پوست و مو

مزوتراپی مو چیست ؟

مزوتراپی مو چیست ؟

مزوتراپی مو چیست ؟

قبل از بررسی تخصصی مزوتراپی مو، به معنا و کاربرد خود مزوتراپی می پردازیم. مزوتراپی در واقع یک کلمه ی عمومی است و فقط مختص به مو نمی باشد. ریشه این کلمه مربوط به بخش مزودرم پوست می باشد.

مزوتراپی مو چیست ؟امروزه مزوتراپی یکی از شیوه هایی است که طرفداران خود را پیدا کرده است. در واقع مزوتراپی در جهت جوان سازی و شادابی بیشتر پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

از دیگر کاربرد مزوتراپی می توان به سفت کردن پوست و از بین بردن چربی اضافه اشاره کرد. در مزوتراپی تزریق هورمون و ویتامین اتفاق می افتد. استفاده از این روش به سال 1952 بر می گردد. ابتدا در فرانسه و سپس در ایالات متحده ی آمریکا از این روش استفاده کردند.

مزوتراپی مو چیست ؟کاربردهای روش مزوتراپی

برای سفت کردن پوست شل، روش مزوتراپی پیشنهاد می شود. برای از بین بردن چربی های اضافه در نواحی پاها، بازوها و باسن این روش مناسب است. از دیگر کاربرد های مزوتراپی، کاهش و محو کردن خطوط چین و چروک می باشد.

مزوتراپی چگونه عمل می کند؟

در روش مزوتراپی، لایه میانی پوست (مزودرم) را مورد بررسی قرار می دهند. و به وسیله ی سوزن های نازک و ریز، آنزیم ها و هورمون ها را به این لایه از پوست تزریق می کنند. مزوتراپی به اصلاح گردش خون و التهاب پوستی می پردازد.

فرمول مشخصی برای مزوتراپی وجود ندارد. پزشک با توجه به تشخیص خود و معاینات بالینی به این عمل می پردازد. از جمله این راه حل ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

تجویز برخی داروها مانند آنتی بیوتیک ها، برخی هورمون ها مانند هورمون تیروکسین و کلسیتونین، استفاده از آنزیم هایی همچون کلاژناز و هیالورونیداز،  استفاده از عصاره ی برخی گیاهان خاص و نیز تزریق ویتامین ها و مواد معدنی.

میزان هزینه مزوتراپی چقدر است؟

میزان مبلغی که برای انجام این روش درمانی و زیبایی باید در کلینیک ها پرداخته شود، بسته به میزان جلسات مورد نیاز برای هر فرد، متفاوت است. بیمه های مختلف هم معمولا هزینه های مزوتراپی را متقبل نمی شوند زیرا اغلب صرفا برای زیبایی کاربرد دارد.

تفاوت مزوتراپی با لیپوساکشن

می توان گفت هر دو یک هدف را برای از بین بردن چربی های ناخواسته انجام می دهند، اما مزوتراپی برخلاف لیپوساکشن یک روش تهاجمی نیست و نیاز به عمل جراحی ندارد.

پس این می تواند از مزایای مزوتراپی باشد که بدون ایجاد کردن برش روی بدن بیمار، اقدام به درمان کرد. از دیگر مزایای مزوتراپی نسبت به لیپوساکشن می توان به ارزان تر بودن، نبودن شانس آسیب به اعصاب و رگ ها در هنگام انجام جراحی، نداشتن عفونت و امکان سوختگی پس از انجام و نیز ارزان تر آن بودن اشاره نمود.

اما باید این نکته را ذکر نمود که هنوز میزان کارآیی مزوتراپی برای از بین بردن چربی به طور دقیق مشخص نیست و بسته به محلی که اقدام به انجام این روش می شود، می تواند میزان تاثیر متفاوتی در پی داشته باشد.

امروزه مشکل ریزش مو برای تمام افراد جامعه اعم از زن و مرد در هر سنی وجود دارد. روش های مختلفی برای جلوگیری از ریزش مو وجود دارد.

قبل از انجام هر کاری برای درمان ریزش مو، بهتر است با انجام آزمایش خون، علت آن را بدانیم زیرا اگر مربوط به مشکلات درونی بدن، مانند کم خونی و مشکلات غده ی تیروئید باشد، حتی بعد از انجام هر درمانی امکان ادامه داشتن ریزش مو وجود دارد.

مزو تراپی یکی از روش های مفید برای درمان و پیشگیری از ” ریزش مو ” و نیز شاداب و سرزنده نشان دادن موها می باشد.

در حقیقت مزوتراپی مو روشی است که در طی آن، مواد مغذی اساسی مورد نیاز برای مو و پوست سر فرد به ناحیه مزودرم پوست تزریق می شود. در حقیقت سوزن نازکی که به پوست سر وارد می شود، میزان جذب مواد مغذی توسط فولیکول مو افزایش می یابد.

مزوتراپی مو چگونه انجام می شود؟

برای انجام مزوتراپی مو ابتدا باید با استفاده از روشی با عنوان ترمو تراپی(گرما درمانی)، پوست سر را برای استفاده از روش مزوتراپی آماده نمود. همانطور که از نام ترموتراپی مشخص است سبب گرم و نیز نرم تر شدن پوست سر می شود. سپس مواد خاصی را مطابق با نوع موی فرد که ریزش دارد، مخلوط می شوند.

ویتامین ها، تقویت کننده های گردش خون، برخی مواد معدنی  و نیز ماده ای به عنوان مینوکسیدل در این ترکیب ممکن است  وجود داشته باشند. مواد دیگر در خصوص طبیعت موی فرد طبق تشخیص متخصص به ترکیب افزوده می شود.

این ترکیب هم با استفاده از سرنگ و هم به صورت دستی می تواند روی  پوست سر فرد مالیده شود. در استفاده از سرنگ، مخلوط درون محفظه ریخته شده و با فشار دادن آن، نوک سوزن روی پوست سر فرد قرار می گیرد و مواد به طور یکنواخت روی سر پخش می شوند.

این روش دقیق تر از روش دستی برای پخش مواد روی سر فرد می باشد زیرا میزان مخلوط با استفاده از کامپیوتری که به سرنگ مزوتراپی مو متصل است، قابل مشاهده و بررسی است. و در ضمن با روش دستی نمی توان به پخش یکنواخت ترکیب روی سر اطمینان حاصل کرد.

پس از انجام مزوتراپی، برای حفط طولانی تر مواد، نوعی روغن خاص روی سر ریخته می شود که پس از آن نباید مو  را شست و شو داد و از هیچ محصولی مانند روغن ها یا سرم های مو استفاده نمود.

مزوتراپی مو در واقع یک فرآیند دوگانه می باشد. در مزوتراپی مو هم از تحریک شیمیایی و هم از تحریک مکانیکی برای درمان استفاده می شود.

تحریک مکانیکی آن توسط ورود سوزن به پوست سر اعمال می شود و تحریک شیمیایی از طریق مخلوطی از ترکیبات وارد شده به پوست سبب درمان ریزش موی سر می شود.

فواید مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو را می توان از روش های بسیار مفید برای متوقف نمودن ریزش مو برشمرد. مزوتراپی به دلیل آن که فولیکول های مو را مورد هدف قرار می دهد، خیلی سریع تر از برخی روش های دیگر می تواند مشکل ریزش مو را برطرف کند.

در ضمن علاوه بر قطع ریزش مو و تقویت آن، درخشندگی را هم به موها اضافه می کند. با تحریک رشد مو، سبب افزایش حجم موها می شود.

موها سالم تر نشان داده می شوند. مواد معدنی مورد نیاز و حیاتی برای سلامت موها را می توان در طی تزریق به موها افزود. نسبت به روش های کم هزینه و به صرفه می باشد.

میزان اثربخشی این روش، بسیار زیاد می باشد و این موضوع، این روش را یک روش مفید و محبوب بین مردم نموده است. نکته مهم دیگر در روش مزوتراپی، نداشتن عارضه جانبی مانند آلرژی می باشد که این خود یک مزیت شگفت انگیز و مورد توجه است. نیاز به بیهوشی ندارد. معمولا فاقد هر گونه دردی است.

تعداد جلسات مزوتراپی مو

قبل از انجام مزوتراپی مو، متخصصان موهای فرد را مورد بررسی قرار می دهند و با توجه به میزان ریزش به کل حجم و ساختار موها، سن فرد و میزان جذابیت تعداد جلسات را مشخص می کنند. معمولا 10 جلسه برای افراد تجویز می شوند.

جلسات مزوتراپی مو حدودا نیم ساعت به طول می انجامد. تعداد جلسات پیشنهادی برای مزوتراپی مو بین 1 تا 2 جلسه در هفته متغیر است. مزوتراپی مو معمولا به همراه مکمل های تجویزی پزشک متخصص صورت می گیرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو  مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *