کاشت مژه

تفاوت بین کاشت و اکستنشن مژه در چیست ؟

تفاوت بین کاشت و اکستنشن مژه در چیست ؟

تفاوت بین کاشت و اکستنشن مژه در چیست ؟

کاشت مژه از جمله متدهای زیبایی است که امروزه با محبوبیت زیادی همراه شده است و بسیاری از افراد برای داشتن مژه هایی زیبا و بلند، این روش را به کار می گیرند. در ضمن کاشت مژه برای افرادی که مژه های خود را طی حوادث ناخواسته ای مانند تصادف های مختلف و یا بیماری از دست  داده اند بسیار کارآمد و مفید بوده و میتواند ظاهری طبیعی برای فرد ایجاد کنند.

تفاوت بین کاشت و اکستنشن مژه در چیست ؟

اکستنشن و کاشت مژه روش هایی هستند که به کمک آنها می توانید از مژه های طبیعی بهره مند شوید. در کاشت مژه از موهای طبیعی فرد استفاده می شود و به همین جهت می تواند ظاهری بسیاری طبیعی برای افراد به همراه داشته باشند.

دریافت تخفیف ویژه کاشت مژه + مشاوره رایگان

کاشت مژه و یا اکستنشن آن روش هایی هستند که تفاوت هایی اساسی با یکدیگر دارند. علیرغم این تفاوت‌ها بسیاری از افراد گمان نمی‌کنند این دو روش با هم فرق دارند و تفاوت‌های آن را نمی‌دانند. در این مقاله قصد داریم تا هر یک از این تکنیک ها را به طور جداگانه مورد بررسی قرار داده و تفاوت های آنها نسبت به یکدیگر را  بشماریم.

کاشت مژه چیست ؟

کاشت مژه یکی از روش هایی است که به کمک آن می توان از مژه هایی زیبا و بلند و ضخیم بهره مند شد. در این روش از موهایی برای قرار گرفتن در خط مژه استفاده می شود. در برخی موارد برای کاشت مژه، پیوند مو صورت می گیرد که این روش بدین صورت است که فولیکول های مو از بخش دیگری گرفته شده و پزشک این فولیکول ها را با دقت در خط مژه ی فرد قرار می دهد.

قسمتی که مو از آن برای انجام کاشت برداشت می‌شود را بانک مو می‌نامند که در مورد کاشت مژه معمولاً فرق سر یا پشت سر را به عنوان بانک مو انتخاب می‌کنند. بعد از اعمال بی‌حسی، فولیکول‌های مو با استفاده از استخراج کننده‌های واحد مو برداشت می‌شوند.

گرافت‌هایی با 1 تا 4 فولیکول مو برای کاشت مژه انتخاب می‌شوند. بعد از اینکه ناحیه‌ی دریافت‌کننده تمیز شد، بایستی راستا و زاویه‌ی مژه‌های اصلی را در نظر گرفت تا بتوان هنگام کاشت یک ظاهر طبیعی به مژه داد. جراح هر یک تا دو فولیکول مو را به صورت همزمان در یک راستا می‌کارد.

در کاشت مژه این امکان وجود دارد که موی کاشته شده همانند مژه‌ی طبیعی فرد رشد کند. بسته به پرپشتی مژه‌ی فرد بین 60 تا 70 تار مو برایش کاشته می‌شود. بعد از جراحی کمی ورم و قرمزی روی پلک‌ها مشخص می‌شود که بسیار طبیعی است و بعد از چند روز از بین می‌رود.

در مورد اینکه کاشت مژه را چه کسی انجام می دهد باید بگوییم که این کار بیشتر توسط پزشک متخصص انجام می شود. در این روش موها از پشت سر فرد گرفته می شود. بدین صورت که ابتدا بی حسی موضعی در محل مورد نظر ایجاد شده و ادامه یک نوار بسیار باریک از فولیکول های مو گرفته می شود.

تفاوت بین کاشت و اکستنشن مژه در چیست ؟

در ادامه فولیکول های مو با استفاده از یک نوع سوزن خمیده در خط مژه قرار خواهند گرفت. کاشت مژه ممکن است که به مدت 3 تا 4 ساعت به طول بیانجامد و فرد می تواند پس از پایان کار به فعالیت های روزانه ی خود ادامه دهد.

در مورد مراقبت های پس از کاشت مژه (eyelash implantation) نیز باید بگوییم که لازم است که فرد پس از انجام این تکنیک زیبایی از استفاده از مواد آرایشی، پاک کننده های آرایشی و مواردی از این قبیل خودداری کرده و از طرفی از قرار گرفتن در مکان های پر گرد و خاک که سبب تحریک چشم می شود، پرهیز کند.

به طور کلی لازم است که در طی مدت کوتاهی پس از کاشت مژه از دست زدن به آن خودداری کنید تا در نهایت کاشت مژه با موفقیت همراه شده و نتایج دلخواه را به همراه داشته باشد. در روزهای اول باید تا حد امکان از خیس شدن چشم‌ها و فعالیت‌های سنگینی که منجر به تعریق صورت می‌شود جلوگیری کرد.

عمل جراحی کاشت مژه یک متد دائمی است و نیازی نیست ک فرد برای ترمیم به صورت مجدد به کلینیک های زیبایی مراجعه کند و در نهایت فرد از داشتن مژه های بلند و زیبا بهره مند خواهد شد.

اکستنشن مژه چیست ؟

اکستنشن مژه از دیگر متد هایی است که فرد می تواند به کمک آن از مژه هایی زیبا و بلند بهره مند شود. در اکستنشن مژه با استفاده از چسب های مخصوص مژه هایی در خط مژه ی فرد قرار خواهد گرفت که در نهایت ظاهری طبیعی برای فرد به ارمغان می آورد.

اکستنشن مژه سبک‌های مختلفی دارد که از جمله‌ی آنها می‌توان به اکستنشن والیوم، اکستنشن رنگی و اکستنشن کلاسیک اشاره کرد. همچنین می‌توان آن را به کمک 3 روش زیر انجام داد:

  1. اکستنشن مینک یا سمور: از موی سمور برای این اکستنشن استفاده می‌شود که به دلیلی نرمی و طبیعی بودن شباهت زیادی به مژه‌های اصلی دارد. یکی از مهمترین ویژگی‌های مژه‌ی مینک، نور و نازکی آن است که جلوه‌ی بسیار زیبایی به آن بخشیده است.

ماندگاری این مژه‌ها در بین انواع اکستنشن بسیار بالا است زیرا وزن زیادی به مژه‌های اصلی وارد نمی‌کنند و کمترین میزان ریزش را دارند. نوعی دیگر از اکستنشن مینک نیز هست که از موی مصنوعی مشابه سمور برای این کار استفاده می‌شود. که هزینه‌ی کمتری نسبت به نوع طبیعی آن دارند. این روش بهترین نتیجه را در بین سایر روش‌های اکستنشن مژه دارد.

  1. اکستنشن ابریشمی: این گزینه برای افرادی که به موی حیوانات حساسیت دارند یا مخالف کشتار حیوانات هستند بسیار مناسب است. این اکستنشن ظاهری طبیعی دارد و به مژه‌های شما ضخامت می‌دهد. این اکستنشن به نتیجه‌ی پرپشتی که ارائه می‌دهد معروف است.

این مژه‌ها ضخیم، تیره و براق هستند و به نگهداری بسیار کمتری نیاز دارند. این بدین معنا است که شما می‌توانید شنا کنید، حمام کنید و بدون کوچکترین نگرانی ورزش کنید. قیمت آن هم نسبت به اکستنشن سمور بسیار مناسب‌تر است.

  1. اکستنشن مصنوعی: در این روش از مژه‌هایی از جنس مواد پلاستیکی و لاتکس استفاده می‌شود که نامرغوب‌ترین نوع اکستنشن مژه است. تارهای این مژه به نسبت بسیار ضخیم‌تر از مژه‌های اصلی هستند که کاملاً از مژه‌های اصلی قابل تشخیص است. از مزیتی که می‌توان برای این مژه‌ها برشمرد، این است که ضخامت آنها نیاز به استفاده از ریمل را از بین می‌برد.

چسب های مورد استفاده در این تکنیک، در صورتی که به خوبی از آن مراقبت شود، به مدت 6 الی 8 هفته دوام خواهند داشت. بسیاری از افراد تصور میکنند که این متد زیبایی می تواند سبب آسیب به مژه ها شده و در نهایت سبب ریزش آنها میشود.

به منظور رفع این ابهام باید بگوییم که شواهدی در رابطه با این عارضه وجود ندارد و در صورتی که از موادی مرغوب برای انجام این روش استفاده شود، احتمال بروز چنین عوارضی به حداقل می رسد. در برخی موارد نیز گزارش شده که اکستنشن مژه سبب بروز بیماری آلوپسی میشود که بروز این عارضه بسیار نادر است.

انتخاب کلینیک زیبایی معتبر برای انجام این کار بسیار حائز اهمیت است و در صورتی که از مواد حاوی فرمالدئید برای این تکنیک استفاده شود، ممکن است که چشم فرد دچار قرمزی، سوزش و تحریک شود.

میزان ماندگاری این متد زیبایی به نوع موادی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرد بستگی دارد و در صورتی که از مواد مرغوبی استفاده شود، میزان ماندگاری آن حداکثر دو ماه خواهد بود. از جمله مراقبت هایی که لازم است پس از انجام این نوع تکنیک صورت گیرد می توان به عدم استفاده از مواد آرایشی اشاره کرد.

همچنین لازم است که فرد پس از انجام این متد زیبایی به مدت 24 ساعت از قرار گرفتن در تماس با آب خودداری کند تا در نهایت چسب از استحکام کافی برخوردار بوده و این تکنیک با موفقیت همراه شود.

 چه تفاوتی میان کاشت و اکستنشن مژه وجود دارد ؟

بین کاشت مژه و اکستنشن آن تفاوت های بسیاری وجود دارد که از جمله ی آنها می توان به میزان ماندگاری این تکنیک ها اشاره کرد. در واقع کاشت مژه تکنیکی دائمی بوده در صورتی که اکستنشن مژه روشی است که تنها به مدت چند هفته دوام خواهد داشت. بعد از این مدت به ترمیم نیاز دارد و این مدت ماندگاری به رشد مژه‌های طبیعی شما بستگی دارد.

از طرفی در کاشت مژه از موهای طبیعی فرد برای قرار گرفتن در خط مژه استفاده می شود در حالی که در اکستنشن مژه از موهای مصنوعی برای این کار استفاده می شود که با کمک چسب در خط مژه قرار می گیرند.

از دیگر تفاوت های این دو تکنیک می توان به نتایج حاصل از آن اشاره کرد. کاشت مژه بنا به خواسته ی افراد می تواند ظاهری بسیار طبیعی برای فرد به همراه داشته باشد در حالی که در اکستنشن مژه به دلیل اینکه از موهای مصنوعی برای این کار استفاده می شود، ممکن است که با ظاهر طبیعی همراه نباشد.

از تفاوت دیگر این دو روش می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در روش کاشت، موی مژه درون شکاف‌های ریزی که در پلک ایجاد می‌شود کاشته می‌شود حال آنکه اکستنشن مژه توسط چسب نصب می‌شود.

استفاده از چسب در روش اکستنشن مشکلات زیادی را به همراه دارد. این چسب‌ها نه تنها از جنس مواد سرطانزا از جمله فرمالدهید هستند بلکه استفاده از آنها روی پلک نیاز به دقت بسیار بالایی دارد زیرا ریختن این چسب در چشم مشکلاتی از جمله تاری دید و در موارد شدیدتر کوری را به همراه دارد. با این حال احتمال بروز کوری در اثر کاشت مژه پایین است.

مزیت دیگر کاشت مژه این است که چون از موی خود فرد استفاده می‌شود، رنگ و جنس تارهای مو مشابه مژه‌های اصلی خواهد بود و تشخیص دادن مژه‌های کاشته شده از اصلی بسیار سختی است اما در اکستنشن چون از موهای پلاستیکی و مصنوعی استفاده می‌شود علاوه بر اینکه تشخیص آنها از مژه‌های اصلی بسیار راحت است بلکه گاهی افراد به این مواد پلاستیکی حساسیت داشته و همین موضوع باعث بروز التهاب و ورم و در برخی موارد عفونت می‌شود.

کاشت مژه به مدت زمان طولانی‌تری نیاز دارد درحالی که اکستنشن مژه در عرض یک ساعت انجام می‌شود. ضمن اینکه برای کاشت مژه به بی‌حسی نیاز است حال آنکه اکستنشن بدون نیاز به هرگونه بی‌حسی انجام می‌شود.

کدام یک بهتر است ؟ کاشت یا اکستنشن ؟

در مورد اینکه کدام یک از روش های اکستنشن یا کاشت مژه بهتر است باید بگوییم که این امر به میزان زیادی به خواسته ها و تمایل فرد بستگی دارد. به طور کلی نمی توان بیان کرد که کدام روش بهتر است چرا که هر یک از روش های ذکر شده مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند.

در واقع چنانچه تمایل دارید که مژه هایی بلند و ضخیم را به صورت طولانی مدت داشته باشید، بهتر است که از روش کاشت مژه استفاده کنید و در صورتی که تمایل دارید تا به طور موقتی مژه هایی پرپشت داشته باشید، اکستنشن مژه می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد.

نکته‌ی دیگری که در مورد کاشت و اکستنشن مژه وجود دارد این است که هزینه‌ی کاشت مژه چون به تخصص بیشتری نیاز دارد و در واقع یک جراحی زیبایی سرپایی محسوب می‌شود؛ نسبت به اکستنشن مژه که بیشتر در آرایشگاه‌ها و توسط افرادی انجام می‌شود که برای آن دوره‌ی کوتاهی طی کرده‌اند بیشتر است که این یک محدودیت برای انجام کاشت محسوب می‌شود. در صورتی که شاید بتوان با توجه به نتایج ماندگارتر و طبیعی‌تر این روش از این اختلاف هزینه چشم‌پوشی کرد.

تنها نکته ی حائز اهمیت در این زمینه این است که در صورتی که قصد انجام هر یک از این روش ها را دارید، لازم است که به خوبی در مورد کلینیک زیبایی که به آن مراجعه می کنید، تحقیق کرده و از مهارت فردی که این کار را برای شما به انجام میرساند، اطمینان حاصل کنید.

در صورتی که محلی مناسب برای این کار انتخاب نشود، ممکن است که با استفاده از وسایل آلوده، فرد دچار عفونت های مختلف شده و در نتیجه اکستنشن مژه یا کاشت مژه با موفقیت همراه نباشد.

در ضمن لازم است که فرد برای کسب نتیجه ی مطلوب از کاشت مژه، مراقبت های لازم را به عمل آورده و توصیه هایی که به او می شود را اجرا کند تا در نهایت نتایج حاصل از متد کاشت مژه رضایت بخش باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه کاشت مژه و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *