پوست و مو

درمان ترکیدگی پوست شکم و ران و باسن

درمان ترکیدگی پوست شکم و ران و باسن

درمان ترکیدگی پوست شکم و ران و باسن

ترکیدگی پوست یکی از مشکلاتی است که اغلب افراد در هر سن و با هر جنسیتی در طول زندگی خود با آن  مواجه میشوند. هر چند این مشکل در خانم ها به دلیل ساختار و ویژگی های فیزیولوژی آن ها بیشتر از آقایان مشاهده می شود.

درمان ترکیدگی پوست شکم و ران و باسن

در اکثر موارد ترکیدگی پوست به دلیل کشیدگی در  پوست بدن در نواحی مختلف همچون ران ها، باسن، شکم و حتی نواحی اطراف بازو نیز به وجود می آید. که ظاهری ناخوشایند را در پوست بدن فرد به وجود می آورد. که یکی از مهمترین علل اصلی در به وجود آمدن ترکیدگی پوست کاهش و افزایش ناگهانی و مداوم در وزن افراد است.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

افرادی که در مدت زمانی کوتاه و اغلب بدون انجام ورزش های درست و تنها از طریق رژیم غذایی وزن خود را کم می کنند، پس از لاغر شدن متوجه بروز ترکیدگی و خط هایی در نواحی مختلف بدن خود و بر روی پوست خود می شوند.

همچنین زنان باردار نیز به دلیل افزایش وزن و کشیدگی پوست در ناحیه شکم به دلیل رشد جنین در دوران بارداری دچار ترکیدگی پوست و ایجاد سلولیت در شکم خود می شوند. که این موضوع برای بسیاری از زنان باردار امری ناراحت کننده است.

ار آنجایی که ترکیدگی پوست ظاهری خوشایند ندارد. بسیاری از افراد به دنبال راهی برای درمان و برطرف کردن این مشکل هستند که همین امر سبب شده است امروزه درمان و راهکارهای متفاوتی برای از بین بردن ترکیدگی پوست به وجود بیاید.

ورزش برای درمان ترکیدگی پوست

یکی از روش هایی که می تواند در درمان ترکیدگی پوست در نواحی مختلف بدن از جمله شکم، ران و باسن بسیار موثر باشد، ورزش کردن است. ورزش، روشی است که با انجام آن نه تنها دارای بدنی سالم خواهید بود بلکه با کمک ورزش از شر مشکلاتی همچون ترکیدگی پوست نیز خلاص می شوید.

ورزش کردن سبب سفت شدن ماهیچه ها در بدن شما می شود که زمانی که ماهیچه ها سفت تر شوند، پوست بدن شما نیز بهتر و محکم تر بر روی ماهیچه ها قرار میگیرد. در نتیجه از افتادگی و ایجاد ترک در آن به مرور زمان جلوگیری می شود.

درمان ترکیدگی پوست شکم و ران و باسن

بنابراین ورزش هایی همچون راه رفتن بر روی تردمیل، دوچرخه سواری، دویدن، شنا کردن و سایر ورزش هایی که تمام ماهیچه های بدن شما به خصوص ماهیچه های اطراف شکم، باسن و ران های شما را به حرکت در می آورد، می تواند در درمان ترکیدگی پوست موثر باشد.

درمان ترکیدگی پوست با استفاده از روش های خانگی

یکی از کارهایی که خود فرد می تواند در درمان ترکیدگی پوست آن را به کار بگیرد، استفاده از روش های درمانی خانگی و گیاهان طبیعی همچون آلوئه ورا است. آلوئه ورا گیاه معجزه آسا در از بین بردن بسیاری از آثار به جا مانده بر روی پوست است.

از گیاه آلوئه ورا در گذشته و حتی امروزه نیز به عنوان یک داروی طبیعی برای درمان جای بسیاری از زخم ها همچون جای سوختگی نیز استفاده می شود. به همین خاطر از این گیاه به منظور از بین بردن علائم ترکیدگی پوست نیز استفاده می شود.

بسیاری از شرکت های تولید کننده دارو و کرم نیز، محصولات زیادی در زمینه زیبایی از جمله از بین بردن جای ترکیدگی پوست بر روی بدن را با استفاده از آلوئه ورا و بر پایه همین که ساخته اند و در اختیار مصرف کنندگان قرار داده اند.

از دیگر روش های خانگی درمان ترکیدگی پوست می توان به استفاده از انواع روغن ها نظیر روغن نارگیل، زیتون، آرگان و غیره اشاره کرد. روغن ها به دلیل خاصیت نرم کنندگی پوست و نیز تحریک کلاژن سازی در پوست می توانند در از بین رفتن ترک های پوستی موثر باشند.

مزوتراپی در درمان ترکیدگی پوست شکم، ران و باسن

از آنجایی که ترکیدگی پوست در اثر از بین رفتن و از هم گسیخته شدن رشته های کلاژن در نواحی از بدن از جمله ران ها، باسن، شکم، اطراف سینه به دلیل کشیدگی در پوست این نواحی به وجود می آید، به همین دلیل روشهایی که منجر به تولید و ساخت کلاژن در این نواحی شود، می تواند در درمان ترکیدگی پوست کمک کننده باشد.

از جمله این درمان ها می توان به درمان ترکیدگی پوست به روش مزوتراپی اشاره کرد. که در این روش ترکیباتی از مواد مختلف که می تواند پوست را تحریک به کلاژن سازی کند به صورت تزریقی به بخش زیرین پوست وارد می شود.

تزریق این مواد مغذی و معدنی به نواحی زیرین پوستی که دچار ترکیدگی شده است، کمک می کند تا پوست این نواحی شروع به تولید و ساخت دوباره کلاژن کند. در نتیجه پس از مدتی ماهیچه ها و پوست نواحی تزریق شده به حالت اول خود برمی گردد.

از بین بردن ترکیدگی پوست شکم، پا و باسن با استفاده از لیزر

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی روشهای درمانی بسیار زیادی در زمینه برطرف کردن مشکلات پوستی از جمله ترکیدگی پوست در نواحی مختلف بدن به وجود آمده است. یکی از این روش ها انجام لیزر بر روی نقاطی از بدن است که دچار ترکیدگی پوست شده اند.

امروزه از لیزر تنها برای از بین بردن موهای زائد بدن استفاده نمی شود. بلکه انواع لیزر با کاربردهای مختلفی برای از بین بردن جای زخم ها بر روی بدن، تتو ها و نیز چین چروک های ناشی از ترکیدگی بر روی پوست بدن وارد بازار شده است که بسیاری از افراد را از نگرانی و ناراحتی به دلیل داشتن جای زخم و ترکیدگی پوستی رهایی داده است.

همچنین لیزر می تواند کلاژن سازی در زیر پوست را تحریک کند که به موجب آن کلاژن سازی دوباره انجام می شود و در نتیجه پوست جوانتر و شادابتر می شود و خطوط روی آن از بین می رود. علاوه بر این لیزر خاصیت کشیدگی پوست را نیز بهبود می بخشد.

جراحی زیبایی در درمان ترکیدگی پوست در نواحی مختلف بدن

یکی دیگر از روش های از بین بردن ترکیدگی پوست در نواحی مختلف بدن که به نوعی نیز می توان گفت از آخرین راهکارهای از بین بردن ترک پوستی محسوب می شود، جراحی زیبایی است. در مواردی که سایر راهکارها برای از بین بردن ترک پوستی پاسخگو نباشد. فرد می تواند جراحی زیبایی انجام دهد.

در این روش فرد تحت عمل جراحی قرار می گیرد که در آن اگر ناحیه ترکیدگی پوست مربوط به شکم باشد، جراح برشی را در این ناحیه ایجاد می کند و پوست شکم را می کشد. زمانی که پوست شکم کشیده شد و تمام چین و چروک های ناشی از ترکیدگی پوست برطرف شد، پزشک قسمت برش خورده را بخیه می زند.

به این ترتیب این عمل می تواند برای سایر نقاط بدن فرد که دچار ترکیدگی پوستی شده است نیز مورد استفاده قرار بگیرد. و تمامی آثار به جا مانده از ترک پوستی به این روش کاملا از بین می رود. هرچند که این روش از آنجایی که یک جراحی محسوب می شود، ریسک و خطرات خود را دارد.

بنابراین هر چند که ترکیدگی پوستی بیماری محسوب نمی شود و برای فرد از نظر پزشکی مشکلی به وجود نمی آورد. اما بسیاری از افراد از ظاهر پوست خود در نواحی که دچار ترکیدگی شده است، ناراضی هستند. به همین منظور امروزه روش های مختلفی چه خانگی و چه درمانی توسط متخصص و با استفاده از تجهیزات مختلف برای از بین بردن ترکیدگی پوست در نواحی مختلف بدن از جمله شکم، ران و باسن به وجود آمده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *