تزریق ژل

تزریق ژل یا چربی زیر چشم چیست ؟

تزریق ژل یا چربی زیر چشم چیست ؟

تزریق ژل یا چربی زیر چشم چیست ؟

تزریق ژل یا چربی زیر چشم برای تعداد زیادی از بیماران جوان و یا پیر به عنوان امن ترین و موثرترین روش های پزشکی زیبایی به شمار می رود. همانطور که می دانید با بروز هر گونه سایه تیره رنگ یا فرورفتگی در زیر چشمان احساس نارضایتی وجود انسان را فرا می گیرد.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

ژنتیک و یا افزایش سن می توانند به عنوان مهم ترین عوامل ایجاد کننده این نشانه ها به شمار روند.

تزریق ژل یا چربی زیر چشم چیست

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

تزریق چربی زیر چشم

تزریق چربی زیر چشم با سرعت بسیار چشمگیری به یکی از محبوب ترین درمان های غیرتهاجمی که برای جوانسازی صورت بکار می رود، تبدیل شده است. این درمان بخصوص برای نواحی تیره رنگ زیر چشم ها و گودی های زیر چشم کاربرد قابل توجهی دارد.

تزریق ژل یا چربی زیر چشم چیست

در حقیقت تزریق چربی زیر چشم یک روش بسیار آسان است که از نواحی مختلف بدن که دارای بافت چربی مازاد می باشد برداشته خواهد شد.

افراد می توانند بدون هیچ نگرانی از مزایای چربی برداشت شده از اندام های بدن خود استفاده کنند بدون اینکه هیچ گونه واکنش منفی و یا تورم بیش از اندازه ای را مشاهده نمایند.

تزریق چربی زیر چشم، یک روش کاملا طبیعی و امن به نظر می رسد و این چربی ها، برای مدتی طولانی زیر چشم فرد باقی می مانند. این روش در زمانی بسیار  کوتاه انجام می شود، درد چندانی ندارد و دوران بهبودی پس از آن نیز خیلی زود به پایان خواهد رسید.

مزیت های متعدد تزریق چربی، امروز این فرآیند را در دنیا صاحب محبوبیت ویژه ای کرده است. بسیاری از نقاط بدن می توانند برای انجام این تزریق در نظر گرفته شوند. زیر چشم ها با توجه به تاثیری که در شادابی چهره فرد ایفا می کنند، یکی از بهترین انتخاب ها برای تزریق چربی به شمار می روند.

ماندگاری تزریق ژل یا چربی زیر چشم

ماندگاری اثر تزریق ژل یا چربی زیر چشم در بدن افراد مختلف می تواند کاملا با هم تفاوت داشته باشد و عوامل مختلفی نیز در این امر تاثیرگذار می باشد.

در حالت کلی نظر بیشتر متخصصان پوست اینست که حجم بیشتری از تزریق ژل یا چربی زیر چشم در اولین سال انجام تزریق از بین خواهد رفت و باید تزریقات مجدد و ثانویه انجام شوند.

با انجام تزریقات بعدی میزان ماندگاری و اثرات این روش بیشتر می شود و دیگر نیازی نیست با فواصل کوتاه مدت به انجام مجدد آن پرداخته شود.

در مقایسه میان این دو روش، میزان ماندگاری چربی به شکل قابل توجهی بیشتر است. چرا که تزریق چربی، روشی طبیعی تر به نظر می رسد. افرادی که به ماندگاری بیشتر نتایج تزریق روی صورت خود اهمیت زیادی می دهند، می توانند به سراغ تزریق چربی بروند.

در مواردی آثار ناشی از تزریق چربی حتی تا 3 سال نیز روی صورت فرد باقی مانده اند. در یک نگاه کلی اما میزان ماندگاری چربی و یا ژل زیر چشم فرد، به عوامل زیادی بستگی دارد.

اینکه میزان سوخت و ساز بدن فرد چقدر است، اینکه پزشک تا چه اندازه استانداردهای لازم را برای تزریق رعایت کرده، اینکه چه میزان از چربی یا فیلر تزریق شده و اینکه فرد تا چه اندازه مراقبت های لازم را از نتیجه کار به عمل آورده، همه در میزان ماندگاری چربی و ژل، تاثیر بسزایی دارند.

مراحل تزریق چربی زیر چشم

اولین گام: برداشت چربی از ناحیه

متخصصین پوست برای تزریق چربی زیر چشم ابتدا باید چربی های مازاد را از بدن و نواحی مانند شکم، پهلو یا ران ها برداشت کنند. این فرآیند با بی حسی انجام می شود و با استفاده از دستگاه های خاص بدون اینکه سلول های چربی آسیب ببینند از اندام خارج می شوند.

اگر سلول های چربی در این فرآیند آسیب ببینند، دیگر امکان استفاده از آن ها در نقطه ای جدید از بدن وجود نخواهد داشت. به طور معمول چربی های مورد نیاز برای تزریق، از نواحی خاصی از بدن برداشته می شوند که نسبت به سایر نقاط، مقاومت بیشتری در مقابل ورزش و رژیم غذایی دارند.

این چربی ها به طور کلی مستحکم تر هستند. به همین خاطر است که شکم، به عنوان یکی از اولویت های اصلی در انتقال چربی در نظر گرفته می شود.

دومین گام: آماده سازی کردن سلول های چربی

طی این مرحله چربی ها باید کاملا آماده سازی و خالص سازی شوند تا برای تزریق مناسب و کاربردی باشند. با بهره مندی از دستگاه های سانتریفیوژ می توان این فرآیند را بر روی چربی ها انجام داد.

این دستگاه به کمک چرخش سریع، لایه های مختلف مواد را از هم تفکیک می کند. با استفاده از این دستگاه، چربی از خون و سایر مایعات جدا می شود. بسیار مهم است که چربی تزریق شده به زیر چشم ها، حتما خالص باشد. به همین خاطر این مرحله از فرآیند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و حتما باید با دقت و ظرافت انجام شود.

سومین گام: تزریق چربی زیر چشم

پزشک متخصص با استفاده از سوزن هایی نازک و مخصوص تزریق این سلول های چربی سالم و پاکسازی شده را به ناحیه زیر چشم انتقال می دهد.

نقاط تزریق چربی، باید از قبل کاملا مشخص شده باشند و تزریق، دقیقا در همان نقاط صورت بگیرد. چربی معمولا به لایه های زیرین پوست تزریق می شود و اگر نقطه انجام تزریق با نقاط از پیش تعیین شده تفاوت داشته باشند، فرد به نتایج دلخواه خود از این فرآیند دست پیدا نمی کند. بلافاصله پس از پایان تزریق، فرد از کلینیک و یا بیمارستان مرخص خواهد شد.

دوره نقاهت تزریق ژل یا چربی زیر چشم

با توجه به اینکه پوست هر فرد دارای ویژگی های خاص خود می باشد و میزان تزریق در افراد مختلف کاملا متفاوت است نمی توان دوره نقاهت را برای همه به یک اندازه در نظر گرفت اما در حالت کلی دوره نقاهت تزریق ژل یا چربی زیر چشم زمانی بین یک تا دو هفته در نظر گرفته خواهد شد.

این دوره نسبت به بسیاری از عمل های زیبایی دیگر، کوتاه تر به نظر می رسد. تزریق ژل و یا چربی زیر چشم، اساسا زمان زیادی را از فرد نمی گیرند.

برای آنهایی که قصد دارند زمان انجام فرآیند را به حداقل برسانند، تزریق ژل انتخاب ایده آل تری است. چرا که ژل ها از قبل آماده تزریق هستند و بر خلاف چربی ها، نیازی به خارج کردن آن ها از بدن نیست.

البته افراد می توانند برداشت چربی ها و تزریق آن ها را در دوز متفاوت انجام بدهند تا هر بار، زمان بسیار کمی را در اتاق عمل سپری کنند.

سن ایده آل جهت تزریق ژل یا چربی زیر چشم

اغلب افرادی که در ردیف سنی بالای سی سال قرار دارند برای انجام تزریق تزریق ژل یا چربی زیر چشم به کلینیک های تخصصی زیبایی مراجعه می کنند.

باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشیم که همیشه سن تعیین کننده میزان جوانی پوست و یا عدم مشاهده چین و چروک و گودی زیر چشم نمی باشد و عوامل مختلفی از جمله آب و هوای محیط زندگی و نوع تغذیه فرد بر روی این موضوع بسیار تاثیرگذار هستند.

تزریق چربی و یا ژل زیر چشم، معمولا برای افرادی اتفاق می افتد که در چهارمین دهه از زندگی خود هستند. چرا که پیش از آن، به ندرت مشکلاتی جدی برای پوست صورت فرد به وجود می آید. با این حال ممکن است برخی از صدمه ها و همچنین رژیم های لاغری افراطی، زیر چشم فرد را با مشکل مواجه کنند.

به طور کلی افراد 18 تا 70 ساله به شرط بهره مند بودن از سلامتی کامل، عدم مصرف دائمی سیگار و الکل و همچنین دچار نبودن به مشکلات خونی، عصبی، آلرژیک و برخی از بیماری ها، از شروع دوره جوانی قادر به پشت سر گذاشتن این فرآیند ها هستند.

عکس تزریق ژل

زمان تکرار تزریق ژل یا چربی زیر چشم

در رابطه با زمان تکرار تزریق باید به واکنش پوست توجه کرد. در بعضی از افراد سطح افتادگی ها، چروک ها و سیاهی در عرض مدت زمانی کوتاه به حالت اولیه خود بازمی گردد و البته این موضوع می تواند تا حد زیادی به روش مورد استفاده پزشک نیز ارتباط پیدا کند.

بدین ترتیب برای اطلاع از زمان تکرار تزریق ژل یا چربی زیر چشم بهتر است با پزشک مشورت کرده و به عکس العمل پوست زیر چشم توجه کنید.

آشنایی با مزایای تزریق ژل یا چربی زیر چشم

تزریقات زیبایی دارای مزایای بسیاری هستند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می شود:

  1. رفع چروک ها و گودی های زیر چشم
  2. برطرف شدن افتادگی های زیر چشم
  3. ایجاد یک چهره بانشاط و شاداب
  4. جوانسازی پوست
  5. از بین رفتن سیاهی های دور چشم
  6. روشی کم تهاجمی و بی خطر
  7. بدون استفاده از بیهوشی

خوشبختانه دوام این روش ها نسبت به سایر شیوه های موجود بیشتر است و فرد می تواند مدت ها از اثرات زیبایی آن بهره مند باشد.

افرادی که لاغر هستند می توانند با این شیوه به راحتی فرورفتگی ها زیر چشم را برطرف سازند.

متاسفانه استفاده از کرم های دور چشم و سایر مواد آرایشی نمی تواند به اندازه تزریق ژل یا چربی اثرگذار باشند، لذا توصیه پزشکان به این افراد اینست تا از راهکار هایی قوی و مناسب برای رهایی از نازیبایی های مربوط به این ناحیه از صورت بهره مند گردند.

تغییراتی که در اثر مصرف کرم ها به وجود می آید، در مقابل تغییرات ناشی از تزریق چربی و یا ژل، بسیار ناچیز به نظر می رسد. کرم ها وقتی مناسب هستند که شرایط اولیه پوست و صورت فرد ایده آل باشد.

در این صورت مصرف بعضی از کرم های مفید، باعث بهبود ظاهر این نقاط از بدن خواهد شد اما وقتی مشکلاتی اساسی و بنیادین در چهره فرد وجود دارد، مصرف کرم نمی تواند همه خواسته های او را برآورده سازد. در این موارد معمولا چربی و ژل، راهگشا تر به نظر می رسند.

تزریق ژل زیر چشم

استفاده از ژل های استاندارد و باکیفیت در تزریق ژل زیر چشم تاثیر شگرفی در زیباسازی و جوانسازی چهره و صورت دارد. این کار توسط یک پزشک متخصص انجام می شود و ژل تزریقی با ایجاد بی حسی در این ناحیه به دقت و آهستگی انتقال داده خواهد شد.

این تزریق هیچ گونه آسیبی به بافت ها و عروق چشمی و اندام های اطراف آن وارد نمی کند و ژل به خوبی در تمامی نواحی مورد نیاز برای رفع نازیبایی ها پخش می شود تا اثری ماندگار و مناسب داشته باشد.

تاثیرات مربوطه را می توان سریعا پس از انجام تزریق ژل زیر چشم مشاهده نمود اما با رفع تورمات جزئی که ممکن است مشاهده شود بهترین و زیباترین حالت یک تا دو هفته پس از این امر آشکار خواهد شد.

تزریق ژل زیر چشم و تحریک فرآیند کلاژن سازی

یکی از موضوعاتی که در تزریق ژل زیر چشم به آن اهمیت زیادی داده می شود، تحریک فرآیند کلاژن سازی است که به بازسازی کلاژن های از دست رفته پوست کمک می کند. به همین علت تزریق کردن ژل ها با توجه به ماندگاری آن ها و نوع ژل مورد استفاده می تواند تا دو سال هم طول بکشد.

مراجعه به کلینیک های تخصصی جهت تزریق ژل یا چربی زیر چشم

برای اینکه هر گونه فرآیند زیبایی بر روی صورت بخصوص نواحی حساسی مانند زیر چشم انجام شود، بیمار حتما باید توجه داشته باشد که به ” بهترین کلینیک تزریق ژل در تهران ” و شناخته شده ترین آن مراجعه نماید.

در این زمینه آنچه از همه مهم تر است تجربه یک پزشک در تزریق است که می تواند نتایجی بسیار عالی و یا زیانبار را به بار آورد.

اگر پزشک به اندازه کافی ماهر و با تجربه باشد و کلینیک نیز از بهترین امکانات و تجهیزات برای این فرآیندها بهره ببرد، نتایج خوبی برای فرد شکل خواهد گرفت. در غیر این صورت، ممکن است نتایج نهایی کار برای او رضایت بخش نباشند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *