کاشت ابرو

بعد از کاشت ابرو چه باید کرد ؟

بعد از کاشت ابرو چه باید کرد ؟

بعد از کاشت ابرو چه باید کرد 

بعد از پشت سر گذاشتن کاشت ابرو باید به این اندیشید که بعد از کاشت ابرو چه باید کرد . افرادی که کاشت ابرو را انجام داده اند باید بدانند که بعد از کاشت ابرو عارضه ایی در پی نخواهند داشت و بیشتر اقداماتی باید صورت گیرد که مراقبت بعد از کاشت ابرو را در بر داشته باشد.

بعد از کاشت ابرو چه باید کرد ؟

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

اقدامات بعد از کاشت ابرو

بعد از کاشت ابرو بسیار مهم می باشد که داروهای تجویزی برای جلوگیری از التهاب,مسکن، عفونت را استفاده نمود تا عوارض بعد از کاشت ابرو تا حد امکان کاهش یابد. استراحت بعد از کاشت ابرو یکی از نکات دیگری می باشد که فرد باید به آن توجه نماید.

بعد از کاشت ابرو چه باید کرد ؟

وقتی بدن شما یک تغییر شبیه به این را پشت سر می گذارد، حتما باید زمان کافی را برای استراحت کردن در اختیار داشته باشد. این موضوع کمک خواهد که نتایج نهایی کاشت ابرو برای شما مطلوب تر شود.

فراموش نکنید که فرآیندی مثل کاشت ابرو برای کامل شدن، به زمان نیاز دارد. گاهی ظهور نتایج نهایی کاشت ابرو، حتی به یک سال زمان نیاز دارد. در نتیجه بسیار مهم است که از صبر و حوصله کافی برای سپری کردن این فرآیند برخوردار باشید.

برای پاسخ به این سوال که بعد از کاشت ابرو چه باید کرد باید گفت که محافظت از ابروهای کاشته شده مهم تر از مرحله کاشت می باشد و اگر به درستی این مراقبت صورت گیرد بیشتر افراد نتیجه بسیار مطلوبی را از کاشت ابرو دریافت می نمایند و رضایت خود را به کاشت ابرو بیشتر بیان می نمایند.

اگر این محافظت به خوبی صورت نگیرد نیز، نتایج حاصل از کاشت ابرو اصلا مورد علاقه فرد نخواهند بود. عمل کاشت ابرو نسبت به کاشت مو، حساسیت و ظرافت بیشتری دارد و این موضوع باید در مراقبت های بعد از عمل نیز مورد توجه قرار بگیرد.

در واقع با انجام عمل، همه چیز به پایان نمی‌رسد از این مرحله به بعد، دیگر به خود فرد بستگی دارد که چطور بتواند از ابروهای خود مراقبت کند. دستورالعمل های مربوط به مراقبت از ابروهای کاشته شده، پس از عمل از سوی پزشک در اختیار فرد قرار خواهند گرفت.

از فشار دادن قسمت های کاشته شده خودداری کنید و حتی در هنگام خواب سعی نمایید بر روی آن ها نخوابید تا فشار کمتری را متحمل شوند. در تقویت ابروهای کاشته شده یک نکته بسیار حائز می باشد که از خاراندن و کندن اسکار و زخم ایجاد شده در قسمت ابرو خودداری نمایید.

وارد کردن فشار  زیاد به ابروها، ممکن است به فولیکول ها آسیب بزند و روند رشد ابروهای جدید را با مشکل مواجه کند. به همین خاطر است که افراد پس از انجام این عمل، حداقل برای چند روز باید از خوابیدن به روی صورت و ابروهای خود شدیدا پرهیز کنند.

از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب و گرد و غبار زیاد جلوگیری نمایید تا به فولیکول های کاشته شده آسیبی وارد نشود.

اشعه ناشی از نور خورشید؛ برای فولیکول ها مضر خواهد بود. در نتیجه نباید خودتان را در معرض تابش مداوم نور خورشید قرار بدهید. برای این کار می توانید در زمان بیرون رفتن از منزل، از کلاه لبه دار استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که این کلاه، نباید به هیچ وجه تا روی ابرو ها پایین بیاید و فشاری به آن ها وارد بیاورد.

موضوع دیگری که برای افراد سوالات متعددی پیش می آورد آن است که در خصوص فعالیت های ورزشی ، 10 روز بعد از کاشت ابرو سعی نمایید از ورزش کردن بپرهیزید تا دوره درمانی شما بهتر پیش رود و با مشکل مواجه نگردید. شنا، جکوزی، سونا و… برای فرد مناسب نمی باشد و باید از انجام چنین فعالیت هایی تا حد امکان تا بعد از دوره نقاهت جلوگیری کرد.

پس از انجام کاشت مو، شما حداقل باید برای دو هفته از رفتن به استخر و شنا در آب استخر خودداری کنید. این کار می تواند لطمه بزرگی به نتایج رشد ابروهای شما بزند.

پیدایش و به وجود آمدن کبودی و التهاب امری طبیعی می باشد و جای نگرانی نبوده و بعد از مدتی درمان می گردد. اضطراب بیشتر از حد در چنین مواردی نقشی مخرب دارد. برای از بین بردن اضطراب پس از کاشت ابرو، باید آگاهی خود را در مورد این فرآیند افزایش بدهید.

برای مثال دانستن اینکه ریزش ابروها پس از کاشت ابرو، یک فرآیند کاملا طبیعی به نظر می رسد، می تواند به کاهش استرس شما کمک کند. ریزش ابروها به این معنی است که تا آن روز همه چیز به درستی پیش رفته و مراحل رشد ابروها در حال تکمیل شدن هستند.

یکی دیگر از نکاتی که در خصوص بعد از کاشت ابرو چه باید کرد باید توجه نمود این است که در محل کاشت ابرو به مدت یک هفته از لوازم آرایش نباید استفاده شود.

بعضی از این لوازم آرایشی در ترکیب های خود موادی شیمیایی دارند که استفاده از آن ها برای فولیکول های کاشته شده در ابروها به شدت مضر است و می تواند سرعت رشد ابروهای جدید را کند، کند و به نتایج کاشت ابرو لطمه بزند.

مصرف آهن در زمینه بعد از کاشت ابرو چه باید کرد می باشد که باید مصرف گردد، زیرا در کمبود آهن فرد دچار کم خونی شده و اکسیژن به سلول های بدن و مو به اندازه کافی نمی رسد در نتیجه برای بهبود و رشد سریع موها مصرف آهن یکی از گزینه هایی می باشد که باید مورد توجه افرادی که برای رشد بهتر و سریع تر موها تاکید دارند قرار گیرد.

مصرف نمک و شکر را بعد از کاشت ابرو قطع و یا کم نمایید. بیشتر غذاها نمک کافی بدن را تامین می نمایند و اگر برای مصرف شکر و قند تاکید دارید بهتر است از نوع طبیعی آن یعنی شکر قهوه ایی استفاده کنید.

مراجعه مداوم به فست فود ها و خوردن غذاهایی که فاقد ارزش غذایی هستند و مقادیر بسیار زیادی از روغن و نمک را در خود دارند، برای مدتی پس از کاشت ابروها توصیه نمی شود. این کار می تواند مشکلاتی برای فرآیند کاشت ابرو به وجود بیاورد و مانعی برای رشد ابروهای جدید در صورت شما باشد.

در زمینه ویتامین ها بعد از کاشت ابرو چه باید کرد

ویتامین ها بعد از کاشت ابرو باید مصرف گردند و بسیار مهم می باشند که در رژیم غذایی هر فرد باید وجود داشته باشد. ویتامین c و ویتامین b نقش بسیار زیادی در سلامتی و تقویت پوست و موی شما ایفا می کند.

برای رساندن این ویتامین ها به بدن قرص هایی وجود دارد ولی بیشتر توصیه می گردد به صورت طبیعی این ویتامین ها را به بدن خود برسانید تا نتیجه بهتر و زودتری را دریافت نمایید.

رژیم غذایی برای جلوگیری از ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو باید حاوی مقادیر زیادی ویتامین b و ویتامین  c باشد که در مواد غذایی از جمله میوه، سبزیجات، سیب زمینی، نخود، گوشت ، ماهی ، لبنیات، زرده تخم مرغ و … یافت می شود.

قبل از عمل به مدت 5 روز سعی نمایید از داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن استفاده نکنید. داروهایی که سبب رقیق شدن خون شما می شوند را باید مصرف کرد.

در خصوص بعد از کاشت ابرو چه باید کرد باید به این نکته نیز توجه نمود که بیشتر افرادی که از داروی بیهوشی استفاده می نمایند به یک همراه برای بازگشت به منزل احتیاج دارند.

از استعمال دخانیات و سیگار به مدت یک ماه خودداری کنید زیرا بهبود زخم ها را به تعویق می اندازد.

همچنین فرد نباید پس از پایان فرآیند کاشت مو حداقل برای یک هفته، به سراغ مصرف الکل برود. چرا که الکل نیز مثل بعضی از داروها، خاصیت رقیب کنندگی خون دارد. سیگار نیز در مجموع سلامتی فرد را به خطر می اندازد و احتمال بروز عوارض جانبی را در بدن او تقویت می کند.

برای رشد موی کاشته شده احتیاج به یک رژیم غذای مناسب دور از غذاهای چرب و کنسروی نیاز می باشد .

استفاده از ویتامین E به صورت روزانه و طبیعی به شما توصیه می گردد زیرا به تقویت و بهبود شما کمک می نماید.

در زمینه سوال پیش آمده که بعد از کاشت ابرو چه باید کرد، باید از لباسی استفاده نمایید که در قسمت یقه تنگ نباشد و به صورت شما برخورد نکند.

بعد از رشد کامل ابرو و یا موی کاشته شده بعد از تایید پزشک معالج می توانید به رنگ کردن موی خود اقدام نمایید و از ریزش ابروها و موهای کاشته شده نترسید. وقتی زمان درست از راه برسد، کوتاه کردن، رنگ کردن و عوض کردن حالت ابروها هیچ مشکلی به همراه نخواهد داشت.

در این مورد به یک نکته کلیدی نیز باید توجه کنید. فولیکول هایی که از سر گرفته می شوند و در ابروها کاشته می شوند، همچنان طوری رشد خواهند کرد که انگار هنوز به سر فرد تعلق دارند. در واقع رشد موهای این فولیکول ها متوقف نمی شود و در نتیجه ابروهای کاشته شده پس از مدتی، کاملا بلند خواهد شد.

در نتیجه فردی که کاشت ابرو انجام می دهد، حتما باید مراقب زیبایی ظاهری ابروها باشد و آن را مدام کوتاه کند. برای کوتاه کردن ابروهای کاشته شده، استفاده از قیچی های کوچک به مراتب مفیدتر و کم خطرتر از موچین خواهد بود.

دوره نقاهت کاشت بسیار کوتاه می باشد و با رعایت نکاتی که پزشک به شما یادآور می شود، می توانید بعد از یک هفته و یا مدت کوتاه تری به فعالیت های روزانه خود بپردازید.

در این دوره نباید هیچ دارویی را بدون توصیه پزشک مصرف کنید. اهمیت بسیار زیادی دارد که برای انجام هر درمان و یا مصرف هر دارو، حتما با پزشک متخصصی که کاشت ابرو را روی صورت شما انجام داده است، مشورت کنید.

بیشتر افرادی که با این سوال در ذهن خود که بعد از کاشت ابرو چه باید کرد مواجه اند به تقویت ابروی خود باید بپردازند تا علاوه بر رشد کامل فولیکول های کاشته شده به رشد سریع تر و نتیجه زودتر می توانند دست یابند.

تا حد امکان از عرق کردن ناحیه کاشته شده جلوگیری نمایید زیرا باعث عفونت می شود و  فرد را با مشکل های بیشتری روبرو می کند.

ریزش ابرو  بعد از کاشت

در زمینه استرس و تنش روحی که بعد از کاشت چه باید کرد باید گفت که تا حدامکان جلوگیری نمایید زیرا علاوه بر تاثیری که بر روح و روان فرد تاثیر می گذارد باعث ریزش ابرو ها می گردد.

ریزش ابرو ها بعد از کاشت به دلیل ضعیف بودن طبیعی می باشد و بعد از مدتی دوباره رشد می نماید این امر به این علت می باشد که ریزش فقط در ساقه مو به وجود می آید و فولیکول های کاشته شده در زیر پوست قرار دارند و بعد از تقویت دوباره شروع به رشد می نماید.

در خصوص این سوال که بعد ا ز کاشت ابرو باید چه کرد باید به این نکته توجه نمود که بدیهی است که ابروهای کاشته شده مانند ابروهای طبیعی خود فرد نمی باشد و قدرت و ضخامت ابروهای خود را ندارد ولی با تقویت آن می توان ابروهای کاشته شده را به ابروهای طبیعی خود فرد نزدیک نمود به طوری که خیلی قابل تشخیص از هم نباشند و هر کسی تفاوت این دو ابرو را درک نکند.

نتایج حاصل از کاشت ابروها دائمی است و ابرو های جدید برای همیشه، همراه فرد خواهند بود. تنها با سپری کردن یک جلسه از کاشت ابرو، می توان نتایجی کاملا دائمی را تجربه کرد و ابروهایی جذاب، ضخیم م حالت پذیر به دست آورد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو در مردان و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *