پوست و مو

اسکوم تراپی چیست ؟

اسکوم تراپی چیست ؟

اسکوم تراپی چیست ؟

یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست را می توان اسکوم تراپی دانست. در واقع اسکوم تراپی نوعی فناوری جدید و پیشرفته است که در سریع ترین زمان ممکن می تواند نتایج مورد نظر شما را برایتان قابل مشاهده کند.

 

اسکوم تراپی چیست ؟

به همین دلیل روشی بسیار مناسب برای جوانسازی پوست های چروک خورده و دارای لک عنوان می شود. در واقع اسکوم تراپی از طریق دستگاهی به نام اسکوم انجام می شود که می تواند با ایجاد میدان مغناطیسی مورد نیاز برای تحریک پوست به ایجاد کلاژن و الاستین مورد نیاز کمک کند.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

این دستگاه می تواند با استفاده از لرزش و نوری که با استفاده از پرتوهای فراصوت ایجاد می کند به عمق لایه های زیرین پوست نفوذ پیدا کرده و به سلول های پوستی کمک می کند تا فعالیت خود را در زمینه تولید کلاژن بیشتر کنند. در نتیجه این امر، می توانید پوستی صاف و شفاف بدون هیچ گونه چروک و لکی را در خود مشاهده کنید.

درمان با استفاده از اسکوم تراپی چگونه است ؟

اسکوم تراپی روشی است که پاک سازی و جوانسازی را برای پوست با استفاده از نوعی تکنولوژی پیشرفته انجام می دهد. در چند سال اخیر دستگاه اسکوم توانسته بدون هیچ گونه عوارضی در افراد، جوانسازی پوست را انجام دهد.

در واقع روش استفاده از این دستگاه بسیار ساده است و می تواند در کمترین زمان ممکن نتایج فوق العاده ای را در پوست شما ایجاد کند. با این حال در ابتدا باید برای انجام اسکوم تراپی به پزشکی مراجعه کنید که بتواند از این دستگاه به نحو احسن استفاده کند تا هیچ گونه عارضه ای را بعد از جوانسازی پوست مشاهده نکنید.

تخصص در این زمینه می تواند کمک بسیاری کند تا نتایج به طور کامل مشاهده شود. دستگاه اسکوم می تواند اتم هایی که از طریق جریان الکتریکی امواج فراصوت ایجاد می شود را به یون تبدیل کند. در واقع یونیزاسیون از این طریق می تواند به ایجاد نرمی و لطافت در پوست بیانجامد.

با استفاده از لرزش و نور آبی که این دستگاه تولید می کند نوعی ماساژ پوست نیز از این طریق انجام می شود. امواج صوتی می توانند به لایه های اپیدرم و لایه های درم، به عبارتی دیگر به لایه های زیرین پوست نفوذ پیدا کنند و منجر به تحرک در سلول های پوستی شوند.

با توجه به اینکه در اثر افزایش سن و مسائل دیگری، ممکن است که چروک ها و افتادگی های پوستی را مشاهده کنید، می توان گفت که این امر به دلیل کم شدن تولید کلاژن و خاصیت الاستیسیته پوست اتفاق می افتد.

اسکوم تراپی چیست ؟

با تحریک سلول های لایه های زیرین پوست توسط امواج صوتی، تولید کلاژن و الاستین مکرراً انجام می شود. همچنین منافذ پوست در این روش باز می شود و شما می توانید پاکسازی پوست خود را مشاهده کنید. اکسیژن را می توان ماده ای ضروری برای لطافت پوست دانست. در صورت باز شدن منافذ پوست اکسیژن مورد نیاز برای تنفس در پوست می تواند به راحتی در لایه های زیرین پوست جریان پیدا کند.

این امر می تواند گردش خون را در زیر پوست افراد بیشتر کند. این افزایش گردش خون نیز بر سیستم لنفاوی افراد تاثیرات مثبتی می گذارد که در نهایت به تولید کلاژن مورد نیاز برای از بین بردن چروک ها پوستی می انجامد.

همچنین این منافذ باز می توانند مسیر را برای ورود ژل های ترمیم کننده xCential H+  که روی سطح پوست برای اسکوم تراپی انجام می شود، باز کنند و باعث نفوذ آنها به اعماق پوست شوند. این ژل ها با ترکیبات طبیعی اسید هیالورونیک، می توانند پوست را از لایه های درونی آن بازسازی کنند. در نتیجه پوستی صاف و به دور از چروک را می توانید مشاهده کنید.

مزیت های اسکوم تراپی چیست ؟

اسکوم تراپی با توجه به اینکه توانسته در بین دیگر روش های زیبایی به خوبی مطرح شود و مخاطبان خود را به دست بیاورد به عنوان درمانی مناسب برای چروک های پوست در نظر گرفته می شود. در واقع می توانیم مزایای اسکوم تراپی را به صورت زیر برای شما بیان کنیم.

 1.   این روش را می توان به عنوان روش با ایمنی بالا و بدون ایجاد هیچ گونه عارضه حادی دانست.
 2.   روشی غیر تهاجمی است و بدون ایجاد برش یا جراحی در پوست انجام می شود.
 3.   اسکوم تراپی به تغذیه و آبرسانی پوست کمک می کند و از این طریق می تواند نتایج شگفت انگیزی را ایجاد کند.
 4.   به سفت شدن پوست های شل و افتاده و از بین رفتن افتادگی های پوستی از این طریق کمک می کند.
 5.   اسکوم تراپی روی تمام پوست ها با هر رنگ و نوعی تاثیرات مثبتی را بر جای می گذارد.
 6.   با نفوذ ژل ترمیم کننده از طریق منافذ پوست به لایه های زیرین، امکان بازسازی بافت های پوستی در این نواحی ایجاد می شود.
 7.   امواج فراصوتی می تواند با ایجاد لرزش و گرما، نوعی ماساژ پوست را نیز انجام دهند.
 8.   اسکوم تراپی با تحریک سلول های پوستی در لایه زیرین پوست، به تولید کلاژن و الاستین مورد نیاز برای ترمیم پوست می پردازد.
 9.   هیچ گونه حساسیت و آلرژی پوستی را از طریق اسکوم تراپی در افراد نمی توانید مشاهده کنید.
 10.   از طریق اسکوم تراپی می توانید لک های پوستی و کلیه ضایعات پوستی را از بین ببرید.
 11.   به عنوان لایه بردار پوست می تواند به پاکسازی پوست بپردازد.

درمان با اسکوم تراپی تا چه زمانی دارای ماندگاری است ؟

از آنجایی که این روش درمانی به لایه اپیدرم و درم نفوذ پیدا می کند می توان گفت که درمانی طولانی مدت را برای افراد ایجاد خواهد گرفت. بازسازی سلول های پوستی در لایه های زیرین پوست می تواند این امکان را به آنها دهد تا بتوانند به تولید کلاژن بیشتری برسند.

در واقع با تولید این ماده پوست های دچار مشکل می توانند در زمان کمی ترمیم شوند و شما نشانی از این ضایعات پوستی را بعد از اسکوم تراپی در خود مشاهده نخواهید کرد. به همین دلیل می توان گفت که مدت ماندگاری این درمان بسیار بیشتر از روش هایی مانند تزریق ژل است.

تکنولوژی امواج فراصوت می توانند در کمتر از نیم ساعت به اعماق پوست شما نفوذ پیدا کنند و از این طریق درمان را برای شما انجام دهند. با انجام اسکوم تراپی ۱ یا ۲ بار در هفته می توانید نتایج ماندگار تری را از این روش دریافت کنید. همچنین با انجام چند جلسه جوانسازی پوست می توانید تا مدت ۲ الی ۳ سال ماندگاری و نتایج دائمی این روش را مشاهده کنید.

آیا اسکوم تراپی دارای عوارض جانبی است ؟

با استفاده از این روش درمانی امکان ایجاد عوارض ناگوار برای شما به حداقل ممکن می رسد. در واقع کسانی که داوطلب استفاده از اسکوم تراپی هستند می دانند که با انجام این روش در کمترین زمان ممکن می توانند نتایج شگفت انگیزی را مشاهده کنند.

در برخی از موارد که اسکوم تراپی (sqoom) به درستی صورت نگرفته باشد امکان ایجاد قرمزی و کبودی را در نواحی از پوست که تحت دستگاه اسکوم قرار گرفته است را ممکن است مشاهده کنید. در این صورت با رعایت اقداماتی که پزشک مورد نظر به شما توصیه می کند می توانید دوران نقاهت را کاهش دهید و بهبودی را سریعتر کنید.

در صورتی که  هرگونه حساسیت پوستی یا خارش در پوست خود مشاهده کردید که تا هفته اول بعد از درمان از بین نرفت، می توانید پزشک خود را در جریان قرار دهید. با این حال امکان ایجاد همچنین عوارضی در افراد بسیار کم است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *