ترمیم مو

استاندارد ترین روش ترمیم مو

استاندارد ترین روش ترمیم مو

استاندارد ترین روش ترمیم مو

شناخت استاندارد ترین روش ترمیم مو به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین نتایج را پس از انجام احیا مو مشاهده کنید. در واقع این استاندارد ها به جهت رفاه حال شما در ترمیم مو در نظر گرفته می شوند و به واسطه آنها شما معیاری برای سنجش خوب بودن یک کلینیک زیبایی در انجام عمل احیا مو خواهید داشت.

استاندارد ترین روش ترمیم موقوانین به جهت کنترل کیفیت روش ترمیم مو در کمیسیون مراقبت جهانی ثبت شده است. کلینیک های زیبایی معتبر باید این قوانین را در طول فرایند ترمیم مو اجرا کنند تا به استانداردهای در نظر گرفته شده در این کمسیون دست یابند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

اگر که یک کلینیک زیبایی بخواهد بر اساس استانداردهای جهانی ترمیم مو به فعالیت خود بپردازد باید درخواست کنترل و بازرسی را به کمیسیون ارائه دهد. پس از ارائه درخواست تیمی به جهت کنترل و بازرسی به مطب پزشک اعزام می شود.

این تیم با توجه به استاندارد ها سطح کیفی کار ترمیم مو ارائه توسط پزشک را مورد بررسی قرار می دهد. متخصصان و مشاورانی که به عنوان اعضای تیم کمیسیون مراقبت جهانی اعزام می شوند، اطلاعات کافی در رابطه با تمام روش های احیا مو را در اختیار دارند.

این افراد بر اساس اطلاعات خود می توانند به پزشک مربوطه کمک کنند تا به استاندارد های ترمیم مو دست پیدا کرده و گواهینامه مربوطه را دریافت کند.

استاندارد ترین روش ترمیم موکدام روش ترمیم موبه عنوان بهترین روش استاندارد شناخته شده است؟

متخصصان در این رابطه توضیح می دهند که سردرگمی در انواع روش این عمل وجود دارد ک کدام یک برای افراد مناسب است. با توجه به این روش ترمیم مو در کمیسیون مراقبت کیفیت CQC ثبت شده است و همه ی جوانب آن در نظر گرفته شده است اما همه ی افراد مستلزم به انجام آن نیستد.

دو نوع ترمیم مو HRS وجود دارد : اولی جراحی پیوند مو و دومی مصنوعی است. در روش جراحی آن از طریق الیاف فیبر مو انجام می شود و در روش غیر جراحی آن اقداماتی مثل تزریق پلاسمای غنی از پلاکت ها انجام می گیرد.

یکی از این تکنیک ها به روش برش پوست انجام می شود و دومین روش به این صورت است که فولیکول های مورد نیاز را استخراج می کنند و به منطقه ی مورد نیاز انتقال می دهند که به صورت برش های گرد کوچک ایجاد شده انجام می شود اما گاهی این فقط به یک برش های کوچک ختم نمی شود و همراه با خونریزی های خواهد بود که این خونریزی در ترمیم مو نگران کننده نخواهد بود.

سازمان استاندارد های زیبایی هر دو روش به عنوان سطح استاندارد جهانی معرفی کرده است و هر دو روش ترمیم مو (Hair repair) را مناسب می داند. این عمل  توسط پزشکان به واسطه ی بیهوشی انجام می گیرد.

روش های غیر جراحی آن نیز می تواند توسط تیم حرفه ای زیبایی نیز انجام شود و نباید به طور قطع توسط پزشکان متخصص انجام شود.

ولی این موضوع را به یاد داشته باشید که هر کسی نمی تواند ترمیم مو را را انجام دهد نباید این درمان را به دست هر کسی بسپارید و حتما در مورد حرفه ای بودن کلینیکی که مراجعه می کنید تحقیقات لازم را انجام دهید.

چه عواملی باعث مختل شدن استاندارد ترین روش ترمیم مو می شود؟

به گفته ی محققان کلینیک های زیادی برای احیای مو وجود دارند که با کادر مجربی در حال فعالیت هستند ولی ممکن است در کمیسیون مراقبت کیفیت ثبت نشده باشند و باعث بی اعتمادی در بین مراجعه کنندگان شود.

گاهی ممکن است پزشکان لازم ندانند که مجوز مربوطه را دریافت کنند که این موضوع تصور غلطی است. هر اقدامی در این روش درمان حتما باید ثبت جهانی شود تا بتوانند به روند کار خود به طور حرفه ای ادامه دهند.

انواع روش های استاندارد ترمیم مو چیست؟

FUT : در این روش یک نوار از قسمت پشت سر برداشته می شود که این قسمت از پوست رشد مو و ترمیم خوبی را دارد و می تواند اهدا کننده به قسمت های دیگر که کم مو و یا طاس است منتقل شود.

FUE : در این روش واحد های فولیکولی فرد از قسمت های پشت سر گرفته می شود و به مناطق کم پشت منتقل می شود.

در این روش به این صورت است که یک دستگاهی وجود دارد که با ایجاد کردن جراحت های ریزی بر پشت سر آن فولیکول ها را جدا می کنند. این روش درمان بسیار طولانی و خسته کننده است زیرا به صورت ریز ریز در پشت سر جراحت ایجاد می کند. همچنین در این روش با تزریق بی حسی کاملا بدون درد می شود.

تفاوت این دو فقط در قسمت جراحت آن می باشد که اولی به صورت یک نوار از سر برداشته می شود و دیگری به صورت سوزن سوزن است به طور کلی بقیه مراحل درمان یکسان می باشد.

مقایسه استاندارد ترین روش های ترمیم چیست؟

اگر بین دوراهی مانده اید و می خواهید دقیق ترین انتخاب را برای خود داشته باشید، پس بهتر است این دو روش را به طور دقیق بررسی و مقایسه کنید تا بهترین روش درمان را نسبت به مشکل خود انتخاب کنید.

  • در FUT قسمت های خیلی کمی از قسمت های گیرنده قابل مشاهده است و این ترمیم به صورت کاملا طبیعی انجام می شود.

در این روش قسمت هایی که به عنوان اهدا کننده (قسمت هایی از مو که توسط پزشک برداشته می شود) نسبت به نتیجه ی حاصل بخش آن بسیار کمتر است و این بستگی به مهارت جراح و پرسنل شما دارد.

  • در FUE به صورت نوار از پشت سر برداشته می شود اما فقط پوست سر برداشته شده و بریدگی، جراحتی ایجاد نمی کند و در نتیجه به بخیه لازم نخواهد بود.

زمان بهبودی آن بسیار سریع تر است و می تواند روز بعد به کار های روزانه خود بپردازد. در این قسمت نیز اسکار های خطی نیز به وجود نمی آید.

هر دو روش به صورت جراحی ترمیم می شوند. بهتر است که هر یک از روش ها را به صورت دقیق بررسی کنید تا بتوانید بهترین نوع با توجه به تفاوت های فردی انتخاب کنید.

چرا باید از روش های ترمیم استاندارد مو استفاده کرد؟

در پایان باید این مسئله را در نظر بگیرد برای درمان ترمیم موهای خود توجه کنید که به کلینیک هایی ک مجوز های لازم را دریافت کردند که یکی از این مجوز ها باید توسط کمیسیون کنترل کیفیت صادر شود تا اعتبار جهانی را دریافت کرده و اعتماد مراجعه کنندگان را جلب شود و با اطمینان خاطر مشکل خود را در میان بگذارند تا بهترین روش ترمیم موی استاندارد انجام شود.

نکته ی دیگری که باید در نظر بگیرید انتخاب بهترین درمان یا استاندارد ترین روش درمان ترمیم مو نسبت به تفاوت های فردی است؛ زیرا اگر تحت درمانی باشید که برای شما مناسب نبوده و استاندارد های لازم را دریافت نکرده باشد می تواند عوارض جبران ناپذیری را برای شما به بار آورد.

این عوارض می تواند رشد نکردن مو های اهدا شده در منطقه ی گیرنده باشد و یا بر جای ماندن زخم و اسکار های به جا مانده از این عمل باشد که نه تنها نتیجه ای را حاصل نمی کند بلکه مشکل دیگری نیز ایجاد می شود.

شما هزینه ی زیادی را صرف این درمان می کنید پس بهتر است بهترین گزینه را انتخاب کرده تا هزینه و وقت شما هدر نرود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *