کاشت مو

فواید کاشت مو دلیلی به جهت انجام عمل زیبایی پیوند مو

فواید کاشت مو دلیلی به جهت انجام عمل زیبایی پیوند مو

فواید کاشت مو 

اگر تا به حال در رابطه با کاشت مو نشنیده اید باید بگوییم که کاشت مو به نوعی عمل جراحی اطلاق می شود که طی آن فولیکول های موی فرد از بخشی از سر به نام محل اهدا، به بخش دیگر آن که اصطلاحا محل گیرنده نامیده می شود، انتقال می یابد.

فواید کاشت مواین فرایند در ابتدا به عنوان روشی درمانی برای درمان الگو های طاسی مردان مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه به جهت فواید متنوعی که دارد مورد استفاده بانوان و آقایان قرار می گیرد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص فوایدی که پیوند مو می تواند برای فرد داشته باشد بحث می کنیم و در نهایت شما متوجه خواهید شد که چرا کاشت مو تا این حد محبوب شده است.

همانطور که اشاره شد، کاشت مو روشی ترمیمی برای موها است که امروزه هم برای بانوان و هم آقایان قابل استفاده است. یکی از مهم ترین فواید کاشت مو درمان ریزش مو و یا نقطه های طاسی مو که دیگر در آن نقطه ها امکان رویش مجدد موها وجود ندارد، است.

عموما در آقایان ریزش مو و طاسی بیش تر به دلایل ژنتیکی و هورمونی ایجاد می شود. الگوی طاسی مردانه مدلی است که در آن موها به تدریج از بین رفته تا جایی که پوست سر قابل مشاهده می شود. برخی مواقع نیز به دلایل هورمونی تار های موی مردان نازک می شود.

فواید کاشت مودلایل ریزش مو در خانم ها مربوط به اختلالات هورمونی یا کم خونی است. در برخی موارد نیز عواملی مانند سوختگی، برخی بیماری های پوستی و انواعی از این دست می توانند باعث ریزش مو در خانم ها شوند که تاثیرات ظاهری نامطلوبی را به دنبال دارد.

در نتیجه پیوند مو می تواند روش مناسبی برای جایگزینی موهای از دست رفته کمک به رشد مجدد مو هم در خانم ها و هم در آقایان باشد. در واقع دلیل جمله ای که ذکر شد این است که کاشت مو روش دائمی بوده و به همین جهت طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است.

یکی از مهم ترین فوایدی که کاشت مو دارد، طبیعی بودن و بی خطر بودن آن است. در واقع اگر که شما کلینیک معتبر و پزشک مجربی را به جهت کاشت مو انتخاب کنید هیچ خطری برای شما تهدید کننده نخواهد بود.

علاوه بر مورد ذکر شده موهایی که از طریق پیوند مو به دست می آیند، موهایی قابل کنترل هستند. این موها دقیقا مانند موهای طبیعی رشد یافته و برای حفظ تراکم ان ها به دارو و یا ماده شیمیایی خاصی نیاز ندارید. به همین جهت است که بسیاری از افراد به جهت حل مشکل ریزش یا کم پشتی موها روش پیوند مو را انتخاب می کنند.

علاوه بر موارد ذکر شده کاشت مو (hair transplant) فرایندی طبیعی است و می تواند یک راه حل دائمی و با ثبات برای افرادی باشد که ریزش مو و طاسی از نگرانی های عمده آن ها است. این روش جدای از طبیعی بودن، با کار و فعالیت های روزمره افراد نیز هیچ تداخلی نخواهد داشت.

همانطور که می دانید کاشت مو به بهبود ظاهر افراد کمک زیادی می کند. بسیاری از افرادی که روش های مختلفی را برای درمان ریزش موهای خود امتحان کرده اند و نتیجه ای نگرفته اند، ناامید از دیگر روش ها به کاشت مو روی آورده و از عمل خود بسیار راضی بوده اند.

برای زنان و مردان راه قطعی و نهایی برای خداحافظی کردن با کچلی و ریزش مو، استفاده از روش کاشت مو است. دلیل این امر نیز این است که موهایی که در نقطه های مختلف کاشته شده اند به هیچ عنوان دچار ریزش نمی شوند و معمولا میزان موفقیت این روش بسیار بالا است.

یکی از فواید دیگری که برای این روش ذکر شده است، نگهداری و دوره مراقبتی محدود آن است. بعد از پیوند مو، تنها در یک دوره کوتاه نقاط گیرنده مو که کاشت مو در آن جا صورت گرفته است نیاز به یک دوره مراقبتی حداقلی دارد. چرا که موهای پیوند شده به معنای واقعی کلمه مانند موهای طبیعی عمل می کنند.

بر خلاف تصوراتی که وجود دارد، روش تجدید و رویش مجدد موها از طریق کاشت مو فرایندی مقتصدانه تر و کم هزینه تر است. چرا که جدای از دائمی بودن و موفقیت آمیز بودن عمل، کاشت مو به مراجعه متعدد و مداوم به پزشک نیاز ندارد.

علاوه بر این، در کاشت مو بر خلاف دیگر روش ها، بعد از عمل نیاز به استفاده از داروها و شامپو های هزینه بر برای حفظ تراکم موها ناست، چرا که موهای طبیعی به خودی خود رشد می کنند. به همین دلیل می توان این روش را مقرون به صرفه تر در نظر گرفت.

عکس کاشت مو

آیا فواید کاشت مو به جهت انجام آن کافی است؟

کاشت مو تکنیکی کاربردی برای افرادی است که با مشکل ریزش مو و کچلی مواجه هستند. این روش اخیرا پیشرفت های چشم گیری داشته که این پیشرفت ها منجر به کسب نتایج مطلوب تر و قابل اطمینان تر برای اکثر افراد شده است.

پیوند مو فرایندی ایمن و کاملا بی خطر و طبیعی است. در این فرایند از هیچ ماده شیمیایی یا داروی خاصی استفاده نمی شود. از این رو احتمال آسیب رسیدن به موی افراد تقریبا وجود نخواهد داشت. کاشت مو بیش ترین نتایج مثبت را به دنبال داشته است.

با این وجود کاشت مو نیز می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد. فرای همه مزایایی که دارد، کاشت مو می تواند برای افرادی که بیماری و مشکل خاصی دارد، خطر آفرین باشد. از این رو باید متقاضیان از سلامت عمومی کلی برخوردار باشند.

در مواردی که فرد مشکل آلوپسی آندروژنیک دارد باید در نظر داشته باشد که این مشکل، یک مشکل ژنتیکی و پیش رونده است و شاید نتیجه دائمی و مطلوبی را از کاشت مو دریافت نکند. در برخی موارد نیز کاشت مو به ادامه درمان نیاز دارد.

این فرایند نیز یک روش نیمه تهاجمی است که با بی حسی موضعی انجام می شود. از این رو بررسی شرایط کاشت مو ضرورت دارد. افراد باید حتما کاملا توسط پزشک بررسی شده و کاشت مو متناسب با شرایط آن ها انجام شود.

فواید کاشت مو چه تاثیری بر زندگی خواهد گذاشت؟

زیبایی و ظاهر هر فرد یکی از مهم ترین عوامل در داشتن زندگی شاد و رضایت از زندگی است. در داشتن ظاهری رضایت بخش، مو تاثیر به سزایی دارد. ظاهر موهای افراد در اعتماد به نفس و رضایت از زندگی شان تاثیر گذار است.

کاشت مو از آن جایی که می تواند یک راه حل طبیعی و دائمی برای رفع مشکلات ریزش مو و کچلی باشد، می تواند در بالا بردن اعتماد به نفس افراد هم در زندگی شخصی شان و هم در زندگی اجتماعی شان نقش بالایی را ایفا نماید.

پیوند مو در کار و زندگی روزمره افراد هیچ تغییر و اختلالی را به وجود نمی آورد. گزارش های به دست آمده در بررسی زوجین نشان دهنده تاثیر مثبت به سزایی است که پیوند مو در رابطه ان ها ایجاد کرده است. علاوه بر این افرادی که کاشت مو داشته اند، تجربه های اجتماعی مثبتی را گزارش داده اند.

فواید کاشت مو دلیلی محکم برای انجام آن

بسیاری از افراد، اعم از خانم ها و آقایان در طول زندگی خود ممکن است با مشکل ریزش مو و حتی طاسی مواجه شوند. روش های متفاوتی نیز در این حین توسط افراد برای ترمیم و جایگزینی موهای ریخته شده ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد.

در کاشت مو از آن جایی که از موهای طبیعی خود فرد برای درمان استفاده می شود، موهای جایگزین شده کاملا طبیعی هستند و از این رو این روش ایمن ترین و بی خطر ترین روش در بین روش های درمانی برای ریزش مو و طاسی است و به افراد واجد شرایط توصیه می گردد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *