درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

چه کسانی کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس هستند

چه کسانی کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس هستند

تزریق بوتاکس در کاربرد پزشکی برای درمان برخی از بیماری ها و اختلالات عضلانی و در کاربرد زیبایی برای رفع چین چروک ها و خطوط ایجاد شده روی صورت و گردن مورد استفاده قرار می گیرد.

چه کسانی کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس هستند

Botox injection یکی از روش های غیر جراحی برای زیبایی است که به دلیل مزایای بسیار و موفقیت آمیز بودن موجب رضایت بالای بیماران شده و روز به روز متداول تر می شود.

بوتاکس در واقع سم بسیار خطرناکی است که از نوعی باکتری موجود در محیط های یافت می شود. با وجود خطرناک بودن بوتاکس کاربرد درست آن در پزشکی و زیبایی موجب شده هر ساله افراد زیادی در سراسر جهان با تزریق بوتاکس به اهداف زیبایی یا درمانی خود دست پیدا کنند.

چه کسانی کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس هستند

تزریق بوتاکس و تاثیرات آن بر زیبایی

با افزایش سن کم کم شاهد ایجاد چین و چروک هایی روی پوست خود خواهید بود. حتی ممکن است برخی افراد در سنین قبل از میانسالی و پیری نیز به دلیل برخی عادت ها مانند بالا بردن ابروها هنگام صحبت کردن یا اخم کردن زیاد یا حتی خندیدن مستعد ایجاد خطوط و چروک هایی روی صورت خود شوند.

افزایش وزن و از دست رفتن قوام پوست و کاهش کلاژن سازی پوست در اثر افزایش سن نیز می تواند باعث شلی و افتادگی پوست صورت و گردن شود.

Botox injection علاوه بر کاربردهای درمانی که در بیش از 20 نوع بیماری مختلف دارد برای مقاصد زیبایی نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

جوانسازی پوست و رفع چین و چروک ها و خطوط روی صورت و گردن و در برخی موارد ایجاد ظاهر لاغرتر برای صورت و بالارفتن جزئی ابروها از جمله کاربردهای زیبایی تزریق بوتاکس است.

معمولا قبل از تزریق بوتاکس عکس هایی از چهره شما گرفته میشود تا بتوانید بعد از تزریق بوتاکس به راحتی چهره قبل و بعد خود را مقایسه کنید. همچنین با گذشت زمان می توانید درک بهتری از تغییرات چهره خود داشته باشید. نواحی که معمولا Botox injection در آنها انجام می شود:

 1. چین و چروک های دور چشم
 2. خطوط اخم بین ابروها
 3. خطوط و چین و چروک های عمودی و افقی پیشانی
 4. خطوط دور لب و خط لبخند
 5. چین و چروک های روی گردن
مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس در واژن و هزینه تزریق بوتاکس در کلینیک پوست و مو

باید بدانید که تزریق بوتاکس موجب حذف کامل خطوط و چین و چروک های صورت نمی شود بلکه باعث بهبود قابل توجه و کمرنگ شدن آنها می شود. معمولا خطوط عمیق ظاهر بهتری پیدا می کنند و خطوط سطحی تر تقریبا ناپدید می شوند.

اگر تزریق بوتاکس به درستی صورت بگیرد افراد عادی قادر به تشخیص اینکه درمان زیبایی Botox injection انجام گرفته نخواهند شد زیرا بیمار هیچ حالت غیرعادی در صورت خود ندارد و فقط چهره ای طبیعی، شاداب، جوان تر و زیباتر خواهد داشت.

مزایای تزریق بوتاکس

با وجود اینکه تزریق بوتاکس روشی موقت برای ” جوانسازی پوست صورت ” و گردن محسوب می شود ولی به دلیل مزایایی که دارد از محبوبیت بسیار بالایی بین خانم ها و آقایان برخوردار است. از جمله این مزایا می توان موارد ذیل را نام برد:

 1. سرپایی بودن و عدم نیاز به بیهوشی و جراحی
 2. امکان انجام تزریق در کلینیک با مطب پزشک
 3. سرعت در انجام تزریق که تنها چند دقیقه زمان لازم دارد
 4. دقت در انجام تزریق زیرا تاثیر گذاری فقط در ناحیه مورد نظر خواهد بود
 5. امکان تزریق در چند ناحیه صورت به طور همزمان
 6. بدون درد بودن
 7. عدم نیاز به استراحت پس از تزریق
 8. سرعت ظهور نتایج اولیه در 3 تا 4 روز پس از تزریق
 9. ایمن بودن
 10. درصد رضایت بالای بیماران

بهترین کاندید برای انجام تزریق بوتاکس

برای پاسخ به این سوال باید شرایط و عواملی که می توانند در نتایج تزریق بوتاکس تاثیر گذار باشند را بررسی و با ارزیابی دقیق این عوامل بهترین کاندید را برای Botox injection مشخص نمود. از جمله این عوامل می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 1. سن بیمار : سن مناسب تزریق بوتاکس از 18 تا 65 سال در نظر گرفته می شود اگرچه گفته می شود تزریق بوتاکس در افراد میان سال یعنی رنج سنی 30 تا 50 سال موثرتر است.
 2. میزان چین و چروک ها : افرادی که دارای چین و چروک های نسبتا زیاد روی پوست خود هستند، افراد مناسبی برای تزریق بوتاکس در نظر گرفته می شوند.

با این وجود افرادی که دارای خطوط و چروک های بسیار عمیق روی پوست خود هستند معمولا تنها با Botox injection به نتیجه دلخواه نمی رسند و نیاز به درمان های جانبی مثل استفاده از پرکننده ها همراه با بوتاکس دارند.

 • وضعیت سلامتی : کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس باید از شرایط سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد و مبتلا به بیماری های عفونی، برخی بیماری های پوستی و اختلالات عصبی و عضله ای نباشد.
 • عدم بارداری و شیردهی : در دوران بارداری و شیردهی تزریق بوتاکس مجاز نیست زیرا ممکن است موجب آسیب به جنین یا نوزاد شود.
 • سطح انتظارات : افرادی که انتظارات غیر واقعی از نتیجه تزریق بوتاکس ندارند، کاندیدای مناسبی هستند چرا که می دانند شرایط بدنی و ژنتیکی هر فردی متفاوت است و در نتیجه اثرات Botox injection در همه افراد مشابه نیست.
مشاهده مطلب
حالت تهوع بعد از تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس برای شما مناسب است؟

برای اطمینان صد در صد و ارزیابی دقیق شرایط خود بهتر است حتما با پزشک خود مشورت کنید و سوابق پزشکی خود را به درستی ارائه دهید؛ اما به طور کلی با داشتن شرایط زیر می توانید خود را برای تزریق بوتاکس کاندید مناسبی در نظر بگیرید.

 1. بالا ی 18 سال و زیر 65 سال هستید
 2. از سلامت عمومی نرمالی برخوردارید
 3. مبتلا به بیماری های خاص عفونی و نقص کننده سیستم ایمنی بدن نیستید
 4. در دوران بارداری یا شیردهی قرار ندارید
 5. سابقه آلرژی به بوتاکس ندارید
 6. بیماری های پوستی شدید ندارید
 7. مبتلا به اختلالات خاص عصبی و عضلانی نیستید
 8. انتظارات غیر واقعی از نتایج تزریق بوتاکس ندارید

چه کسانی کاندید نا مناسبی برای تزریق بوتاکس خواهند بود؟

اگر دارای هر یک از شرایط زیر هستید Botox injection برای شما نامناسب خواهد بود:

 1. زیر 18 سال و در واقع نوجوان هستید
 2. در حال حاضر از سلامت عمومی خوبی برخوردار نیستید و سیستم ایمنی بدنتان ضعیف است.
 3. به بوتاکس یا فراورده های حاوی بوتاکس حساسیت دارید.
 4. باردار هستید یا در دوران شیردهی قرار دارید
 5. مبتلا به بیماری عفونی شدید هستید
 6. دچار اختلالات و بیماری های عصبی یا عضلانی هستید
 7. در حال حاضر آنتی بیوتیک هایی مانند آمینوگلیکوزید، کانامایسین، جنتامایسین و استرپتومایسین مصرف می کنید
 8. دچار بیماری های پوستی خاصی مثل لوپوس هستید زیرا تزریق بوتاکس در نواحی که شرایط نرمالی ندارد نباید انجام شود

همچنین توجه داشته باشید که احتمال بروز واکنش آلرژیک در افرادی که پوست حساسی دارند بسیار بالا است؛ بنابراین در ارزیابی های قبل از تزریق حتما این نکته را با پزشک خود در میان بگذارید.

بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که پس از Botox injection هیچ راهی برای تسریع در رفع نتایچ بوتاکس وجود ندارد و باید منتظر باشید تا اثرات تزریق بوتاکس با سرعت طبیعی متابولیسم بدنی شما از بین برود. البته امکان ترمیم نسبی وجود دارد.

در نتیجه بهتر است در انتخاب کلینیک زیبایی معتبر و پزشک متخصص خود دقت لازم را داشته باشید. می توانید در جلسه مشاوره تمام سوالات و ابهامات خود را رفع کنید تا دیدی واقع بینانه نسبت به نتایج تزریق بوتاکس در ذهن داشته باشید و نتایج بدست آمده برای شما کاملا رضایت بخش باشد.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

مشاهده مطلب
آیا آرایش پس از تزریق بوتاکس مجاز می باشد؟

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع