پیوند مو

کدام پیوند مو برای چه افرادی مناسب است؟

کدام پیوند مو برای چه افرادی مناسب است؟

>> کدام پیوند مو برای چه افرادی مناسب است؟

کاشت مو می تواند به عنوان روشی برای ایجاد موهای طبیعی در شما مورد استفاده قرار گیرد. با کاشت مو طبیعی می توانید از ریزش های مداوم مو و همچنین طاسی خلاص شوید.

 

کدام پیوند مو برای چه افرادی مناسب است؟

 

در برخی از افراد رشد فولیکول های مو به طور دائم از بین رفته است. در نتیجه این افراد دارای طاسی در ناحیه ای از سر خود یا در کل سر خود می باشند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

با کاشت مو طبیعی این افراد می توانند به راحتی و بدون کمترین عوارضی دارای موهایی طبیعی شوند. در پیوند مو پزشک کاشت مو باید مطابق با نوع بانک موی افراد روش مناسبی برای کاشت مو طبیعی را به آنها پیشنهاد دهد.

 

کدام پیوند مو برای چه افرادی مناسب است؟

 

دلایل متوقف شدن رشد مو در افراد ممکن است بسیار زیاد باشد. نکته مهمی که در کاشت مو باید به آن توجه نمود نحوه پیوند مو در این افراد می باشد.

از آنجایی که Hair Transplant کاری بسیار دقیق و حساس می باشد از این رو پزشکی که کاشت مو طبیعی را انجام می دهد باید دارای تخصص و مهارت کافی در زمینه کاشت مو باشد تا پیوند مو بتواند به درستی صورت گیرد و نتایج مثبتی را داشته باشد.

 

>> کاندید مناسب برای پیوند مو

در واقع همه کسانی که از ریزش مو و یا نداشتن مو رنج می برند می توانند عمل Hair Transplant را انجام دهند. پیوند مو می تواند در بسیاری از این افراد روحیه زندگی را بالاتر ببرد، اعتماد به نفس آنها را بیشتر نماید. در نتیجه اثرات زیبایی شناختی بسیاری را برای افرادی که تحت عمل کاشت مو طبیعی قرار می گیرند را داشته باشد.

برای این منظور می توان گفت که افراد زیر بیشتر می توانند کاندیدای کاشت مو طبیعی باشند.

  • افرادی که دارای رنگ پوست و مو نزدیک به هم هستند می توانند کاندید خوبی برای Hair Transplant باشند. زیرا کاشت مو طبیعی تا حدود زیادی به ارتباط رنگ پوست و مو با یکدیگر بستگی دارد.
  • کسانی که دارای پوستی نرم و انعطاف پذیر هستند راحت تر عمل Hair Transplant در آنها صورت می گیرد.
  • همه مردانی که در مدت بیش از 5 سال موهای خود را از دست داده اند و دچار طاسی شده اند.
  • افرادی که به دلیل سوختگی در سطح پوست خو رشد موهای طبیعی در آنان متوقف شده است می توانند پیوند مو را انجام دهند.
  • افرادی که به دلیل بیماری های پوستی دچار ریزش در موهای خود شده اند و یا بخشی از موهای خود را از دست داده اند، عمل Hair Transplant می تواند در این افراد بسیار موثر باشد.
  • استرس عامل اصلی ریزش مو در همه افراد می تواند باشد. در مراحل پیشرفته تر تروما می تواند به از بین رفتن موها و یا ریزش دائمی آنها بانجامد. از این رو این افراد می توانند با کاشت مو طبیعی دوباره دارای موهایی طبیعی و دائم شوند.
  • افراد بسیاری به خصوص مردان در اثر گذر زمان موهای خود را از دست می دهند. این می تواند یکی از نشانه های کهولت سن در افراد باشد. این افراد برای اینکه ظاهر خود را زیباتر نمایند می توانند از کاشت مو طبیعی استفاده نمایند.
  • عوامل جوی و آب و هوا یکی دیگر از عوامل ریزش مو در افراد می باشد. کسانی که دارای ریشه موهای ضعیف هستند ممکن است در اثر آلودگی دچار ریزش مو شوند و یا در مواردی طاسی را تجربه نمایند. این افراد می توانند کاندیدای پیوند مو شوند.
  • در واقع افراد بسیاری با دلایل متفاوتی ممکن است دچار کمبود مو و یا متوقف شدن رشد فولیکول های مو در خود شوند از این رو بهترین روش برای رشد دائم مو در این افراد Hair Transplant می باشد.

 

>> آیا روش های کاشت مو برای همه افراد نتایج یکسانی دارد؟

کاشت مو نیز مانند هر عمل زیبایی دیگر می تواند بنا به شرایط مراجعه کننده و نوع مو و پوست این افراد نتایج متفاوتی را در بر داشته باشد.

در نتیجه نمی توان گفت که نتایج Hair Transplant برای همه افراد یکسان است. کاشت مو طبیعی تا حدود زیادی بستگی به تخصص پزشک مربوطه و مکانی که کاشت در آنجا صورت می گیرد بستگی دارد.

از آنجایی که کاشت مو طبیعی به دقت بسیار زیادی نیاز دارد از این رو افرادی که Hair Transplant را انجام می دهند، باید تخصص های لازم در این زمینه را داشته باشند و مورد تایید سازمان بهداشت قرار گیرند.

زاویه و الگوهای مورد استفاده در Hair Transplant اگر به درستی رعایت نشود در واقع کاشت مو بی نتیجه می ماند.

همچنین به دلیل اینکه پیوند مو از طریق بانک موی افراد می باشد. روشی که فولیکول های مو از بانک مو برداشت می شود نیز می تواند در دادن نتایج موثر بعد از کاشت مو طبیعی تاثیر زیادی داشته باشد. زیرا فولیکول های استخراج شده می توانند به راحتی از بین بروند و خاصیت خود را از دست بدهند.

این مو های برداشته شده باید تحت شرایطی خاص برداشت و نگهداری شوند و بعد از آن  در نواحی از سر که نیاز به پیوند مو دارند کاشته شوند.

اگر این فولیکول ها از بین بروند و پزشک آنها را مورد پیوند مو قرار دهد از این رو Hair Transplant می تواند بی نتیجه بماند.

بانک موی افراد نیز تا حدود زیادی در نتیجه Hair Transplant می تواند موثر باشد. اکثر افراد در قسمت پشت سر خود دارای موهایی ضخیم و پرپشت هستند. این موها می توانند برای کاشت مو بسیار مناسب باشند. از این رو اکثر پزشکان از موهای این ناحیه از سر برای کاشت مو طبیعی استفاده می نمایند.

ممکن است در برخی از افراد بانک موی آنها ،شرایط لازم برای پیوند مو را دارا نباشد. اگر کاشت مو با استفاده از بانک موی این افراد صورت گیرد موهای کاشته شده نمی توانند مقاومت کافی را داشته باشند و دچار ریزش می شوند. در نتیجه  فولیکول مو از بین می روند و عمل Hair Transplant بی نتیجه خواهد ماند.

بنابراین نتایج پیوند مو در همه افراد نمی تواند به یک اندازه کارآمد باشد و به شرایط مراجعه کننده و پزشکی که عمل کاشت مو را انجام می دهد، تا حدود زیادی بستگی دارد.

 

>> استفاده از روش مناسب برای هر فرد در کاشت مو

نتیجه موثر بعد از کاشت مو می تواند به روشی که پزشک کاشت مو برای هر فرد در نظر می گیرد بستگی داشته باشد. روش های FUT و FUE امروزه از جدیدترین روشها و متدها برای Hair Transplant می باشد.

در هر کدام از این روش ها فولیکول های مو به طریقی از بانک موی افراد استخراج می شوند و در نواحی تحت پیوند مو کاشته می شوند.

از این رو برای Hair Transplant نیاز است که روشی که مناسب با هر فرد می باشد تشخیص داده شود و مورد استفاده قرار گیرد تا نتایج مفیدی را بعد از پیوند مو بتوان در افراد مشاهده نمود.

البته این امر نمی تواند توسط هر کسی به راحتی تشخیص داده شود و فقط به افراد متخصص و حاذق در عمل پیوند مو بستگی دارد.

 

>> آیا انجام تمامی روش های کاشت مو برای تمامی افراد امکان پذیر است؟

همانگونه که گفته شد کاشت مو طبیعی از طریق متفاوتی صورت می گیرد. اینکه کدام روش مناسب کدام فرد است کاری است تخصصی که نیاز به پزشک ماهر در این زمینه دارد.

در واقع Hair Transplant بسته به نوع موی افراد، رنگ مو، نوع پوست، رنگ پوست، شرایط بانک موی افراد و همچنین پزشکی که کاشت مو را انجام می دهد بستگی دارد. بنابراین کاشت مو نمی تواند در همه افراد با یک روش صورت گیرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد پیوند مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *