درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

پس از کاشت مو باید چه کرد ؟

پس از کاشت مو باید چه کرد ؟

شما موظف هستید پس از هرگونه عمل زیبایی رسیدگی هایی را انجام دهید تا در روند خوبی قرار بگیرد و باعث بروز از مشکلاتی پس از عمل نشوید. کاشت مو یکی از عمل های زیبایی است که باید بعد از عمل مراقبت هایی انجام شود تا روند بهبودی آن کامل شود و به نتیجه ی کامل و دلخواه خود برسید.

پس از کاشت مو باید چه کرد

این مراقبت ها فقط باید مدتی پس از جراحی انجام شود. نیازی نیست که بعد از روند کامل بهبودی همچنان به  مراقبت های ویژه بپردازید.

پس از کاشت مو چرا مراقبت هایی را باید انجام داد ؟

شما باید پس از کاشت مو، بانداژ هایی را در قسمتی که کاشت مو انجام شده قرار دهید تا از تورم های احتمالی جلوگیری شود. شما زخم های کوچکی را در قسمت گیرنده و سوراخ های ایجاد شده در قسمت اهدا کننده مشاهده می کنید که کاملا طبیعی است اما ممکن است در ابتدا خارش و سوزش بسیار خفیفی را احساس کنید که جای نگرانی نیست.

برای کاهش این علائم بهتر است از بسته ای یخ پس از پیوند مو استفاده کنید این کار را مکررا هر دو ساعت یکبار به مدت 15 دقیقه انجام دهید. همچنین لوسیون های نرم کننده ای در این خصوص وجود دارد که می تواند به کاهش این علائم کند. بهتر است از پزشک خود بخواهید که شما را راهنمایی کند تا چه لوسیونی برای کاهش این علائم استفاده کنید.

تا سه شب بهتر است محیط را در دمای 45 درجه قرار دهید. لازم به ذرک است که شما باید  از مصرف قرص آسپرین و خوردن بستنی و نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید.

پس از کاشت مو باید چه کرد

در صورت احساس درد و ناراحتی بعد از پیوند مو چه کارهایی می توان انجام داد ؟

احساس درد و ناراحتی پس از کاشت مو به ندرت رخ می دهد اما احتمال آن وجود دارد. این یک امر طبیعی است و مشکل خاصی را برای شما ایجاد نخواهد کرد. شما می توانید از مسکن هایی که پزشک شما در این خصوص تجویز کرده هر چند وقت یکبار مصرف کنید تا در صورت وجود درد از درد و احساس ناراحتی شما کاهش بیابد.

مشاهده مطلب
10 نکته که باید پیش از کاشت مو در نظر داشته باشیم

بهتر است در محیطی قرار بگیرید که 45 درجه  سانتی گراد باشد این دما به شما کمک خواهد کرد تا تورم های بعد از کاشت مو کاهش بیابد. در صورت بروز این تورم ها بهتر است به جای مصرف قرص های ضد التهاب از یخ استفاده کنید زیرا قرص های ضد التهاب سبب رقیق شدن خون شده و ممکن است کمی شما را بیازارد.

از چه اقداماتی پس از کاشت مو پرهیز باید پرهیز کرد ؟

شما برای جلوگیری از بروز مشکل در خصوص کاشت مو باید از یک سری اقدامات پرهیز کنید. این اقدامات به شرح زیر می باشد:

1- ایجاد عفونت پس از کاشت مو بسیار نادر است اما برای جلوگیری از ایجاد عفونت، به مدت دو هفته نباید در محیط هایی که آلودگی دارند و باعث ایجاد باکتری در قسمت موهای کاشته شده سر شما می شود  قرار بگیرید.

2- در ناحیه ای که فولیکول های مو قرار گرفته به هیچ وجه نباید لمس صورت بگیرد.  در صورت لزوم باید دستتان استریل شده باشد تا بروز عفونت در قسمت سر شما پس از پیوند مو رخ ندهد. در صورت مشاهده کردن هرگونه التهاب ها و قرمزی های مداوم بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا از روند پیشرفت عفونت جلوگیری شود.

3- بعد از کاشت مو به مدت حداقل دو هفته از ورزش کردن خودداری کنید. از برداشتن وزنه و اجسام سنگین در این مدت پرهیز کنید.

4- به مدت سه هفته از رفتن به سونا و بخار خودداری کنید. همچنین قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب می تواند برای شرایط شما مضر باشد.

5- افرادی که سیگاری هستند باید بعد از انجام پیوند مو به مدت چند هفته سیگار خود را ترک کنند زیرا دود و آلودگی سیگار می تواند برای موهای کاشته شما مضر باشد و در گاهی مواقع باعث بروز عفونت در آن نواحی شود.

6- از مصرف الکل به مدت دو الی سه هفته خودداری کنید.

بسیاری از افراد پس از انجام کاشت مو بعد از دو روز کارهای روزانه خود را انجام میدهند. اما برخی ترجیح می دهند به مدت یک هفته استراحت کنند تا از بروز هرگونه عفونت در سر خود جلوگیری کنند سپس به محیط کار خود باز می گردند.

با رعایت کردن این نکات ذکر شده می توانید به روند بهبودی خود پس از کاشت مو کمک کنید تا به نتیجه دلخواه و بدون عارضه خود برسید.

چه مدت پس از کاشت مو می توان می توان موها را شستشو داد ؟

سه روز بعد از کاشت مو شما می توانید موهای خود را بشویید اما به طوری که این کار را به آرامی انجام دهید. زمانی که موهای خود را می شویید سعی کنید به قسمت های فولیکول که کاشته شده فشار و ضربه ای وارد نکنید. پس از چند روز این روند را نیز می توانید تکرار کنید اما باید به این نکته توجه کنید که این شستشو باید با دقت انجام شود طوری که هیچ آسیبی به مو های کاشته شده شما وارد نشود.

مشاهده مطلب
کمترین هزینه کاشت مو چقدر است ؟

وقتی که شما در روند بهبودی قرار می گیرد پس از مدتی می توانید با نوک انگشتان خود به آرامی ریشه های کاشته شده را لمس کنید. از پزشک خود بخواهید که در این خصوص شما را راهنمایی کند تا با مشکلی در خصوص کاشت مو روبه رو نشوید.

بلافاصله پس از شستشو موهای خود را شانه نکنید زیرا باعث می شود موهای کاشته شده شما کنده شود . مدتی را صبر کنید و سپس موهای خود را به آرامی شانه کنید به طوری که به ریشه های شما برخوردی نداشته باشد. برای خشک کردن موهای خود به هیچ وجه از سشوار به مدت دو هفته استفاده نکنید. زیرا گرمای سشوار می تواند به موهای شما آسیب وارد کند.

پس از کاشت مو چه مدت زمان برای استراحت لازم است وچه اقداماتی در طول این مدت باید انجام داد ؟

شما بعد از انجام کاشت مو نیاز دارید مدتی را به استراحت بپردازید و نمی توانید بلافاصله بعد از کاشت مو به کار های روزانه خود رسیدگی کنید. شما باید در طول این مدتی که ذکر می شود استراحت کرده و به یک سری از اقدامات را در طول این مدت انجام دهید.

شما باید باید تا 8 روز بعد از کاشت مو قرص های تجویز شده پزشک را مصرف کنید و از محصولات و شامپوهای تجویز شده پزشک در طول دو هفته استفاده کنید تا به بهبودی کامل برسید. همچنین از لوسیون های تمیز کننده در طول این دوهفته که به استراحت می پردازید باید مرتبا استفاده کنید.

چرا باید پس از کاشت مو نکات فوق را رعایت کنیم ؟

شما  پس از کاشت مو (Hair transplant) که دوره نقاهت خود را می گذرانید باید به  نکاتی توجه داشته باشید تا در عملکرد رشد موهای کاشته شده شما با مشکلی مواجه نشود. فقط به مدت دو الی سه هفته موهای کاشته شده شما به مراقبت های ویژه ای نیاز دارد پس از آن شما می توانید به روند عادی نگهداری مو های خود را پیش بگیرید.

فقط کافی است به مدت دو الی سه هفته مراقبت های ویژه مانند بهداشت ، قرص های تجویز شده و همچنین اقداماتی برای کاهش التهاب های بعد از کاشت مو انجام دهید. شما باید این اقدامات ساده را در طول نقاهت خود انجام دهید و نیاز به مراقبت های سختی نخواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

مشاهده مطلب
نحوه شستشو مو بعد از کاشت مو
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع