پوست و مو

معرفی روش های فیزیکی برای سفت شدن پوست بدن

روش های فیزیکی برای سفت شدن پوست بدن

روش های فیزیکی برای سفت شدن پوست بدن

پوست شل می تواند نا امید کننده باشد و می تواند بر اعتماد به نفس تأثیر بگذارد. در حالی که روش های زیادی وجود دارد که می توانید پوست شل را  درمان کنید. علل شل بودن پوست می تواند شامل: کاهش وزن ، بارداری و اثرات پیری باشد.

روش های فیزیکی برای سفت شدن پوست بدننواحی مختلف بدن که افراد ممکن در این نواحی پوست شلی داشته باشند شامل موارد زیر است :

 1. شکم
 2. صورت
 3. گردن
 4. باسن
 5. بازوها
 6. پاها

ایجاد توده عضلانی از طریق تمرین های وزنه برداری می تواند به کاهش ظاهری پوست شل کمک کند ، به خصوص اگر پوست شل ناشی از کاهش وزن باشد. جایگزینی چربی از دست رفته با توده عضلانی می تواند ظاهر پوستی شل را کاهش دهد.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

اگر از بارداری اخیر پوستی شل دارید قبل از انجام تمرین با پزشک مشورت کنید زیرا ممکن است حرکات خاصی وجود داشته باشد که باید از آن جلوگیری کنید.

روش های فیزیکی برای سفت شدن پوست بدنچه عواملی باعث شل شدن پوست می شود؟

افتادگی پوست بخشی از روند طبیعی پیری است. کلاژن ، پروتئینی که ساختار پوست ما را حفظ می کند ، با افزایش سن شروع به کاهش می کند و باعث می شود پوست،  مقاومت خود را از دست بدهد.

با از بین رفتن سطح ارتجاعی پوست، خطوط ریز و چین و چروک نمایان می شوند. گذشته از پیری ، عوامل دیگری مانند کاهش وزن ، قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد ، بارداری و دود سیگار نیز می توانند به مرور زمان باعث شل شدن پوست شوند.

درگیر تمرین های عضله سازی شوید

به طور منظم انجام یک تمرین روزمره که شامل تمرینات وزنه برداری و تمرینات عضله سازی است می تواند به سفت شدن پوست شل کمک کند. ایجاد توده عضلانی از طریق این تمرینات باعث ایجاد لایه ای از ماهیچه در زیر پوست و در نتیجه ظاهری محکم تر و سفت تر می شود.

چربی را با عضلات جایگزین کنید

این راه برای خلاص شدن از شر پوست شل به دلیل کاهش وزن مفید است. چربی بدن را با استفاده از دمبل یا دستگاههای وزنه برداری در باشگاه جایگزین کنید.

ساختن عضلات خود با تمریناتی مانند بن بست و فشار روی نیمکت کمک خواهد کرد. به یاد داشته باشید که با وزنه های سبک تر شروع کنید و در نهایت با وزنه های سنگین کار کنید و اینروند را هر روز ادامه دهید.

اگر از بارداری اخیر پوست شلی دارید، بهتر است ابتدا قبل از شرکت در این تمرینات با پزشک خود صحبت کنید زیرا ممکن است حرکاتی وجود داشته باشد که باید از آن جلوگیری کنید.

چگونه می توان افتادگی پوست را درمان کرد؟

در حالی که شما می توانید به طور موثر سفت شدن پوست شل را از طریق عمل جراحی زیبایی انجام دهید، بسیاری گزینه های دیگر برای کسانی که ترجیح می دهند زیر تیغ جراحی نروند وجود دارد. این شامل:

 1. درگیر شدن عضلات در تمرینات عضله سازی
 2. خوردن یک رژیم غذایی سالم
 3. مصرف مکمل های غذایی که سلامت پوست را پشتیبانی می کند
 4. استفاده از محصولات سفت کننده پوست
 5. مرتباً برای پوست لایه برداری انجام شود
 6. ماساژ پوست
 7. ترک سیگار

هیدراته بمانید

شما همچنین باید مقدار زیادی آب بنوشید. با هدف نوشیدن هشت لیوان آب در هر روز. نوشیدن آب شما را از درون هیدراته می کند و باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست برای ایجاد پوست های سفت تر می شود.

همچنین چهره ای سالم تر و درخشان تر به شما می بخشد. در حقیقت ، شما به طور مستقیم می توانید مشاهده کنید که چگونه کمبود آب روی حالت ارتجاعی پوست شما تأثیر می گذارد.

تمریناتی برای سفت کردن بدن پس از کاهش وزن

گاهی اوقات بعد کاهش وزن پوست شل نیز به در برخی نواحی بدن دیده می شود. این مشکل بیشتر در صورت ، گردن ، زیر بغل ، شکم و ران شما ایجاد می شود. برخی از تمرینات می تواند به محکم شدن این مناطق کمک کند.

هر تمرینی نه تنها به سفت شدن پوست بلکه به منظور تقویت و تقویت ماهیچه های شما طراحی شده است ، همچنین باعث سفت شدن پوست می شود.

گردن و چانه

انجام تمریناتی که بر روی این ناحیه از بدن متمرکز شده و ماهیچه ها را محکم می کند ، این امر باعث از بین رفتن ظاهر افتاده ی پوست می شود. بایستید و سر خود را به عقب کج کنید تا وقتی که وقتی که نگاهتان سمت سقف باشد.

گردن خود را صاف نکنید. در این مرحله دهان خود را باز کنید و آن را ببندید ، به آرامی دندان های خود را بروی هم بگذارید. می توانید کمی احساس کشش را عضله چانه خود حس کنید. برای نتیجه بهتر این تمرین را پنج تا 10 بار در روز تکرار کنید.

بازو ها

با کاهش وزن ، پوست زیر بغل شما شل می شود. شما میتوانید به سادگی پوست این قسمت را سفت کنید. بنشینید و پشت خود را صاف کنید. با استفاده از یک دست دمبل را نگه دارید.

بازوهای خود را مستقیماً در مقابل  خود بلند کنید و دستتان را به سمت خود خم کنید. در این مرحله دستان شما باید پشت گوش شما باشد. پنج تا 10 ثانیه نگه دارید و بازوهای خود را پایین بیاورید. هر روز 10 تا 12 بار این ورزش را تکرار انجام دهید.

عضلات شکم ABS

برای کمک به آب کردن پوست شل ، با ورزش هایی مانند ABS شکم شما سفت می شود. برای این کار به پشت دراز بکشید و زانوهای خود را به اندازه ی 90 درجه خم کنید.

انگشتان خود را ببندیددستانتان را به هم گره کنید  و آنها را پشت سر خود قرار دهید. بدون خم کردن گردن ، به آرامی سر و پشت خود را از کف زمین بلند کنید و به مدت پنج ثانیه نگه دارید و دوباره به حالت عادی برگردید. این کار را  10 تا 20 بار تکرار کنید.

ران ها

ممکن است پوست شل را در قسمت ران داخلی تان داشته باشید. برای سفت کردن این قسمت ، پای چپ خود را صاف و پای راست خود را با زاویه 90 درجه خم کنید.

آرنج خود را به طرف  پای چپ خود ببرید به آرامی این کار را انجام دهید تا زمانی که احساس کشش جزئی در ران داخلی خود احساس کنید. به مدت پنج ثانیه ثابت نگه دارید و به موقعیت شروع خود برگردید. این کار 10 بار تکرار کنید و به پای چپ خود بروید.

اخطار قبل از انجام تمرینات

قبل از شروع هرگونه تمرین جدید ورزشی ، با یک متخصص پزشکی مشورت کنید.

در حالی که این تمرینات ممکن است در تسکین و سفت کردن عضلات شما مفید باشد و به کاهش ظاهری پوست شل کمک کند ، یک برنامه غذایی سالم همراه با فعالیت بدنی روزانه ، احتمال سفتی پوست را افزایش می دهد.

مشکلات مربوط به پوست شل بیش از حد

شل شدن پوست به دلیل کاهش وزن ممکن است باعث بروز مشکلات جسمی و عاطفی شود:

ناراحتی جسمی : پوست اضافی می تواند ناراحت کننده باشد و در فعالیت های افراد تداخل ایجاد کند. این مشکل بیشتر در افرادی که 50 کیلو  یا بیشتر از دست داده اند، رخ داده است.

کاهش فعالیت بدنی : شل شدن پوست ناشی از  متوقف کردن ورزش میتواند باعث بروز مشکلات جسمی و عاطفی در فرد می شود. زیرا شلی پوست آنها باعث خیره شدن افراد به بدن آن ها می شود.

تصویر بد بدن : پوست شل ناشی از کاهش وزن می تواند اثرات منفی بر روی تصویر فرد و خلق و خوی دیگران با او را داشته باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو  مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *