درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

بهترین فصل برای کاشت ابرو چه زمانی است؟

بهترین فصل کاشت ابرو

کاشت ابرو جز اعمال زیبایی و درمانی است که اخیراً به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. زیبایی صورت جدا از زیبایی ابرو نیست و نقص در این بخش می تواند به مقدار زیادی چهره ی فرد را دچار اختلال کند.

معمولاً افرادی که به دنبال عمل های زیبایی می روند، حساسیت زیادی بر نتیجه ی کار دارند و سعی می کنند قبل از اقدام تحقیقاتی وسیع در این مورد داشته باشند.

بهترین فصل برای کاشت ابرو

افراد زیادی شایعات و بحث های غیر علمی و یا حدس های مختلفی در مورد عمل های زیبایی و کاشت ابرو و مو دارند که ممکن است به ظاهر چندان هم بدون پایه و اساس نشان داده نشود ولی در واقع تأثیر آن ها در نتیجه ی عمل خنثی باشد.

شاید شما هم چیزهایی در مورد فصل کاشت ابرو یا مو شنیده باشید. می خواهیم در این مقاله به بررسی این مسئله بپردازیم.

بهترین فصل برای کاشت ابرو

اعتقادات مختلف در مورد فصل کاشت ابرو

اعتقادات مختلفی در مورد کاشت ابرو وجود دارد که ممکن است خیلی پایه و اساس علمی نداشته باشد.

به عنوان مثال برخی از شایعات وجود دارد که کاشت ابرو در بهار باعث می شود که ابروی پر پشت تری داشته باشید یا این عمل اگر در زمستان صورت گیرد نتیجه ی آن چندان خوب نیست.

برخی نیز عنوان می کنند که کاشت ابرو در تابستان به دلیل گرم بودن هوا باعث عفونت و درد بیشتری می شود و عرق کردن این ناحیه مشکلاتی را برای کاشت ابرو به وجود می آورد.

عده ای معتقدند که کاشت ابرو را می توان در زمان هایی خاص انجام داد. یا انجام آن را مقارن با بیماری هایی مانند سرماخوردگی در زمستان مشکل ساز می دانند و ترجیح می دهند در این فصل از انجام کاشت مو خودداری کنند.

برخی نیز اعتقاد دارند عطسه و سرفه کردن در این مواقع باعث می شود تا موهای کاشته شده شروع به ریزش کند؛ اما بهتر است بدانید بیشتر این اعتقادات و شایعاتی که در این مورد وجود دارد پایه و اساس علمی ندارد.

به هر حال برای اطمینان خاطر بیشتر در رابطه با ریزش ابرو پس از کاشت ابرو میتوانید با پزشک خود مشورت نمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

مشاهده مطلب
درمان ریزش ابرو با کاشت ابرو در کلینیک پوست و مو رز

هر چند نباید تا مدتی پس از کاشت ابرو کارهای سنگین انجام داد ولی عطسه و سرفه در حدی فشار به این ناحیه وارد نمی کنند که این عمل را دچار مشکل کنند. از این رو کاشت ابرو در زمستان ایرادی ندارد. همچنین سرما و گرما نمی تواند بر نتیجه ی کاشت تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

بهترین فصل کاشت ابرو چه زمانی است؟

بسیاری از باورهایی که در مورد کاشت ابرو و زمان مناسب برای آن وجود دارد پایه علمی ندارد.

فصل های مختلف هیچ تأثیری در نتیجه ی ابروی کاشته شده ندارد. ولی باید یک نکته را مد نظر داشته باشید که نتیجه ی کاشت ابرو حدود 6 ماه پس از عمل کاشت پدیدار می شود؛ مثلاً اگر در پاییز کاشت انجام شده باشد در بهار نتیجه ی آن پدیدار می شود و بالعکس.

از لحاظ علمی هیچ محدودیتی در هیچ فصلی برای کاشت ابرو و مو وجود ندارد و نتایج این عمل کاملاً بسته به بدن فرد و تجربه و روشی است که در کلینیک پوست و مو انجام می گیرد. تبلیغاتی که برخی از سایت ها و کلینیک ها در رابطه با بهتر بودن کاشت ابرو در فصلی خاص دارند نمی تواند واقعی باشد.

پس در هر زمانی می توانید برای این کار اقدام کنید. اگر دوست دارید در زمانی برای کاشت ابرو اقدام کنید که کمتر مجبور باشید در اجتماع ظاهر شوید می توانید برنامه ریزی های لازم را بر اساس زمان کار خود انجام دهید و نیازی به رسیدن فصل خاصی نیست.

فولیکول های مو اگر به خوبی از بانک مو برداشت شده و در زمان قبل از کاشت شرایط مناسب برای آن ها فراهم شده باشد که آسیب به آن ها وارد نشده باشد نتیجه ی کاشت مطلوب است و پس از طی دوران رشد مو نتایجی خوب را می توان در بخش ابرو شاهد بود.

مراقبت هایی که در هر فصل برای کاشت ابرو باید داشته باشید

همانطور که گفته شد محدودیتی از بابت فصل کاشت فولیکول های مو در ناحیه ی ابرو وجود ندارد؛ اما شرایط مختلف در هر فصل یک سری مراقبت ها را به دنبال دارد.

به خصوص اگر در شرایط آب و هوایی بسیار سرد یا بسیار گرم زندگی می کنید. به عنوان مثال در فصل تابستان اگر کاشت ابرو را انجام داده اید بهتر است که مراقب عرق ریختن در این ناحیه باشید و احتمال آلودگی همراه با عرق را بر روی این ناحیه کم کنید.

مشاهده مطلب
سوالات متداول کاشت ابرو

با شستشوی به موقع ناحیه ی کاشت و پیشانی مانع از ورود میکروب ها به ناحیه ی زخم شوید تا احتمال عفونت را به صفر برسانید. همچنین در اثر گرم شدن ابرو ممکن است خارش در این ناحیه شدید شود و دقت داشته باشید که اقدام به خاراندن آن نکنید.

در فصل زمستان نیز ممکن است به دلیل سرماخوردگی و آبریزش بینی دست کاری ناحیه ی دور ابرو بیشتر شود و احتمال آسیب زدن به ناحیه ابرو بر اثر سردرد و مشکلاتی از قبیل عفونت سینوزیت بیشتر شود.

دردهای این ناحیه از سر بیشتر فرد را تحریک به مالش این قسمت می کند و ناخودآگاه ابروها بیشتر در معرض دست کاری قرار می گیرند. پس بهتر است این مراقبت های جانبی در زمان هایی که بیمار هستید صورت گیرد.

همچنین در فصل بهار نیز برخی افراد دچار حساسیت های فصلی می شوند و ممکن است خارش در اکثر نقاط بدن خود داشته باشند.

اگر جز این افراد هستید بهتر است داروهای ضد حساسیت را مصرف کنید تا ناخودآگاه منطقه ی کاشت ابرو را دست کاری نکنید و فولیکول های مو را دچار آسیب نکنید.

به طور معمول در زمانی که عمل کاشت ابرو را انجام می دهید با توجه به شرایط بدنی شما و حتی شرایط محیط زندگی که بیمار در آن است سفارشات لازم را برای فرد متقاضی تشریح و تمامی نکات در جلسه ای آموزشی به فرد یادآوری می شود.

همچنین اگر فرد دچار بیماری خاصی باشد داروهای مناسب برای کنترل بیماری فرد برای او تجویز می شود. ولی به هر حال نتیجه ی کار بستگی به مراقبت هایی دارد که خود فرد باید در تکمیل کادر پزشکی و تکنسین ها انجام دهد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

کاشت ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال

تماس سریع