کاشت مژه

تفاوت لیفت و لمینت مژه چیست

تفاوت لیفت و لمینت مژه چیست

تفاوت لیفت و لمینت مژه

لیفت و لمینت مژه از جمله تکنیک های زیبایی نوینی هستند که با استفاده از آنها می توان از داشتن مژه هایی زیبا و بلندتر بهره مند شد. در حقیقت این دو روش برای افرادی که فاقد تعداد مژه های سالم هستند، نمی تواند خیلی موثر باشد.

دریافت تخفیف ویژه کاشت مژه + مشاوره رایگان

در صورتی که مژه های فرد از یک تراکم حداقلی برخوردار باشد، می تواند از این دو روش برای ضخیم تر کردن مژه های خود استفاده کند. لیفت مژه و یا لمینت مژه اگرچه از پایه و اساس مشابهی برخوردار هستند، اما در اصل تفاوتی هایی نیز باهم دارند.

تفاوت لیفت و لمینت مژه چیستدر این مقاله قصد داریم تا در مورد هر یک از روش های لیفت مژه و یا لمینت مژه به بحث و بررسی پرداخته و در تفاوت های هر یک از آنها بشماریم.

لیفت مژه چیست؟

به طور کلی اگر لیفت مژه را در مراکز معتبر و تخصصی مانند کلینیک زیبایی رز انجام دهید، هیچ گونه عوارض نا مطلوبی شما را تهدید نمی کند. یک پرسش همیشگی متقاضیان لیفت مژه این است که آیا لیفت به مژه های طبیعی آن ها آسیب می رساند یا که خیر؟ پاسخ این است اگر به دست متخصصین مجرب و با مهارت انجام شود، مطلقا هیچ تاثیر منفی بر مژه های طبیعی شما نخواهد گذاشت.

لیفت مژه یک تکنیک بدون درد و کاملا قابل تحمل است. تنها نکته ای که حین اجرای فرایند لیفت مژه ممکن است برای شما غیر عادی و عجیب باشد، این است که باید در طول مدت انجام لیفت چشم های خود را بسته نگه دارید. البته همان طور که گفته شد این فرایند چیزی حدود سی دقیقه طول خواهد کشید و بسیار سریع می گذرد. می توانید در این سی دقیقه چشمان خود را ببندید و با خیال راحت استراحت کنید!

ماندگاری اثر این تکنیک همان طور که گفته شد بین هشت تا دوازده هفته است. این مدت برای هر فرد می تواند متفاوت باشد و تا حدی هم به مراقبت هایی که فرد برای نگهداری از مژه ها انجام می دهد بستگی دارد. به عنوان مثال استفاده از مواد آرایشی غیر استاندارد و یا وارد کردن حرارت زیاد به مژه ها می تواند باعث شود که اثر لیفت مژه دوام کمتری داشته باشد.

شما می توانید بلا فاصله بعد از آن که اثر لیفت از بین رفت، دوباره برای لیفت مژه اقدام کنید. البته برای تکرار فرایند لیفت فقط یک محدودیت را باید در نظر داشته باشید آن هم این که حتما باید از عمل قبلی لیفت مژه حداقل یک ماه گذشته باشد. به عبارت دیگر نمی توانید در یک ماه دو بار لیفت مژه انجام دهید.

لیفت مژه کی از تکنیک هایی زیبایی است که امروزه استقبال زیادی از آن صورت گرفته است. در صورتی که شما تمایل دارید تا مژه های زیبا داشته و از استفاده از ریمل به صورت روزانه پرهیز کنید، لیفت مژه می تواند برای شما بسیار موثر باشد.

این متد زیبایی با اثرات جانبی و عوارض بسیار کمی همراه است. لیفت مژه روشی غیر دائمی است که در آن یک فرد متخصص در این زمینه ابتدا مژه های بالایی و مژه های پایینی فرد را جدا کرده و از یک ماده ی سیلیکونی برای هل دادن مژه ها به سمت بالا استفاده می کند. در ادامه پزشک و یا فرد متخصص، مژه های فرد را به یک پد می چسباند که این پد سبب می شود که مژه ها موج بیشتری پیدا کرده و در نتیجه با حالت فر بالاتر بروند.

تفاوت لیفت و لمینت مژه چیستسپس برای اینکه مژه ها به سمت بالا ثابت باقی بمانند از یک سری مواد شیمیایی مخصوص استفاده می شود. این مواد شیمیایی به مدت 10 دقیقه بر روی مژه ها باقی می مانند. به طور کلی لازم به ذکر است که لیفت مژه ها تنها به مدت 30 دقیقه به طول می انجامد.

میزان ماندگاری این متد زیبایی به طور متوسط به مدت 8 تا 12 هفته است و پس از گذشت این دوره، اثرات ناشی از لیفت مژه از بین می رود و لازم است که فرد برای ترمیم مجددا به کلینیک های زیبایی مراجعه کند. در رابطه با عوارضی که برای این روش وجود دارد باید بگوییم که برخی افراد نسبت مواد شیمیایی که برای لیفت مژه به کار میرود، حساسیت دارند و ممکن است که واکنش های آلرژیک از خود نشان دهند.

اما این امر برای به ندرت اتفاق افتاده و مواد شیمیایی که در این روش به کار برده می شوند، بیشتر موادی سازگار با حساسیت چشم ها و مژه ها هستند.

لمینت مژه چیست؟

لمینت مژه یکی دیگر از متد های زیبایی چشم هاست که با استقبال خوبی مواجه شده است. در لمینت مژه ها با استفاده از موادی همچون کراتین و اسید های آمینه لایه بردای مژه ها صورت گرفته که این امر به صاف شدن و بلندتر شدن مژه ها کمک شایانی می کند.

این مواد شیمیایی ظاهر طبیعی برای افراد به ارمغان آورده و ممکن است که به مدت 4 هفته ماندگاری آن به طول بیانجامد. در حقیقت این تکنیک زیبایی شباهت بسیار زیادی به لیفت مژه دارد اما در لمینت مژه به ضخیم شدن مژه ها تاکید بسیار بیشتری می شود.

در این روش از مواد شیمیایی برای تقویت مژه ها استفاده شده و مژه ها با استفاده از این مواد تغذیه می شوند. در واقع در مرحله ی نهایی این روش، رنگ آمیزی مژه ها صورت میگیرد که این امر به زیباتر شدن مژه ها کمک می کند.

از این مرحله به بعد برای تقویت مژه ها از مواد مخصوصی مانند بوتاکس استفاده می شود. این بوتاکس با بوتاکسی که برای صاف کردن پوست و از بین بردن چروک ها استفاده می شود تفاوت دارد و یکی نیست.

بوتاکسی که برای مژه ها استفاده می شود از مواد معدنی و ویتامین های مختلف تشکیل شده است که باعث تقویت و متراکم تر شدن مژه ها می شود و به رشد آن ها کمک می کند. سپس در آخر کراتین به مژه ها زده می شود و می توانید از نتیجه ی نهایی لمینت مژه لذت ببرید.

لایه بردای که در روش لمینت مژه مورد استفاده قرار می گیرد، سبب می شود که مژه ها تیره تر، بلند تر و ضخیم تر به نظر برسند. به کار گیری این موارد بر سطح مژه ها با استفاده از برس های مخصوصی انجام می شود که برای این کار طراحی شده اند.

به طور کلی توصیه می شود که 24 ساعت پیش از قرار دادن مواد شیمیایی بر روی مژه ها به منظور لمینت آنها، این مواد را تست کنید تا اطمینان پیدا کنید که این مواد برای فرد حساسیت زا نیستند.

این تست در عمل های زیبایی به تست پچ معروف است و این گونه انجام می شود که مقدار بسیار کمی از مواد را روی پوست فرد امتحان می کنند و نتیجه ی آن را بعد از ۲۴ ساعت مشاهده می کنند. اگر قرمزی یا تورم روی پوست ایجاد نشد می شود با اطمینان بالا گفت که فرد به ماده ی مورد نظر حساسیت ندارد.

بعد از انجام لمینت مژه، مانند لیفت مژه توصیه می شود که تا ۲۴ ساعت مژه ها و چشم ها را دست نزنید و آرایش نکنید. همچنین برای لمینت مژه توصیه می شود که حتی تا ۴۸ ساعت بعد از انجام آن،‌ از مواد آرایشی مربوط به چشم مانند مداد های داخل چشم استفاده نکنید.

در این مدت از ور رفتن و لمس مژه ها هم خودداری کنید. همچنین رفتن به سونا تا یک هفته بعد از انجام لمینت مژه می تواند اثر لمینت را از بین ببرد.

تفاوت لیفت و لمینت مژه چیست؟

به طور کلی لیفت و لمینت مژه، روش هایی هستند که افراد از آنها برای داشتن مژه هایی زیبا و بلند تر استفاده می کنند. در حقیقت اگرچه این دو تکنیک زیبایی شباهت های بسیاری به همدیگر دارند اما دارای تفاوت هایی نیز هستند.

از جمله تفاوت های این دو تکنیک می توان به میزان ماندگاری آنها اشاره کرد که با توجه به آنچه پیشتر مطرح شد، لیفت مژه میزان ماندگاری بیشتری نسبت به لمینت مژه دارد اما در حالت کلی هر دو روش پس از گذشت مدتی به ترمیم نیاز پیدا خواهند کرد.

البته ماندگاری هر دو روش در صورتی با هم قابل مقایسه هستند که فرد متقاضی بعد از عمل به توصیه های متخصص خود گوش دهد و دستورالعمل هایی که برای مراقبت از مژه ها لازم است را جدی بگیرد. در غیر این صورت در هر دو روش مژه ها زودتر از موعدی که مورد انتظار است به ترمیم نیاز پیدا خواهند کرد.

از دیگر تفاوت هایی که برای لیفت و یا لمینت مژه مطرح  است، می توان به انواع مواد شیمیایی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرد، اشاره کرد. هر یک از این مواد شیمیایی که در این روش ها به کار برده می شود، با توجه به اهدافی که برای این روش ها مطرح هستند، متفاوت است.

همچنین نتیجه ی نهایی که پس از انجام لیفت و یا لمینت مژه اتفاق می افتد، نسبت به یکدیگر متفاوت است. در لیفت مژه بیشتر بر روی حالت مژه ها تاکید می شود در حالی که در لمینت مژه، مواد شیمیایی به کار رفته بیشتر برای تقویت مژه ها مورد استفاده قرار می گیرد و بر روی ضخیم تر شدن مژه ها تاکید می شود.

یکی دیگر از مزیت های لیفت مژه این است که می توانید بعد از انجام آن آرایش هم بکنید. البته معمولا نتیجه ی عمل لیفت مژه آن قدر راضی کننده است که نیازی به ریمل زدن نخواهد بود اما اگر خواستید مژه هایتان را پر حجم تر و متراکم تر بکنید، توجه داشته باشید که نباید از ریمل های ضد آب استفاده کنید.

چرا که موادی که باعث ضد آب شدن ریمل ها می شود، به مژه ها آسیب می رساند و اثر لیفت را تضعیف می کند. نکته ی دیگری که راجع به آرایش کردن بعد از لیفت مژه باید رعایت کنید این است که حتما تا فاصله ی بیست و چهار ساعت پس از انجام لیفت از آرایش کردن پرهیز کنید. حتی از شست و شوی چشم ها در این مدت خودداری کنید.

از آن جایی که روند طبیعی رشد موها و مژه ها همواره در بدن در جریان است، بعد از گذشت یک تا دو ماه مژه های جدیدی رشد می کنند. می توانید برای رسیدن به بهترین نتیجه ی ممکن، بعد از گذشت چهار الی شش هفته دوباره لمینت مژه را تکرار کنید و سپس تا حداقل سه ماه از نتیجه ی آن لذت ببرید.

لیفت مژه بهتر است یا لمینت مژه؟

با توجه به تعریف کاملی که در رابطه با هر یک از روش های لیفت مژه و یا لمینت مژه بیان شد، میتوانید دریابید که هر یک نتایج متفاوتی را برای افراد به همراه دارند. به طور کلی نمی توان گفت که کدام یک از روش های مطرح شده بهتر هستند چرا که این امر به میزان زیادی به خواسته ی فرد مراجعه کننده بستگی دارد.

به همین جهت است که در بسیاری از کلینیک های زیبایی معتبر، پیش از لیفت و یا لمینت مژه، جلسه ی مشاوره ای برگزار می شود که در این جلسه فرد مراجعه کننده انچه از بلندی مژه های خود پس از لیفت مژه، تصور دارد را بیان کرده و با مشورت با فرد متخصص بهترین روش برای بلندتر کردن و ضخیم تر کردن مژه ها را انتخاب می کند.

بنابراین انتخاب هر یک از این روش ها به خواسته و تمایل فرد بستگی دارد و نمی توان گفت که کدام یک از روش ها بهتر هستند.

جالب است بدانید که حتی این دو روش می توانند به عنوان مکمل یک دیگر استفاده شوند. بعضی از متقاضیان لیفت مژه بعد از انجام لیفت، تصمیم می گیرند که برای تقویت و ترمیم مژه های خود از لمینت مژه نیز استفاده کنند تا به نتیجه ی مطلوب تری برسند.

در نهایت باید بگوییم که هر یک از روش های لیفت و یا لمینت مژه معایب بسیار کمی دارند و به ندرت پیش می آید که این روش ها عوارض جدی خاصی به همراه داشته باشد. در صورتی که قصد انجام هر یک از این روش ها را دارید، بهتر است که در مورد هر دو روش به خوبی تحقیق کنید.

همچنین لازم است که فرد کلینیک معتبری را برای انجام تکنیک زیبایی لیفت یا کاشت مژه انتخاب کند تا در نهایت این متدها در محیطی بهداشتی و استریل صورت گرفته و فرد به عفونت های چشمی مختلف مبتلا نشود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک زیبایی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *