کاشت ابرو

چه کسانی نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند

چه کسانی نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند

چه کسانی نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند

در طی سال های اخیر عمل های زیبایی مانند کاشت ابرو محبوبیت زیادی در بین افراد مختلف پیدا کرده اند و دلیل بسیاری از آنها نیز تجربه های موفق عمل های زیبایی اطرافیان بوده است.

چه کسانی نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند

بحث زیبایی برای افراد نیز بسیار مورد اهمیت است. تفاوتی ندارد که شما مرد باشید یا زن، یکی از دلایلی که شما میتوانید اعتماد بنفس داشته باشید زیبایی صورت شما است.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

یکی از دلایلی که باعث میشود صورت فردی زیبا باشد یا مو هایی هستند که روی صورت فرد رشد میکنند. دلیل بعدی که فرد زیبا میشود چشمان آن فرد هستند.

در این میان ابرو ها زینت بخش صورت و چشمان فرد هستند که به فرد اعتماد بنفس میدهند که زیبا هستند و همین موضوع اهمیت کاشت ابرو را افزایش خواهد داد.

البته کاربرد ابرو ها به این نکته که فقط زینت بخش هستند ختم نمیشود. ابرو ها کاربرد های دیگری هم دارند که برای مثال ابرو ها اجازه نمیدهند که رطوبت و آب به چشم های شما وارد شوند و از آنها محافظت میکنند. سوال اصلی این است چرا باید به کاشت ابرو رو بیاوریم؟

بر فردی پوشیده نیست که ابرو ها تا چه اندازه می توانند بر زیبایی چشم ها تاثیر بگذارند، این تاثیر تا به اندازه ای مهم است که حتی یکی از شرایط مدلینگ داشتن ابرو های طبیعی و زیبا و بلند است که بتوان آنها را رنگ کرد.

سال ها قبل دنیای مد به این سمت رفته بود که ابروهای نازک مورد پسند بودند. اما امروزه همه چیز عوض شده و حالا ابروهای پهن و متراکم مد روز هستند. به همین دلیل افراد به دنبال راه های متنوعی هستند تا ابروهای خود را پهن و پرپشت کنند.

کاشت ابرو یکی از این راه ها است که راه حلی دائمی و بدون هیچ گونه عوارضی را ارائه می دهد.

با توجه به این شرایط قابل ذکر نیست که اگر فردی قسمتی یا تمام مو های ابرو های خود را در اثر حادثه ای از دست داده باشد تا چه اندازه اعتماد بنفس خود را از دست میدهد.

خانم هایی که قسمتی از موهای ابرو های خود را از دست میدهند دست به روش هایی میزنند مثل استفاده از آرایش های زیاد برای پوشش کم حجم شدن ابرو یا حتی دست به استفاده از تاتو می زنند؛ اما علم پزشکی این روش ها را رد میکند و عمل زیبایی کاشت ابرو را پیشنهاد میکنند.

دلیل آن این است که استفاده از روش هایی مانند تاتو یا مواد آرایشی تاثیری دائمی ندارد و باید به طور مکرر انجام شود.

این استفاده ی چند باره و افراطی از مواد آرایشی باعث می شود بعد از گذشت چند سال موهای سالم ابرو هم ضعیف شوند و موهای قوی و ضخیم جای خود را به موهای نازک و شکننده بدهند.
می بینیم که این روش ها نه تنها ریزش ابرو را برطرف نمی کند، بلکه بر شدت آن می افزاید. اما عمل زیبایی کاشت ابرو چون از فولیکول های موی خود فرد استفاده می کند، کاملا طبیعی محسوب می شود و هیچ آسیبی به ابروها نمی رساند.

ضمن این که با یک بار انجام عمل کاشت ابرو مشکل ریزش ابروی خود را برای همیشه حل خواهید کرد و ابروهای شما ظاهری طبیعی و زیبا پیدا خواهند کرد.

سوالی که برای بیماران ممکن است پیش بیاید این است که چه کسانی مناسب کاشت ابرو هستند و چه افرادی بهتر است از این روش استفاده نکنند یا کاشت ابرو برای کسی ممنوع است و نباید از این روش استفاده کند و یا حتی این سوال پیش بیاید که آیا عمل زیبایی کاشت ابرو محدودیتی هم دارد؟

در ادامه به این گونه سوالات مطرح شده در باب عمل زیبایی کاشت ابرو و یا به عبارتی eyebrow transplant پرداخته و پاسخ داده خواهد شد.

مناسب ترین افراد برای کاشت ابرو

چه افرادی مناسب کاشت ابرو هستند؟ برای پاسخ به این سوال باید به انگیزه افراد اشاره کرد و باید فهمید که چه افرادی مناسب عمل زیبایی کاشت ابرو نیستند. همانطور که اشاره شد خانم ها برای جبران ابرو های از دست رفته خود گاهی دست به روش هایی مثل تاتو کردن می زنند.

ابرو های متقارن و پر پشت علاوه بر مزایایی که در ابتدای این مقاله ذکر شد، این مزیت را هم دارند که فرد را جوان تر و سالم تر نشان می دهند. حتی گفته می شود ابروهای پر پشت و متراکم در آقایان نشان دهنده ی نیروی جوانی و قدرت مردانه است.

همانطور که مشخص است علم پزشکی تاتو کردن را رد کرده و تایید نمی کند.

علت آن هم این است که علاوه بر تمامی مشکلاتی که تاتو می تواند بعد ها برای پوست شما ایجاد کند، مشکل اساسی که تاتو دارد این است که تاتو ثابت است و قابل تغییر نیست و به احتمال زیاد نمی تواند جای خالی موهای ابرو های شما را پر کند و ممکن است از مدل تاتو خود خسته شوید و قصد تغییر آنرا داشته باشید ولی قادر به آن نخواهید بود؛ اما عمل کاشت ابرو مشکل شما را برطرف میکند.

این عمل زیبایی برای اینگونه افراد مناسب است.

درواقع اگر شما از تاتو استفاده کرده باشید و قصد تغییر آنرا داشته باشید بهتر است به عمل زیبایی کاشت ابرو روی بیاورید.

دلیل این امر هم این است که پزشک شما میتواند درست بر روی تاتویی که شما انجام داده اید عمل کاشت ابرو را انجام داده و باعث شود ابرو های شما درست مثل روز اول به رشد خود ادامه دهند و دیگر نیازی به عمل زیبایی کاشت ابرو نداشته باشید.

عکس کاشت ابرو

آیا کاشت ابرو محدودیت دارد؟

سوالی که در ادامه مطرح میشود این است که آیا عمل زیبایی کاشت ابرو یا eyebrow transplant محدودیت دارد؟ پاسخ به این جواب بله است. این عمل زیبایی با تمام مزیت هایی که دارد محدودیت هایی هم دارد. منظور از محدودیت خواسته هایی است که این عمل زیبایی قادر به پاسخگویی به آنها نیست.

محدودیت عمل زیبایی کاشت ابرو زمانی است که فردی حالت ابرو های خود را دوست ندارد و قصد تغییر آنها را دارد در این مورد عمل زیبایی کاشت ابرو محدودیت دارد و نمیتواند خواسته شما را تغییر دهد.

محدودیت دیگری که این عمل زیبایی زمانی است که فردی با وجود داشتن ابرو های پهن قصد نازک کردن ابرو های خود را داشته باشد این نیز یکی دیگر از محدودیت های عمل زیبایی کاشت ابرو است. در این موارد شما نمیتوانید از این عمل کمک بگیرید.

به طور کلی اگر شک دارید که آیا محدودیت های عمل کاشت ابرو شامل شما هم می شود یا نه؛ به عبارت دیگر اگر مطمئن نیستید که عمل کاشت ابرو انتظارات شما را برآورده خواهد کرد یا نه؛ می توانید به راحتی به این شک و دودلی خود پایان دهید.

تمام مراکز معتبر عمل کاشت مو و ابرو در اولین جلسه به شما مشاوره های لازم را می دهند و در خصوص فرآیند عمل کاشت و مزایا و معایب احتمالی آن اطلاعات مهمی را در اختیارتان می گذارند که باعث می شود به راحتی تصمیم بگیرید آیا می خواهید عمل کاشت انجام دهید یا نه.

کلینیک تخصصی زیبایی پوست و مو رز نیز این جلسه ی مشاوره را با متخصصین با تجربه ی در زمینه کاشت ابرو برای شما ممکن می سازد. شما می توانید با استفاده از راه هایی که در انتهای مطلب ذکر شده اند از این امکانات بهره مند شوید.

چه کسانی نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

بحث بعدی که در مورد عمل زیبایی مطرح است افرادی هستند که نمیتوانند از عمل زیبایی کاشت ابرو استفاده کنند. افرادی که نمیتوانند از این عمل زیبایی استفاده کنند عبارتند از:

1- اولین دسته از افرادی که نمی توانند از این عمل استفاده کنند، افرادی هستند که دارای اختلال های تیروئیدی دارند. علت این امر این است که این بدن افراد به دلیل وجود این اختلال بدن آنها نمی توانند هورمون های تولیدی را کنترل کند و باعث ریزش مو میشود.

به همین دلیل حتی اگه عمل کاشت ابرو را انجام دهند بعد از مدتی تمام آنها را از دست میدهند.موهایی که از ناحیه ی بانک مو برداشت می شوند و روی ابرو کاشته می شوند در برابر ریزش بسیار مقاوم هستند و به راحتی نمی ریزند.

اما از آن جایی که اختلال های تیروئیدی بر هورمون های موثر بر رشد موها و ابروها تاثیر می گذارد، عمل کاشت ابرو در این رابطه موثر واقع نمی شود و فولیکول های کاشته شده هم نمی توانند موهای جدید را تولید کنند.

2- دسته بعدی افرادی هستند که دارای بیماری روان شناختی تریکوتیلومانیا هستند. این بیماران میل به کندن موهای سر و صورت خود دارند. این بیمار ها نیز باید ابتدا توسط روانپزشک معالجه شوند و در ادامه می توانند از عمل زیبایی کاشت ابرو استفاده کنند.

در واقع ریزش ابرو در این افراد هم از عوارض همین بیماری روانشناختی است.اگر به طور مکرر موهای یک ناحیه از ابرو را بکنید، بعد از مدتی دیگر در آن ناحیه از ابرو موها رشد نمی کنند و دچار طاسی در آن قسمت از ابرو خواهید شد.

کاشت ابرو برای چه کسانی ممنوع است؟

عمل زیبایی کاشت ابرو همانطور که اشاره شد برای افراد زیادی می تواند مفید و موثر باشد، حتی پزشک می تواند این عمل را به صورت سرپایی و بدون بخیه و خونریزی انجام دهد.

کبودی ها و التهابات ناشی از عمل نیز در طی هفت الی ده روز بهبود پیدا میکنند؛ اما با همه این مزیت ها این عمل برای افرادی توصیه نمی شود. اولین گروه از این افراد؛ بیماران کمتر از 18 سال می باشند.

دلیل این امر هم این است که این بیماران به دلیل اینکه در سن رشد هستند اگر عمل زیبایی کاشت ابرو یا eyebrow transplant را انجام دهند مو های کاشته شده بعد از مدتی ریخته میشود و عمل آن طور که باید و شاید نتیجه نمی دهد.

همانطور که اشاره شد این عمل میتواند تاثیرات دائمی داشته باشد اما اگر افراد زیر 18 سال این عمل جراحی را انجام دهند ممکن است به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نکنند.

چرا که بسیار محتمل است که بعد از چند سال به کلی سلیقه ی آن ها تغییر کند و از ابروهایی که کاشته اند راضی نباشند. از آن جایی که تغییر شکل در ابروهای کاشته شده به وسیله ی عمل کاشت ابرو بسیار پیچیده و دشوار است، انجام عمل کاشت ابرو برای افراد نوجوان منطقی و مفید نیست.

دسته بعدی افرادی که محدودیت انجام کاشت ابرو دارند افرادی هستند که دارای بیماری لخته و منعقد شدن خون هستند.

اگرچه این عمل میتواند بدون خونریزی انجام شود اما پزشک باید از دارو های بیهوشی استفاده کند و یا گاهی باید محلی که عمل روی آن انجام شده را شکاف دهد و از بخیه استفاده کند و سایر شرایطی که ممکن است در طی عمل بوجود آید.

در تمامی این مسائل اگر بیمار از این بیماری رنج ببرد، نه تنها این عمل برای او نتایج مطلوبی نخواهد داشت بلکه ممکن است این عمل به قیمت جان بیمار نیز تمام شود.

به همین دلیل است که در یک کلینیک معتبر قبل از اجرای عمل دکتر شما آزمایش هایی را برای شما می نویسد تا به طور کامل از وضعیت سلامتی بدن شما مطلع شود.

در کلام آخر اگر بیمار دارای سلامتی جسمانی کامل باشد کاشت ابرو نه تنها برای او خطرناک نیست بلکه میتواند نتایج مطلوبی برای او داشته باشد که سال های سال دوام دارند.

اگر فکر می کنید که چهره ی شما با ابرو هایی پر پشت تر و یک دست تر، به زیبایی ایده آل شما نزدیک تر خواهد شد برای کاشت ابرو تعلل نکنید.

همان طور که گفته شد اگر مشکلات خاص جسمانی نداشته باشید، عمل کاشت ابرو برای شما یک عمل بسیار راحت و بدون درد سر خواهد بود که دوران نقاهت آن نیز بسیار کوتاه است.

بعد از عمل به غیر از چند هفته ی ابتدایی لازم نیست مراقبت های خاص و سختی را رعایت کنید و می توانید به سرعت به زندگی روزمره ی خود ادامه دهید. بعد از گذشت چند ماه که موهای جدید و قوی از فولیکول های کاشته شده رشد کردند، متوجه تغییری که عمل کاشت ابرو در چهره ی شما ایجاد کرده خواهید شد.

آن وقت می بینید که در ازای یک عمل نسبتا ساده و بی خطر، چه تغییرات بزرگی در چهره ی شما ایجاد شده و چقدر زیبا تر از قبل به نظر می رسید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *