کاشت مو

بهترین روش های کاشت مو در سال 2023 (1402)

بهترین روش های کاشت مو در سال 2023 (1402)

مو عضوی از بدن انسان است که نمی توان نادیده گرفت؛ به خصوص اکنون که صنعت زیبایی و کاشت مو به طور گسترده ای برای زنان و مردان امکانات زیادی ارائه کرده است. با این حال اطلاعات بسیار زیادی در مورد ترمیم مو وجود دارد که افراد باید در موردشان بدانند.

بهترین روش های کاشت مو در سال 2020 (1399)متاسفانه به دلیل ریزش مو، برخی اعتماد به نفسشان را از دست می دهند و این مساله به وسواس ذهنی و فکری‌شان تبدیل می شود. راه حل های مختلفی مانند کلاه گیس و کلاه بافتن به راحتی توسط این افراد به یک عادت تبدیل می شود.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

این عادت ها آن هم با وجود راهکارهای بسیار زیادی که برای رشد دوباره موها وجود دارد، کاملا اشتباه است. در ادامه با ما باشید تا بهترین روش های کاشت مو در سال 2023 را بررسی کنیم.

روش های کاشت موی طبیعی

کاشت مو یک روش درمانی برای ریزش مو است که در آن متخصص یا جراح پوست، موها را از یک ناحیه سر که معمولا پشت گردن باشد، برداشت و به سمت نقاطی که ریزش مو بیشتر اتفاق افتاده برده و می کارد. این روش معمولاً در کلینیک پزشکی تحت بی حسی موضعی انجام می شود و هیچگونه درد و عارضه‌ای به همراه ندارد.

بهترین روش های کاشت مو در سال 2020 (1399)پس از برداشت فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده، مرحله بعدی کاشت فولیکول های مو است که از چند روش اصلی تشکیل شده است:

  1. کاشت مو به روش FUE
  2. کاشت مو به روش FUT
  3. کاشت مو به روش SUT
  4. کاشت مو به روش DHI

پیوند واحد فولیکولی (FUT)؛ یک نوار از ناحیه پشت گردن گرفته می شود. به طور معمول این برش حدود چند اینچ طول دارد که سپس با بخیه بسته می شود.

پیوند مو به روش DHI: کاشت مو با روش DHI که به آن تکنیک مداد نیز گفته می شود، انجام کاشت طبیعی مو FUE از طریق یک قلم مخصوص (قلم چوی) انجام می گیرد.

استفاده از روش قلم چوی همچنین به عنوان یکی از بهترین روش های ترمیم مو شناخته می شود. سوزن چوی دارای نوک گرد و باریک شکل است. در پیوند مو DHI، فولیکول های مو از طریق این سوزن از ناحیه اهدا کننده برداشت می شوند. این روش با سایر روش های کاشت مو مانند FUE متفاوت است.

کاشت مو طبیعی SUT: دراستفاده از روش SUT، نیازی به تیغ جراحی و بیهوشی وجود ندارد و علائم زخم و برش هم وجود نخواهند داشت؛ بنابراین عوارضی نیز در پی نخواهد داشت. در این روش ترمیم مو می توان از دستگاه های کاملا اتوماتیک استفاده کرد.

بر خلاف روش های سنتی (FIT) و (FUT)، دیگر نیازی به جلسات مکرر وجود ندارد. از دیگر مزایای این روش عدم خونریزی و درد است. در این روش می توان در مقایسه با روش های قدیمی که در آن حداکثر 14000 رشته مو قابل کاشت بود، سه برابر بیشتر ترمیم مو انجام داد. این تکنیک به روزترین روش در جهان محسوب می شود.

فرآیند استخراج واحد فولیکول (FUE فولیکول های مو مستقیما از قسمت پشت سر برداشته می شوند. سپس جراح، صدها تا هزاران شکاف با پانچ کوچک ایجاد می کند تا فولیکول های برداشتی را در آن ناحیه بکارد.

سوراخ های ریز که در ناحیه پوست سر شما که ایجاده شده اند، فولیکول های مو را دریافت می کنند و فولیکول های مو به آرامی در این شکاف ها قرار می گیرند. در طی یک جلسه درمانی که ممکن است تا چهار ساعت یا بیشتر طول بکشد، صدها یا حتی هزاران مو قابل پیوند و کاشته شدن است.

بعد از انجام کاشت طبیعی مو، سرتان برای چند روز توسط بانداژ بسته می شود. این کار به این دلیل است که از ورود گرد و غبار و حشرات، بر روی زخم های سطحی ناشی از برش های سوراخ شده، جلوگیری به عمل آید. معمولا بخیه ها حدود 10 روز بعد برداشته می شوند.

ممکن است قبل از اینکه به نتایج فوق العاده و جذاب کاشت مو (hair transplant) نزدیک بشوید، حدودا سه یا چهار جلسه دیگر پیش جراح پیوند مو خود برگردید.

این جلسات باید در فاصله چند ماهه از هم قرار بگیرند تا موثر و تضمین ریکاوری سریع باشند. در سال 2020، پزشکان سعی می کنند بهترین و سریعترین روش ممکن برای متقاضیان انتخاب شود.

عوارض جانبی کاشت مو

عوارض جانبی مربوط به کاشت و پیوند مو که معمولا فقط چند هفته طول می کشد، بسیار جزئی است. در این حالت فرد می تواند مشکلات ذیل را تجربه کند: خونریزی، التهاب یا تورم در ناحیه ای که این روش انجام شده است، بی حسی یا کمبود حس در ناحیه تحت درمان به مدت طولانی.

این نتایج که شاید منفی و عارضه به نظر بیایند، در دراز مدت تبدیل به جنبه مثبت می شوند. در حالت ایده آل، کسانی که عمل کاشت مو انجام داده اند، از نحوه رشد موها و ریکاوری سریعی که تجربه کرده‌اند، رضایت کافی داشته اند.

نتایج کاشت مو

بهترین روش های کاشت طبیعی مو در سال 2020 این امکان را به شما می دهند تا علاوه بر بازیابی اعتماد به نفس، ظاهری فوق العاده بی نظیر و آراسته تر به دست بیاورید و از این تغییر، به شدت ذوق زده شوید.

چند مورد از نتایج پیوند مو را ملاحظه می کنید که هم آخرین وضعیت فرد پیش از عمل و پس از عمل، به اشتراک گذاشته شده است:

همانطور که می بینید، تمامی این مراجعه کنندگان تغییری شگرف و بزرگ تجربه کرده اند که قطعا شادی را دوباره به زندگی‌شان برگردانده است.

باورهای غلط در مورد روش های کاشت مو

  1. موهای جدید کاملا مشخص و قابل تشخیص هستند

این موضوع صحت ندارد زیرا به کمک فن آوری های پیشرفته، دیگر تمامی موهای پیوند زده شده ظاهری کاملا شبیه به موهای واقعی دارند چون تارهای موی کاشته شده موهای واقعی خودتان هستند!

  1. کاشت مو یک فرایند گران است

در مقایسه با سایر روش های زیبایی، کاشت مو اصلا گران محسوب نمی شود. بسیاری در طول زندگی از قرص ها و محلول ها و کرم های بسیاری استفاده کرده اند به این امید که ریزش مو متوقف بشود اما این اتفاق رخ نداده. حال یک فرصت وجود دارد تا دوباره موهایی زیبا داشته باشید و این در دراز مدت، مقرون به صرفه و حتی از نظرتان ارزان به نظر خواهد آمد.

  1. کاشت مو نتایج فوری دارد

حتی موهای کاشته شده بعد از چند مدت دوباره ریزش می کنند و سپس مرحله اصلی یعنی رشد موها شروع می شود؛ بنابراین بهتر است در این مورد صبر بیشتری داشته باشید تا نتایج کامل را مشاهده کنید

  1. کاشت مو فقط مخصوص آقایان است

شاید علت این باور غلط، طاسی بیشتر در مردان باشد اما خانم ها هم می توانند در صورت تجربه ریزش مو، از پیوند مو استفاده کنند.

هزینه و قیمت کاشت مو در سال 2020

هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد که می توان به چند مورد از آن اشاره کرد.

محل زندگی

محل یا منطقه‌ای که زندگی می کنید، کشور یا مکانی که در آن زندگی می کنید واقعا مهم است. هزینه پیوند مو در سال 2020 با هزینه زندگی در آن منطقه و تعداد جراحانی که در ارائه روش های کاشت مو با یکدیگر رقابت می کنند، معین می شود.

نوع عمل

کاشت مو دارای چندین روش متفاوت است. کاشت مو بدون درد و خونریزی SUT، روش کاملا جدید و مدرن DHI، روش پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکول (FUE) که همه آن ها از بهترین روش های کاشت مو در سال 2020 به حساب می آیند. هزینه هر روش متفاوت است.

مهارت پزشک زیبایی

مهارت پزشک زیبایی یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین هزینه عمل است. با این حال، ابتدا در کلینیکی که قصد دارید عمل پیوند مو را انجام دهید، به صورت کامل تحقیق کنید.

این نکته را در ذهن داشته باشید که گرچه هزینه بالاتر تضمین کننده موفقیت نیست اما هرچه هزینه های کاشت طبیعی مو از حد استاندارد پایین تر باشد، حتما یک جای کار می لنگد.

حجم فولیکول های پیوندی در کاشت مو

هرچه حجم مویی که قصد پیوند زدنش را داشته باشید کم باشد، هزینه ها به مراتب کمتر خواهند بود.

هزینه سفر

چیزی که پزشک شما هزینه آن را نخواهد پرداخت. شما باید برای یافتن بهترین متخصص سفر کنید. قطعا این هزینه ها، روال کار را عوض خواهند کرد.

خوشبختانه از آنجا که ایران به یکی از بهترین کشورهای مقصد در امر پیوند مو تبدیل شده و از پزشکانی متخصص و متبحر بهره مند است، هموطنان عزیز می توانند با هزینه بسیار کمتری نسبت به کشورهای همسایه، کار کاشت مو را در تهران دنبال کنند.

 مراقبت های پس از کاشت موی طبیعی

مراقبت های پس از کاشت مو اهمیت دارد و البته هزینه هایی هم در پی دارد. استفاده از داروهای ضد درد برای ریکاوری سریع تر، داروهای ضد التهابی برای مدیریت ورم ایجاد شده در سر، آنتی بیوتیک ها برای کاهش خطر عفونت و سایر مسائل. این ها هزینه هایی هستند که بهتر است برای مراقبت های پس از پیوند مو، مدنظر قرار داشته باشید.

نتیجه گیری نهایی

شما برای بررسی بهترین روش های کاشت مو در سال 2020، نیاز دارید تا یک جلسه مهم با پزشک خود برگزار کنید. در آن جلسه خواسته ها و انتظاراتتان را بیان کرده و با پزشکتان به راحتی مشورت کنید.

قطعا این جلسه، درهای بسیار زیادی برای داشتن موهایی زیبا به رویتان بازخواهد کرد. به هیچ وجه بر اساس حرف ها و تجربیات دیگران قضاوت نکنید و خودتان این مسیر را تا انتها پیش بروید تا بر برخی باورهای غلط غلبه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *