کاشت مو

زمان مناسب کاشت مو در زنان

زمان مناسب کاشت مو در زنان

زمان مناسب کاشت مو در زنان

کاشت مو در واقع به نوعی از عمل گفته می شود که می تواند علاوه بر ایجاد زیبایی جنبه درمانی نیز داشته باشد. این عمل بر روی افرادی انجام می شود که به هر دلیلی دچار ریزش مو هستند و الگوی طاسی در آنها پدیدار شده است.

زمان مناسب کاشت مو در زنان همانطور که می دانیم ریزش مو می تواند در زندگی افراد تاثیرات منفی را بر جای بگذارد. برای این منظور کاشت مو به عنوان یک درمان نیز برای این افراد انجام می شود. از جمله افرادی که متقاضی کاشت مو هستند را می توان زنان نامید.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

این افراد با توجه به اینکه به زیبایی خود اهمیت ویژه ای می دهند با پیوند مو درصدد ایجاد موهایی طبیعی هستند. ریزش مو در خانم ها می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد.  ممکن است به دلیل هورمونی و یا کمبود ویتامین ها این عارضه در این افراد دیده شود.

به همین دلیل پزشک در ابتدا باید معاینه کامل را بر روی این افراد انجام دهد تا بتواند به علت ریزش مو در آنها پی ببرد. ممکن است برخی از ریزش ها با دارو درمان شوند و یا ریزش مو به صورت دائمی در این افراد اتفاق نیفتد.

کاشت دائم مو برای کسانی انجام می شود که دچار بیماری آلوپسی آندروژنتیک و یا طاسی هستند. این بیماری ژنتیکی درمانی جز کاشت مو ندارد. همچنین سوختگی هایی که در سر این افراد ایجاد شده است نیز می تواند فولیکول های مو را از بین ببرد.

زمان مناسب کاشت مو در زنانبرای این منظور فرد طاسی را تجربه خواهد کرد. این امر در زنان به دلیل زیبایی شناسی، بسیار روحیه این افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل پیوند مو درمانی جسمی و روانی برای این افراد محسوب می شود؛ بنابراین زمان مناسبی که برای کاشت مو در زنان در نظر گرفته می شود می تواند هر زمانی باشد که این افراد دچار طاسی در سر خود شده اند.

آیا می‌توان کاشت مو در زنان را در هر زمانی انجام داد؟

در مورد زمان مناسب برای کاشت مو در زنان می توان گفت که این افراد با توجه به نظر پزشک و مشورت با او باید کاشت دائم مو را انجام دهند. انجام این پیوند در واقع باید تحت شرایطی انجام شود که این افراد دچار طاسی و ریزش های شدید مو در خود هستند.

نواحی ریزش مو در زنان بیشتر در بالای تاج سر اتفاق می افتد. در واقع تشخیص دلایل ایجاد ریزش مو در این افراد ممکن است کمی سخت تر باشد. با این حال غیر قابل تشخیص نیست. در واقع کاشت مو زمانی برای زنان انجام می شود که الگوی ریزش مو در آنها به طور کامل تشخیص داده شود و بر طبق آن کاشت در این افراد انجام شود.

زمان خاصی برای پیوند مو برای افرادی که کاندید کاشت مو هستند در نظر گرفته نمی شود و این امر تنها به تشخیص پزشک بستگی دارد. در واقع در کسانی که دارای ریزش موی کامل هستند کاشت مو می تواند در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.

اما اگرچه کاشت مو در سنین بالای 18 سال انجام می شود، اما بیشتر پزشکان توصیه می کنند که تا سن 25 سالگی صبر نموده و سپس برای درمان اقدام نمایید.

اگر پزشک الگوی خاصی برای ریزش موها نیابد و یا ریزش ها متوقف نشوند، انجام hair transplant توصیه نمی شود زیرا می تواند در آینده برای متقاضی مشکلاتی به وجود آورد.

ممکن است فردی که اکنون پیوند مو انجام دهد، پس از گذشت چند سال موهای اصلی وی بریزد. در این صورت درمان پیوند مو باید مجددا تکرار شده و هزینه ی مجددی پرداخت شود.

همچنین برخی از افراد دچار ریزش موی موقتی می شود این به این معنی است که طاسی سر دائمی نبوده و با گذشت چند سال موها دوباره شروع به رشد خواهند کرد. به همین دلیل است که پزشکان توصیه می کنند که حداقل 5 سال از ریزش موها گذشته باشد تا درمان با اطمینان خاطر بیشتری انجام شود.

در صورتی که زنان کاندید پیوند مو دارای بیماری های پوستی نباشند و یا مشکلات و بیماری های دیگری نداشته باشند، پیوند مو بدون هیچ نگرانی در این افراد انجام می شود. برای اینکه پیوند مو بتواند نتیجه مطلوبی را در بر داشته باشد نیاز است که بعد از کاشت مو نیز مراقبت های ویژه ای برای این منظور انجام شود.

زنانی که دارای شرایط مناسب برای انجام کاشت مو می باشند در دسته ها زیر طبقه بندی می شوند.

  1. زنانی که دچار آلوپسی مکانیک و یا کششی می باشند.
  2. زنانی که در گذشته از سایر درمان های زیبایی استفاده کرده و در محل برش ها دچار تضعیف فولیکول ها و ریزش مو شده اند
  3. زنانی که دارای الگوی خاصی از ریزش موی زنانه می باشند. در برخی از افراد روند ریزش موها از الگوی خاصی پیروی می کند و ریزش ها پراکنده نمی باشند. بطور مثال طاسی ممکن است تنها در قسمت تاج سر اتفاق افتد.
  4. زنانی که از تروما که ناشی از جراحات سوختگی و یا تصادفات است رنج می برند

این افراد می توانند از کاشت مو استفاده کرده و نتایج نهایی را پس از گذشت مدت زمان لازم مشاهده نمایند.

بهترین زمان به جهت کاشت مو در زنان چه زمانی است؟

برای کاشت مو توسط پزشک متخصص پوست و مو باید زمان مناسبی را در نظر بگیرید. کاشت در واقع در هر فردی ممکن است به روشی خاص و تحت شرایطی صورت گیرد. این امر در همه زنان به یک شیوه انجام نمی شود.

به همین دلیل نمی توان زمان مشخصی را برای پیوند مو در زنان در نظر گرفت. در واقع کاشت مو در افرادی که دارای ریزش های شدید مو هستند می تواند روشی مناسب برای جلوگیری از ریزش مو باشد. این ریزش ها ممکن است در حدی باشد که منجر به ایجاد طاسی در نواحی از سر زنان شود.

در برخی از مواقع نیز طاسی علتی ژنتیکی دارد و این امر به مرور زمان در افراد ایجاد می شود. زمانی که درمان های جانبی و دارویی برای ریزش مو کارساز نباشد و ریزش ها همچنان ادامه داشته باشد، کاشت دائم مو می تواند روشی مناسب برای رویش طبیعی موها در نظر گرفته شود.

در این روش موها بعد از گذشت مدتی به رشد طبیعی خود ادامه می دهند و مانند گذشته و یا حتی بهتر از قبل دارای نتایج ماندگاری هستند. افرادی که دارای بیماری های پوستی هستند و بر اثر این ضایعه زخم در بدن آنها ایجاد شده است بهتر است که کاشت مو را انجام ندهند و این امر را به بعد از درمان خود موکول کنند.

همچنین زنانی که در زمان بارداری خود به سر می برند مخصوصا در چند ماه اول بارداری نباید کاشت مو را انجام دهد. در این دوران باید از کلیه عمل هایی که ممکن است به جنین آسیب برساند باید جلوگیری کرد. در غیر این صورت کاشت مو می تواند در هر زمانی برای زنان انجام شود و محدودیت خاصی از لحاظ زمانی برای این افراد وجود ندارد.

آیا زمان بر نتایج کاشت مو تاثیر گذار است؟

با توجه به اینکه کاشت مو در هر زمانی می تواند انجام شود و محدودیتی در کاشت از نظر زمان وجود ندارد باید ذکر کرد که پیوند مو برای اینکه دارای نتیجه مثبت و ماندگاری باشد به گذشت زمان نیاز دارد. در واقع کاشت مو را در کمترین زمان ممکن می توانید انجام دهید و به راحتی به کارهای روزمره خود بپردازید.

اما در مورد نتایج کاشت نمی توان به همین سرعت انتظار بهبودی داشت. تا زمانی که رشد مجدد مو را در خود مشاهده کنید باید زمانی حدود یک سال را منتظر بمانید تا نتایج به طور کامل بعد از کاشت دائم مو قابل دیدن باشند.

البته توجه داشته باشید که بین هفته دوم تا هشتم پس از کاشت مو، موها دچار ریزش خواهند شد. در این دوره، فولیکول ها دچار شوک شده و موها می ریزند اما پس از مدتی دوباره شروع به رشد می کنند.

تا ماه سوم موهای جدید رشد می کنند. ممکن است موهای جدید نازک تر از موهای قبل از ریزش باشند، اما همچنان خط رویش و ضخامت موها طبیعی است و نتایج به خوبی نمایش داده خواهند شد. برای ماندگاری نتایج می توانید از داروهایی که پزشک برایتان تجویز می کند، استفاده کنید. این داروها می توانند ریزش موها را کند کرده و یا متوقف نمایند.

البته این زمان در هر فردی می تواند به صورت متفاوتی در نظر گرفته شود و در برخی از افراد زمان ممکن است کمتر از این باشد. نکته مهمی که بعد از کاشت دائم مو باید رعایت کنید تا زمان مشاهده نتیجه کمتر شود انجام مراقبت های بعد از کاشت است.

این امر تا حدود بسیار زیادی می تواند بر نتیجه کاشت مو تاثیر بگذارد و زمان دوره بهبودی را کاهش دهد.

برای نتیجه دهی بهتر درمان، باید از فولیکول ها مراقبت کرد تا آسیب نبینند. پیروی از دستورالعمل هایی که پزشکان توصیه می کنند می تواند تا حد زیادی دوره نقاهت را کوتاه تر کرده و بازیابی سریعتر صورت پذیرد.

در زیر به تعدادی از این مراقبت ها اشاره شده است.

1- استفاده از بسته های یخ برای کاهش تورم

بسته های یخ را بر پیشانی خود قرار دهید تا تورم های ناشی از درمان به حداقل برسند. توجه داشته باشید که یخ مستقیما نباید بر محل پیوند زده شده قرار داده شوند.

2- پوست سر خود را تیز کنید.

تا یک روز بعد از درمان به پوست سر خود آب نزده و شستشویی انجام ندهید. زمانی که آماده استحمام می باشید، از دوش برای آب کشی استفاده نکنید. فشار مستقیم آب موجب آسیب به فولیکول ها خواهد شد.

3- به صورت نیمه قائم بخوابید.

هنگام خواب از چندین بالش برای بالا نگه داشتن سر خود استفاده کنید تا به حالت نیمه قائم بخوابید. این به جلوگیری از فشار و صدمه به فولیکول ها جلوگیری می کند.

4- از گرما، سرما و تعریق بیش از حد بپرهیزید.

گرما و سرمای بیش از حد هر یک به نوعی موجب تخریب فولیکول ها می شوند. همچنین تعریق موجب افزایش خطر ابتلا به عفونت خواهد شد. در این صورت بهتر است تا بهبودی کمتر از منزل خارج شده تا به موها آسیبی وارد نشود.

5- از انجام فعالیت های شدید بپرهیزید.

فعالیت هایی نظیر دویدن و دوچرخه سواری قبل از بهبودی کامل می توانند خطر خونریزی، تعریق بیش از حد تورم را افزایش دهند. برای انجام فعالیت های ورزشی باید حدود یک ماه منتظر بمانید.

6- پوست سر خود را نخراشید.

اگر کمی پس از پیوند مو احساس خارش داشتید، سر خود را نخراشید. این کار می تواند موجب کوتاه شدن عمر فولیکول ها و دوام  نتایج حاصل از درمان شود.

7- استراحت کافی داشته باشید

استراحت و خواب کافی باعث افزایش تقویت و رشد موها می شود. هرچه استراحت بیشتری داشته باشید، فولیکول ها سریعتر بهبود یافته و شما نیز سریعتر به فعالیت های روزانه خود خواهید پرداخت.

این امر تا حدود بسیار زیادی می تواند بر نتیجه کاشت مو تاثیر بگذارد و زمان دوره بهبودی را کاهش دهد.  عمل کاشت در واقع نوعی از جراحی است که به صورت سرپایی و در چند ساعت به طور کامل انجام می شود.

بنابراین مراحل کاشت مو در واقع زمان زیادی را برای افراد در بر نخواهد گرفت. با این وجود دوره بهبودی کامل زمان بر است و افراد باید چندین ماه را برای این منظور منتظر بمانند.

آیا فصل بر کاشت مو در زنان تاثیر گذار است؟

کاشت مو (hair transplantation) از جمله عمل های زیبایی است که در آن زمان و فصل مشخصی مد نظر نیست و تنها در صورتی که افراد متقاضی کاشت دارای مشکلات و یا بیماری های خاصی باشند این عمل برای آنان انجام خواهد شد.

برای اینکه بتوانید پیوند مو را با بهترین نتیجه انجام دهید و بدون کوچکترین ضایعه ای این امر محقق شود باید در مورد این عمل اطلاعات کافی به دست آورید و از جراح بخواهید تا از پیشرفته ترین متد ها برای کاشت مو استفاده کند.

این امر می تواند زمان بهبودی شما را کاهش دهد. در نتیجه نتایج کاشت دائم مو سریع تر مشاهده می شود.

با وجود تمامی این موارد پزشکان توصیه می کنند که در فصل مشخصی از سال نسبت به انجام کاشت مو اقدام نمایید.

اگرچه به دلیل گرمای تابستان، رشد موها بیشتر شده، گردش خون افزایش می یابد و مراجعه کننده به مدت زمان کمتری برای بهبودی نیاز دارد، اما پزشکان توصیه می کنند که در کاشت مو در زمستان انجام شود.

زیرا میزان آفتاب سوختگی، تعریق بدن و خطر ابتلا به عفونت کاهش می یابد. همچنین در این فصل سال امکان مراقبت بیشتر از سر به دلیل استراحت بیشتر در خانه وجود دارد.

با مراقبت های بیشتر موها سریعتر رشد کرده و بهبود می یابند در نتیجه می توانید با تابستان پیش روی خود از داشتن موهایی پرپشت و زیبا لذت ببرید.

اما باید به این نکته نیز توجه نمایید که کاشت مو در زمستان می تواند به دلیل خشکی پوست سر، مورد تهدید قرار بگیرد.

در واقع می توان گفت هر دو فصل تابستان و زمستان مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند بنابراین زمانی برای پیوند مو اقدام نمایید که خودتان احساس آمادگی کرده و شرایط برای پذیرای تغییری در زندگی مهیا می باشند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *