پوست و مو

محبوب ترین مدل های ابرو کدامند؟

محبوب ترین مدل های ابرو کدامند؟

محبوب ترین مدل های ابرو کدامند؟

مد و زیبایی مباحثی هستند که مدام در حال تغییراند. در هر دوره‌ای ترندهای جدیدی اضافه می شود که ممکن است بعد از مدتی به طول کامل کنار گذاشته شوند، این موضوع در رابطه با مدل ابرو نیز صدق می کند.

هدف از این تنوع این است که هر فرد بتواند بهترین وجه از چهره خود را بدست آورد. امروزه به لطف فضاهای مجازی مد با سرعت بسیار بیشتری در حال تغییر است. اما بهترین مد برای هر فرد، پیدا کردن مدلی است که با سایر ویژگی های صورت او تناسب داشته باشد.

محبوب ترین مدل های ابرو کدامند؟انتخاب مدل ابرو مناسب

ابرو یک عضو بسیار مهم و تاثیرگذار در زیبایی صورت است که در بسیاری از مواقع اهمیت آن نادیده گرفته می شود. اگرچه انتخاب مدل ابرو ساده به نظر می رسد، اما هیچ فرمول خاصی برای داشتن ابروهای عالی و بدون نقص وجود ندارد. جدا از دانستن ترفندهایی که باید برای شکل دادن به آنها بلد باشید باید برای انتخاب مناسب ترین مدل ابرو، شکل صورت خود را نیز در نظر داشته باشید.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

با انتخاب بهترین مدل ابرو، نه تنها ویژگی های صورتتان را بهبود می بخشید و مدل چشم های خود را در جهت بهتری تغییر می دهید، بلکه می توانید با داشتن حداقل آرایش نیز زیبا به نظر برسید.

اگر شما از طاسی ابرو رنج می برید باز هم نیازی نیست تا نگران مدل ابرو خود باشید، چرا که با استفاده از کاشت ابرو شما هم می توانید مدل ابرو خود را تغییر داده و به شکل دلخواه در آورید و مجددا از زیبایی و پرپشتی آن ها بهره مند شوید.

محبوب ترین مدل های ابرو کدامند؟تشخیص درست فرم صورت برای انتخاب مدل ابرو

قبل از اینکه با انواع مختلف ابرو آشنا شوید باید ابتدا انواع مدل های صورت را بشناسید. برای تشخیص فرم صورت، باید سه نکته را در نظر بگیرید:

 1. پهن ترین قسمت صورتتان را پیدا کنید: پهن ترین قسمت صورت فرد می تواند در پیشانی، گونه ها یا فک او قرار داشته باشد.
 2. نوع فک: ما سه مدل فک داریم: فک زاویه دار (که با چانه تیز و به صورت مثلث برعکس مشخص می شود)، فک گوشه دار (تفاوت آن با فک زاویه دار این است که شبیه به مثلث وارونه نیست و زیر گونه ها زاویه دار است) و فک مدور.
 3. تعیین طول صورت: برای تعیین طول صورت یک خط فرضی زیر چشم از یک طرف تا طرف دیگر و یک خط دیگر از پیشانی تا نوک چانه رسم کنید. نسبت این دو خط اطلاعات زیادی در مورد فرم صورت به شما می دهد.

به عنوان مثال اگر این دو خط با هم برابر باشند صورت شما احتمالاً مربع یا قلبی شکل است. اگر خط عمودی یک و نیم برابر خط افقی باشد صورتتان می تواند بیضی باشد و اگر از این مقدار بلندتر بود صورتتان ممکن است مستطیلی باشد.

انواع فرم صورت با توجه به نکات ذکر شده:

 1. صورت مربعی: ویژگی بارز این فرم صورت، داشتن فک های قوی و پهن است. همچنین طول خط افقی و عموی صورت در این فرم با هم برابراند.
 2. صورت الماسی: در این صورت ها طول گونه ها بلند است اما لاغر و استخوانی اند. فک نوک تیز است و خط عمودی صورت بلندتر از خط افقی آن است.
 3. صورت گرد: در این فرم صورت، خط افقی و عمودی با هم برابراند و فک مدور و کوتاه می باشد.
 4. صورت قلبی: در صورت قلبی پیشانی پهن است و فک زاویه دار و تیز است. و طول خط عمودی و افقی چهره با هم برابراند.
 5. صورت بیضی: در این فرم صورت چانه مدور است و طول خط عمودی بیشتر از خط افقی است.
 6. صورت مستطیلی: در این صورت فک پهن و زاویه دار است و خط عمودی چهره از خط افقی بلندتر است.

محبوب ترین مدل های ابرو در دنیا

حالا که انواع فرم صورت را شناختید می توانید محبوب ترین مدل ابروی مناسب با فرم صورت خود را پیدا کنید.

 1. ابروی زاویه دار با دنباله های بلند: این نوع ابرو به صورت افراد بُعد می بخشد. بنابراین انتهای آن را بلند و باریک کنید و ظاهری بادامی به آن ببخشید. خط چشم مناسب برای این ابرو، خط چشم نازک است. این مدل ابرو برای صورت های گرد بسیار مناسب است.ظ
 2. ابروهای صاف و با دنباله های کوتاه: این مدل ابرو برای صورت های بیضی مناسب است. این فرم صورت، به عنوان بهترین فرم شناخته می شود.

برای این صورت ها باید مطمئن شوید که ضخامت مناسب را به ابرو داده اید. این بدین معنا است که اگر پیشانی بلند و چشم و لب بزرگی دارید باید ابرو را ضخیم تر کنید و برعکس اگر اعضای صورتتان کوچک و ظریف است باید ابروی خود را نازک تر کنید.

 1. ابروی دارای کمانِ دایره ای نامحسوس: این مدل ابرو برای صورت های قلبی شکل بسیار مناسب است. به هر نسبت که طول صورت آنها کوتاه تر باشد باید انحنای ابرو هم کمتر باشد و برعکس.
 2. ابروهای داری قله‌ی زاویه دار: برای صورت های مربعی این ابرو بهترین ابرو است. این ابرو مانند ابروی شماری یک زاویه ی هشتی دارد اما سر زاویه ی آن تیز نیست و قوس دارد.

این مدل ابرو، مکعبی بودن صورت را تعدیل می کند. قله ای بودن ابرو باعث می شود فرم صورت کشیده تر و بلندتر به نظر برسد. این ابروها به ترند جدید سال های اخیر تبدیل شده اند.

 1. ابروهای با قوس زیاد: این ابرو مانند ابروی قبلی است با این تفاوت که شیب قسمت اصلی ابرو زیادتر و به جای صاف بودن به سمت بالا کشیده است. این ابرو برای افرادی که صورت های بیضی و کشیده دارند بسیار مناسب است.
 2. ابروهای خطی: اگر صورت لوزی شکل یا الماسی دارید باید تا جایی که می توانید از زاویه دادن به ابرو خودداری کنید زیرا ابروهای زاویه دار باعث اغراق در طول چهره می شود. در عوض ابروهای صاف و بدون شکست یا با شکست بسیار کم، حالت جذابی به صورت می دهد.

زیباسازی صورت با مدل ابروی محبوب شما!

انتخاب ابروی متناسب با صورتتان تنها گام اول است. برای داشتن ابروهای زیبا و جلوه گر می توانید از پیشنهادات دنیای مد نیز کمک بگیرید. در ادامه به معرفی برخی از ترندهای ابرو در سال 2020 می پردازیم:

 1. ابروهای پر پشت:

افراد زیادی هستند که به صورت ژنتیکی ابروهای پرپشتی دارند. اما گروهی دیگر ابروهای نازک و کم پشتی دارند که این موضوع می‌تواند به دلایل مختلف از جمله ژنتیک، مصرف دارو و درمان های پزشکی، اصلاح بی رویه و مداوم ابرو و … رخ داده باشد.

در مواردی که این ریزش و کم پشتی جزئی باشد می توان با وسایل آرایشی آن را رفع کرد. پرپشتی ابرو را می توانید در انواع مختلف ابرو پیاده کنید. برای نتایج بهتر می توانید موها را به آرامی در جهت خلاف رشد شانه بزنید و برای تثبیت از ژل استفاده کنید. موها را در جهت خارج و به سمت بالا شانه بزنید تا نتیجه ی نهایی برجسته تر شود.

 1. بالا و روشن:

ترند دیگر در شکل ابرو، داشتن ابروهای براق و و به سمت بالا است. این ترند با زدن پودر هایلایتر روی استخوان ابرو درست زیر قوس آن ایجاد می شود. براق کردن این قسمت از ابرو به بلند و برجسته کردن ابرو کمک می کند.

 1. دنباله مستقیم ابرو:

ترند دیگر ابرو در سال 2020 داشتن ابروهای با دنباله مستقیم و بلند است. این ترند از سال 2019 آغاز شد و هنوز محبوبیت خود را دارد. نکته، بردن تمرکز ابرو به سمت بیرون و بالا است. و شما می توانید از یک مداد ابروی شانه دار برای رسم آن استفاده کنید.

 1. شکل طبیعی:

درست است که حالت متداول این است که زنان ابروهای خود را به صورت دوره‌ای اصلاح کنند اما یکی از جدیدترین ترندهای ابرو، ابروهای طبیعی و اصلاح نشده است. این ابرو به طور ویژه برای کسانی که از ابروهای پرپشت و پررنگ برخوردار اند مناسب است.

در بررسی ها مشخص شده است که به هر میزان که مدل ابرو تیره تر و پر پشت تر باشد، فرد جوانتر دیده می شود. این تحقیقات نشان می دهد که زنان جوانتر علاقه ی بیشتری به ایجاد کنتراست در صورت خود دارند.

 1. کمان های نرم:

از دیگر ترندهای ابرو در سال 2020 استفاده ی کمتر از قوس های تیز و زاویه دار است. اگر فرم صورتتان اجازه می دهد تا جایی که می توانید از دادن زاویه های تند به ابروهایتان خودداری کنید.

 1. ایجاد کنتراست بیشتر با رنگ ابرو:

نکته‌ی دیگری که می توانید برای زیبایی هر چه بیشتر ابرو انجام دهید رنگ کردن ابرو است. برخی، ابروهای خود را با رنگی متضاد موهای سر خود رنگ می کنند. این کار جلوه ی خاصی به صورت می دهد. برای مثال در مورد موهای بلوند می توان از رنگ قهوه ای روشن تا تیره و برای موهای تیره می توان از رنگ قهوه ای روشن استفاده کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
Call Now Button
مشاوره کاملا رایگان واتساپ