پوست و مو

آنچه باید قبل از میکرونیدلینگ بدانید

آنچه باید قبل از میکرونیدلینگ بدانید

آنچه باید قبل از میکرونیدلینگ بدانید

شما قبل از انجام دادن هرگونه اقدامات زیبایی از قبیل میکرونیدلینگ باید به نکاتی در خصوص اقدامات قبل و بعد آن توجه داشته باشید؛ بنابراین در این صورت متوجه خواهید شد که آیا درمان جوانسازی پوست می تواند برای شما مناسب باشد یا خیر؟

آنچه باید قبل از میکرونیدلینگ بدانیددر واقع نکات بسیاری در خصوص جوانسازی پوست وجود دارد که می بایست شما قبل از انجام این درمان زیبایی انجام دهید و اطلاعات کافی کسب کنید تا بتوانید به نتایج مورد انتظار خود پس از میکرونیدلینگ دست یابید. در این مقاله همه نکات و توضیحاتی را که می بایست قبل از انجام میکرونیدلینگ را بدانید برای شما آورده ایم.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

انجام میکرونیدلینگ جهت درمان مشکلات پوستی

بسیاری از افراد بر این باورند که این اقدام، برای زیبایی پوست به کار گرفته می شود اما شما می توانید از میکرونیدلینگ علاوه بر جوانسازی و زیبایی پوست برای رفع مشکلات پوستی نیز بهره ببرید.

میکرونیدلینگ با استفاده از یک سوزن بسیار ریز برای رفع سطوحی از پوست که دارای آکنه، لک و سایر مشکلات این چنینی هستند، به کار می رود. میکرونیدلینگ دارای سوزن های ریزی است که بر سطح پوست وارد شده و با تحریک سلول های سطحی پوست منجر به کلاژن سازی می شود.

سوزن های میکرونیدلینگ بسیار زیز هستند که هنگام برخورد با سطح پوست شما متوجه آن نخواهید شد بنابراین نگران سوزن های کوچک آن نباشید مشکل خاصی را برای شما ایجاد نخواهند کرد.

آنچه باید قبل از میکرونیدلینگ بدانیدنکاتی که باید قبل از انجام میکرونیدلینگ بدانید

در خصوص این اقدام شما باید نکاتی را قبل از انجام دادن میکرونیدلینگ بخاطر بسپارید. این نکته از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می تواند در تصمیمات شما بسیار تاثیر گذار باشد. در ادامه این نکات را برای شما خواهیم گفت.

انتخاب روش بدون درد برای درمان مشکلات پوستی

میکرونیدلینگ بر خلاف تصور عموم هیچ دردی را برای مراجعه کنندگان ایجاد نمی کند؛ زیرا به قدری سوزن های آن ریز هستند که شما هیچ گونه دردی را بر سطح پوست خود احساس نخواهید کرد؛ بنابراین میکرونیدلینگ گزینه خوبی برای کسانی است که تحمل درد را ندارند.

ظاهری متفاوت پس از انجام میکرونیدلینگ

ممکن است که پس از انجام میکرونیدلینگ (microneedling)، سطح صورت شما به دلیل برخورد سوزن، حجم کمی از خون کل صورت شما را فرا گیرد. این خونریزی طبیعی بوده و مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. پزشکان در این خصوص توصیه می کنند که به صورت خود پس از درمان دست نزنید تا خون به طور کامل خشک شود سپس یک روز بعد می توانید صورت خود را به طور کامل بشویید.

همچنین ممکن است یک روز بعد از انجام جوانسازی پوست، صورت شما دچار کبودی شود که این امر کاملا طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد پس از مدتی پوست شما بهبود خواهد یافت.

چه افرادی نمی توانند از میکرونیدلینگ جهت درمان پوست صورت خود استفاده کنند؟

از آنجا که این روش درمان دارای سوزن هایی ریزی است، جراحت های بسیار کوچکی را روی صورت شما ایجاد می کند؛ بنابراین کسانی که در قسمت صورت خود بریدگی و زخم دارند، میکرونیدلینگ نمی تواند درمان مناسبی برای آنها باشد.

زیرا هنگامی که سوزن بر سطح پوست وارد می شود دارای باکتری و آلودگی هایی است. این امر می تواند منجر به پخش شدن آلودگی در کل صورت شود. در نتیجه ممکن است که کل این آلودگی ها در همه صورت پخش شده و تبدیل به عفونت شود.

قبل از انجام میکرونیدلینگ باید بدانید کاندیدای خوبی برای جوانسازی پوست هستید یا خیر؟

این نوع درمان پوست می تواند برای بسیاری از افراد مناسب باشد از میکرونیدلینگ به جهت درمان آکنه، جای جوش، جای زخم، لک هایی که در اثر افزایش سن به وجود آمده اند، چین و چروک های ریز و بسیاری از مشکلات این چنینی به کار رود.

افرادی که این گونه مشکلات را دارند میکرونیدلینگ می تواند گزینه مناسبی جهت درمان پوست آنها باشد. در صورتی که شما هرگونه جوش یا بریدگی بر پوست خود دارید باید صبر کنید تا کاملا بهبود یافته و به طور کلی برطرف شوند.

کسانی که پوست صاف، بدون جوش و جراحت دارند کاندیدای خوبی برای انجام این اقدام هستند زیرا ممکن است پوست شما در صورتی که زخم و جوش داشته باشد در صورت برخورد سوزن با آنها دچار التهابات و پخش شدن باکتری به سطح پوست شود و در نتیجه شما دچار عفونت پوستی شوید.

بر این اساس بهتر است قبل از انجام این اقدام به پزشک متخصص مراجعه کنید تا پوست صورت شما را به طور کلی بررسی کند تا بعد از انجام میکرونیدلینگ دچار عفونت های پوستی نشوید.

قبل از انجام میکرونیدلینگ در خصوص انتخاب کلینیک دقت زیادی داشته باشید

یکی از مهم ترین مسائلی را که باید در نظر داشته باشید انتخاب یک کلینیک خوب برای انجام این اقدام زیبایی است. انتخاب کلینیک می تواند تاثیر بسیاری در نتیجه و عملکرد میکرونیدلینگ داشته باشد. هنگامی که کلینیک را انتخاب کردید باید همه مسائل بهداشتی آن را به دقت زیر نظر داشته باشید.

ممکن است که برخی از کلینیک ها مسائل بهداشتی را رعایت نکنند و از سوزن هایی که قبلا برای مراجعه کنندگان قبلی استفاده نموده اند و تعویض نکنند و در نهایت باعث انتقال میکروب ها و ویروس ها شوند.

ادامه این روند موجب می شود که همه کسانی که به کلینیک مراجعه می کنند دچار عفونت های پوستی شوند؛ بنابراین باید قبل از انجام میکرونیدلینگ، در خصوص انتخاب کلینیک دقت زیادی داشته باشید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید.

میکرونیدلینگ چه مزایایی برای افراد مراجعه کننده دارد؟

همانطور که گفته شد میکرونیدلینگ برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی به کار می رود. در این روش از سوزن هایی ریز و استریل شده به طور یکنواخت بر سطح پوست استفاده می شود و سبب می شود افرادی که دچار چین و چروک هستند بعد از انجام این درمان پوستی به دلیل کلاژن سازی پوست، چین و چروک آنها تا حد زیادی کاهش یابد.

همچنین افرادی که به دلیل جای جوش یا جای زخم، میکرونیدلینگ انجام می دهند، سوزن های وارد شده بر پوست صورت سبب می شود فرایند بهبود انجام گیرد و در پی آن شروع به کلاژن سازی و ایجاد اپیدرم در سطح پوست کند. در نتیجه جای جوش و جای زخم بعد از مدت کوتاهی به طور کامل برطرف خواهد شد.

میکرونیدلینگ به هر منظوری که مورد استفاده قرار بگیرد در نهایت باعث شفافیت و روشن شدن پوست می شود؛ بنابراین جوانسازی پوست توسط میکرونیدلینگ می تواند برای بسیاری از مشکلات پوستی مناسب باشد فقط باید این نکته را در نظر بگیرید که شما باید کاندیدای مناسبی برای این اقدام زیبایی باشید.

در نتیجه، قبل از هرگونه اقدام زیبایی باید آگاهی خود را نسبت به جنبه های مختلف آن تا حد زیادی بالا برده تا بتوانید تصمیم درستی در این خصوص بگیرید. ممکن است عدم آگاهی در خصوص جوانسازی پوست باعث بروز مشکلاتی برای پوست شما شود.

به طور مثال اگر کلینیکی که بهداشت را برای مراجعه کنندگان فراهم نمی کند باعث بروز مشکلات عفونی یا در برخی از مواقع باعث انتقال ویروس HIV شود؛ بنابراین تحقیقات لازم قبل از انجام جوانسازی پوست را با دقت انجام دهید.

همچنین اگر شما کاندید خوبی برای میکرونیدلینگ نباشید ممکن است دچار مشکلاتی شوید. به طور مثال اگر مراجعه کننده ای بر سطح پوستش خراش یا بریدگی باشد، سوزن های وارد شده به این خراش ها می تواند منجر به پخش شدن آلودگی ها بر قسمت های دیگر پوست شود و در نهایت صورت شما دچار عفونت شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *