تزریق چربی

آیا قبل از تزریق چربی باید وزن خود را کاهش دهید

آیا قبل از تزریق چربی باید وزن خود را کاهش دهید

آیا قبل از تزریق چربی باید وزن خود را کاهش دهید

امروزه عمل های زیبایی بسیار متنوعی برای رسیدن به اهداف مختلف در دنیا ابداع شده و در حال استفاده می باشند و هر روزه بر تعداد استفاده کنندگان و متقاضیان این دسته از اقدامات که برای تغییر در ظاهر و فرم اندام های بدن است رو به افزایش می باشد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

عمل زیبایی تزریق چربی یا fat injection، یکی از روش های خوب و مناسب برای زیبایی و جوان سازی پوست به شمار می رود که به دلیل این که دارای هزینه مناسبی است پیشرفت خوبی داشته و یکی از پرطرفدار ترین عمل هایی زیبایی محسوب می شود که هر سال به تعداد طرفداران آن افزوده می شود.

آیا قبل از تزریق چربی باید وزن خود را کاهش دهید

اما انجام این عمل زیبایی نیز همانند بسیاری از اقدامات مشابه آن نیازمند دارا بودن برخی شرایط و معیار هایی می باشد و به نوعی همه افراد متقاضی جزء کاندید های مناسب برای انجام آن به شمار نمی روند.

لذا یکی از سوالاتی که اکثر افراد درباره تزریق چربی از پزشکان می پرسند، این است که آیا باید قبل از انجام عمل وزن خود را کاهش دهیم؟

آیا باید قبل از تزریق چربی وزن کم کرد؟

برای کسانی که به زیبایی خود اهمیت فراوان می دهند و می خواهند برای افزایش زیبایی خود دست به عمل زیبایی تزریق چربی بزنند همیشه یکی از فکر هایی که ذهنشان را به خود مشغول می کند و آن ها را دچار استرس و اضطراب می‌کند این است که آیا برای عمل زیبایی fat injection باید وزن خود را کاهش دهند؟ و این که این موضوع چقدر می تواند مهم و حائز اهمیت باشد؟

در جواب این سوال باید اقرار کرد که بهتر است برای عمل زیبایی تزریق چربی باید قبل از عمل زیبایی تزریق چربی وزن خود را کاهش داد؛ اما در حین پاسخ به این سؤال، سؤالی دیگر به ذهن خطور می کند. چرا باید قبل از عمل زیبایی fat injection وزن خود را کاهش داد؟

آیا قبل از تزریق چربی باید وزن خود را کاهش دهید

در پاسخ به این سوال پیش آمده پزشکان متخصص، به این نتیجه رسیده اند که اگر بیمار قصد دارد پس از تزریق چربی وزن خود را کاهش داده و به اندام ایده آل خود برسد و همچنین می خواهد برای افزایش زیبایی خود، از عمل زیبایی تزریق چربی استفاده کند باید قبل از عمل زیبایی fat injection وزن خود را کاهش دهد.

زیرا با انجام این کار، ابتدا وزن فرد کاهش می یابد و پس از عمل زیبایی تزریق چربی، سلول های چربی ای که در ناحیه مورد نظر تزریق شده است ثابت مانده و به هیچ عنوان کاهش نخواهد یافت؛ و بیمار به نتیجه دلخواه خود و آنچه که از عمل زیبایی تزریق چربی انتظار داشت دست خواهد یافت.

ولی اگر شخص بیمار خلاف این نکته و بدون اینکه به آن توجهی داشته باشد. ابتدا عمل زیبایی fat injection را انجام دهد و سپس به کاهش وزن خود اقدام کند.

آن اندامی که در آن تزریق چربی انجام شده است همراه سایر مناطق بدن که دارای چربی است کاهش چربی داشته و به تبعیت از آن حجم آن ناحیه نیز کاهش خواهد یافت؛ و این عمل زیبایی fat injection مثمر ثمر نخواهد بود.

لذا تمام نتایج و تاثیراتی که از انجام این عمل زیبایی برای شخص بدست آورده شده بود بسته به میزان کاهش وزن از بین خواهد رفت و هم زمان و هزینه ای که شخص متقاضی انجام عمل زیبایی برای آن گذاشته بود به هدر خواهد رفت.

به همین دلیل معمولا به افرادی که دارای اضافه وزن بیش از حد هستند توصیه می شود که انجام این عمل زیبایی را به تعویق بیاندازند و در این مدت با استفاده از یک رژیم غذایی سالم و اصولی مقداری از وزن خود را کاهش داده و سپس با توجه به صلاحدید پزشک متخصص، عمل پیوند چربی را انجام دهند.

اما برای اینکه بیمار از جواب این سوال خود کاملا مطمئن شود، پیشنهاد می شود در صورت تمایل به انجام این کار، ابتدا از پزشک متخصص معتبر و تایید شده در این زمینه کمک بخواهید و با وی مشورت کنید.

تاثیرات کاهش وزن قبل از تزریق چربی

هر عمل، چه عمل جراحی درمانی و چه عمل زیبایی، تاثیرات عمده ای را بر روی زندگی فرد خواهد داشت. معمولا نتایج حاصل از عمل های زیبایی دارای تاثیرات بیشتری خواهد بود زیرا زمینه های مختلفی از زندگی فرد را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

همان طور که کمی قبل تر هم به آن اشاره شد نتایج حاصل از عمل زیبایی تزریق چربی بر وزن بیمار تاثیر مستقیم دارد. ولی این رابطه یک طرفه نیست و تنها این عمل زیبایی fat injection نیست که بر وزن بیمار تاثیر مستقیم دارد بلکه وزن بیمار هم برای انجام این عمل زیبایی بسیار مرتبط است.

به عنوان مثال اگه سه فرد به صورت گزینه هایی در نظر گرفته شوند و هر سه آن ها قصد انجام عمل زیبایی تزریق چربی را در ذهن خود داشته باشند ممکن است شرایط مختلفی رخ دهد.

فرد اولی با معیار BMI  25 که در حقیقت وزنش نرمال و طبیعی محسوب می شود، فرد دوم با BMI معادل 30 که فردی چاق به حساب می آید و فرد سوم با BMI 38 که دچار بیماری چاقی مفرط است.

فرد اول می تواند به طور اختیاری با انجام کاهش وزن کم و پس از آن با انجام دادن عمل زیبایی تزریق چربی به نتیجه مورد انتظار خود که رسیدن به وزن مناسب تر و ایده آل و همچنین زیبایی مطلوب است برسد؛ و یا اینکه می تواند عمل زیبایی fat injection را بدون کاهش وزن انجام دهد چرا که وزن اون تقریبا مناسب است و نیازی به این کار نیست.

اما فرد دوم که چاق بوده و وزن آن خارج از حد نرمال است برای این که بخواهد عمل زیبایی تزریق چربی را انجام دهد باید ابتدا به کاهش وزن بدنش بپردازد تا به وزن طبیعی برسد و پس از آن برای عمل زیبایی fat injection آماده شود. توجه داشته باشید که در این حالت کاهش وزن برای رسیدن به نتیجه ایده آل توسط پزشکان توصیه شده است.

و اما فرد سوم که دچار بیماری چاقی مفرط بود و در معرض بیماری های خطرناکی نیز قرار دارد. نمی تواند عمل زیبایی تزریق چربی را در چنین شرایطی انجام دهد زیرا با این وزن نه تنها بیمار به نتیجه دلخواه نمی رسد بلکه انجام این عمل برای او خطرناک هم خواهد بود.

اما هیچ چیز غیر ممکن نیست، پس برای این بیمار هنوز هم جای امیدی برای انجام دادن عمل زیبایی fat injection وجود دارد ولی زمان بر خواهد بود.

برای این که این فرد بتواند عمل زیبایی تزریق چربی را با موفقیت و بدون اینکه در معرض خطر قرار گیرد و به نتیجه ایده آل برسد انجام دهد باید ابتدا وزن خود را به آرامی کاهش دهد زیرا کاهش وزن سریع نیز خود به تنهایی بسیار خطرناک است.

پس این شخص باید ماه ها به کاهش دادن وزن خود تمرکز کند؛ و بعد از اینکه وزن مناسب خود را به دست آورد با خیال راحت به فکر عمل زیبایی تزریق چربی باشد.

حتی گاهی ممکن است افراد چاق که می خواهند عمل fat injection در بعضی مناطق بدن انجام دهند پس از کاهش وزن و رسیدن به اندام مورد انتظار خود، دیگر نیازی به انجام عمل زیبایی تزریق چربی در این مناطق نداشته باشند و یا اهداف آن ها بیشتر تناسب اندام باشد.

تاثیرات کاهش وزن بعد از تزریق چربی

نکات عمل زیبایی fat injection تنها به قبل آن که کمی بالاتر به آن اشاره ختم نمی شود و همانند هر عمل، تزریق چربی نیز تاثیرات بعد از عمل خود را خواهد داشت؛ و به همین ترتیب عواملی وجود دارند که بر روی عمل و نتیجه آن چه قبل از عمل و چه بعد از عمل تاثیر مستقیم خواهند داشت.

کاهش وزن یکی از عواملی است که بعد از عمل زیبایی تزریق چربی بر روی آن اثر می گذارد؛ اما چگونه؟

همان گونه که اطلاع دارید از دست دادن یا کاهش وزن به این معنا است که تعداد سلول های چربی در نواحی دارای چربی کاهش یابد. پس با این حساب باید متوجه شده باشید که افزایش وزن نیز به معنی افزایش تعداد سلول های چربی است.

بعد از عمل زیبایی fat injection، کاهش و افزایش وزن رابطه مستقیم با افزایش و کاهش تاثیر عمل زیبایی تزریق چربی دارند.

به این صورت که بیمار بعد از انجام عمل زیبایی fat injection، با کم کردن وزن خود مسبب این خواهد شد که تعداد سلول های چربی تزریق شده در محل مورد نظر کاهش یافته و به دنبال آن حجم ناحیه ای که تحت تزریق چربی قرار گرفته نیز کاهش یابد.

با این حساب، نتیجه بعد از عمل زیبایی fat injection زیاد باب میل بیمار نخواهد بود.

در افزایش وزن هم عکس این تاثیر صورت خواهد گرفت؛ یعنی در ازای افزایش وزن، تعداد سلول های چربی در ناحیه مورد تزریق چربی افزایش یافته و به دنبال آن، ناحیه مد نظر بیش از اندازه حجم خواهد داشت؛ که برای مثال اگر بیماری صورت خود را عمل کرده باشد، با افزایش وزنش به زیبایی صورتش ضربه خواهد خورد.

به طور کلی به این دسته از افرادی که قصد افزایش و یا کاهش وزن خود پس از انجام این عمل زیبایی را دارند پیشنهاد می شود که از تصمیم خود منصرف شوند و یا اگر قصد جدی برای این کار را دارند بهتر است که ابتدا با پزشک خود در این باره مشورت کرده و سپس با استفاده از یک برنامه غذایی و رژیم مناسب، در طولانی مدت و به طور محدود در هر ماه مقداری از وزن خود را افزایش یا کاهش دهند.

طولانی مدت بودن رژیم غذایی فرد بسیار مهم است و باید به مقدار محدود در هر ماه وزنشان را تغییر دهند. زیرا کاهش یا افزایش وزن به مقدار زیاد و در کوتاه مدت می تواند تاثیرات منفی بسیاری در نتایج تزریق چربی برای شخص به همراه داشته باشد.

چه اتفاقی برای نتایج حاصل از تزریق چربی پس از افزایش یا کاهش وزن خواهد افتاد؟

چربی که طی عمل زیبایی تزریق چربی به برخی نقاط تزریق می شود همان چربی موجود در بدن است یعنی این چربی طبیعی بوده و امکان افزایش و کاهش تعداد سلول های آن وجود دارد.

همان گونه که در طول این مطلب به آن تاکید فراوان شد تاثیر مستقیم افزایش و کاهش وزن بر روی نتایج حاصل از عمل زیبایی fat injection بود و از خواندن دقیق کل این مطلب می توان به راحتی متوجه شد که:

با کاهش وزن بیمار بعد از عمل زیبایی تزریق چربی، چربی تزریق شده در محل نیز به همان میزان کاهش پیدا کرده و به تبعیت از آن حجم آن ناحیه نیز کاهش خواهد یافت؛ و در نتیجه، تاثیر عمل زیبایی تزریق چربی تا حد زیادی کاهش خواهد یافت. به گونه ای که اگر بیمار کاهش وزن مفرط داشته باشد، عمل زیبایی fat injection عملا بی تاثیر خواهد بود

با افزایش وزن بیمار، چربی تزریق شده در محل افزایش پیدا کرده و به سبب آن حجم آن ناحیه افزایش پیدا می کند که تاثیر بدی بر روی عملکرد و نتیجه عمل خواهد داشت. شاید حتی به جای اینکه به زیبایی بیمار بهبود ببخشد برعکس آن را ناخوشایندتر کند

همچنین با کاهش وزن شخص، چربی های بدن به طبع دچار نوسان خواهند شد و بخش زیادی از چربیهای موجود در بدن شخص از بین خواهند رفت. این عامل سبب تاثیر بر روی چربی های تزریق شده به ناحیه هدف شخص خواهد شد و آن ناحیه نیز حجم و برجستگی خود را تا حد قابل توجهی از دست خواهد داد که در نهایت باعث از بین رفتن تمامی نتایج و تاثیرات حاصل از این عمل زیبایی خواهد شد.

کلینیک تزریق چربی رزبا پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات انتقال چربی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک تخصصی پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *