پوست و مو

بهترین دستگاه جوانسازی پوست چیست؟

بهترین دستگاه جوانسازی پوست چیست؟

بهترین دستگاه جوانسازی پوست

همه افراد علاقه دارند که پوست آن ها همواره همان کیفیتی را حفظ کند که در بیست و چند سالگی داشته است. پس از عبور از سی و چهل سالگی اما آثار افزایش سن به تدریج در چهره پدیدار می شوند. نمی توان جلوی این اتفاق را گرفت اما انتخاب بهترین دستگاه جوانسازی پوست، می تواند تا حدود زیادی بروز آثار افزایش سن را به تاخیر بیاندازد.

بهترین دستگاه جوانسازی پوستپوست یکی از اولین نقاط بدن است که افزایش سن را به شما نشان می دهد. به محض رسیدن به میانسالی، شما متوجه تغییرات گسترده ای در پوست خود می شوید. شاید در گذشته راهی برای مقابله با این تغییرات وجود نداشت اما امروزه دستگاه هایی برای جوانسازی پوست تعبیه شده اند که به شما کمک می کنند تا به سادگی هرچه تمام تر، به پوست خود کیفیت به مراتب بهتری ببخشید.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

در سال 2020، دستگاه های زیادی برای جوانسازی پوست وجود دارد. در ادامه مطلب به معرفی چند دستگاه در این مورد پرداخته ایم. اگر به دنبال انتخاب بهترین دستگاه جوانسازی پوست هستید، خواندن ادامه این مطلب می تواند برای شما مفید باشد.

انواع دستگاه های جوانسازی پوست

دستگاه های جوانسازی پوست، سه متد کلی دارند. برای هر کدام از این متد ها نیز، دستگاه های متعددی وجود دارد. در واقع با استفاده از هر کدام از این دستگاه های متنوع، می توان صاحب پوستی جوان تر، جذاب تر و شاداب تر شد و از نشانه های ظاهری پیری، فاصله گرفت.

بهترین دستگاه جوانسازی پوست1- دستگاه های  میکرودرم ابریژن

استفاده از این دستگاه، یک راهکار بسیار مناسب برای جوانسازی پوست به شمار می رود. در این فرایند، از کریستال برای تراشیدن پوست استفاده می شود. پس از آن نیز به کمک ساکشن، پوست های مرده و ناخالصی ها از بین خواهند رفت. موضوعی که کیفیت و بافت پوست شما را به شکل قابل توجهی ارتقا می دهد.

با استفاده از این دستگاه، خاصیت ارتجاعی پوست افزایش پیدا می کند، خط و خطوط و آثار پیری کم تر می شوند و به طور کلی شما جوانی و شادابی بیشتری به دست می آورید.

میکرودرم ابریژن یک فرآیند بدون ریسک به شمار می رود که برای انواع پوست مناسب به نظر می رسد و عارضه ای برای شما به دنبال ندارد.

پس از استفاده از این دستگاه، انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

دستگاه های میکرودرم ابریژن عوارض جانبی بسیار محدودی دارند و به هیچ وجه جلوی روند عادی زندگی و فعالیت های همیشگی شما را نمی گیرند. پس از استفاده از این دستگاه ها، شما باید حتما برای چند روز به طور دائم پوست خود را با استفاده از محصولات محافظت از پوست، مربوط نگه دارید.

تا دو روز پس از انجام این فعالیت، نباید از دارو های ضد آکنه روی پوست خود استفاده کنید. استفاده از کرم های ضد آفتاب باکیفیت و قدرتمند نیز برای شما ضروری خواهد بود. تا چند هفته پس از انجام این فعالیت، پوست شما کمی نسبت به تابش مستقیم خورشید حساس تر خواهد شد.

بلافاصله پس از استفاده از این دستگاه ها، شما شاهد بروز تغییرات اولیه در پوست خود خواهید بود. تعداد جلسه های مورد نیاز و وضعیت اولیه پوست نیز در زمان و نحوه بروز نتایج نهایی بسیار موثر هستند. گاهی برای گرفتن بهترین نتیجه پس از استفاده از این دستگاه ها، به چند جلسه درمانی با فواصل منظم نیاز خواهید داشت.

2- دستگاه نور درمانی

یکی از دستگاه های مهم در جوانسازی پوست، دستگاه نور درمانی است. این فعالیت شبیه ماسک های صورت عمل می کند. نور درمانی، به تولید سلول های بیشتر برای پوست کمک می کند و موجب ترمیم کیفیت پوست می شود.

این دستگاه جوانسازی پوست، با ساطع کردن طول موج در رنگ های مختلف عمل می کند. برای مثال نورهای آبی و قرمز، گردش اکسیژن در لایه های پوست را تقویت می کنند.

نور های دیگر این دستگاه همچنین می توانند موجب بالا رفتن کلاژن و تقویت خاصیت ارتجاعی پوست شوند.

پس از استفاده از این دستگاه، انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

پس از استفاده از دستگاه جوانسازی پوست نور درمانی، ردی از آن روی صورت شما باقی نمی ماند. در نتیجه به سپری کردن یک دوران ریکاوری خاص نیز نیاز نخواهید داشت. به محض پایان این فعالیت، می تواند روند عادی زندگی او را از سر بگیرید.

پس از سپری کردن اولین جلسه استفاده از دستگاه نوردرمانی، شما شاهد بروز تغییرات اولیه در کیفیت پوست خود هستید اما این تغییرات معمولا در پایان جلسه اول بسیار جزئی به نظر می رسند. برای گرفتن بهترین نتایج از این فعالیت، ممکن گاهی گاهی به 10 جلسه نیز نیاز داشته باشید.

حتی پس از کامل شدن دوران درمانی، باز هم نتایج رقم خورده برای شما دائمی نیستند. شما به مرور زمان دوباره بخشی از کلاژن پوست را از دست می دهید و نشانه های بالا رفتن سن دوباره از راه خواهند رسید.

در چنین شرایطی شما بار دیگر می توانید از این دستگاه جوانسازی پوست بهره ببرید و نتایج حاصل از آن را برای خودتان تکرار کنید. به طور کلی بهتر است استفاده از این دستگاه برای انجام تنظیمات دقیق و درست، حتما با نظارت دقیق پزشک متخصص صورت بگیرد.

3- دستگاه رادیو فرکانس

یکی از بهترین دستگاه های جوانسازی پوست، دستگاه رادیو فرکانس است. این دستگاه حرارتی با ساطع کردن طول موج های رادیویی موجب گرم شدن و حرارت دیدن پوست می شوند.

وقتی این طول موج از راه می رسد، بدن فریب می خورد و تصور می کند که دچار مصدومیت و جراحت شده است. در نتیجه بلافاصله کلاژن و فاکتور های رشد را به بافت های به ظاهر آسیب دیده می فرستد.

با این ایده خلاقانه وقتی از این دستگاه استفاده می کنید، پوست شما کیفیت بهتری پیدا می کند و چین و چروک های آن به تدریج از بین می روند.

پس از استفاده از این دستگاه، انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

استفاده از این دستگاه در واقع زنگ بیداری کلاژن را در پوست به صدا در می آورد. با استفاده از این امواج کنترل شده، پوست شما کیفیت به مراتب بهتری پیدا می کند. این تغییر دلچسب در همان جلسات ابتدایی نمایان می شود و خودش را به خوبی نشان می دهد.

این فرآیند به هیچ وجه به بیهوشی نیاز ندارد و دوران ریکاوری پس از آن نیز با سرعت طی خواهد شد.

مزیت بزرگ متد رادیو فرکانس، این است که این روش درمانی تنها در یک جلسه صورت می گیرد و بر خلاف دستگاه های دیگر، به جلسات متعدد و متوالی نیاز ندارد. البته بعضی از افراد مطابق میل خودشان برای رسیدن به نتایج ایده آل، تصمیم می گیرند که چند جلسه دیگر را نیز با این دستگاه پشت سر بگذارند.

به طور معمول 4 ماه طول می کشد تا نتایج نهایی حاصل از استفاده این دستگاه به طور کامل نمایان شود.

بهترین دستگاه جوانسازی پوست کدام دستگاه است؟

حقیقت آن است که هر کدام از دستگاه های جوانسازی پوست، مزیت های خاص خودشان را دارند. در حقیقت نمی توان یک دستگاه را به عنوان بهترین دستگاه جوانسازی پوست در نظر گرفت. شما به جای تلاش برای انتخاب بهترین دستگاه، باید با توجه به شرایط اولیه پوست خود و همچنین مشورت پزشک، مناسب ترین و پرکاربردترین دستگاه را برای خودتان در نظر بگیرید و از مزایای آن برخوردار شوید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *