لیزر موهای زائد

آیا می توان بعد از لیزر موهای زائد پوست خود را برنزه کرد ؟

آیا می توان بعد از لیزر موهای زائد پوست خود را برنزه کرد ؟

آیا می توان بعد از لیزر موهای زائد پوست خود را برنزه کرد ؟

سوالی که در خصوص لیزر موهای زائد وجود دارد این است که آیا می توان بعد از لیزر موهای زائد بدن، پوست بدن را برنزه کرد؟ در این خصوص موضوعی که وجود دارد این است که یکی از دستورالعمل های اصلی که در خصوص لیزر موهای زائد و مراقبت های قبل و بعد از آن وجود دارد، پرهیز از در معرض نور آفتاب قرار گرفتن و برنزه کردن بدن می باشد.

آیا می توان بعد از لیزر موهای زائد پوست خود را برنزه کرد ؟ این دستورالعمل و عمل کردن به آن جز موارد اصلی در برنامه ی لیزر موهای زاید بدن می باشد و عمل کردن به آن بسیار ضروری است. این در حالی است که انجام این کار در طول تابستان بسیار دشوار می باشد.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

در همین راستا برخی از مراکز به دلیل رعایت مسائل ایمنی به هیچ عنوان مشتریانی را که در طول مدت دو هفته قبل از نوبت لیزر خود در معرض نور خورشید قرار گرفته اند را پذیرش نکرده و برای آن ها لیزر موهای زائد را انجام نمی دهد.

نور همچنین در همین زمینه به شدت توصیه می شود که تا حد امکان از در معرض قرار گرفتن خورشید و آفتاب گرفتن حداقل به مدت زمان دو هفته بعد از انجام عمل لیزر موهای زائد پرهیز نمایید و در این باره احتیاط لازم را انجام دهید.

آیا می توان بعد از لیزر موهای زائد پوست خود را برنزه کرد ؟چرا نباید بعد از لیزر موهای زائد پوست را برنزه کرد؟

در پروسه ی لیزر موهای زاید، فرایند کار به این صورت است که موهای زائد بدن با میزان انرژی پایینی جدا شده و به تدریج به دلیل هدف قرار گرفتن فولیکول های مو در بدن توسط انرژی لیزر و ضعیف شدن آن، رشد موهای بدن کاهش می یابد.

این انرژی انتقال یافته به موهای بدن آسیب می رساند و آن ها را تا جایی ضعیف می کند که از بین بروند، اما این نور لیزر طوری با دقت بالا کالیبره شده است تا از تابش و برخورد آن با نواحی دیگر پوست ممانعت به عمل بیاید.

با این حال، نکته ای که در خصوص پوست هایی که در معرض نور خورشید قرار گرفته اند یا تحت سولار و برنزه سازی بوده اند وجود دارد این است که در این دست از پوست ها میزان پیگمانت ملانینی که وجود دارد بسیار بیش تر و بالا تر می باشد که در واقع همین پیگمانت ملانین انرژی لیزر را به خود جذب می کند.

این امر به این معنی است که در صورت تیمار غیر قابل اطمینان با لیزر جهت انجام لیزر موهای زائد در صورتی که شرایط ایمنی را رعایت نکرده باشد می تواند در پوستی که اخیرا در معرض نور خورشید یا برنزه شدن قرار گرفته است سبب بروز عوارض جانبی پوستی شود همچنین از طرف دیگر با در معرض آفتاب قرار دادن و یا برنزه سازی پوستی که برای درمان موهای زائد تحت لیزر قرار گرفته است می توان موجب بروز واکنش های منفی در پوست شد.

این عوارض جانبی پس از لیزر موهای زائد می تواند شامل مواردی مانند افزایش رنگدانه، سوختگی و حتی جای زخم باشد. از این رو برای احتیاط توصیه می شود که حداقل تا دو هفته قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد از در معرض قرار گرفتن نور خورشید و یا برنزه سازی پوست خود داری نمایید.

نکته ی مهم دیگری که وجود دارد این است که درمان لیزر موهای زائد را نمی توان برای افرادی به کار برد که در حال مصرف دارو های حساسیت به نور هستند.

چه چیز های دیگری را باید در زمینه ی لیزر موهای زائد و برنزه کردن پوست بدانیم؟

اگر که به فکر انجام لیزر موهای زائد (laser hair removal) خود هستید و می خواهید بهترین نتیجه را از معالجه ی خود بگیرید، موضوع های مهمی در این زمینه وجود دارد که باید بدانید.

نکته ای که در خصوص لیزر موهای زاید وجود دارد این است که لیزر جذب رنگدانه ی تیره ی موهای شما می شود و زمانی که شما پوست بدن تان را با برنزه سازی تیره تر می کنید، باعث افزایش میزان رنگدانه های تیره در پوست تان می شود.

در نتیجه در این حالت ممکن است که لیزر نتواند میان پیگمانت های تیره ی مو و پوست شما تفاوت قائل شود.

از طرف دیگر لیزر موهای زاید باعث حساسیت بیش از حد شما به نور آفتاب می گردد که در نتیجه ی آن می تواند باعث افزایش ریسک سوختگی، افزایش رنگدانه شود و از طرفی دیگر نیز ممکن است موجب شود که شما نتیجه ی دلخواه تان را نیز نگیرید.

اما در صورتی که می خواهید در معرض نور آفتاب قرار بگیرید و یا در فصل تابستان چاره ای جز در معرض آفتاب بودن ندارید، نکاتی را برای شما ارائه می کنیم:

  1. قبل از این که در معرض نور آفتاب قرار بگیرید حداقل دو هفته بعد از انجام عمل لیزر صبر کنید.
  2. بعد از آفتاب گرفتن و یا برنزه کردن حداقل به مدت 4 هفته برای آغاز دور بعدی درمان لیزر موهای زائد خود صبر کنید.
  3. از ضد آفتاب دارای SPF هر دو ساعت یک بار بعد از شنا کردن و آفتاب گرفتن برای جلوگیری از عوارض سوختگی پوست تان استفاده نمایید.
  4. همیشه به تکنسین پوست و زیبایی خود در خصوص مدت زمان و برنامه های تعطیلاتی خود و یا زمانی که از تعطیلات باز گشته اید، اطلاع رسانی نمایید.
  5. نکته ی مهمی که وجود دارد این است که شما به راحتی می توانید در طول دوره ی درمانی خود برای لیزر موهای زائد تان از هر گونه کرم برنزه کننده به صورت مصنوعی استفاده نمایید. البته دقت داشته باشید که برای استفاده از این محصولات برنزه کننده نیز حداقل 5 تا 6 روز بعد از انجام لیزر صبر کنید و همچنین تا فرارسیدن نوبت بعدی لیزر تان نیز مطمئن باشید که هیچ اثری از کرم ها روی پوست تان باقی نمانده است.
  6. علاوه بر این در نظر داشته باشید که بهتر است در طول مدت زمان یک هفته ای بعد از لیزر از یک ضد آفتاب روزانه با طیف گسترده استفاده نمایید؛ و حتی بهتر است که این کار را به یک عادت کلی برای حفظ سلامت پوست تان تبدیل نمایید.

آیا تکنولوژی های جدید تر امکان انجام لیزر در تابستان و انجام لیزر را فراهم کرده است؟

تا قبل از سال 2019 امکان انجام لیزر و آفتاب گرفتن با هم وجود نداشت؛ اما در سال 2019 فناوری یخ پلاتین انجام لیزر موهای زائد نیز پا به پای دیگر فناوری ها تا حدی بهبود یافته است و میتوان لیزر موهای زائد را حتی در فصل تابستان و همچنین با وجود برنزه کردن پوست انجام داد.

در فناوری های گذشته ی لیزر، پیگمانت های تیره هدف قرار می گرفت و در نتیجه نیاز بود که فرد در خصوص در معرض نور آفتاب قرار گرفتن احتیاط لازم را داشته باشد تا انجام لیزر و آفتاب گرفتن منجر به سوختگی و آسیب پوستی نگردد.

اما در فناوری های جدید تر از طول موج های دقیق تری استفاده می شود که در نتیجه رنگدانه های پوستی را هدف قرار نمی دهد و شما با اطمینان کافی می توانید از این فناوری حتی در تابستان نیز استفاده کنید و تنها با مدت زمان فاصله ی یک هفتگی از آفتاب گرفتن می توان عمل لیزر موهای زائد را انجام دهید.

این فرایند مورد تایید FDA و CE نیز می باشد و می تواند یک درمان مطمئن و موثر را برای شما تضمین نماید. تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که بعد از انجام برنزه سازی پوست، پوست به خودی خود ملتهب و قرمز می شود؛ و در نتیجه انجام لیزر را باید تا رسیدن رنگ نرمال برنزه در پوست و رفع التهاب و قرمزی پوست متوقف کرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک لیزر موهای زائد در رابطه با هزینه لیزر موهای زائد و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *