لیزر موهای زائد

بهترین شرایط پوستی برای لیزر موهای زائد کدام است

بهترین شرایط پوستی برای لیزر موهای زائد کدام است

بهترین شرایط پوستی برای لیزر موهای زائد کدام است

لیزر موهای زائد یکی از تکنیک های زیبایی است که به دلیل موثر واقع شدن، Laser hair removal با استقبال زیادی مواجه شده است. بسیاری از افراد همواره به دنبال راهی برای رهایی از موهای زائد بوده اند و لیزر موهای زائد را می توان به عنوان یکی از روش های کاربردی به جهت حل این مشکل در نظر گرفت.

بهترین شرایط پوستی برای لیزر موهای زائد کدام است

شرایط پوستی برای انجام لیزر موهای زائد از اهمیت بالایی برخوردار است و در نتیجه گیری نهایی تاثیر بسزایی دارد. نوع و رنگ پوست افراد از طریق قوانین وراثت تعیین می شود و می تواند در افراد مختلف ، متفاوت باشد که این تفاوت در Laser hair removal تاثیر گذار خواهد بود.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

در حقیقت ملانین رنگدانه ای است که به پوست شما رنگ می بخشد و برخی افراد در پوست تعداد ملانین بیشتری نسبت به سایر افراد دارند.

بهترین شرایط پوستی برای لیزر موهای زائد کدام است

به منظور بهره مندی از تکنیک لیزر موهای زائد رنگ پوست افراد دارای اهمیت می شود و می توان بیان کرد که این تکنیک بر روی همه ی انواع پوست ها موثر نخواهد بود. در این مقاله قصد داریم تا تاثیر لیزر موهای زاید بر انواع پوست ها را بررسی کرده و عملکرد Laser hair removal را به طور کامل ارزیابی کنیم.

تاثیر لیزر موهای زائد در پوست های مختلف

هر روش درمانی بر روی افراد مختلف نتایج متفاوتی را به همراه خواهد داشت. لیزر موها زائد نیز از این قاعده مستثنی نبوده و و بر پوست های مختلف تاثیر متفاوتی دارد. اما به طور کلی بیان می شود که هر چه رنگ پوست افراد تیره تر باشد میزان اثر بخشی لیزر موهای زائد به نسبت کاهش می یابد.

در واقع باید بیان کنیم که انواع رنگ پوست ها به 6 دسته ی کلی تقسیم بندی می شوند:

  1.     در دسته ی اول افرادی با رنگ پوست بسیار روشن قرار دارند که چنین افرادی به راحتی با قرار گرفتن در معرض آفتاب می سوزند.
  2.     دسته ی دوم افرادی هستند که داری رنگ پوست روشن هستند و این افراد با قرار گرفتن در معرض آفتاب، به مقدار بسیار کمی برنز می شوند.
  3.     دسته ی سوم افرادی هستند که به راحتی برنز می شوند و در مقابل نور خورشید نمی سوزند.
  4.     در دسته ی چهارم افرادی قرار می گیرند که به راحتی برنز می شوند و به میزان کمی توسط آفتاب می سوزند. این نوع رنگ پوست رایج ترین نوع پوست در بین آسیایی هایی است.
  5.     در دسته ی پنجم و ششم افرادی با رنگ پوست قهوه ای قرار می گیرند و ندرت دچار آفتاب سوختگی می شوند.

در روش زیبایی لیزر موهای زائد ، اشعه ی لیزر توسط ملانین های مو جذب می شوند. در نتیجه در Laser hair removal هرچه رنگ مو های زائد شما از رنگ پوست شما تیره تر باشد ، لیزر به راحتی جذب ملانین های مو شده و لیزر موهای زاید اثربخش تر خواهد بود.

طبیعتا همه افراد متقاضی انجام لیزر موهای زائد دارای شرایط ایده آل و مناسبی جهت انجام این اقدام برخوردار نیستند و نمی توانند نتایج مطلوبی از لیزر موهای زائد بدست آورند.

بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد

در حقیقت به منظور اینکه بهترین عملکرد و اثر بخشی را از لیزر موهای زائد کسب کنیم بهتر است که تضاد رنگی زیادی بین موها و رنگ پوست وجود داشته باشد. بنابراین می توان بیان کرد که افراد داری موهای تیره و رنگ های روشن پوست بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد هستند.

در واقع به دلیل این که اشعه های نور و حتی نور خورشید به سمت اجسام و اشیاء با رنگ های تیره تر بیشتر جذب می شوند، لذا در صورتی که پوست شخص دارای رنگ روشنی بوده و همچنین موهای آن تیره رنگ باشند، اشعه های نور به طور مستقیم و متمرکز تری به سمت فولیکول ها و موها برخورد می کنند و سبب از بین رفتن آن ها می شوند.

در Laser hair removal در افراد دارای  پوست های تیره ، اشعه ی لیزر به جای رنگدانه ی موها، رنگدانه های پوست یعنی ملانین ها را مورد هدف قرار می دهد و در نتیجه منجر به سوزش پوست و ایجاد زخم می شود.

از طرفی هرچه فولیکول های مو بزرگ تر باشد و موهای زائد نیز ضخیم تر باشند، راحت تر مورد هدف اشعه ی لیزر قرار خواهند گرفت.

لذا افرادی که فولیکول های موی بزرگ تر دارند، در واقع یکی از مهم ترین شرایط و معیار های انجام لیزر موهای زائد را دارا هستند و به تعداد جلسات کمتری نیز برای لیزر کردن موهای زائد نیاز دارند.

اما خوشبختانه باید بگوییم که لیزر موهای زاید با گذشت زمان دچار تغییر و تحول شده است و در حال حاضر لیزر هایی وارد بازار شده اند که برای افراد با رنگ پوست تیره نیز اثربخش بوده و می تواند موهای زائد را آنها را از بین ببرد.

چنین لیزر هایی می توانند بین ملانین های پوست و فولیکول های موی زائد تفاوت قائل شده و آنها را به درستی تشخیص دهند.

لذا اگر جزء افراد با رنگ پوست روشن هستید می توانید بدون هیچ نگرانی از لیزر موهای زائد استفاده کنید و از نتایج مطلوبی که دارد بهره ببرید. اما توصیه می شود تنها در صورتی که کلینیک زیبایی مجهز به جدید ترین دستگاه های لیزر مو می باشد اقدام به انجام آن کنید.

از نظر فنی باید بیان کرد که نوع دستگاه و طول موجی که به منظور کاهش موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد، نیز در اثربخشی این روش زیبایی تاثیر زیادی خواهد داشت.

در برخی از دستگاه ها از پالس های طولانی استفاده می کنند. که این امر سبب می شود که اشعه ی لیزر کمتری جذب ملانین های پوست شده و در نتیجه از ایجاد لک و زخم بر روی پوست پیشگیری می شود.

بنابراین قطعا انجام این اقدام نیازمند یک اپراتور متخصص و با دانش فنی بالا بوده و در همین جهت توصیه می شود که حتما در انجام پزشک و کلینیک زیبایی دقت داشته باشید.

فولیکول های مو سریع تر به این نوع لیزر پاسخ داده و در نهایت ضخامت مو در طی یک دوره ی شش ماهه به شدت کاهش می یابد.

البته یک معیار دیگر نیز برای افراد کاندیدای انجام لیزر موهای زاید نیز وجود دارد. در حالت کلی افرادی که متقاضی انجام لیزر هستند بهتر است که دارای پوستی حساس و ظریف نباشند زیرا این دسته از افراد ممکن است عوارض جانبی بیشتر را نسبت به سایر افراد متحمل شوند.

چه پوستی بهترین نتیجه را از لیزر موهای زائد دریافت خواهد کرد؟

همان طور که می دانید با توجه به نکات ذکر شده در قسمت های فوق امروزه با پیشرفتی که دانش پزشکی و زیبایی داشته است، دیگر انجام دادن لیزر موهای زائد حتی برای افراد با رنگ پوست تیره یا موهای روشن غیر ممکن نیست و می توانند بدون نگرانی آن را انجام دهند.

اما قطعا افرادی هستند که با توجه به شرایط و معیار هایی که دارا می باشند از شرایط مطلوبی جهت انجام لیزر موهای زائد بهره می برند و انجام این اقدام برای آن ها موثر تر خواهد بود.

در افرادی با رنگ پوست آسیایی باید بیان کرد که لیزر موهای زائد با در نظر گرفتن نکاتی تاثیرگذار خواهد بود. در چنین افرادی به دلیل اینکه فولیکول های مو در عمق های متفاوتی از پوست قرار می گیرند، لازم است که طول موج دستگاه را در طول Laser hair removal تغییر داد.

در حقیقت باید بگوییم که بهترین نوع پوست برای لیزر موهای زائد پوست با رنگ روشن است. در Laser hair removal افرادی که رنگ پوست روشن تری دارند کاندیدای مناسب تری به شمار می روند. در ضمن ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که در لیزر موهای زاید باید نوع موی زائد فرد مراجعه کننده نیز دقت شود.

هرچه رنگ موی زائد فرد برای لیزر موهای زائد تیره تر باشد، Laser hair removal اثربخش تر خواهد بود. علاوه بر این ضخامت موها نیز در لیزر موهای زاید تاثیرگذار بوده ، به طوری که هر چه ضخامت موهای زائد Laser hair removal بیشتر باشد ، تاثیر اشعه ی لیزر و قدرت آن برای از بین بردن فولیکول های مو بیشتر خواهد بود.

به طور کلی باید بیان کرد که افرادی که دارای رنگ پوست تیره تری هستند، لازم است که در مورد انتخاب کلینیک درمانی و دستگاه مورد استفاده برای لیزر موهای زاید دقت بیشتری را به خرج دهند.

چرا اگرچه تکنولوژی لازم برای لیزر موهای زائد در دنیا وجود دارد، اما برخی از کلینیک های لیزر موهای زاید اقدامی در جهت تعویض این دستگاه ها نکرده اند.

در پایان باید بگوییم که تکنیک زیبایی لیزر موهای زاید، روشی دائمی برای از بین بردن موهای زائد است و در صورتی که نکات لازم در Laser hair removal به کار گرفته شود می تواند برای فرد پوستی زیبا و عاری از هر گونه موی زائد را به همراه داشته باشد.

در بسیاری از کلینیک های زیبایی معتبر ، جلسه ی مشاوره ای برگزار می شود که در این جلسه نوع پوست و ضخامت و رنگ موی شما بررسی شده و براساس این اطلاعات دستگاه و طول موج مناسب آن توسط فردی متخصص انتخاب می شود.

همانطور که پیشتر نیز بیان کردیم اثر بخشی لیزر موهای زائد به عوامل گوناگونی بستگی دارد و به دست آوردن نتیجه ی نهایی ممکن است برای مدت زمانی طولانی احتیاج داشته باشد. لذا افراد باید برای بدست آوردن نتایج دلخواه خود صبر و حوصله داشته باشند و سعی کنند دلسرد نشوند.

در جلسات مشاوره  لیزر موهای زاید تعداد جلسه های مشخصی برای شما در نظر گرفته می شود و به طور کلی می توان بیان کرد که چنانچه جلسات لیزر موهای زاید به درستی و به طور منظم برگزار شود فرد می تواند در بازه ی زمانی 6 الی 9 ماه اثر لیزر موهای زائد را مشاهده کرده و کاهش تراکم موهای زائد را پس از Laser hair removal بر روی بدن خود را ببیند.

لیزر موهای زائد در اکثر نقاط دنیا صورت گرفته و افرادی که Laser hair removal را مورد استفاده قرار داده اند، از نتیجه ی کار رضایت داشته اند. بنابراین می توان بیان کرد که لیزر موهای زائد روشی نوین و راه حلی درمانی برای از بین بردن موهای زائد است.

آماده سازی بهترین شرایط برای پوست جهت لیزر موهای زائد

قطعا با مراجعه به نزد یک پزشک متخصص در این زمینه برای شما نکات و توصیه هایی را در قالب آمادگی های قبل از لیزر گوش زد خواهد کرد که باید آن ها را به طور کامل انجام دهید. در واقع این نکات باعث می شود که پوست شما شرایط ایده آل و بسیار مناسبی را بدست آورد که سبب می شود نتایج حاصل از لیزر سریع تر و بهتر بدست آید.

همچنین انجام نکات ذکر شده در زیر می تواند از بروز برخی عوارض جانبی در حین لیزر نیز پیشگیری کرده و در حالت کلی انجام این اقدام را برای فرد آسان تر کند.

  1. بهتر است در روز های قبل از انجام لیزر کمتر در معرض نور خورشید قرار گیرید تا سبب سوختگی و تیره شدن پوست شما نشود.
  2. سعی کنید از پوست خود در ناحیه مورد نظر به خوبی مراقبت نمایید و از بروز جراحت ها و آسیب های پوستی در آن ناحیه پیشگیری نمایید.
  3. به هیچ وجه قبل از مراجعه برای لیزر موها از وکس و سایر متدهای رفع موهای زائد استفاده نکنید.
  4. اگر چنانچه داروی خاصی را مصرف می کنید حتما به پزشک متخصص خود اطلاع دهید و همچنین بهتر است قبل از لیزر از مصرف داروهایی مانند آسپرین خودداری کنید.

نتایج نهایی لیزر موهای زائد برای افراد با شرایط پوستی مناسب

همان طور که ذکر شد برای از بین بردن موهای زائد در نواحی مختلف بدن تنها نمی توان با یک جلسه این کار را به اتمام رساند و نیاز به شش الی نه جلسه در مدت زمان های معینی می باشد.

در واقع در هر جلسه از انجام لیزر موهای زائد مقدار قابل توجهی از تراکم موهای زائد از بین می روند که پس اتمام تعداد جلسات مورد نیاز دیگر هیچ مویی در ناحیه مورد نظر باقی نخواهد ماند.

همچنین پس از اتمام مراحل و فرآیندهای لیزر موهای زائد، پوست شخص کاملا لطیف، نرم و درخشان خواهد بود. لازم به ذکر است که نتایج حاصل از انجام این اقدام به دلیل از بین رفتن تمامی فولیکول های موی موجود در آن ناحیه، به طور دائمی خواهد بود و دیگر موی زائدی در آن ناحیه رشد نخواهد کرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *