سوزن در قسمت هایی که دارای التهابات یا بریدگی است  نفوذ کند ممکن است سبب پخش کردن آلودگی ها و در نتیجه نفوذ باکتری به بخش های دیگر پوست خواهد شد. این امر موجب می شود که مراجعه کننده پس از انجام میکرونیدلینگ دچار عفونت های پوستی شود.

اگر شما تصمیم به انجام میکرونیدلینگ داشته و دچار التهابات پوستی یا بریدگی هایی در سطح پوست خود هستید، بهتر است تا زمانی که پوست شما بهبود نیافته میکرونیدلینگ را انجام ندهید.

خطرات انجام میکرونیدلینگ برای افرادی شرایط انجام آن را ندارند

اگر افرادی که دچار التهابات یا عفونت های پوستی در صورت خود هستند،  با انجام دادن میکرونیدلینگ ممکن است خطرات زیادی را برای آنها داشته باشد. زیرا باکتری ها به راحتی در همه قسمت های پوست پخش شده در نتیجه پوست دچار عفونت می شود.

پس از انجام میکرونیدلینگ به دلیل پخش شدن  باکتری ها به بخش های مختلف، صورت به طور غیر طبیعی متورم می شود و ممکن است تا مدت زمان طولانی بهبود نیابد. یکی از خطرات مهمی که می تواند برای این گونه افراد رخ دهد تضعیف شدن سیستم ایمنی آنها است. سیستم ایمنی اینگونه افراد قادر به شناسایی قارچ ها و ویروس ها نبوده و در نتیجه نمی تواند با آن مقابله کند.

در این گونه مواقع مراجعه کننده با خطرات جدی تری روبرو خواهد شد، زیرا ممکن است عفونت ها به گونه ای باشند که قادر نباشید با اقدامات اولیه آن ها را درمان کنید. همچنین ممکن است عفونت ها  به سایر قسمت های دیگر سرایت کند. بنابراین بهتر است شما در این گونه مواقع به هیچ وجه میکرونیدلینگ را انجام ندهید زیرا نه تنها پوست شما بهبود نمی یابد بلکه باعث بروز مشکلات خطرناک بیشتری خواهید شد.

چرا افراد دیابتی نمی توانند میکرونیدلینگ را انجام دهند؟

به دلیل اینکه سیستم ایمنی افراد دیابتی به گونه ایی است که نمی تواند زخم های بدن را ترمیم کند. میکرونیدلینگ نیز همانطور که می دانید با سوزن های ریز که وارد پوست می شود جراحت های کوچکی را در صورت ایجاد می کند.

در اغلب مواقع این جراحت ها پس از مدت کوتاهی بهبود یافته و پوست را به طور کلی ترمیم می کند، اما بدن افراد دیابتی قادر به ترمیم و بهبود این جراحت های صورت  نیستند. حتی ممکن است این جراحت ها در پوست آن ها عمیق تر شود و منجر به عفونت های پوستی و بسیاری از مشکلات دیگر شود.

بنابراین افراد دیابتی اگر تصمیم به جوانسازی پوست خود دارند بهتر است به جای انتخاب روش درمانی میکرونیدلینگ روش دیگری را برای خود برگزینند تا باعث هیچگونه جراحت بر صورت آنها نشود.

آیا آفتاب سوختگی مانع از انجام میکرونیدلینگ می شود؟

کسانی که دچار آفتاب سوختگی هستند یا با آفتاب پوست خود را برنزه کرده اند، نباید جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ را انجام دهند زیرا پوست صورت آنها آسیب دیده و قرمز شده است.  میکرونیدلینگ نیز به دلیل سوزن های ریزی که وارد پوست می شود موجب می شود که  التهاب و قرمزی های پوست آنها دو برابر شود.

افرادی که دچار سوختگی هستند قطعا با مشکلات پوستی بیشتری روبرو خواهند شد. مانند سوزش، التهاب و خارش های طولانی مدت و غیر قابل تحمل. در نتیجه این گونه افراد باید قبل از انجام دادن میکرونیدلینگ، در ابتدا سوختگی پوست خود را درمان کرده و سپس اقدام به جوانسازی پوست به وسیله میکرونیدلینگ کنند.

چگونه می توان افرادی را که فاقد شرایط میکرونیدلینگ هستند، تشخیص داد؟

میکرونیدلینگ (micronideling) به دلیل حساسیت های بالایی که دارد، شما باید قبل از انجام دادن این جوانسازی پوست به پزشک مراجعه کنید تا پوست صورت شما را به طور کامل بررسی کند. پزشک شما در صورتی که کوچکترین جوش و التهابی را در صورت شما مشاهده کند اجازه انجام این روش درمانی پوست را به شما نخواهد داد.

حتی اگر شما خراش یا بریدگی کوچکی را در سطح پوست خود داشته باشید نمی توانید این روش جوانسازی پوست را انجام دهید زیرا ممکن است دچار مشکلات بیشتری در این خصوص شوید. اگر شما مطمئن نیستید که این روش درمانی برای شما مناسب است.

می توانید از پزشک خود درخواست کنید که یک قسمت کوچکی از صورت شما را میکرونیدلینگ انجام دهد در صورتی که پس از مدتی مشکلی برای شما پیش نیامد و زخم های صورت بدون هیچ مشکلی مانند بروز عفونت بهبود یافت، با خیال راحت می توانید این روش درمانی پوست را انجام دهید.

در نتیجه، برای انجام میکرونیدلینگ این مسئله بسیار مهم است که شما کاندیدای خوبی برای انجام این روش درمانی پوست باشید، زیرا میکرونیدلینگ از حساسیت بالایی برخوردار است. بنابراین اگر شما هر گونه مشکل پوستی مانند سوختگی، اگزما، التهابات پوستی و جوش در صورت خود دارید نباید به هیچ وجه این روش درمانی را برای خود برگزینید زیرا ممکن است با مشکلات بیشتری مانند عفونت پوستی مواجه شوید.

همچنین برخی از بیماران مانند افراد دیابتی نیز، انجام میکرونیدلینگ برای آنها بسیار خطرناک است. زیرا این گونه افراد توانایی ترمیم زخم و پوست خود را ندارند در نتیجه جراحت های پس از میکرونیدلینگ بهبود نیافته و ممکن است  باعث بروز مشکلات بیشتری در آن ها شود.

بنابراین در خصوص این روش درمانی پوست آگاهی خود را بالا ببرید تا با مشکلات این چنینی روبرو نشده و از نتیجه درمان خود رضایت کامل داشته باشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *