پوست و مو

تاثیر ورزش بر لاغری

تاثیر ورزش بر لاغری

>> تاثیر ورزش بر لاغری

تاثیر ورزش بر لاغری به عنوان یکی از راهکارهای مطلوب به اثبات رسیده است و کاربرد این روش به صورتی که بتواند تناسب اندام را به همراه داشته باشد برای هر فردی امکان پذیر می باشد. ورزش علاوه بر سلامتی می تواند بر کاهش وزن و از بین بردن چربی های اضافی اثر مناسبی گذاشته و شادابی را در اندام و پوست بدن به ارمغان آورد.

 

تاثیر ورزش بر لاغری

 

به طور قطع می توان گفت که انجام فعالیت های فیزیکی و ورزش می تواند نقشی موثر بر کاهش وزن ایفا کند اما این تاثیر چگونه است و بهترین ورزش هایی که می توانند فرد را به این هدف برسانند کدامند؟ در واقع هنگام انجام فعالیت های ورزشی میزانی از کالری که سوزانده می شود نیز باید در نظر گرفته شود.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

 

تاثیر ورزش بر لاغری

 

در واقع ورزش می تواند متابولیسم یا سوخت و ساز بدن را به میزان بسیار زیادی افزایش دهد و یا این که مقدار کالری دریافتی روزانه را که از حد مجاز بیشتر می باشد بسوزاند.

البته برای بسیاری از افراد این موضوع مطرح می شود در زمانی که فعالیت های خود را افزایش می دهند در نتیجه کالری های اضافی سوخته می شود و احساس گرسنگی به وجود می آید و این نگرانی وجود دارد که برای احساس سیری مقداری مواد غذایی بیشتری مصرف می کنند پس ورزش چگونه می تواند آنها را به وزن مناسب برساند.

پس این سوال مطرح می شود که آیا با وجود این مورد امکان لاغری به شکل مناسب موجود است؟

یکی از اهداف اصلی در برنامه های کاهش وزن در بهداشت عمومی پیشگیری از تاثیر عوامل خطرزا بر سلامتی افراد می باشد. حذف عواملی که می توانند بر سلامتی اثر منفی بگذارند از جمله این که باعث فشار خون بالا، سکته مغزی، بیماری های قلبی و عروقی شوند با توجه به توصیه پزشکان با انجام فعالیت های ورزشی و کاهش چربی امکان پذیر می شود.

 

>> کاهش وزن و لاغری با فعالیت های مناسب ورزشی

تغییر در وزن و کاهش چربی های اضافی تحت تاثیر میزان کالری دریافتی و مقداری از کالری که سوزانده می شود قرار دارد. بنابراین اگر سطحی از کالری و انرژی که از مواد غذایی به دست می آورید بیش از میزانی باشد که می سوزانید در نتیجه به مرور زمان دچار افزایش وزن خواهید شد. در این صورت برای رسیدن به اندازه و وزن ایده آل و لاغری مطلوب باید از روش های موثر متناسب با مقدار اضافه وزنی که دارید استفاده کنید.

انتخاب نوع ورزش با آب کردن چربی در قسمت های مختلف از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و بهتر است برای انجام منظم ورزش های روزانه کار خود را تحت نظر یک فرد ماهر در این زمینه آغاز کنید تا بتوانید حرکات ورزشی را برای چربی سوزی به بهترین و درست ترین شکل ممکن انجام دهید.

با انجام صحیح حرکات ورزشی علاوه بر این که به هدف خود یعنی کاهش وزن و سایز مناسب می رسید سلامتی را در اندام های مختلف بدن خود نیز تضمین خواهید کرد.

در واقع با ورزش به یک تعادل مناسب از انرژی دست می یابید و از این طریق بدن شما تلاش می کند تا هموستازی ایجاد کند. اگر بر یک محدوده خاص از مصرف کالری تمرکز داشته باشید در نتیجه می توانید وزن خود را ثابت نگه دایرید. فعالیت های بدنی برنامه ریزی شده به عنوان جنبش های فیزیکی مناسب جهت لاغری به شکل های متفاوتی موجود هستند.

البته باید گفت تحقیقات نشان داده اند که اگرچه ورزش بر لاغری و کاهش وزن تاثیر زیادی دارد اما باید در یک محدوده مناسب از مواد غذایی مورد استفاده قرار بگیرد. در واقع محدودیت های غذایی و منع مصرف برخی از این مواد از جمله مواد چرب و شیرین می توانند تاثیر ورزش را بر لاغری دو چندان نمایند.

در واقع حقیقت این است که شما باید کالری بیشتری بسوزانید تا از خوردن و آشامیدن لذت ببرید و در نهایت لاغری و تناسب اندام را نیز تجربه کنید.

 

>> تمرینات مناسب برای لاغری و کاهش وزن ایده آل

تغییرات معنادار در وزن و لاغری و بهبود تناسب اندام با استفاده از ورزش های هوازی توام با تغذیه سالم حاصل می شود. مدت زمان تمریناتی که برای لاغری در نظر گرفته می شود برای هر فرد متفاوت است.

شما می توانید فعالیت های ورزش را برای رسیدن به وزن متعادل از چند دقیقه در روز شروع کرده و مدت زمان آن را کم کم بیشتر کنید تا بتوانید از مزایای ورزش و فعالیت های جسمانی تا بیشترین حد ممکن بهره مند شوید.
هر نوع حرکت ورزشی که کمک کند قلب و ریه های شما بهتر کار کنند مناسب می باشد این فعالیت ها شامل راه رفتن، دویدن، شنا، دوچرخه سواری، کلاس های تناسب اندام و هر نوع فعالیت فیزیکی می باشند که در عین حال نشاط آور نیز بوده و روحیه خوبی را برای شما رقم می زنند.

برای این که بتوانید به وزن مناسب خود برسید بهتر است که هفته ای دو یا سه بار تمرینات قدرتی انجام دهید. بعد از هر گونه فعالیت ورزشی که انجام می دهید حداقل دو بار در هفته تمام ماهیچه های خود را بکشید. این امر کمک می کند که شما دارای انعطاف پذیری مناسب در اندام های مختلف شوید و در ضمن از آسیب دیدگی به اندام های شما نیز ممانعت خواهد کرد.

بهتر است هنگامی که قصد انجام فعالیت های ورزشی را دارید و تصمیم به این کار می گیرید آن را با یک برنامه غذایی سالم و با کالری مناسب توام سازید تا بتوانید شاهد نتایج اعجاب آور پس از گذشت مدت زمانی کوتاه شوید. سبک زندگی فیزیکی که انتخاب کرده اید برای حفظ وزن شما در حین فرایند لاغری و پس از آن بسیار مهم می باشد.

البته در همه موارد گفته شده تداوم اهمیت بسزایی دارد و به هر میزان که پشتکار و تداوم در فعالیت های فیزیکی و تغذیه مناسب داشته باشید کاهش وزن شما نیز تضمین شده خواهد بود. در واقع علاوه بر جسم خود باید از نظر ذهنی نیز بر روی خود تمرکز داشته باشید تا در طول مسیر لاغری و کاهش وزن بتوانید پشتکار لازم را به خرج بدهید.

انتخاب درست و انجام تمرینات ورزشی واقعی و طول مدت ورزش توام با شدت فعالیت های فیزیکی انتخابی و نوع ورزشی که انتخاب می شود همه شاخصه هایی هستند که برای نتیجه گیری بهتر در مسیر لاغری مورد توجه قرار می گیرند.

این موارد توصیه های قطعی برای شروع یک فعالیت جدی جهت کاهش وزن می باشد. البته واکنش بدن افراد نسبت به ورزش متفاوت است و ممکن است برخی از افراد نیاز به انجام فعالیت های طولانی تری داشته باشند تا بتوانند به وزن ایده آل مورد نظر خود برسند.

کلینیک پوست و مو رز ارائه دهنده تمامی خدمات پوست و مو و لاغری اعم از لیپوماتیک و … می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
Call Now Button