پوست و مو

بهترین روش برداشت خال صورت

بهترین روش برداشت خال صورت

بهترین روش برداشت خال صورت

خال هایی که روی پوست صورت ایجاد می شوند عموماً بی ضرر بوده و سبب بروز مشکلات پوستی برای شما نمی شود. برخی از خال های صورت در حین حال می تواند موجب زیبایی صورت شما نیز گردد اما برخی دیگر ممکن است جلوه خوبی در صورت شما نداشته باشد.

بهترین روش برداشت خال صورتدر گذشته بسیاری از افراد برای پوشاندن خال های صورت خود از لوازم های آرایشی استفاده می کردند؛ اما اخیراً برای برداشت خال صورت روش های مختلفی وجود دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین روش برداشت خال صورت را برای شما بازگو کنیم.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

برداشت خال هایی که از بدو تولد با شما همراه هستند

خال هایی که بر پوست صورت یا بدن وجود دارند، انواع مختلفی داشته و نحوه برداشت خال صورت می تواند برای هر فرد متفاوت باشد. بعضی از خال ها ممکن است که از بدو تولد در صورت کودک دیده شود. معمولاً این نوع خال ها به دو رنگ قهوه ای و قرمز هستند.

در واقع خال های قرمز نشان دهنده برهم پیچیدگی میلیون ها رگ های خونی به همدیگر است. برداشت این نوع خال ها معمولاً  به چند روش انجام می شود. برای برداشت خال صورت به رنگ قرمز، با لیزر های به رنگ زرد استفاده انجام می شود.

در حین انجام لیزر، پزشک متخصص پوست طول موج های مختلفی بر پوست وارد می کند. خال های قرمز بر سطح پوست امواج را جذب می کنند. این نورهای جذب شده سبب می شود تا رگ های خونی برهم فشرده باز شده و باریک شوند.

بهترین روش برداشت خال صورتتعداد جلساتی که برای برداشت خال صورت باید انجام شود بستگی به ضخامت و اندازه خال صورت دارد. نوع دیگری از خال که در هنگام تولد دیده می شود، خال هایی به رنگ قهوه ای در صورت است. پزشکان معمولاً برای برداشت خال صورت قهوه ای از لیزرهای دی اکسید کربن استفاده می کنند.

اما اگر این نوع خال در صورت به شکل عمیق در پوست صورت قرار گرفته باشد، پزشکان جراحی های کوچکی به صورت برداشت لایه ای پوست، خال را بر می دارد. خال هایی که از زمان تولد ایجاد می شوند بهتر است در همان ابتدا برداشته شوند؛ زیرا با افزایش سن خال های صورت ضخیم تر و در نتیجه برداشت خال صورت آنها سخت تر خواهد شد.

برداشت خال های گوشتی صورت

نوع دیگری از خال ها که ممکن است در صورت ایجاد شود و جلوه خوبی بر صورت ایجاد نکند، خال گوشتی است. در ابتدا باید متخصص پوست، اندازه و نوع خال را در نظر گرفته و با توجه به این نکات در خصوص نوع درمان و برداشت خال صورت تصمیم بگیرد.

به طور کلی برای برداشت خال گوشتی با استفاده از تیغ های کوچک به طوری که هیچ آسیبی به اطراف پوست صورت وارد نشود، این جراحی را انجام می دهند. با استفاده از این روش به راحتی خال را از روی صورت برداشته می شود.

روش دیگری نیز برای برداشت خال صورت گوشتی نیز وجود دارد. در این روش ابتدا متخصص، پوست شما را بی حس کرده و سپس حرارت بالایی برخال وارد می کنند. در این روش آن قسمت از پوست که به آن حرارت وارده شده زخم می شود؛ اما پس از مدتی زخم و جای زخم بهبود خواهد یافت.

چگونگی برداشت خال قرمز صورت

این نوع خال ها به دلیل تجمع رگ های خونی بر پوست صورت ایجاد می شوند. در اغلب مواقع این نوع خال از سطح صورت ۲ الی ۳ میلی متر فاصله دارند. پزشکان با استفاده از لیزر با طول موج های مختلف بر سطح پوست صورت، خال ها را از بین می برند.

امواج وارد شده بر پوست رگ های خونی را از یکدیگر باز کرده و بسته به ضخامت و اندازه خال بین  سه روز تا چهار هفته بهبود خواهند یافت.

چگونگی و روش برداشت خال سفید صورت

این نوع خال ها بسیار کوچک بوده و اکثر مواقع با جوش های زیر پوستی اشتباه گرفته می شوند. خال های سفید صورت در اطراف چشم، پلک و بالای گونه دیده می شوند. این خال های پوست صورت پر از کراتین هستند که در این نواحی از صورت دیده می شود.

متخصصان پوست برای برداشت خال صورت، سوزن های کاملاً استریل شده را بر خال وارد کرده تا کیست های ایجاد شده را از بین ببرند. گاهی اوقات برخی از مراجعه کنندگان این گونه خال ها را مانند جوش فشار می دهند تا کراتین های های داخل آن خارج شود.

با وارد کردن فشار روی خال شما به پوست خود آسیب خواهید رساند. گاهی اوقات با جراحی های کوچک این نوع برداشت خال صورت را انجام می دهند؛ بنابراین  به شما توصیه می شود که از جراحی این نوع خال ها خودداری کنید؛ زیرا ممکن است جای زخم های ایجاد شده بر اطراف چشم باقی بماند.

اغلب افرادی که با استفاده از تیغ جراحی این خال های سفید صورت را برداشته اند به دلیل جای زخم های ایجاد شده، پشیمان هستند.

نحوه برداشت خال صورت که توسط آفتاب ایجاد شده است

رنگدانه های ملانین که در پوست وجود دارند در صورت جذب نور آفتاب به شکل خال های قهوه ای بر صورت نمایان می شوند. این نوع خال ها با افزایش سن بیشتر و پررنگ تر خواهند شد. متخصصان برای برداشت خال صورت که توسط نور خورشید ایجاد شده با استفاده از لیزر آن ها را از بین می برد.

این نوع دستگاه لیزر جهت پاک کردن تاتو نیز استفاده می شود. نور لیزر وارد شده بر خال صورت سبب از بین بردن رنگدانه های پوست می شود. بسته به اندازه خال های ایجاد شده به چند جلسه برای برداشت خال صورت خود احتیاج خواهید داشت.

پزشکان توصیه می کنند برای جلوگیری از اینگونه خال ها از کرم های ضد آفتاب به طور روزانه استفاده کنید.

باید و نباید های برداشت خال صورت

برخی از خال ها ممکن است در سنین کم ایجاد شوند بنابراین بهتر است در همان سنین برداشت خال صورت را انجام ندهید. خال هایی که نیاز به تیغ جراحی یا بریدن دارند بهتر است در سنین بالاتر بعد از ۱۸ سالگی انجام شود.

بهتر است خال هایی که از بدو تولد با شما همراه هستند را در همان ابتدا با استفاده از لیزر درمان کنید زیرا با افزایش سن برداشت خال صورت سخت تر خواهد شد. از روش هایی که توسط پزشک مجاز اعلام نشده است، خودداری کنید؛ زیرا ممکن به صورت شما آسیب های جدی وارد شود.

به هیچ وجه نباید خودتان برای برداشت خال صورت اقدام نمایید؛ زیرا ممکن است در این حالت دست و ابزاری که برای برداشت آن استفاده کنید منجر به بروز عفونت های پوستی و خونریزی شدید شود.

بنابراین توصیه می شود که برداشت خال حتماً به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید تا با بررسی خال صورت بهترین روش را برای برداشت خال صورت برای شما در نظر بگیرد.

در نتیجه، برای برداشت خال صورت روش های مختلفی وجود دارد. پزشک متخصص در ابتدا خال صورت شما را بررسی می کند تا  با توجه به نوع خالی که بر صورت شما ایجاد شده بهترین روش برداشت خال صورت را برای شما به کار بگیرد. در واقع نوع خال های ایجاد شده بر صورت با یکدیگر متفاوت بوده و روش های برداشت خال صورت نیز متفاوت خواهد بود.

بنابراین قبل از هرگونه اقدامی برای برداشت خال صورت ابتدا به پزشک مراجعه کنید تا مناسب ترین روش را برای برداشت خال به شما پیشنهاد دهد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *