پوست و مو

کوکتل مزوتراپی چیست؟

کوکتل مزوتراپی چیست؟

کوکتل مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی فرآیندی است که باعث صاف شدن و آبرسانی به پوست می شود. امروزه به دلیل مشغله های زیاد کاری، مراقبت از پوست در اولویت آخر زندگی بسیاری از افراد قرار دارد. به همین دلیل افراد بسیاری با مشکلات پوستی و چروک شدن پوست مواجه می شوند.

کوکتل مزوتراپی چیست ؟همچنین استفاده مداوم از لوازم آرایش در خانم ها باعث شده است تا آبرسانی پوست آن ها با مشکل مواجه شود. عدم آبرسانی به پوست باعث سریعتر شدن فرآیند چروکی پوست می شود. به همین دلیل است که انجام مزوتراپی به دلیل صاف کردن پوست و همچنین آبرسانی مناسب به پوست، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. در این مقاله راجع به کوکتل مزوتراپی با شما صحبت می کنیم.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

کوکتل مزوتراپی چگونه و از چه موادی تولید می شود؟

کوکتل مزوتراپی در یک آزمایشگاه دارویی و در اروپا شناخته شده است. بیش از ۲۰ سال است که استفاده از کوکتل مزوتراپی در زمینه تحقیق، توسعه، نوآوری، ساخت و توزیع دستگاه های پزشکی، راه حل های زیبایی و مراقبت از پوست برای مراکز زیبایی و پزشکی کاربرد دارد.

کوکتل مزوتراپی از ماده اسید هیالورونیک با ماژول های مخصوص طراحی و تولید می شود. کاربرد کوکتل مزوتراپی به این صورت است که به آرامی در پوست کاشته می شود. ماژول های بهداشتی اجازه می دهند تا تزریق کوکتل مزوتراپی به پوست به صورت موثر و بدون هیچ گونه درد انجام شود.

کوکتل مزوتراپی چیست ؟ترکیبات فعال موجود در کوکتل مزوتراپی باعث آبرسانی به پوست و احیا و بازسازی کلاژن و الیاف الاستیک می شوند. فرآیند تولید این مواد مطابق با سیستم های کیفیت ISO ۹۰۰۱ و ISO ۱۳۴۸۵ کنترل می شود؛ بنابراین این مواد با بهترین روش و مطلوب ترین کیفیت تولید شده و مورد استفاده پزشکان قرار می گیرند. پس از تولید کوکتل مزوتراپی، تمام محصولات تولید شده مجدداً از نظر همه موارد از جمله بسته بندی و غیره بررسی شده و مورد آزمایش قرار می گیرند.

کوکتل مزوتراپی چه کاربردهایی دارد؟

مزوتراپی در دهه پنجاه توسط یک پزشک فرانسوی برای اولین بار انجام و معرفی شد. همانطور که گفتیم مواد اولیه انجام مزوتراپی، کوکتل مزوتراپی است. مزوتراپی به صورت انجام تزریق های کوکتل در زیر پوست صورت می گیرد. کوکتل مزوتراپی در ابتدا به عنوان ابزاری برای تسکین درد به صورت موضعی اختراع شد.

اما بعد از آن کاربردهای این ماده کاملاً تکامل یافته و گسترده شد. مزوتراپی می تواند سلول فیبروبلاست موجود در پوست را تحریک کرده و باعث تولید کلاژن بیشتری برای مقابله با علائم پیری شود. مواد فعال موجود در کوکتل مزوتراپی شامل فاکتورهای رشد، پپتید ها، آنتی اکسیدان ها و عناصر کمکی است که محیطی سالم برای پوست ایجاد کرده و با روند پیری پوست مقابله می کند.

نتایج مزوتراپی معمولاً بعد از چند مرحله انجام آن آشکار می شود؛ بنابراین حین انجام مزوتراپی باید صبور باشید. یک کوکتل مزوتراپی معمولی ممکن است شامل ۵۰ ماده به جهت تغذیه، ترمیم و جوان سازی پوست باشد.

این مواد از طریق سرنگی با سوزن های بسیار کوچک به پوست تحویل داده می شوند. انجام مزوتراپی معمولاً بدون درد است، اما در صورت احساس درد در برخی افراد از کرم های بی حس کننده موضعی  استفاده می شود. مزوتراپی باید توسط پزشک در مراکز زیبایی با مجوز قانونی انجام شود.

درمان مشکلات پوستی با کوکتل مزوتراپی

کوکتل مزوتراپی می تواند در مورد مشکلات پوستی نیز مورد توجه قرار گیرد. گروهی از محققان به این نتیجه رسیدند که مزوتراپی می تواند برای درمان لکه های حاصل از آفتاب که روی پوست ایجاد می شوند مفید واقع شود.

برخی از کوکتل های مزوتراپی با ترکیباتی ساخته شده اند که با کنترل میزان تولید رنگدانه توسط ملانوسیت های موجود در پوست، به کاهش رنگدانه های ناخواسته که باعث ایجاد لکه هایی در پوست شده اند کمک می کنند.

این کاربرد مزوتراپی می تواند یک درمان موثر برای مشکلات پوستی خاص از جمله لکه های حاصل از آفتاب و ملاسما باشد. مزوتراپی همچنین می تواند برای از بین بردن علائم آکنه و زخم ها به ویژه سوراخ شدن سطح پوست کاربرد داشته باشد.

زیرا اسید هیالورونیک همراه با سایر مواد فعال به ایجاد حجم در پوست کمک می کند. موادی مانند آنتی اکسیدان ها و اسیدهای آمینه موجود در کوکتل مزوتراپی خاصیت ضد التهابی دارند؛ بنابراین مزوتراپی می تواند در درمان جوش و آکنه، رفع جای جوش یا آبله مرغان موثر و مفید واقع شود.

درمان ریزش مو با کوکتل مزوتراپی

استفاده از مزوتراپی (mesotherapy) برای ارتقاء رشد مو یک ایده نسبتاً جدید است، اما تا حدودی می تواند به درمان ریزش مو کمک کند. مزوتراپی با تحریک ریزگردهای موجود در پوست سر و در نتیجه تحریک تولید فولیکول باعث بهبود رشد موهای جدید می شود.

در واقع کوکتل مزوتراپی با تحریک جریان خون و تامین مواد مغذی پوست سر، باعث تولید فولیکول مو و در نتیجه رشد مو و افزایش تراکم مو می شود. برای اینکه مزوتراپی باعث رشد مو شود، لازم است که تزریق کوکتل مزوتراپی در چند مرحله صورت گیرد.

چرا که درمان ریزش مو با مزوتراپی یک درمان مداوم است و شما دائماً نیاز به مراقبت های بعدی دارید؛ بنابراین استفاده از مزوتراپی برای درمان ریزش مو معمولاً کمی هزینه برتر از سایر کاربرد های مزوتراپی است؛ زیرا درمان ریزش مو با مزوتراپی روشی کاملاً غیر تهاجمی و زمان بر است.

رفع افتادگی پوست با کوکتل مزوتراپی

یکی دیگر از کاربردهای پر طرفدار مزوتراپی، کاهش چربی اضافی پوست و سفت کردن پوست های شل و افتاده است. محققان به این نتیجه رسیده اند که رسوبات چربی که باعث افتادگی و شل شدن پوست می شوند به راحتی و با آنزیم هایی که سلول های چربی را تجزیه می کنند قابل درمان است.

آنزیم های حل کننده چربی، دیواره سلول های چربی را از بین می برند. در نتیجه مواد موجود در سلول های چربی مجدداً توسط سیستم لنفاوی قابل جذب شده و توسط بدن دفع می شوند. ایجاد چربی و شل شدن پوست ممکن است در اثر عواملی مانند کمبود ویتامین، رژیم غذایی نامتعادل، ورزش نکردن و افزایش استرس حاصل شود.

کوکتل مزوتراپی به عنوان یک ماده موثر می تواند در درمان افتادگی پوست مفید باشد. برای رفع افتادگی پوست با مزوتراپی نیز لازم است که تزریق کوکتل مزوتراپی در چند مرحله انجام شود. همچنین بعد از تزریق نیز پوست به مراقبت های بعدی نیاز دارد.

تزریق کوکتل مزوتراپی معمولاً در ماه اول هر هفته انجام می شود. در ماه دوم انجام دو مرحله مزوتراپی کفایت می کند. از آن به بعد معمولاً تزریق به صورت ماهی یک بار صورت می گیرد. نگهداری و مراقبت های بعد از مزوتراپی معمولاً هر سه ماه یکبار و با توجه به پاسخ پوست به این درمان انجام می شود.

جوان سازی پوست با کوکتل مزوتراپی

مواد موجود در کوکتل مزوتراپی حاوی ماده اسید هیالورونیک است که به عنوان یک ماده پرکننده می تواند به رفع چین و چروک های پوست کمک کند. همچنین در کوکتل مزوتراپی از ویتامین ها و آنتی اکسیدان هایی که به جوان سازی و آبرسانی پوست کمک می کنند، استفاده شده است.

بنابراین انجام مزوتراپی علاوه بر اینکه چین و چروک های پوست را پر می کند، به شادابی و جوان سازی پوست نیز کمک می کند. مواد موجود در کوکتل مزوتراپی همچنین از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش نور خورشید و آلودگی های محیط محافظت می کند. بنابراین مزوتراپی به عنوان لایه ای محافظ پوست عمل کرده و از پوست شما در برابر آسیب های روزمره مراقبت می کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *