درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تفاوت بین کاشت و اکستنشن مژه در چیست ؟

تفاوت بین کاشت و اکستنشن مژه در چیست ؟

کاشت مژه از جمله متدهای زیبایی است که امروزه با محبوبیت زیادی همراه شده است و بسیاری از افراد برای داشتن مژه هایی زیبا و بلند، این روش را به کار می گیرند. در ضمن کاشت مژه برای افرادی که مژه های خود را طی حوادث ناخواسته ای مانند تصادف های مختلف و یا بیماری از دست  داده اند بسیار کارآمد و مفید بوده و میتواند ظاهری طبیعی برای فرد ایجاد کنند.

تفاوت بین کاشت و اکستنشن مژه در چیست ؟

اکستنشن و کاشت مژه روش هایی هستند که به کمک آنها می توانید از مژه های طبیعی بهره مند شوید. در کاشت مژه از موهای طبیعی فرد استفاده می شود و به همین جهت می تواند ظاهری بسیاری طبیعی برای افراد به همراه داشته باشند.

کاشت مژه و یا اکستنشن آن روش هایی هستند که تفاوت هایی اساسی با یکدیگر دارند. در این مقاله قصد داریم تا هر یک از این تکنیک ها را به طور جداگانه مورد بررسی قرار داده و تفاوت های آنها نسبت به یکدیگر را  بشماریم.

کاشت مژه چیست ؟

کاشت مژه یکی از روش هایی است که به کمک ان می توان به از مژه هایی زیبا و بلند و ضخیم بهره مند شد. در این روش از موهایی برای قرار گرفتن در خط مژه استفاده می شود. در برخی موارد برای کاشت مژه، پیوند مو صورت می گیرد که این روش بدین صورت است که فولیکول های مو از بخش دیگری گرفته شده و پزشک این فولیکول ها را با دقت در خط مژه ی فرد قرار می دهد.

در مورد اینکه کاشت مژه را چه کسی انجام می دهد باید بگوییم که این کار بیشتر توسط پزشک متخصص انجام می شود. در این روش موها از پشت سر فرد گرفته می شود. بدین صورت که ابتدا بی حسی موضعی در محل مورد نظر ایجاد شده و ادامه یک نوار بسیار باریک از فولیکول های مو گرفته می شود.

تفاوت بین کاشت و اکستنشن مژه در چیست ؟

در ادامه فولیکول های مو با استفاده از یک نوع سوزن خمیده در خط مژه قرار خواهند گرفت. کاشت مژه ممکن است که به مدت 3 تا 4 ساعت به طول بیانجامد و فرد می تواند پس از پایان کار به فعالیت های روزانه ی خود ادامه دهد.

مشاهده مطلب
عوارض کاشت مژه دائم چیست؟

در مورد مراقبت های پس از کاشت مژه (eyelash implantation) نیز باید بگوییم که لازم است که فرد پس از انجام این تکنیک زیبایی از استفاده از مواد آرایشی، پاک کننده های آرایشی و مواردی از این قبیل خودداری کرده و از طرفی از قرار گرفتن در مکان های پر گرد و خاک که سبب تحریک چشم می شود، پرهیز کند.

به طور کلی لازم است که در طی مدت کوتاهی پس از کاشت مژه از دست زدن به آن خودداری کنید تا در نهایت کاشت مژه با موفقیت همراه شده و نتایج دلخواه را به همراه داشته باشد.

عمل جراحی کاشت مژه یک متد دائمی است و نیازی نیست ک فرد برای ترمیم به صورت مجدد به کلینیک های زیبایی مراجعه کند و در نهایت فرد از داشتن مژه های بلند و زیبا بهره مند خواهد شد.

اکستنشن مژه چیست ؟

اکستنشن مژه از دیگر متد هایی است که فرد می تواند به کمک آن از مژه هایی زیبا و بلند بهره مند شود. در اکستنشن مژه با استفاده از چسب های مخصوص مژه هایی در خط مژه ی فرد قرار خواهد گرفت که در نهایت ظاهری طبیعی برای فرد به ارمغان می آورد.

چسب های مورد استفاده در این تکنیک، در صورتی که به خوبی از آن مراقبت شود، به مدت 6 الی 8 هفته دوام خواهند داشت. بسیاری از افراد تصور میکنند که این متد زیبایی می تواند سبب آسیب به مژه ها شده و در نهایت سبب ریزش آنها میشود.

به منظور رفع این ابهام باید بگوییم که شواهدی در رابطه با این عارضه وجود ندارد و در صورتی که از موادی مرغوب برای انجام این روش استفاده شود، احتمال بروز چنین عوارضی به حداقل می رسد. در برخی موارد نیز گزارش شده که اکستنشن مژه سبب بروز بیماری آلوپسی میشود که بروز این عارضه بسیار نادر است.

انتخاب کلینیک زیبایی معتبر برای انجام این کار بسیار حائز اهمیت است و در صورتی که از مواد حاوی فرمالدئید برای این تکنیک استفاده شود، ممکن است که چشم فرد دچار قرمزی، سوزش و تحریک شود.

میزان ماندگاری این متد زیبایی به نوع موادی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرد بستگی دارد و در صورتی که از مواد مرغوبی استفاده شود، میزان ماندگاری آن حداکثر دو ماه خواهد بود. از جمله مراقبت هایی که لازم است پس از انجام این نوع تکنیک صورت گیرد می توان به عدم استفاده از مواد آرایشی اشاره کرد.

همچنین لازم است که فرد پس از انجام این متد زیبایی به مدت 24 ساعت از قرار گرفتن در تماس با آب خودداری کند تا در نهایت چسب از استحکام کافی برخوردار بوده و این تکنیک با موفقیت همراه شود.

مشاهده مطلب
انواع روش های کاشت مژه طبیعی و دائمی

 چه تفاوتی میان کاشت و اکستنشن مژه وجود دارد ؟

بین کاشت مژه و اکستنشن آن تفاوت های بسیاری وجود دارد که از جمله ی آنها می توان به میزان ماندگاری این تکنیک ها اشاره کرد. در واقع کاشت مژه تکنیکی دائمی بوده در صورتی که اکستنشن مژه روشی است که تنها به مدت چند هفته دوام خواهد داشت.

از طرفی در کاشت مژه از موهای طبیعی فرد برای قرار گرفتن در خط مژه استفاده می شود در حالی که در اکستنشن مژه از موهای مصنوعی برای این کار استفاده می شود که با کمک چسب در خط مژه قرار می گیرند.

از دیگر تفاوت های این دو تکنیک می توان به نتایج حاصل از آن اشاره کرد. کاشت مژه بنا به خواسته ی افراد می تواند ظاهری بسیار طبیعی برای فرد به همراه داشته باشد در حالی که در اکستنشن مژه به دلیل اینکه از موهای مصنوعی برای این کار استفاده می شود، ممکن است که با ظاهر طبیعی همراه نباشد.

کدام یک بهتر است ؟ کاشت یا اکستنشن ؟

در مورد اینکه کدام یک از روش های اکستنشن یا کاشت مژه بهتر است باید بگوییم که این امر به میزان زیادی به خواسته ها و تمایل فرد بستگی دارد. به طور کلی نمی توان بیان کرد که کدام روش بهتر است چرا که هر یک از روش های ذکر شده مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند.

در واقع چنانچه تمایل دارید که مژه هایی بلند و ضخیم را به صورت طولانی مدت داشته باشید، بهتر است که از روش کاشت مژه استفاده کنید و در صورتی که تمایل دارید تا به طور موقتی مژه هایی پرپشت داشته باشید، اکستنشن مژه می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد.

تنها نکته ی حائز اهمیت در این زمینه این است که در صورتی که قصد انجام هر یک از این روش ها را دارید، لازم است که به خوبی در مورد کلینیک زیبایی که به آن مراجعه می کنید، تحقیق کرده و از مهارت فردی که این کار را برای شما به انجام میرساند، اطمینان حاصل کنید.

در صورتی که محلی مناسب برای این کار انتخاب نشود، ممکن است که با استفاده از وسایل آلوده، فرد دچار عفونت های مختلف شده و در نتیجه اکستنشن مژه یا کاشت مژه با موفقیت همراه نباشد.

در ضمن لازم است که فرد برای کسب نتیجه ی مطلوب از کاشت مژه، مراقبت های لازم را به عمل آورده و توصیه هایی که به او می شود را اجرا کند تا در نهایت نتایج حاصل از متد کاشت مژه رضایت بخش باشد.

مشاهده مطلب
درمان قرمزی چشم بعد از کاشت مژه

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه کاشت مژه و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مژه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع