پوست و مو

بهترین روش برای برداشتن خال روی پلک

بهترین روش برای برداشتن خال روی پلک

بهترین روش برای برداشتن خال روی پلک

وجود خال در قسمت های مختلف صورت اعتماد به نفس فرد را تا حد زیادی می تواند پایین بیاورد. برخی از افراد تنها دارای یک خال روی اعضای چهره خود هستند. در برخی موارد خال های متعددی روی قسمت های مختلف صورت پدیدار می شود.

بهترین روش برای برداشتن خال روی پلک

اغلب افراد در بخش های مختلف بدن خود شاهد بروز ۱0 تا ۴۰ خال هستند. به طور معمول خال ها خطراتی برای سلامت افراد به دنبال نخواهد داشت. اما مشاهده خال روی پلک چشم اعتماد به نفس فرد را به شدت پایین می آورد.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

از این رو در صورتی که از مشاهده خال روی پلک چشم خود احساس خوشایندی ندارید، می توانید  به سادگی و در کمترین زمان ممکن برای برداشتن خال روی پلک خود  اقدام کنید. علاوه بر تاثیرات منفی روی پلک بر اعتماد به نفس فرد می توان به این نکته نیز اشاره کرد که ممکن است خال روی پلک در هنگام پوشیدن لباس یا انجام آرایش مشکلاتی را برای فرد به همراه داشته باشد.

به خاطر داشته باشید در صورتی که  متوجه تغییر رنگ، اندازه و حالت خال خود شده اید باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید.  قبل از استفاده از روش های خانگی برای از بین بردن خال روی پلک به متخصص پوست مراجعه کنید.

پزشک متخصص پوست بهترین روش را برای برداشتن خال (remove moles) روی پلک شما در نظر خواهد گرفت.  انجام تمهیدات لازم این جراحی را در کمترین زمان ممکن و بدون ایجاد زخم روی پلک انجام می رساند.  در ادامه شما را با بهترین روش های موجود برای برداشتن خال روی پلک آشنا خواهیم کرد.

بریدن و خارج کردن خال

بریدن و خالی کردن یکی از روش های متداول برای برداشتن خال روی پلک به شمار می‌رود. پزشک برای انجام این روش درمانی از محلول های بی حس کننده موضعی استفاده می کند.  پس از استفاده از داروهای بی حس کننده پزشک خال و اندکی از پوسته نواحی اطراف آن را بر می دارد.

وی برای انجام این کار از تیغ جراحی و  قیچی جراحی استفاده می‌کند. برخی از خال ها در لایه های عمیق تری از پوست نفوذ می کند. به همین دلیل برداشتن این خال ها به دقت و مهارت بیشتری نیاز است.

از این رو، در صورتی که خال روی پلک در لایه های عمیق تری از پوست نفوذ کرده باشد،   پزشک متخصص برای برداشتن خال از روی پلک به برش بزرگتری نیاز دارد. در چنین شرایطی پزشک برای بستن برش ایجاد شده از تعداد اندکی بخیه استفاده خواهد کرد.

 

بهترین روش برای برداشتن خال روی پلک

بنابراین ممکن است پس از برداشتن خال روی پلک، شاهد بروز لکه های صورتی رنگ روی پلک خود باشید.  اما خوشبختانه این جای زخم پس از مدت کوتاهی به کلی از بین می رود.

برداشتن خال با استفاده از روش اصلاح

برخی از خال های روی پلک تنها با استفاده تیغ جراحی برداشته می شوند. برای این منظور باید موضع مورد نظر را با استفاده از کرم ها و داروهای بیهوشی،   برای برداشتن خال از صورت آماده کرد. زمانی که خال روی پوست سر با استفاده از این روش برداشته می شود تنها لکه صورتی رنگی روی پوست پلک باقی می‌ماند.

منجمد کردن

زمانی که پزشک خال پلک شما مورد معاینه قرار می‌دهد به دنبال نشانه ها و علائمی برای سرطانی بودن خال خواهد بود. در صورتی که خال شما از جمله خال های سرطانی نباشد، پزشک از روش منجمد کردن برای برداشتن خال از روی پلک استفاده خواهد کرد.

خال هایی که ریشه های سرطانی نداشته باشند از ریشه های سطحی برخوردار هستند.  بنابراین می توان از روش منجمد کردن برای برداشتن خال روی پلک استفاده کرد. آثار بر جای مانده از این روش درمانی در مقایسه با دیگر روش ها بسیار کمتر است. به همین دلیل در صورتی که خال روی  پلک در لایه های عمیقی از پوست نفوذ کرده باشد نمی توان از این روش درمانی استفاده کرد.

برداشتن خال روی پلک با استفاده از لیزر

برای برداشتن خال های بسیار کوچک و غیر سرطانی که روی پلک فرد وجود دارند، می توان از لیزر  استفاده کرد. در این روش درمانی خال روی پلک با استفاده از امواج متمرکز اشعه رادیویی برای از میان برداشتن خال های پوستی استفاده می شود.

البته در جهت برداشتن خال های پوستی با استفاده از این روش درمانی نیاز به مراجعات متعدد به مطب پزشک وجود دارد. چرا که خال های پوستی روی پلک پس از چندین جلسه از میان خواهند رفت.

به این ترتیب این روش درمانی در مقایسه با دیگر روش های درمانی به صرف زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. روش های پیش از این که به آن اشاره کردیم، بیش از سایر روش ها مورد استفاده قرار می گیرند.

اما لیزر درمانی برای برداشتن خال هایی روی پلک که از دسترس پزشک به دور هستند مورد استفاده قرار می گیرد. پزشکان می توانند با استفاده از این روش درمانی تمام خال های روی پلک را بدون کمترین زحمتی و در طی چند جلسه از روی پلک بزدایند.

از این گذشته این روش درمانی برای برداشتن چندین خال در طول یک جلسه نیز کاربرد خواهد داشت. همین موضوع موجب محبوبیت بیش از حد این روش درمانی شده است.

آیا می توان خال روی پلک را در خانه از بین برد ؟

روش های متعددی برای برداشتن خال روی پلک در منزل ارائه شده است. اما روی هم رفته می توان گفت، قبل از انجام هر اقدامی باید برای معاینه به پزشک مراجعه کنید. پزشک با مشاهده خال و انجام آزمایشات متنوع می تواند خال های سرطانی را شناسایی کند. به این ترتیب پزشک با استفاده از بهترین روش درمانی برای برداشتن خال شما وارد عمل خواهد شد.

به خاطر داشته باشید که استفاده از روش های درمانی خانگی برای درمان یک خال سرطانی می تواند عواقب جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. از این  رو تا جای ممکن از انجام درمان های خانگی خود سرانه ای در سراسر اینترنت به شما پیشنهاد می شود، اجتناب کنید.

پزشک خال روی پلک شما را به بهترین وجه ممکن از روی پلک شما بر می دارد. او می تواند خال را با تمام ریشه های آن از موضع مورد نظر بردارد. از این گذشته شما با مراجعه به پزشک قادر خواهید بود، از بروز زخم های احتمالی روی پلک چشم خود نیز بکاهید.

بسیاری از روش های درمانی مانند سوزاندن خال با استفاده از سرکه سیب می تواند موجب سوختگی موضع شود. به این ترتیب نه تنها، خال روی پلک خود را از میان برنداشته اید بلکه زخم های بیشتری را نیز بر چهره خود افزوده اید. به این ترتیب می توان گفت بهترین روش برای برداشتن خال روی پلک مراجعه به پزشک متخصص پوست و زیبایی است.

آیا احتمال بازگشت خال پس از استفاده از بهترین روش برای برداشتن خال وجود دارد ؟

بهترین روش برداشت خال شما با توجه به اندازه، رنگ و شکل خال شما متغیر خواهد بود، در صورتی که برای برداشتن خال خود به پزشک متخصصی مراجعه کرده و از درمان های  پیشنهادی او بهره برده باشید دیگر در معرض خطر بازگشت خال روی پلک خود نخواهید بود.

یکی از مهمترین مسائل در برداشتن خال روی پلک خارج کردن تمام ریشه های خال از لایه های مختلف پوست است. به این ترتیب خال برداشته شده دیگر روی موضع مورد نظر دیده نخواهد شد. بهتر است برای اطمینان از عدم بازگشت خال روی پلک در بازه های زمانی ۶ تا ۱۲ ماهه به پزشک خود مراجعه کنید. به این ترتیب می توانید از برداشته شدن قطعی خال روی پلک خود اطمینان حاصل کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *