پوست و مو

علت سفید شدن ابرو در جوانی

علت سفید شدن ابرو در جوانی

چه عواملی باعث ایجاد ابروهای سفید می شود ؟

اگر فقط در دهه سی سالگی خود هستید و از قبل موهای سفید یا خاکستری روی ابروهای خود دارید، از وضعیت وحشت نکنید. موهای سفید در ابروها به هیچ وجه یک مشکل نادر نیست و می تواند در افراد با هر سنی رخ دهد.

علت سفید شدن ابرو در جوانی

نوشته های مشابه

علاوه بر این ، برخی از داروهای بسیار مؤثر وجود دارد که می تواند به شما در مقابله با این مسئله با موفقیت کمک کند. بنابراین ، اگر عدم وجود رنگدانه در موهای ابرو شما را اذیت می کند ، با توجه به عوامل متعدد ممکن است ابروهای شما زودتر از حد انتظار سفید شود. دلایل اصلی سفید شدن زودرس ابروهای شما عبارتند از :

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

 1. عدم تعادل رنگدانه : موها و ابروهای شما رنگ خود را از رنگدانه ای به نام ملانین می گیرند. عدم تعادل در ترکیب ملانین می تواند باعث سفید شدن ابروهای شما شود.
 2. عدم تعادل هورمونی : این دلیل خاص در مردان بیشتر از زنان شیوع دارد. بعضی اوقات ، به دلیل داروهای خاص ، چرخه هورمون در بدن ما مختل می شود که به نوبه خود منجر به موهای سفید روی سر و همچنین ابروها می شود.
 3. رژیم غذایی نادرست : مواد غذایی تصفیه شده یا فرآوری شده نه تنها مسئول افزایش وزن و چاقی هستند بلکه از بسیاری جهات دیگر از جمله تحریک پیری زودرس در پوست و مو باعث ایجاد ویرانی در بدن انسان می شوند.
 4. افزایش سن : گفته می شود در این وهله از زندگی رنگ موها ابرو کم کم به سیاهی می رود. با شروع پیری، میزان مواد مغذی که به ریشه موها می رسد ، کم می شود که در نهایت بر تغذیه آنها نیز تأثیر می گذارد. این تغییر رنگ ابرو از سیاه به سفید می باشد
 5. ژنتیک : اینکه در در خانواده سابقه سفید شدن ابرو در جوانی را داشته باشید.
 6. اختلالات خود ایمنی مانند ویتیلیگو و آلبینیسم
 7. سیگار کشیدن : سیگار کشیدن یکی از اصلی ترین علل رشد موهای سفید در ابروهای شما است. این بدان دلیل است که سیگار حاوی ماده شیمیایی به نام نیکوتین است که تولید رنگدانه های تعیین کننده رنگ را در ابرو را مختل می کند.
 8. استفاده از وسایل آرایشی با کیفیت پایین : آیا شما یک معتاد به آرایش که عمدتا با استفاده از مواد با کیفیت پایین، محصولات تاریخ گذشته و یا آرایش با مواد شیمیایی بیش از حد را ترجیح می دهید؟ پس اگر بگویید شما به زودی با ابروهای سفید روبرو می شوید ، وحشت نکنید.

اگر به دنبال راه های طبیعی برای تیره تر کردن ابروهای سفید خود هستید ، در اینجا چند راه درمانی وجود دارد، که ممکن است به شما کمک کند.

علت سفید شدن ابرو در جوانی

چه چیزی برای حفظ رنگ طبیعی ابروها مفید است؟

قبل از غوطه ور شدن در راه های درمانی برای جلوگیری از بروز موهای سفید در ابرو ، باید یاد بگیریم که چه چیزی در تعیین رنگ موهای ابرو نقش دارد. اگر از ملانین و نقش آن در تعیین رنگ پوست فرد شنیده اید ، باید بدانید که نقش آن در تعیین رنگ ابروهای شما بسیار مهم می باشد. فوملانین و اوملانین دو رنگدانه در ابرو هستند که وظیفه حفظ رنگ سیاه اصلی ابروهای شما را بر عهده دارند. هرگاه عدم تعادل در تولید این دو رنگدانه وجود داشته باشد ، منجر به سفیدی زودرس موهای ابرو شما می شود.

داروهای خانگی و نکاتی برای ابروهای سفید

1- از قهوه استفاده کنید

قهوه دارای خاصیت رنگ مو است و اغلب در کنار آن از پودر حنا برای رنگ کردن موهای سفید استفاده می شود. از این رو می تواند برای رنگ کردن ابروهای سفید نیز مورد استفاده قرار گیرد.

شما به موارد زیر نیاز دارید:

1 فنجان آب

2 قاشق چایخوری پودر قهوه

کاری که باید بکنید:

یک فنجان آب را به جوش بیاورید سپس دو قاشق چایخوری پودر قهوه را در کمی آب سرد اضافه کرده و آنرا حل کنید.

 1. محلول قهوه را درون آب جوش بریزید.
 2. خوب مخلوط کرده و بگذارید خنک شود.
 3. برای شستشوی ابروها از این مخلوط استفاده کنید. آن را به مدت 20 تا 30 دقیقه روی ابرو بگذارید.
 4. با آب بشویید.
 5. برای تقویت رنگ ابروها می توانید کمی پودر حنا نیز به مخلوط اضافه کنید.

2- انگور فرنگی هندی را امتحان کنید

انگور فرنگی هندی به طور گسترده ای برای کند کردن پیری مو و تقویت رشد مو مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو ممکن است برای تیره تر کردن ابروها هم، به طور طبیعی استفاده شود.

موارد مورد استفاده :

 1. 5 یا 6 دونه انگور فرنگی هندی
 2. 1 لیوان آب

کاری که باید بکنید:

 1. انگور فرنگی هندی را به قطعات کوچک خرد کنید و آنها را در یک لیوان آب بجوشانید.
 2. اجاق گاز را خاموش کنید و بگذارید مخلوط خنک شود.
 3. بعد از شامپو کردن و مرطوب کردن مو ، از این مخلوط برای شستشوی نهایی موهای خود استفاده کنید.
 4. می توانید این کار را 1 یا 2 بار در هفته انجام دهید.

3- مصرف ویتامین

کمبود برخی از ویتامین ها همچنین می تواند باعث سفید شدن زودرس مو در افراد جوان شود.

کمبود ویتامین های B12 ، H و D3 معمولاً با سفیدی مو همراه است. بازگرداندن سطح این ویتامین ها می تواند به معکوس شدن این روند کمک کند. غذاهای سرشار از این ویتامین ها مانند مرغ ، ماهی ، تخم مرغ ، پنیر و بادام را مصرف کنید تا کمبودها ویتامین را از طریق رژیم غذایی خود بازگردانید. اگر قصد مصرف مکمل های اضافی برای این ویتامین ها را دارید با پزشک خود صحبت کنید.

4- رنگ های طبیعی

اگر به دنبال راه های طبیعی برای پوشاندن سفیدی های ایرو و موهای خود هستید ، برخی از داروهای طبیعی ممکن است به شما کمک کند. آب چغندر ، رنگ مواد غذایی ، مریم گلی و زعفران به طور گسترده ای برای رنگ کردن موهای سفید استفاده می شود. در حالی که هیچ مدرک علمی برای تأیید این ادعا وجود ندارد ، اما اثرات رنگرزی این داروها بسیار مشهود است.

اگر پیری باعث سفیدی ابروهای شما شده است ، پوشاندن آن بهترین گزینه است. در زیر چند روش سریع و موثر برای پوشاندن ابروهای سفید برای شما ذکر شده است.

بهترین راه های پوشاندن ابروهای خاکستری

برداشتن ابرو : اگر فقط چند تار در ابروهای شما سفید شده باشد، آنها را از بین ببرید. نگران نباشید ، این باعث نمی شود موهای موهای ابرو شما سفید شود. اگر بیشتر موهای ابرو شما سفید است ، ابروهای خود را نازک نکنید.

مداد ابرو یا پالت : مداد و پالت ابرو در رنگ های مختلف موجود است و می توان از آنها برای پوشاندن ابروهای سفید استفاده کرد

رنگ موقت : رنگ موقت برای ابروهای مایل به سفید وجود دارد و ظاهر آنها را پر رنگ تر نشان می دهد.

ریمل : در حالی که معمولاً از ریمل بر روی مژه ها استفاده می شود ، اگر نمی توانید از مداد ابرو یا پالت استفاده کنید ، می توانید از آن برای پوشاندن ابروهای سفید نیز استفاده کنید.

5- رژیم غذایی متعادل و یک سبک زندگی سالم را دنبال کنید

همانطور که میدانید، کمبود مواد مغذی اصلی می تواند باعث ایجاد سفیدی مو زودرس در بسیاری از افراد شود. یک شیوه زندگی ناسالم که شامل سیگار کشیدن مکرر ، فشار زیاد استرس و قرار گرفتن در معرض آفتاب است نیز می تواند به دلیل استرس اکسیداتیو در بدن شما باعث ایجاد سفیدی مو زودرس شود. از این رو ، مهم است که یک شیوه زندگی سالم را رعایت کنید و توجه زیادی به انتخاب رژیم غذایی خود داشته باشید تا از رشد ابروهای سفید جلوگیری کنید.

همچنین شما عزیزان میتوانید دیگر مقالات مرتبط با سفید شدن موها و ابرو ها در سایت کلینیک تخصصی پوست و مو رز با عنوان ” علت سفیدی مو و درمان آن ” را مطالعه کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو  مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *