کاشت مو

بعد از کاشت مو افراد چه انتظاراتی دارند؟

بعد از کاشت مو افراد چه انتظاراتی دارند؟

بعد از کاشت مو افراد چه انتظاراتی دارند؟

کاشت مو  در افراد می تواند نتایج متفاوتی را در بر داشته باشد. آنچه در کاشت مو باید به آن دقت شود توجه به این نکته می باشد که توسط پزشک متخصص و ماهری صورت گیرد تا بتواند نتایج موثری را در داشته باشد. زیرا Hair Transplant حرفه ای تخصصی و دقیق می باشد.

چرا که برای کاشت مو باید دقتی هنرمندانه داشت و هر فولیکول مو را به گونه ای کاشت که زاویه ی تارهای مویی که از آن می رویند، با موهای خود فرد هماهنگ باشند.

بعد از کاشت مو افراد چه انتظاراتی دارند؟

از این رو هر کسی از عهده آن بر نمی آید. افراد بعد از کاشت مو انتظار دارند که دارای موهایی طبیعی شوند. از آنجایی که پیوند مو توسط فولیکول های بانک موی خود افراد انجام می شود می تواند دارای تاثیرات بیشتری باشد.

در واقع عوارضی که بعد از Hair Transplant در افراد مشاهده می شود بسیار کمتر از عمل های جراحی پر خطر می باشد.

اگر عمل کاشت مو به درستی اجرا شود می توان گفت بعد از گذشت چند روز هیچ اثری از عوارض نا مطلوب یک عمل جراحی نخواهد بود.

بعد از کاشت مو افراد چه انتظاراتی دارند؟

کاشت مو طبیعی روشی نوین برای ایجاد موهایی طبیعی است. بعد از کاشت مو طبیعی تا چند هفته بعد موها به صورت طبیعی دچار ریزش می شوند، این دوره شوک فولیکول های مو نامیده می شود. در واقع این نشان می دهد که کاشت ابرو با موفقیت صورت گرفته است.

موهای کاشته شده به مرور دچار ریزش می شوند، این امر تا دو ماه بعد از کاشت مو ادامه دارد. بعد از 4 ماه موها دوباره رشد می نمایند. این موها دارای ضخامت و مقاومت بالایی می باشند در نتیجه امکان ریزش دوباره در آنها وجود ندارد.

در نتیجه افرادی که کاشت مو را انجام می دهند باید تا چند ماه بعد از Hair Transplant صبور باشند تا بتوانند نتایج واقعی و ماندگار پیوند مو را ببینند.

البته لازم به ذکر است که در موارد نادری دیده می شود سرعت رشد مو بعد از عمل کاشت مو، بسیار بالا است و در حدود تقریبا شش ماه موهای فرد به خوبی رشد کرده و متراکم شده اند.

مشاهده این گونه موارد باعث اضطراب و نگرانی دیگر افرادی می شود که کاشت مو انجام داده اند اما نگرانی آن ها بی دلیل است. چرا که در اغلب موارد، برای آن که مو های کاشته شده حالت طبیعی به خود بگیرند و پرپشت شوند باید حدود یک سال صبوری به خرج داد.

رشد سریع موهای کاشته شده در برخی افراد به دلیل ژن های نادری است که در بدنشان وجود دارد و این افراد به نوعی استثنا هستند.

دوران نقاهت بعد از کاشت مو چگونه خواهد بود؟

معمولا Hair Transplant دارای دوران نقاهتی نمی باشد، عمل کاشت مو طبیعی به صورت سرپایی انجام می شود. این امر نشان می دهد که پیوند مو می تواند در چند ساعت و یا در مواردی در چند دوره چند ساعته به طول انجامد.

کاشت مو توسط مواد بی حس کننده در سطح پوست انجام می گیرد و نیازی به بیهوشی برای کاشت مو نمی باشد.

در همان روز شما می توانید به خانه بروید و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نمی باشد. ممکن است تا چند روز بعد از کاشت مو طبیعی دچار درد در نواحی از سر که مو برداشت و کاشته شده است شوید. برای این منظور بعد از Hair Transplant داروهای ضد درد برای شما توسط پزشک تجویز می شود.

تا مدت دو تا سه روز بانداژ بر روی سر شما باقی می ماند. همچنین برای جلوگیری از ایجاد التهاب و عفونت های ناشی از کاشت مو می توانید از داروهای ضد التهاب و آنتی بیوتیک ها به مدت چند روز استفاده نمایید. درد و التهاب و یا قرمزی پوست بعد از گذشت چند روز نهایت تا یک هفته از بین می روند.

در روز سوم می توانید دوش بگیرید اما این کار بسیار با احتیاط باید انجام شود. شستن سر در فاصله ای کوتاه بعد از عمل کاشت مو آنقدر حساس است که بعضی از کلینیک ها خودشان این کار را برای فرد متقاضی کاشت مو انجام می دهند.

سپس دستورالعمل هایی راجع به نحوه ی حمام کردن و شست و شوی سر در چند هفته ی آتی به شما داده می شود تا بدون آسیب رساندن به فولیکول ها این کار را انجام دهید. لازم به ذکر است که استحمام اگر به شکل درست انجام گیرد تاثیر مثبتی در روند بهبود پوست سر دارد و از بروز عفونت نیز جلوگیری می کند.

در فاصله ی روزهای پنجم تا هفتم موهای کاشته شده قوی تر می شوند و دیگر به راحتی نمی ریزند. البته این امر نباید باعث شود تصور کنید که می توانید سر خود را بخارانید ( خارش سر در هفته ی اول شایع و طبیعی است).

بعد از دو هفته از پیوند مو ریزش در موهای خود را مشاهده می نمایید. این امر بسیار طبیعی می باشد و تا یکی دو ماه ممکن است به طول بانجامد.

در آغاز هفته ی سوم بعد از عمل کاشت مو، به تدریج آثار ظاهری عمل جراحی (مانند زخم ها) محو می شوند و دیگر به نظر نمی آید که شما یک عمل جراحی روی سر خود انجام داده اید.

از این رو برای اینکه ” نتایج کاشت مو ” دارای اثرات مفیدی باشد باید تا مدت 4 ماه صبر نمایید. بعد از این مدت موهای تازه شروع به رشد می نمایند.

با گذشت زمان در ماه های اولیه بعد از کاشت مو، موها به تدریج قوی تر و ضخیم تر می شوند و رنگ دانه های آن ها هم شکل طبیعی تری به خود می گیرد. همچنین سرعت رشد آن ها هم روز به روز بیشتر می شود. ممکن است بین موهای کاشته شده تارهایی را پیدا کنید که ضعیف و شکننده هستند اما این امر کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. هر چه زمان بیشتر بگذرد تعداد این تار های ضعیف هم کمتر خواهد شد.

در نتیجه بعد از 6 تا 9 ماه 60 درصد از موهای شما رشد می نماید.در واقع می شود گفت بالاخره شما می توانید نیمی از نتیجه ی عمل کاشت مو را مشاهده کنید و به راحتی متوجه تاثیر آن بر ظاهر خود شوید. ممکن است برخی از داروهای مکمل مانند ماینوکسیدیل برای بهبود روند رشد موها برای افراد تجویز شود.

از این پس دیگر تغییر بزرگی در موهای کاشته شده رخ نمی دهد. به تدریج هم سرعت رشد مو ها افزایش می یابد و هم ضخامت و تراکم آن ها به حالت مطلوب و طبیعی نزدیک تر می شود.

بین دوازده تا هجده ماه پس از عمل کاشت مو نتیجه ی نهایی کم کم نمایان می شود و موهای کاشته شده هم بلند تر شده اند و هم حسابی ضخیم و محکم هستند.

خبر خوش این که قسمت جلویی سر که بیشتر در دید است، زود تر به رشد نهایی و ایده آل ترین حالت خود می رسد. فاصله زمانی که برای رشد کامل قسمت جلویی در نظر می گیرند بین دوازده تا پانزده ماه پس از عمل است. همچنین برای قسمت وسط سر انتظار می رود بین هجده تا بیست ماه پس از عمل شکل نهایی آن مشخص شود.

آیا بعد از کاشت مو افراد می توانند ورزش کنند؟

 از آنجایی که Hair Transplant به صورت سرپایی انجام می شود در نتیجه می توان گفت که دوران نقاهت بعد از کاشت مو نمی تواند بسیار طولانی باشد.

در واقع بعد از کاشت مو می توانید فعالیت های عادی خود را به راحتی انجام دهید. بهتر است در روزهای اول بعد از Hair Transplant به خود فشار نیاورید و از انجام ورزش های سنگین تا 10 روز پس از پیوند مو خودداری نمایید.

همچنین برداشتن بار و وزنه ی سنگین در چند روز پس از عمل توصیه نمی شود.

این عمل می تواند بر فولیکول های مو تاثیر بگذارد. در واقع ورزش های سبک مانند پیاده روی و یوگا می تواند تا چهار روز پس از کاشت مو طبیعی انجام شود و مانعی برای این ورزش ها وجود ندارد.

با این وجود باید در این زمینه با پزشک خود مشورت نمایید. در واقع در روزها و هفته های اول بعد از کاشت مو طبیعی موها بسیار شکننده و آسیب پذیر می باشند.

از این رو باید بیشتر از قبل از آنان مراقبت نمود. ورزش هایی که در آن پوست سر دچار تعریق می شود می تواند روند رشد مو و در نتیجه Hair Transplant را با مشکلاتی مواجه نماید. ورزش شدید و سخت به دلایل زیر می تواند باعث آسیب به رشد فولیکول ها بعد از پیوند مو شود:

  1.   افزایش فشار خون می تواند افزایش ضربان قلب را سبب شود. در نتیجه احتمال خونریزی در نواحی که تحت پیوند مو قرار گرفته اند ممکن است دیده شود.
  2.   تعریق پوست سر می تواند پوست را تحریک نماید و باعث ایجاد سوزش و خارش در نواحی تحت پیوند مو شود و باعث آسیب رساندن به گرافت های جدید مو ود.
  3.   تمرینات کششی که در ناحیه کردن صورت می گیرد می تواند باعث کنده شدن پوست سر نیز ود. این امر ممکن است در نواحی از بانک مو که دارای بخیه می باشد مشکلاتی را به وجود بیاورد و باعث التهاب زخم ها شود.

 

چه مدت بعد از کاشت مو می توان به محل کار بازگشت؟

بسته به نوع کاری که مشا انجام می دهید مدت زمان بازگشت شما به کار می تواند بعد از کاشت مو طبیعی متفاوت باشد. به طور کلی می توان گفت تا 3 روز بعد از پیوند مو نیاز دارید که استراحت نمایید. Hair Transplant می تواند با استراحت سریع تر نتیجه دهد.

بعد از این مدت شما می توانید به راحتی به فعالیت های روزمره خود بپردازید. البته بعد از کاشت مو نباید زیاد خم شوید و یا فعالیت های سنگین را تا چند هفته انجام ندهید. زریا فولیکول های مو در اثر فشار ممکن است کارایی خود را از دست بدهند.

برای اینکه از نتایج مثبت کاشت مو اطمینان حاصل نمایید باید مراقبت های لازم بعد از Hair Transplant را انجام دهید تا بهبودی سریعتر در شما ایجاد شود.

استراحت مطلق بعد از کاشت مو چه مدت است؟

در واقع بعد از پیوند مو تا 3 روز باید به طور مطلق استراحت نمایید و از انجام کارهای اضافی و سخت خودداری کنید. در این دوره گرافت های پیوند زده شده می توانند مقاوم تر شوند در نتیجه کاشت مو طبیعی می تواند در مدت زمان کمتری نتیجه دلخواه شما را داشته باشد.

در طول دوره بهبودی با استراحت نمودن و همچنین خوردن مواد غذایی مفید می توانید در روند بهبودی بعد از Hair Transplant تاثیر فراوانی داشته باشید. در طول دوره استراحت سر خود را زیاد خم ننمایید و از کارهای طولانی و طاقت فرسا اجتناب کنید.

تورم و باد کردن سر بعد از عمل کاشت مو برای همه پیش نمی آید و بسیار محتمل است که دچار آن نشوید؛ اما اگر دچار شدید برای مقابله با آن حداقل یک هفته موقع خواب سر خود را در حالت مرتفع نسبت به بدن خود قرار دهید. همچنین استفاده از کمپرس یخ و قرار دادن آن روی پیشانی موثر است.

آب زیاد بنوشید چرا که در روند بهبود پوست سر شما و همچنین تقویت فولیکول های کاشته شده موثر است.

از نوشیدن الکل برای حداقل پنج روز پرهیز کنید. الکل بر گردش خون شما تاثیر می گذارد و در روند بهبود پوست سر و همچنین رشد فولیکول های جدید خلل ایجاد می کند.

از سیگار به طور جدی پرهیز کنید و حداقل یک ماه بعد از عمل کاشت آن را کنار بگذارید (توصیه می شود قبل از عمل هم این کار را انجام دهید). سیگار هم مانند الکل روند بهبود سر را کند می کند و خطر ابتلا به عفونت را افزایش می دهد.

فشار خون بالا می تواند بر فولیکول های مو تاثیرات مخربی داشته باشد. از این رو از کلیه کارهایی که به باعث می شود ضربان قلب شما بالاتر از حد معمول رود پرهیز نمایید. با رعایت نکاتی که پزشک معالج برای شما تجویز می نماید می توانید در مدت زمان کمتری بهبودی خود را مشاهده نمایید.

بنابراین نتیجه موثر بعد از کاشت مو می تواند در مدت زمان کمی حاصل شود. این امر تا حدود زیادی بستگی به مراقبت های بعد از عمل کاشت مو طبیعی و همچنین رعایت نکات بهداشتی بعد از پیوند مو دارد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *