تزریق بوتاکس

انواع توکسین باکتری یا بوتاکس تزریقی

انواع توکسین باکتری یا بوتاکس تزریقی

تزریق بوتاکس ” ، توکسین باکتری یا سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم می باشد که این سم توسط باکتری بی هوازی در غذاهای کنسرو شده ی فاسد یافت می شود، این باکتری در اثر حرارت زیاد به مدت 20 دقیقه از بین می رود، به همین علت پزشکان توصیه می کنند که غذاهای کنسرو شده راقبل از مصرف حتما بجوشانید، زیرا وجود این سم اثرات زیانباری داشته و مرگ فرد مصرف کننده را در پی دارد.

در سال 1980 شرکت آمریکایی آلرگان این سم را از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تیپ A استخراج کرده و این سم را برای درمان بیماری های مربوط به عضلات چون لوچی چشم و افتادگی پلک استفاده کرده اند، که بعدها برای موارد زیبایی نیز مورد استفاده واقع شد.

انواع توکسین باکتری یا بوتاکس تزریقی

نام تجاری توکسین باکتری برای اولین بار با نام بوتاکس مورد عرضه قرار گرفت، به همین سبب نام این سم با هر مارک و برندی بوتاکس نامیده می شود و نام های تجاری دیگر حتی با وجود باکیفیت تر بودن نیز با همین نام بوتاکس خوانده می شوند.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

بوتاکس، زئومین، دیسپورت، نرونوکس، مسپورت، کانیتوکس، درماتوکس از مشهورترین برندهای تجاری بوتاکس می باشند که در ادامه به ویژگی های آن ها اشاره می شود.

انواع توکسین باکتری یا بوتاکس تزریقی

برند هایی که افراد می توانند به راحتی از بازار ایران تهیه کنند. این برند ها بسته به نیاز فرد ویژگی های مختلفی دارند و افراد می توانند با توجه به نیازشان یکی از برند های ذکر شده را انتخاب و در جهت از بین بردن مشکل خود استفاده کنند.

تزریق کردن بوتاکس برای مشکلات متعددی به کار می رود و افراد در صورتی که بتوانند مشکل خود را با این روش از بین ببرند بدون شک از استفاده ی آن پشیمان نخواهند شد.

باید بگوییم که بیش ترین استفاده از بوتاکس برای زیبایی است و در موارد دیگر نسبت به زیبایی استفاده ی کم تری می شود. اما باید بگوییم که تزریق بوتاکس به دلیل این که به روز بوده و عوارض خاصی را در پی ندارد می تواند جز بهترین گزینه های موجود جهت انجام باشد. افرادی که برای از بین بردن مشکلات خود از این روش استفاده کرده اند معمولا رضایت خود را از آن اعلام کرده اند.

بوتاکس در برند های مختلف دارای نسخه های تقلبی می باشد. این مورد در سراسر جهان وجود داشته و صرفا مختص کشور مان نمی باشد. برخی از افراد بدون این که اطلاعاتی از انجام این تزریق داشه باشند به شایعات دامن زده و افراد را گمراه می کنند. از بزرگ ترین شایعاتی هم که به آن دامن زده می شود می توان به همین موضوع تقلبی بودن برند های بوتاکس در کشور اشاره کرد.

افراد باید بدانند که بوتاکس در برند های مختلفی در همه ی جای دنیا دارای نسخه های تقلبی می باشد. و تنها راه برای این که در دام این مشکل نیافتیم این است که انتخاب برند بوتاکس را به پزشک متخصص بسپاریم.

زمانی که برند مورد نظر توسط پزشک انتخاب می شود می توانیم مطمئنی باشیم که علاوه بر اصل بودن بوتاکس، تزریق نیز به صورت موفقیت آمیز انجام خواهد شد.

پزشک متخصص بیش تر از هر فرد دیگری دارای تجربه و مهارت در این زمینه می باشد و افراد هنگامی که این مورد را با نظارت پزشک انجام می دهند علاوه بر این که خیال خود را از آن راحت می کنند از استرس و نگرانی هایی که ممکن است به سراغ آن ها بیاید پیش گیری می کنند.

برند های ذکر شده در بازار ممکن است سبب گیج شدن افراد نیز شود اما پزشک به دلیل آشنایی کافی با آن ها می تواند به راحتی آن را انتخاب کند.

بوتاکس علاوه بر این که برای از بین بردن چین و چروک صورت استفاده می شود. برای از بین بردن بیماری هایی مانند آشالازی به کار می رود. از جمله موارد استفاده ی بوتاکس می توانیم به درمان مشکل اسپاسم در ناحیه ی گردن اشاره کنیم و بگوییم که تزریق کردن بوتاکس برای از بین بردن این بیماری نیز بسیار تاثیر گذار و جز بهترین روش های از بین بردن این مشکل می باشد.

ویژگی های توکسین باکتری با برند بوتاکس

توکسین باکتری با برند بوتاکس از انتقال پیام های عصبی توسط استیل کولین به ماهیچه ها جلوگیری می کند. بعد از ” تزریق بوتاکس پیشانی ” و سایر نواحی بدن عضله حالتی سفت پیدا کرده و قدرت انقباض خود را از دست می دهد، به همین سبب ماهیچه ریلکس یا شل شده و این عملکرد باعث می شود که خط و خطوط پوست حالتی صاف پیدا کند.

درمان با بوتاکس برای چین و چروک های  پیشانی , ” تزریق بوتاکس بر روی چین و چروک ” پا کلاغی دور چشم , خطوط اخم بین دو ابرو , خطوط خنده دور لب , خطوط و چروک های روی بینی ( چروک های خرگوشی ) , چال و برجستگی قسمت چانه , خطوط روی پوست گردن و اطراف دهان ( که باعث افتادگی و شل شدگی گوشه های لب می شود و خطوط دور لب ناشی از اعتیاد به سیگار و دخانیات ) رایج می باشد.

کاربردهای توکسین باکتری با برند زئومین

زئومین برای درمان تیک های عصبی حرکتی مانند چشمک زدن های غیر ارادی و چین و چروک های اخم که به صورت سطحی و عمیق می باشند، مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای این برند مورد تایید دانشمندان و متخصصین قرار گرفته است. توکسین باکتری با برند زئومین از بوتولینوم تیپ A به دست آورده شده است و همچنین وجود پروتئین مرکب در ترکیب آن یافت نمی شود.

پس از تزریق زئومین در بدن شاهد توقف فعالیت عصبی در عضله هستیم و این توقف فعالیت باعث فلج موقت عضلات می شود .

کاربردهای توکسین باکتری با برند دیسپورت

دیسپورت در واقع نوعی نورتوکسن یا سم عصبی می باشد که به وسیله ی زنجیره های بلند پلی پپتیدی که به شکل پروتئین در آمده اند، احاطه شده اند.

نورتوکسن سبب می شود تا سیگنال های مغزی به ماهیچه نرسند و ماهیچه ها به طور موقت فلج شده و خطوط پوست و چین و چروک کاهش پیدا می کند.

دیسپورت در بین برندهای تجاری توکسین باکتری کلستریدیوم بیشترین شباهت را به برند تجاری معروف بوتاکس دارد و به میزان زیادی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

این توکسین تمامی مجوز ها و تاییدیه های لازم بین المللی سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت را دارا می باشد. این دارو به صورت 500 و 300 واحدی عرضه می شود در کشور انگلیس تولید می شود.

کاربردهای توکسین باکتری با برند نرونوکس

در بین برندهای تجاری توکسین باکتری نرونوکس جدیدترین برند تجاری می باشد که این توکسین هم نوعی سم بوتولینوم می باشد.

با ترزیق دوز مناسبی از نرونوکس در داخل ماهیچه ها و عضلات مختلف صورت و بدن، این توکسین باعث قطع ارتباط ارتباط عصبی – شیمیایی در  عضله می شود و در نتیجه به صورت موضعی فعالیت عضلانی ماهیچه را تحت تاثیر قرار داده و کم می کند، نرونوکس در کشور کره تولید گردیده است.

ویژگی های توکسین باکتری با برند مسپورت

توکسین باکتری با برند مسپورت بوتاکس تولیدی در شرکت مسون دارو می باشد. شرکت مسون دارو تنها شرکتی در ایران می باشد که قادر است توکسین باکتری کلستریدیوم بوتولینوم را به عنوان دارو تخلیص کرده و فرآوری نماید.

در حال حاضر تولید انبوه این محصول با نام تجاری مسپورت جزو اولویت های کاری این شرکت می باشد. این دارو جزو بوتاکس های جدیدی است که به بازار عرضه نیز راه پیدا کرده است. این محصول دارای پروانه ی بهداشت بوده و علاوه بر تاییدیه ی وزارت بهداشت، تاییدیه ی مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی معتبر را نیز دریافت کرده است.

این دارو مشابه با نوع انگلیسی آن می باشد، اما به دلیل اینکه تولید داخلی می باشد و قیمت ارز و دلار تاثیر کمتری بر روی آن دارد، با قیمت کمتری به فروش می رسد. از کاربردهای  مسپورت می توان به رفع موقت چین و چروک های  اخم سطحی تا عمیق بین دو ابرو را نام برد.

کاربردهای توکسین باکتری درماتوکس

درماتوکس توکسین باکتری می باشد که با فرمولی خاص تولید شده است. فرمول خاص این توکسین سبب شده تا علاوه بر مزیت های دیگر توکسین ها دارای مزیت های دیگری نیز باشد و برای سلامتی پوست نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

این توکسین توانایی بهبود و درمان بسیاری از بیماری ها را دارد.  با توجه به نظر متخصصین و تولید کنندگان این توکسین برای هر قسمت از بدن کاربرد داشته و دارای منافع زیادی می باشد. از کاربردهای این محصول می توان به کاربرد آن به عنوان لوسیون مرطوب کننده و اصلاح کننده منافذ باز پوست اشاره کرد.

فرمول کریستالی و طبیعی این توکسین باعث بازسازی سلول های پوست، تقویت و زیباتر شدن ظاهر پوست می شود .

ویژگی های بوتاکس های نامرغوب موجود در بازار

همان طور که ذکر شده بوتاکس های نامرغوب و یا تقلبی در بازار پیدا می شود و افراد زمانی که از این ماده های تقلبی استفاده می کنند ممکن است مشکلاتی برای آن ها به وجود بیاید.

افرادی که برای از بین بردن چین و چروک صورت خود می خواهند از روش بوتاکس کردن بهره ببرند باید بیش از هر فرد دیگری در انتخاب برند بوتاکس خود دقت کنند تا دچار مشکل نشوند.

بوتاکس های نامرغوب به تعداد انبوهی در بازار عرضه می شوند و متاسفانه مورد استفاده قرار گرفته و ضررهای جبران ناپذیری را وارد می کنند.

همان طور که ذکر شد افرادی که می خواهند در ناحیه صورت خود از بوتاکس استفاده کنند باید دقت بیش تری را به خرج دهند زیرا در صورتی که از یک بوتاکس نا مرغوب استفاده کنند از بین رفتن زیبایی آن ها فقط بخشی از آسیب ها می باشد.

کاهش اعتماد به نفس و تلاش برای از بین بردن مشکل از دیگر درد سرهای به وجود آمده می باشد که افراد می توانند با دقت های ابتدایی از این مشکلات جلوگیری کند.

دقت نمایید که برای تزریق بوتاکس حتما به نزد پزشک متخصص،متعهد و با تجربه مراجعه نمایید. پزشکان از شرکت های دارویی معتبر که مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو می باشند، بوتاکس خریداری می کنند.

افراد ممکن است زمانی که برای خرید بوتاکس اقدام می کنند حواسشان به مهر وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نباشد، افراد به هیچ عنوان نباید از چک کردن این موضوع غافل شوند زیرا به احتمال فراوان بوتاکسی که برند آن هر چیزی که باشد فاقد مهر سازمان و وزارت ذکر شده باشد بدون شک تقلبی بوده و فرد در صورت استفاده از آن دچار مشکلات ریز و درشتی خواهد شد.

بوتاکس های نامرغوب بوتاکس های چینی می باشند که با نام کانادایی در بازار عرضه می شوند.  برچسب ویالهای این توکسین ها پرچم کانادا می باشد، در صورتی که هیچ شرکت کانادایی بوتاکس تولید نمی کند!

درجه خلوص بوتاکس های چینی کم بوده و حاوی پروتئین های نامرغوب و مضر می باشد؛ مشکلات آلرژیک، سفت و شق و رق شدن عضلات چهره ، آلرژی های شدید و خطرناک، شوک آنافلاکسی (شوک ناشی از آلرژی)، تنگی نفس و بستری شدن افراد از عوارض استفاده از بوتاکس های نامرغوب چینی می باشد.

در یک چهار چوب کلی افراد باید بدانند که استفاده از این روش مزیت های بسیار خوبی را در پی دارد و همچنین در کنار این مورد عوارض بسیار کمی را هم در پی خواهد داشت. تنها شرطی که وجود دارد این است که فرد باید یک شرایط مطلوب برای انجام تزریق بوتاکس محیا کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *