پوست و مو

بررسی روش های پاک کردن تاتو

بررسی روش های پاک کردن تاتو

روش های پاک کردن تاتو

در بررسی روش های پاک کردن تاتو اگرچه بیشتر متخصصان، استفاده از لیزر را راه حل موثر برای از بین بردن تاتوهای ناخواسته می دانند ولی بهره مندی از اشعه های لیزر تنها راه چاره نیست.

بررسی روش های پاک کردن تاتوقبل از آنکه استفاده از لیزر برای از بین بردن تاتو گسترش یابد روش های دیگر به نواحی روپوستی و یا سطح اولیه ی پوست محدود بود، از جمله مشهور ترین آن ها می توان به لایه برداری و شکاف پوست اشاره کرد ولی امروزه از دیگر روش های پاک کردن تاتو می توان به کرم های پاک کننده اشاره کرد که تعداد بسیار زیادی از برندهای مختلف برای این نوع کرم در بازار موجود است.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

قبل از هر گونه تصمیم برای از بین بردن تاتو ابتدا سعی کنید با روش های پاک کردن تاتو  آشنا شوید در این صورت می توانید با توجه به شرایط موجود مناسب ترین آن را در اولویت قرار دهید. در ادامه سعی کرده ایم برخی از این روش ها را به طور کلی مورد بررسی قرار دهیم.

بررسی روش های پاک کردن تاتوشکاف پوست

شکاف پوست جراحی ویژه ای است که توسط متخصص و جراح صورت می گیرد. شکاف پوست جزو نامطلوب ترین روش های پاک کردن تاتو در نظر گرفته می شود زیرا در این حالت بخشی از پوست برید و از بدن جدا می گردد.

تنها ویژگی خوشایند این روش آن است که به در کوتاهترین مدت زمان تاتوی موجود از بین می رود ولی عوارضی که به دنبال خواهد داشت بدون شک زخم های شدیدی را بر روی پوست جا خواهد گذاشت.

جراح بعد از جدا کردن محل تاتو بقیه ی بخش ها را بخیه می زند، ممکن است در طول جراحی به دلیل استفاده از بیحس کنندهها درد زیادی را احساس نکنید ولی با از بین رفتن تاثیر بی حس کننده ها به طور قابل ملاحظه درد آن را احساس خواهید کرد، به همین دلیل این روش را در اولویت خود قرار ندهید، به جای آن ابتدا با روش های خانگی و بدون نیاز به جراحی را انتخاب کنید اگر نتیجه نگرفتید استفاده از لیزر گزینه ی بهتری خواهد بود.

 کرم پاک‌کننده‌ی تاتو

از روش های پاک کردن تاتو می توان به کرم های پاک کننده اشاره کرد، البته در مورد کارایی ای نوع محصولات نظرات مختلفی موجود است، زیرا با توجه به نوع تاتو ممکن است نتیجه ی مثبت و یا عکس بگیرید.

در بیشتر مواقع افراد از یک کرم پاک کننده ی یکسان استفاده کرده اند ولی یکی از آنها نتیجه ی مطلوبی را به دست نیاورده است، به همین دلیل برای استفاده از کرم های مختلف موجود در بازار برای چاک کردن تاتو حتما باید تحقیق کافی انجام شود، این نوع پاک کننده ها معمولا با نفوذ به داخل پوست رنگدانه های آن را از بین می برند و این امر سبب می شود جوهرهای تاتو به طور کامل محو گرد البته اگر شما دارای پوستی سخت و ضخیم باشید احتمال موفق بودن این روش بسیار کاهش می یابد، کرمهای پاک کننده اگرچه از جمله پرطرفدار ترین روش های پاک کردن تاتو بوده است ولی همانطور که اشاره کرده ایم نتیجه ی به دست آمده از این کرم ها به عوامل مختلفی وابسته است.

در نظر داشته باشد اینگونه محصولات شیمیایی هم دارای مزیت و هم دارای عوارض جانبی است و از آنجا که به طور کامل توسط پوست جذب می شود و از این راه وارد بدن می شود ممکن است عوارض آن جدی تر باشد به همین دلیل قبل از انتخاب هرگونه کرم پاک کننده ی تاتو سعی کنید تحقیق های لازم را انجام داده و از کیفیت و کارایی آن ها مطمئن شوید در غیر اینصورت هرگونه اقدام خودسرانه ممکن است به جای پاک کردن تاتو به مشکلات دیگری منجر شود.

پوشاندن تاتو

پوشاندن تاتو اگر چه روشی برای از بین بردن آن به صورت همیشگی نیست ولی اگر تحمل درد را ندارید این گزینه می تواند یکی از محبوب ترین روش های پاک کردن تاتو برای شما باشد.

اگر از تاتوی موجود بر روی پوستتان ناراضی هستید می توانید به آسانی آن را با یک تاتوی دیگر و جدید بپوشانید.

تاتوکاران به راحتی می توانند این کار را انجام دهند به صورتی که تحت هیچ شرایطی تاتوی قبلی قابل شناسایی نباشد، در نظر داشته باشید اگر تاتوکار ماهری سراغ ندارید ممکن است اوضاع موجود تشدید یابد، در بررسی روش های پاک کردن تاتو این روش از آنجا که درد زیادی را به وجود نمی آورید می تواند گزینه ی خوبی باشد ولی به شرط آنکه هنوز تمایل دارید که بر روی پوستتان تتو داشته باشید.

در برخی مواقع افراد برای پوشاندن آن به روش های خانگی از محلول جوهر قرمز استفاده می کنند، ناگفته نماند این روش راهکار مطلوبی نیست زیرا رنگ های قوی بدون تردید مشهود خواهند شد.

استفاده از نمک

استفاده از نمک یکی دیگر از روش های پاک کردن تاتو است، البته در این روش باید درد بیشتری را متحمل شوید زیرا یون سدیم و کلر موجود در در عمق هر سلول تاثیر خواهد گذاشت.

فرایندی که در این روش دنبال می شود آن است که نمک با شکستن ساختار جوهر سبب از بین رفتن تتو می گردد. به کار بردن نمک یکی از ارزانترین روش های پاک کردن تاتو می باشد.

برای این منظور کافی است 100 گرم نمک را در آب حل کرده و به مدت 30 دقیقه بر روی تاتوی موجود در خلاف جهت عقربه های ساعت بمالید پس از جذب شدن یون کلر و سدیم توسط پوست می توان شاهد از بین رفتن تاتوی ناخواسته بود، سپس پوست خود را با آب گرم بشویید، ضروری است هر دو روز یکبار این روش را را تکرار کنید تا زمانی که تاتو به طور کامل محو گردد.

استفاده از نمک به همراه آب لیمو نیز می تواند گزینه ی بسیار موثری باشد، این دو پاک کننده ی طبیعی نه تنها اینکه کاملا بی خطر هستند بلکه به طور مطلوب پوست شما را تغذیه می کند. برای استفاده از این روش نیز می توانید مخلوطی از نمک و لیمو را تهیه کرده و بر روی محل تاتو به طور کامل بمالید.

استفاده از روش لایه برداری

لایه برداری جزو دردناک ترین روش های پاک کردن تاتو در نظر گرفت می شود، زیرا در این روش لایه ای از پوست که جوهر تاتو در آن قرار دارد برداشته شده و از این طریق می توان تاتوی موجود را از بین برد. علاوه بر احساس درد شدید در این روش از روش های پاک کردن تاتو، بهبودی پوست در بیشتر اوقات ماه ها طول می کشد و در طول همه ی این مدت نیز درد موجود را احساس خواهید کرد.

با وجود همه ی این موارد اگر در هنگام لایه برداری دقت کافی موجود نباشد ممکن است حجم زیادی از پوست جدا شد و با یک زخم واضح تر از تاتو روبرو خواهید شد.

به همین دلیل استفاده از گزینه ی لایه برداری معمولا در اولویت قرار ندارد، اگر بتوانید با به کارگیری روش های قبلی جوهر تاتو را از روی پوست از بین ببرید بهتر از آن است که در جراحی های لایه برداری هم هزینه ی زیادی را پرداخت کنید و هم درد بیشتری را متحمل شوید.

ناگفته نماند در مقایسه با سایر روش های موجود، لایه برداری پوست را به شدت آسیب پذیر خواهد کرد و بعد از آن احتمال عفونت گیری پوست نیز بیشتر خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو  مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *