کاشت مو

چه چیز باعث می شود کاشت مو کاملا طبیعی به نظر برسد؟

چه چیز باعث می شود کاشت مو کاملا طبیعی به نظر برسد؟

کاشت مو یکی از درمان های زیبایی بسیار محبوب و پرطرفدار در بین جوامع مخصوصا مردان بوده و عده زیادی روزانه برای انجام کاشت مو اقدام می نمایند؛ اما یکی از نگرانی ها و دغدغه های تمام افرادی که به سمت درمان های زیبایی روی می آورند، چگونگی نتایج نهایی حاصل از درمان می باشد.

چه چیز باعث می شود کاشت مو کاملا طبیعی به نظر برسد؟

همه ی افراد خواستار نتایجی کاملا طبیعی بوده تا علاوه بر بازگرداندن جوانی و زیبایی به چهره خود، کمتر کسی از اقوام و آشنایان متوجه انجام این درمان توسط وی شود.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

اما همواره باید به این نکته نیز توجه نمود در هنگام مراجعه به کلینیک برای استفاده از خدمات، انتظارات واقع بینانه از پزشک داشته باشید. اگرچه پزشک با بکارگیری دانش خود و استفاده از تکنیک های نوین تمام تلاش خود را خواهد کرد اما مراجعه کننده نیز نباید انتظاراتی دور از ذهن داشته باشد.

امروزه با توجه به اینکه بسیاری از افراد از خدمات کلینیک های زیبایی استفاده کرده و پزشکان نیز با دانشی پیشرفته تر از گذشته به کار خود ادامه می دهند، تشخیص افرادی که از این درمان ها اعم از کاشت مو استفاده کرده اند دشوار خواهد بود.

در طول روز ممکن است افراد زیادی را ملاقات کنید که دارای موهایی سالم و پرپشت می باشند اما نمی توانید تشخیص دهید که آیا وی تحت انجام پیوند مو قرار گرفته است و یا خیر و این نشان از طبیعی بودن نتایج حاصل از کاشت مو با مراجعه به مرکزی معتبر و پزشکی ماهر می باشد.

اما ممکن است به افرادی نیز برخورده باشید که انجام کاشت مو بر سر آنها واضح بوده و موهای کاشته شده غیر طبیعی به نظر برسد.

چه چیز باعث می شود کاشت مو کاملا طبیعی به نظر برسد؟دلیل غیر طبیعی جلوه دادن نتایج چیست؟

4 دلیل زیر از عمده دلایل غیر طبیعی جلوه دادن نتایج پیوند مو می باشند.

 1. کاشت مو با زوایای نادرست

به دلیل اینکه نوع و جهت رویش موهای هر فرد متفاوت با دیگری است، الگوی خاصی در زمان پیوند مو ها به کار گفته نمی شود. به همین خاطر نمی توان انتظار داشت که جهت مناسب پیوند مو در یک فرد، برای افراد دیگر نیز مناسب باشد و اعمال یک الگو برای افراد مختلف نشان از بی تجربگی پزشک می باشد.

در وهله ی اول پزشک باید زاویه خارج شدن موها از پوست سر و جهت رویش موهای موجود بر سر را تجربه و تحلیل کرده و سپس متناسب با آنها سایر موهای پیوندی را در جهت مناسب پیوند زند.

برای خط رویش موها نیز باید فرم صورت مورد توجه قرار گیرد. پس از گذر از این مراحل می توان با اطلاعات کسب کرده شروع به کاشت مو نمود.

 1. استفاده از موهایی به غیر از موهای پشت سر برای کاشت

در هنگام کاشت مو باید به موهای ناحیه اهدا کننده نیز توجه نمود. سر برخی از افراد به طور کلی طاسی بوده و یا تعداد فولیکول لازم برای پوشاندن نواحی طاس سر خود را ندارند.

در این صورت می توان از نواحی نظیر قفسه سینه، پا و سایر نقاط بدن تعداد فولیکول لازم را تهیه نمود. به این تکنیک از کاشت مو که از موهای سایر اندام های بدن برای پیوند مو استفاده می شود، روش BHT می گویند.

اما به یاد داشته باشید که این افراد نباید انتظار نتایج خیلی طبیعی را داشته باشند زیرا استفاده از موهای بدن در کاهش طبیعی بودن نتایج تاثیر گذار است.

 1. کاشت مو بیش از حد و یا کمتر از حد لازم

قبل از اینکه پزشک اقدام به کاشت مو کند باید با برنامه ریزی به پیش رود. تعداد حدودی رشته مو در هر 2 سانتی متر مربع مشخص شده و سپس با توجه به آن تعداد مساوی از رشته موها را در محل گیرنده بکارد.

باید دقت داشته باشید که زمانی که صحبت از فولیکول می شود، هر فولیکول شامل چند رشته از مو است. برخی از فولیکول ها دارای تنها یک رشته از مو می باشند در حالی که برخی دیگر تا 4 رشته را نیز شامل می شوند.

بنابراین با این روش می توان به توزیع و پیوند تعداد تصادفی فولیکول مو در ناحیه گیرنده پرداخت. پزشکان باید به هنگام کاشت مو در خط رویش موها در جلوی سر توجه نمایند زیرا بیشتر فولیکول های نواحی جلوی سر تنها دارای یک رشته مو می باشند.

دقت به این نکات ریز می تواند تا حد زیادی در طبیعی جلو دادن نتایج موثر باشد.

 1. عدم پیروی از دستورالعمل ها و نکات ذکر شده توسط پزشک بعد از اتمام درمان

همواره پزشکان برای نتیجه دادن هرچه بهتر درمان انجام شده به انجام دستورالعمل هایی توصیه می کنند. پیروی از توصیه های ذکر شده علاوه بر بهبودی سریعتر کمک می کند تا نتایج هرچه بهتر و زیباتر نمایان شده و مراجعه کننده از بروز عوارض جانبی به دور باشد.

همچنین علاوه بر موارد ذکر شده مواردی مانند انتخاب پزشک نادرست برای انجام کاشت مو و تعداد بالای پیوند مو در یک جلسه نیز می تواند ظاهری غیر طبیعی به وجود آورد.

در صورت نیاز به پیوندهای بیشتر در یک جلسه، مراجعه کنندگان می توانند در جلسات بعدی پیوندهای بیشتری دریافت نمایند.

تعدادی از نتایج نامناسب حاصل از کاشت مو

برخی از افراد از مراجعه به کلینیک های زیبایی برای انجام کاشت مو هراسانند. برخی از این افراد نتایجی از جمله موارد زیر را مشاهده کرده و گمان می کنند که در تمامی درمان های کاشت مو این اتفاقات رخ خواهد داد.

 • وجود جای زخم

عمدتا زخم و اسکار به دو شکل موجب آزار و اذیت می شود. اول برای دسته ای از افراد اتفاق می افتد که دارای تجربه ای از انجام درمان های مرتبط با مو در سال های بسیار قبل می باشند. در این مکان ها زخم های سفید رنگی ایجاد می شود. لازم به ذکر است که کاشت مو امروزه چنین زخم ها و عواقبی به وجود نخواهد آورد.

برای کاشت مو در این افراد ابتدا زخم ها را بهبود بخشیده و سپس در مکان های بهبود یافته موهای بیشتری کاشت می شود.

دومین مورد مربوط به افرادی است که دارای زخم های بزرگ از نواحی گوش تا گوشی دیگر می باشند که توسط برداشتن بیش از حد از موهای ناحیه اهداکننده به وجود آمده اند.

امروزه کلینیک های معتبر اینگونه زخم ها را بهبود داده و کاشت مویی دیگر انجام می دهند.

 • ایجاد خط مویی صاف

هیچ خط موی طبیعی دارای صافی بیش از حد نبوده و همواره کمی ناهموار می باشد. پزشکانی که خط مویی صاف و یکدست برای بیماران خود ایجاد می نمایند، الگوی مناسبی برای پیوند مو انتخاب نکرده اند. این امر موجب ایجاد ظاهری غیرطبیعی خواهد شد.

برای بروز ظاهری طبیعی از موها لازم است که در ابتدا و جلوی موها کمی موهای تصادفی و پراکنده وجود داشته باشد. پس از گذشت از موهای پراکنده، موهایی با تراکم بیشتر دیده خواهند شد.

 • پیوند حجم کمی از موها بر سر با میزان طاسی زیاد

بیشتر افرادی که از مشکل تعداد کم پیوند در مناطق وسیعی از سر خود رنج می برند، به فردی مراجعه کرده اند که روش مناسبی را برای کاشت مو در نظر نگرفته است. آنها ادعا می کنند که این روش برای کاهش هزینه ها و در عین حال پر کردن وسعت بیشتری از سر می باشد.

نکاتی برای جلوگیری از مشکلات ناشی از غیر طبیعی بودن کاشت مو!

 1. با پزشک خود دیدار داشته و از معتبر بودن کلینیک و پزشک اطمینان حاصل نمایید.
 2. از نمونه کارهای قبلی وی دیدار نمایید.
 3. به خوبی درباره درمان مورد نظر تحقیق کنید و اطلاعات کافی کسب نمایید.
 4. ابتدا برنامه ریزی کرده و سپس کاشت مو را انجام دهید. از انجام درمان های عجله ای پرهیز نمایید.

موارد ذکر شده در این قسمت از مقاله برای همه ی افراد اتفاق نخواهد افتاد. کاشت مو در مراکز معتبر ظاهری کاملا طبیعی برای شما به وجود خواهد آورد بنابراین به خوبی درباره پزشک خود تحقیق نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *