تزریق بوتاکس

شستن صورت بعد از بوتاکس به چه شکل می باشد

شستن صورت بعد از بوتاکس به چه شکل می باشد

شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس

از تزریق بوتاکس برای درمان چین و چروک های صورت استفاده می شود؛ مخصوصا چین و چروک ها و خطوطی که با انقباضات ماهیچه ها بوجود می آیند. بوتاکس از پروتئین خالصی ساخته شده است و برای ریلکس کردن ماهیچه هایی که عامل بوجود آمدن چین و چروک های دینامیک هستند، بکار می رود.

تزریق بوتاکس بسیار سریع انجام می شود و بی خطر است و در بسیاری از کلینیک ها جزو خدمات اصلی به شمار می آید.

شستن صورت بعد از بوتاکس

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

چین و چروک ها، چهره شما را تا حدودی تغییر می دهند و بعضا شرایطی ناخوشایند برای شما ایجاد می کنند و باعث بروز بعضی از نگران ها می شوند.

وجود این خط و خطوط روی صورت، موجب شکل گرفتن احساس پیری می شود و گاهی حتی سن را بیشتر از چیزی که هست نشان می دهد.

تا زمانی که حرکت در صورت وجود داشته باشد، چین و چروک ها نیز هستند اما اگر این حرکت برای مدتی متوقف شود، دیگری اثری از این خطوط نیز نخواهد بود. این دقیقا همان کاری است که بوتاکس انجام می دهد. استراحت دادن به ماهیچه ها برای ایجاد حالت یک دست در چهره برای مدتی موقت!

تزریق بوتاکس هم مثل هر فرآیند دیگری به مراقبت های خاصی احتیاج دارد که با رعایت آنها احتمال بروز مسائل و مشکلات بعد از تزریق بوتاکس هم کاهش می یابد.

در مورد شستشوی صورت بعد از تزریق بوتاکس هم نکاتی وجود دارد که به بیمارانی که قصد تزریق بوتاکس را دارند پیشنهاد میدهیم که حتما این مقاله را مطالعه کنند.

نحوه دوش گرفتن بعد از تزریق بوتاکس

دوش گرفتن و استحمام بعد از تزریق بوتاکس مانعی ندارد فقط حواستان باید به دمای آب باشد. شما نباید از آب گرم برای شستن صورتتان بعد از تزریق بوتاکس استفاده کنید. استفاده از آب گرم یا آب بسیار داغ تاثیر منفی بر نتایج بوتاکس می گذارد.

شستن صورت بعد از بوتاکس

آب گرم می تواند جریان خون شما را افزایش بدهد و باعث پخش شدن بوتاکس در صورتتان بشود و به بخش های دیگر صورتتان هم منتقل شود.

سپری کردن ساعت های طولانی در حمام پس از بوتاکس، به هیچ عنوان توصیه نمی شود. چرا که بخار و آب داغ، ممکن است روی نتایج این کار تاثیر منفی داشته باشند. البته علاوه بر این باید مراقبت فشار آب نیز بود.

گاهی دمای آب مناسب است اما فشار آن به اندازه ای زیاد است که ممکن است به صورت و نتایج تزریق بوتاکس، لطمه بزند.

پخش شدن بوتاکس هم باعث بوجود آمدن نتایج غیر طبیعی در صورت می شود. سایر محدودیت های بعد از تزریق بوتاکس عبارتند از:

 1. استفاده از وانی که با آب داغ پر شده است
 2. نشستن در حمام بخار

تاثیرات بخار هم مثل آب داغ است و باعث پخش شدن بوتاکس می شود و نتایج نامطلوبی را برای بیمار به دنبال دارد.

تا چه مدت نمی توانیم از آب گرم برای شستشوی صورتمان استفاده کنیم؟

24 ساعت اول بعد از تزریق بوتاکس، زمان بسیار مهمی به شمار می آید. در طول این زمان، بوتاکس قابلیت تغییر و جابجایی را دارد.

خوشبختانه شما فقط در روزهای اول بعد از تزریق بوتاکس در مورد استفاده از آب گرم محدودیت دارید و میتوانید تا چند روز دیگر با خیال راحت از آب گرم در هنگام استحمام استفاده کنید.

یک روز بعد از تزریق بوتاکس میتوانید صورتتان را ماساژ هم بدهید تا مانع جابجایی و ایجاد برآمدگی در ناحیه مورد نظر بشوید.

برای اینکه تورم صورتتان کاهش یابد، با پوستتان باید به آرامی رفتار کنید. شما نباید فشار خاصی به صورتتان وارد کنید.

بسیار مهم است که در این دوره، از فشار وارد کردن به صورت پرهیز کنید. صورت در همه فعالیت ها، باید به آرامی مورد مراقبت قرار بگیرد. فردی که نسبت به انجام بوتاکس اقدام می کند، باید برای مدتی از وارد کردن هر گونه فشار اضافه به صورت خودداری کند.

تاثیر دمای آب بر صورت

آیا تا به حال به تاثیر دمای آب بر روی پوستتان و مخصوصا موقع استحمام فکر کرده اید؟ خیلی ها فکر می کنند که شستشوی صورت با آب گرم میتواند تمام آلودگی ها را از روی صورت پاک کند و پوست را خوب تمیز کند. این باور عمومی اما چندان صحیح به نظر نمی رسد و حتی به بررسی دوباره نیاز دارد.

گرمتر بودن آب الزاما باعث افزایش قدرت تمیز کنندگی آن نمی شود. قبل از آن که از آب داغ برای دوش گرفتن استفاده کنید، باید با خصوصیات مثبت و منفی آن آشنا شوید.

به نظر می رسد بر خلاف آن چیزی که بیشتر مردم فکر می کنند، شستشوی صورت با آب داغ به خودی خود رفع کننده همه آلودگی ها نیست و مضراتی را نیز به دنبال دارد.

دمای آبی که موقع استحمام از آن استفاده می کنید، تاثیر زیادی بر روی سلامت پوست شما دارد؛ مثلا آب گرم باعث انبساط رگ های خونی می شود و پوست را قرمز می کند.

آب گرم می تواند چربی های طبیعی روی پوست شما را از بین ببرد و پوست را خشک تر از قبل کند وحتی باعث التهاب پوست هم بشود.

استفاده از آب سرد، مشکلات کمتری را برای پوست ما به دنبال دارد. آب سرد میتواند چربی های اضافه پوست را از بین ببرد ولی نسبت به آب گرم تاثیر کمتری در پاک کردن چربی ها و آلودگی های عمیق پوست دارد. بعضی از افراد اصلا دوست ندارند از آب سرد برای شستشوی صورت خود استفاده کنند.

آب سرد میتواند درد چشم ها و صورت را تسکین بدهد و باعث جمع تر شدن ” منافذ صورت ” هم می شود. اگر به دنبال کرم ضد چین و چروک می گردید، آب سرد بهترین گزینه برای شماست زیرا آثار پیری پوست با آب سرد کاهش می یابد.

آب سرد حالت هوشیاری بیشتری برای شما به وجود می آورد و خمودی و خستگی را به شکل واضحی کاهش می دهد. آب سرد همچنین برطرف کننده خارش نیز هست و افرادی که دچار خارش شدید پوستی می شوند، می توانند از آب سرد برای حل کردن این مشکل بهره ببرند.

دوش گرفتن با آب سرد در دریافت اکسیژن و تنظیم ضربان قلب نیز تاثیر دارد. البته برای افرادی که خودشان در معرض سرما هستند و افرادی که از سرماخوردگی و بیماری رنج می برند، استفاده از آب سرد توصیه نمی شود.

دوش گرفتن با آب سرد در شرایط عادی سلامتی و به ویژه صبح‌ها، مفید خواهد بود. بهترین دمای آب، دمایی است که پوست شما را تمیز کند و باعث حفظ سلامت و شادابی پوست هم بشود.

استفاده از آب داغ شاید بتواند پوست را کاملا تمیز کند ولی احتمال دارد بعد از آن تاول بزنید. طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، استفاده از آب ولرم میتواند بهترین دما برای شستشوی پوست باشد.

نکات مهم در مورد تزریق بوتاکس در صورت

 1. هر گونه توده، جای سوزن بوتاکس در روی صورت و قرمزی پوستی که بر اثر تزریق بوتاکس در صورت ایجاد شده است باید در عرض چند ساعت در صورت شما برطرف بشود.تقریبا همیشه این آثار به سرعت برطرف می شوند اما اگر چنین اتفاقی رخ نداد، باید فورا با پزشک تماس برقرار کنید و علت این اتفاق را جویا شوید.بوتاکس فعالیت حساسی است و از آن جایی که با پوست و صورت ارتباط مستقیم دارد، باید در مورد آن حساسیت و پیگیری لازم را داشته باشید. البته این به معنای آن نیست که با استرس و اضطراب بیش از حد، هر نتیجه ای را بدتر از آن چه هست تفسیر کنید.
 2. تلاش کنید تا چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس در صورتتان، کمی ورزش صورت را هم انجام بدهید. مثلا اخم کنید و ابروهایتان را بالا ببرید زیرا این کارها کمک می کند تا ماده بوتاکس در ماهیچه های شما بهتر پخش بشوند ولی این حرکات را بیش از حد انجام ندهید.
 3. 48 ساعت بعد از تزریق بوتاکس، صورتتان را ماساژ ندهید و به آن دست نزنید. بعد از اینکه صورتان را شستید، حوله نرمی را به آرامی بر روی صورتتان قرار بدهید.
 4. حداقل 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید ورزش کنید، خم نشوید و دراز هم نکشید. بوتاکس در حالت عمودی انجام می شود و حفظ این حالت حداقل برای چند ساعت، ضروری خواهد بود.چرا که تغییر دادن آن ممکن است تغییری در نتایج کار به وجود بیاورد. فعالیت هایی مثل تمرین سنگین و پرفشار که موجب افزایش جریان خون و ضربان قلب می شود، حداقل تا دو روز بعد از بوتاکس توصیه نمی شود. چرا که این کار نیز اثر مخربی بر روی نتیجه تزریق دارد.
 5. 12 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از مواد آرایشی استفاده نکنید. تا 2 هفته هم از وکس و یا بند انداختن صورتتان خودداری کنید.
 6. اگر صورتتان کبود شده است، میتوانید از کرم آرنیکا استفاده کنید تا به بهبود سرعت ترمیم پوستتان هم کمک زیادی کرده باشید.
 7. ار قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب خودداری کنید. دمای محیطی که در آن قرار دارید، نباید خیلی پایین باشد. تا 2 هفته بعد از تزریق از سونا استفاده نکنید.
 8. 2 الی 3 روز طول میکشد تا بوتاکس تاثیر خود را بگذارد؛ هر چند برای رسیدن به نتایج کامل باید بیشتر صبر کنید. نتایج بدست آمده هم به قدرت ماهیچه ها و شرایط بدن بیمار بستگی دارد.
 9. بعد از رد شدن اثرات بی حسی، ممکن است احساس درد داشته باشید.بعضی از افراد ترجیح می دهند برای کاهش درد، به سراغ داروهای مسکن بروند اما مصرف هر دارویی در روزهای پس از انجام بوتاکس، منوط به مشورت با پزشک خواهد بود. بعضی از داروها با ترکیب های شیمیایی خود، می توانند نتایج بوتاکس تزریق شده به شما را تهدید کنند و آن را در وضعیت نامطلوبی قرار دهند.
 10. اگر قرمزی پوستتان و درد آن بعد از 2 تا 3 روز بیشتر شد، به احتمال زیاد نشانه عفونت است که باید به متخصص خود حتما اطلاع بدهید.
 11. اگر 2 تا 3 روز بعد از تزریق بوتاکس با افتادگی پلک چشم مواجه شدید، حتما به نزد متخصص مراجعه کنید.
 12. پس از انجام بوتاکس از خوابیدن روی ناحیه ای که تزریق در آن صورت گرفته پرهیز کنید. این کار موجب افزایش فشار بر بوتاکس خواهد شد.اگر بوتاکس را روی صورت انجام داده اید، بهتر است به پشت بخوابید. شاید این کار در نگاه اول کمی سخت به نظر برسد اما این کار نهایتا تنها برای دو شب صورت می گیرد و پس از آن، محدودیتی برای خواب شما وجود نخواهد داشت.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس  مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *