پوست و مو

تاثیر ورزش بر روی پوست چیست؟

تاثیر ورزش بر روی پوست

تاثیر ورزش بر روی پوست

امروزه افراد زیادی در دنیا به دنبال روش های جوان سازی و پیشگیری از پیر شدن پوست بدن و صورت می باشند و دوست ندارند که پوست آن ها دارای علائم و نشانه های پیری و ناخوشایند شود. لذا همواره در تلاش برای بدست آوردن نتایج و تاثیرات ایده آل و مناسب از روش ها و متد های مختلف درمانی و تقویتی پوست می باشند.

__1586721185_85456روش ها و متد ها تقویتی بسیار متنوع و خوبی برای پوست صورت در دنیا وجود دارد که هر کدام دارای شیوه انجام و همچنین مزیت ها و تاثیرات متفاوت می باشد. یکی از بهترین و سالم ترین روش های رفع آثار پیری و جوان سازی پوست صورت و بدن، ورزش کردن می باشد که در قسمت های زیر به توضیح کامل آن پرداخته شده است.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

آیا ورزش تاثیر مثبت در پیشگیری از پیری پوست دارد؟

شاید این سوال برای افراد بسیاری به وجود آید که ورزش کردن چه تاثیراتی برای بدن داشته و آیا برای پوست و تقویت آن نیز دارای نتایج مثبتی می باشد یا خیر.

ورزش کردن تاثیرات بسزایی در سلامتی بدن و اندام های آن داشته و تا کنون تحقیقات و مطالعاتی زیادی تاثیرات مثبت ورزش بر سلامت جسمی را به اثبات رسانده اند. یکی از مزیت هایی که ورزش برای افراد به همراه دارد تقویت و جوان سازی پوست صورت می باشد.

معمولا افرادی که به طور مداوم ورزش می کنند دیر تر از سایر افرادی دیگر آثار و علائم پیری بر روی صورت و بدن آن ها ظاهر می شود. همچنین این دسته از افراد دارای ویژگی های بسیار مثبتی بر روی پوست مانند طراوت، شادابی و نشاط می باشند.

تاثیر ورزش بر روی پوستمزیت های ورزش کردن برای پوست

همانطور که می دانید مزیت های بسیار متعددی برای افرادی که به طور مداوم ورزش می کنند وجود دارد، یکی از بهترین مزیت های آن جوان سازی پوست صورت و بروز تاثیرات و جلوه های بهتر بر روی آن می باشد.

  • افزایش درخشندگی پوست صورت پس از ورزش

یکی از بهترین مزیت های آن افزایش میزان درخشندگی پوست صورت می باشد که قطعا این ویژگی را می توان در تمامی افرادی که به طور مداوم ورزش می کنند مشاهده کرد.

به طور معمول افراد زمانی که در حال انجام ورزش و تحرکات بالا می باشند، قلب آن ها جهت تامین اکسیژن و خون رسانی به اندام ها سریع تر و محکم تر از حالت عادی فعالیت می کند و این اقدام باعث می شود که عروق خونی منبسط شده و سایز آن ها افزایش یابد. لذا این موضوع باعث می شود که خون و مواد مغذی بسیار سریع تر و بهتر به پوست صورت برسد که در نتیجه باعث افزایش درخشندگی و شفافیت پوست صورت می شود.

  • کاهش چین و چروک های پوست صورت

یکی از عواملی که باعث بروز چین و چروک در قسمت های مختلف پوست صورت و بدن می شود، ترشح هورمون های مختلف مانند کورتیزول می باشد. در واقع با افزایش سطح و میزان این هورمون در بدن، میزان سبوم نیز به طور قابل توجهی افزایش می یابد و این موضوع باعث بروز آثار و علائم پیری مانند چین خوردگی های صورت می شود.

یکی دیگر مزیت های ورزش کردن به طور مداوم افزایش تولید کلاژن های پوستی می باشد. کلاژن ها به دلیل دارا بودن تاثیرات بسیار زیاد و مستقیمی که در زیبایی و جوان سازی پوست صورت دارند باعث کاهش و رفع این علائم و آثار می شود.

  • از بین بردن آکنه های پوستی

بروز آکنه ها بر روی پوست صورت می تواند دلایل و علل مختلفی را به همراه داشته باشد اما یکی از مهمترین دلایل بروز آکنه بر روی صورت، عدم باز بودن منافذ پوستی و همچنین خون رسانی به آن ناحیه می باشد.

همانطور که می دانید انجام ورزش به طور مداوم باعث افزایش عملکرد قلب و سیستم خون رسانی در بدن می شود و به همین دلیل با افزایش خون رسانی در مناطق مختلف بدن، میزان اکسیژن رسانی به پوست نیز افزایش قابل توجهی می یابد. لذا بروز این موضوع می تواند در باز شدن منافذ پوستی نیز تاثیرات مثبتی به همراه داشته باشد.

بنابراین با این وجود بدن بهتر و راحتر از قبل می تواند تعریق کند و سموم بدن را از طریق عرق کردن از بدن خارج کند که این عامل نیز در کاهش بروز آکنه بر روی پوست صورت تاثیر گذار می باشد.

  • افزایش سفتی و کشش پوست

همانطور که می دانید ورزش کردن می تواند در کلاژن سازی های پوست صورت نیز تاثیرات بسزایی به همراه داشته باشد و یکی از راه های طبیعی و سالم برای افزایش کلاژن نیز به شمار میرود. لذا افزایش میزان کلاژن های پوست صورت می تواند در جوان سازی پوست صورت تاثیر بسیار بالایی داشته باشد.

یکی از مزیت هایی که می توان با انجام ورزش های مداوم به آن دست یافت پوست سفت می باشد. این ویژگی یکی از عواملی است که در بین خانم ها نیز طرفداران بسیاری دارد.

چه ورزش های برای کاهش روند پیری پوست موثر است؟

ورزش ها و حرکاتی بسیار متنوعی برای کاهش روند پیری و افزایش میزان جوان سازی پوست صورت وجود دارد. یکی از بهترین حرکات و ورزش هایی که علاوه بر دارا بودن تاثیرات مثبت و مفید بر روی سلامتی بدن و جسم، بر پوست صورت دارد، یوگا می باشد.

یوگا دارای شاخه ها و بخش های متعددی می باشد که برای رفع چین و چروک ها و علائم پیری چهره باید حرکات مخصوص صورت را انجام داد.

پیشانی از جمله قسمت هایی از صورت می باشد که تقریبا اکثر افراد پس از افزایش سن و پیر شدن دچار تغییرات عمده ای در این ناحیه می شوند. لذا برای تقویت کردن و ورزش دادن این ناحیه می توانید از حرکت فشردن و بالا کشیدن این ناحیه به مدت چند ثانیه استفاده کنید.

انجام حرکات و ورزش های یوگا بر روی پوست صورت باعث می شود که ماهیچه ها و عضلات موجود در این نواحی بسیار قوی تر شده و علاوه بر آن میزان تولید کلاژن های پوستی در این نواحی رشد و افزایش چشمگیری داشته باشد. لذا انجام مداوم و متداول این حرکات و ورزش ها می تواند باعث شود که به مرور زمان چین و چروک ها و علائم پیری پوست از بین برود و پوست صورت شخص دچار تغییرات مثبت عمده ای شود.

البته توصیه می شود که برای دستیابی به نتایج و تاثیرات بیشتر و بهتر از انجام این دسته از اقدامات، روش ها و اقدامات پیشگیرانه از بروز چنین عواملی در پوست صورت نیز انجام شود. به عنوان مثال یکی از عواملی که تاثیرات به سزایی در پیری و بروز علائم ناخوشایند در پوست صورت دارد، عادت ها و کار های مخرب و مضر برای پوست می باشد.

عادت های بد بسیار متعددی وجود دارد که در تضعیف و پیری کردن پوست چهره نقش موثری دارند که از جمله آنها می توان به انجام حرکت ها و حالت هایی در چهره می باشد که باعث بروز چین و چروک می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *