درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

عوارض کاشت مو در بانوان چیست؟

عوارض کاشت مو در بانوان چیست؟

بدون شک ایجاد زیبایی یکی از مهمترین دغدغه های بانوان می باشد. کاشت مو می تواند یکی از روش هایی باشد که برای خانمها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع همه افراد بنا به علت ریزش مو می توانند از Hair Transplant برای ایجاد زیبایی در خود استفاده نمایند.

 

عوارض کاشت مو در بانوان چیست؟

 

عوارض احتمالی بعد از پیوند مو در مرد ها و زن ها می تواند یکسان باشد. ایجاد درد و یا تورم و قرمزی در نواحی که تحت پیوند مو قرار گرفته اند و یا مناطقی که مو از آنجا برداشته شده است می تواند در هفته اول دچار درد و در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی و مراقبت های بعد از پیوند مو در برخی از مواقع دچار عفونت و یا خونریزی شود.

برای به حداقل رساندن عوارض Hair Transplant در زنان،استراحت بعد از کاشت مو طبیعی و همچنین رعایت نکات مهم بعد از عمل می تواند موثر واقع شود. روش FUE بر روی بانوان دارای نتیجه بهتری است. این روش دارای عوارض جانبی کمتری نسبت به روشهای دیگر کاشت مو طبیعی است.

 

عوارض کاشت مو در بانوان چیست؟

 

آیا زنان نیز می توانند کاشت مو را انجام دهند؟

از آنجایی که بیشترین درصد ریزش مو و طاسی در آقایان صورت می گیرد شاید این تصور در افراد به وجود بیاید که کاشت مو مخصوص به آقایان است و برای خانوم ها مناسب نیست. این تفکر کاملا اشتباه می باشد.

در واقع کاشت مو طبیعی به جنسیت افراد بستگی ندارد و همه می توانند بنا بر اساس شرایط سنی خود از آن برای ایجاد زیبایی استفاده نمایند. Hair Transplant به بانوان کمک می کند تا بتوانند موهای تازه ای در قسمت های طاس سر خود داشته باشند.

البته برای اینکه کاشت مو طبیعی دارای نتایج موثر و مثمر ثمر باشد نیاز است که در ابتدا علت ریزش مو در بانوان بررسی شود و آزمایشات لازم برای علت ریزش مشخص شود. در این صورت دکتر متخصص مو و پوست راحتتر می تواند درمان مورد نظر را پیشنهاد دهد.

ممکن است افراد دارای بانک موی مناسبی در سر خود نباشند. برای این منظور کاشت توسط بانک موی فرد دیگری صورت می گیرد. و یا در مواقعی ممکن است که پوست سر افراد دارای مقاومت لازم برای پیوند مو نباشد. در این صورت Hair Transplant نمی تواند نتیجه موثری را داشته باشد.

مشاهده مطلب
رابطه زناشویی بعد از کاشت مو طبیعی

برای داشتن موهایی طبیعی و در عین حال زیبا زنان می توانند کاشت مو را به روش FUE انجام دهند. در این روش از آنجایی که در بانک موی افراد بریدگی و بخیه ای صورت نمی گیرد، می تواند نتایج بهتری را بعد از کاشت مو طبیعی در افراد مشاهده کرد.

عوارض جانبی که بعد از Hair Transplant ممکن است ایجاد شود بسیار ناچیز است. ممکن است درد و یا قرمزی و تورم در نواحی که مو در آنجا کاشته شده است مشاهده شود. در این صورت با استفاده از آنتی بیوتیک ها می توان از ایجاد عفونت در این نواحی جلوگیری نمود.

همچنین مراقبت های بعد از کاشت مو می تواند خطرات بعد از Hair Transplant را به حداقل برساند. از آنجایی که Hair Transplant به طور طبیعی صورت می گیرد ممکن است طول دوره درمان و نتیجه نهایی تا یکسال بعد از پیوند مو مشاهده شود. در این صورت باید منتظر ماند.

 

کاشت مو در زنان چه عوارضی دارد؟

در واقع همه زنان نمی توانند کاندید مناسبی برای پیوند مو باشند. علت ریزش مو در زنان ممکن است دلایل هورمونی داشته باشد. کاشت مو طبیعی نمی تواند دلیل ریزش را در این زنان حل کند در نتیجه با پیوند مو و تشخیص اشتباه دکتر معالج، Hair Transplant می تواند عوارضی را برای بانوان به همراه داشته باشد.

  1.   بانوانی که تحت پیوند مو قرار می گیرند یا به دلیل آلوپسی مکانیکی یا کششی در خود دچار ریزش مو شده اند.
  2.   زنانی که جراحی پلاستیک و زیبایی انجام داده اند و نگران ریزش موهای خود هستند.
  3.   افرادی که دارای الگوی طاسی در مناطقی از  سر خود به دلیل کم شدن موها هستند.
  4.   افرادی که به دلیل سوختگی و یا تروما و استرس، موهای خود را از دست داده اند.

و بسیاری از دلایل دیگر در زنان که می تواند باعث از بین رفتن مو و متوقف شدن رشد مو در آنها شود، از کاشت مو استفاده می شود. Hair Transplant می تواند در این افراد نتایج مثبتی را بر جای بگذارد. البته ریزش مو در زنان بیشتر در همه نواحی سر آنان صورت می گیرد.

به همین دلیل بانک موی این افراد ممکن است دارای شرایط لازم برای پیوند مو نباشد. در این صورت می توان از بانک موی فرد دیگری برای انجا عمل Hair Transplant استفاده نمود. عوارض کاشت مو طبیعی نیز در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد.

در حالت کلی بعد از پیوند مو ایجاد کمی درد و زخم در مکانی که مورد پیوند مو قرار گرفته است مشاهده می شود که بعد از گذشت چند روز از بین می رود.

مشاهده مطلب
آیا کاشت مو در ناحیه ی ورتکس سر مشکل ایجاد می کند؟

قرمزی و یا تورم در این نواحی نیز ممکن است ایجاد شود. در صورت تداوم این علایم ممکن است که فولیکول های پیوند شده در پوست دچار عفونت شده باشند.

برای جلوگیری از همچین عارضه ای استفاده از چرک خشک کن ها و آنتی بیوتیک ها توسط پزشک توصیه می شود. باید در روزهای اول حتما از آنها استفاده کنید، زیرا عفونت می تواند به سرعت در بدن پخش شود و کاشت مو را با مشکل مواجه کند.

عارضه دیگری که بعد از کاشت مو در واقع دو هفته بعد از آن دیده می شود ریزش موهای کاشته شده است. به این مرحله که به اصطلاح شوک فولیکول های مو گفته می شود در همه افرادی که Hair Transplant را انجام می دهند اتفاق می افتد. بروز این عارضه کاملا بعد از کاشت مو طبیعی است.

فولیکول های مو در این مدت در حالت استراحت به سر می برند تا برای رشد طبیعی آماده شوند. ممکن است ریزش مو تا 3 ماه طول بکشد. بعد از ماه چهارم رشد موهای طبیعی شروع می شود و شما می تواند بعد از یک سال شاهد رشد کامل موهای خود به صورت طبیعی باشید.

 

کنترل و پیشگیری از عوارض کاشت مو در زنان

برای اینکه از عوارض کاشت مو بعد از پیوند مو جلوگیری کنید نیاز دارید که به توصیه های پزشک قبل و بعد از Hair Transplant دقت کنید تا هم از ایجاد عوارض بعد از پیوند مو در شما جلوگیری شود و هم بهبودی بعد از پیوند مو زودتر حاصل شود.

  1.   قبل از کاشت مو طبیعی و بعد از آن از استعمال دخانیات تا حد ممکن پرهیز کنید. یکی از مهمترین عامل ریزش مو در افراد می تواند حاصل همین امر باشد.
  2.   از غذاهایی که دارای مواد و ویتامین های مورد نیاز برای رشد مو است بیشتر استفاده کنید. تغذیه نیز می توان عامل مهمی در کم شدن عوارض بعد از Hair Transplant و همچنین رشد سریعتر موها در شما باشد. رژیم غذایی شامل سبزیجات، حبوبات، میوه ها می تواند بسیار مثمر ثمر واقع شود.
  3.   می توانید از برخی از مکمل های دارویی برای سرعت بخشیدن به رشد موها با تجویز پزشک مربوطه استفاده کنید.
  4.   گرمای آب داغ می تواند باعث ریزش موها بعد از کاشت مو طبیعی شود. برای این منظور در قرار گرفتن در معرض آب داغ در مدت طولانی اجتناب کنید.
  5.   خشک شدن موها می تواند باعث ریزش مو شود. برای این منظور بعد از Hair Transplant از مرطوب کننده ها می توانید استفاده کنید.
  6.   از کلیه کارهایی که باعث نازک شدن موها و همچنین شکننده شدن آنها می شود جلوگیری کنید.
مشاهده مطلب
استفاده از محلول ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

در واقع پیشگیری از عوارض بعد از کاشت مو می تواند روند بهبودی را تسریع کند و همچنین نتایج بهتری را بعد از کاشت مو برای شما به ارمغان بیاورد.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید