کاشت مو

ترمیم جای بخیه با کاشت مو امکان پذیر است؟

ترمیم جای بخیه با کاشت مو امکان پذیر است؟

ترمیم جای بخیه با کاشت مو

هزاران نفر در سراسر جهان وجود دارند که به خاطر مشکلاتی که بر سرشان آمده، دارای بخیه یا جای زخم هستند. در برخی افراد این جای زخم به قدری بزرگ و مقابل دید می شود که اعتماد به نفس را کم کرده و باعث افسردگی می شود.

ترمیم جای بخیه با کاشت مو امکان پذیر است؟حتی ممکن است این جای زخم، ناشی از اشتباهات کاشت مو در گذشته باشد که به دست پزشکان بی کیفیت انجام گرفته است. در چنین شرایطی دوباره پزشکی و علم زیبایی شناسی به کمک بشریت می آید تا با تکنولوژی های پیشرفته، سطح اعتماد به نفس افراد را دوباره بالا ببرد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

بسیاری از مردان و زنان از این مشکل به تنگ می آیند و به جایی می رسند که ترجیح می دهند که ترمیم جای بخیه با کاشت مو را امتحان کنند. این مسئله بسیار مشکل ساز است زیرا جای زخم ها بدون اینکه مویی برای پنهان کردن آن ها باشد، بسیار واضح تر می شوند و فرد را معذب می کند.

ترمیم جای بخیه با کاشت مو امکان پذیر است؟انواع روش های ترمیم جای بخیه در ناحیه مو و سر

می توان جای بخیه در ناحیه سر را با انواع روش ها پوشاند اما مهم این است که بهترین روش انتخاب شود. گزینه های در دسترس برای ترمیم جای بخیه، این موارد هستند:

  1. میکروپیگمنتیشن پوست سر

یکی دیگر از روش های رایج ترمیم جای بخیه با کاشت مو، استفاده از میکروپیگمنتیشن پوست سر است. با خالکوبی پوست سر و تزریق رنگدانه، جای زخم پوشانده می شود. بسته به نوع زخم، برخی از افراد، روش خالکوبی کردن را نسبت به روش های جراحی ترجیح می دهند. قبل از انتخاب رنگ جوهر تزریق، فرد باید رنگ موهای مد نظرش را انتخاب کند.

  1. روش های موقت

ساده ترین و ارزانترین روش که دارای کمترین اثربخشی است، استفاده از اسپری های Toppik، DermMatch یا Nanogen است تا موها ضخیم تر به نظر برسند و متعاقبا زخم ها و بخیه های زیر مو پنهان شود.

  1. استفاده از لیزر

در این روش می توان جای زخم را از بین برد و نسبت به روش دیگر، کمی متفاوت تر است. با این حال این روش نسبت به کاشت مو چندان برتری خاصی ندارد و طبیعتا گران تر است.

  1. کاشت مو

گزینه دیگر کاشت مو با روش FUE است که فولیکول های مو را استخراج می کنند و آن ها را به نواحی دچار زخم یا بدون مو منتقل می کنند. به این روش بیشتر خواهیم پرداخت.

ترمیم جای بخیه با کاشت مو

حتی اگر کسی موهای نسبتا مناسبی داشته باشد، اغلب مجبور است از حالت موی خاصی استفاده کند تا آن زخم ها را بپوشاند. شاید حتی از این مدل مو خوشش نیاید اما جای بخیه یا زخم، اجبار ایجاد می کند. پنهان کردن جای زخم در طولانی مدت کار دشواری است.

کاشت مو تنها راه حل دائمی برای داشتن موهایی جدید است. قبل از پیوند مو، آنالیزها و تحلیل های مختلفی برای موهای مراجعه کننده انجام می گیرد. در نتیجه این تحلیل ها، منطقه، مقدار تراکم و منطقه مورد نظر برای کاشت مشخص می شود.

جراح پلاستیک با ترسیم خط موی جدید و نحوه پوشاندن جای بخیه که انتظار می رود بعد از جراحی به هیچ وجه در مقابل دید نباشد، به فرآیند ادامه می دهد. در این جراحی از روش بی حسی موضعی استفاده می کنند تا در تمام مراحل کاشت، هیچ نوع دردی را تجربه نکنید.

با انتقال فولیکول های سالم از ناحیه اهدا کننده به ناحیه بدون مو یا دارای بخیه، موها در ناحیه سر رشد می کنند. در روش قدیمی یعنی پیوند واحد فولیکولی (FUT) جراح یک نوار پوست را از ناحیه اهدا کننده می گرفت و سپس آن را بخیه می زد.

متاسفانه FUT به دلیل بخیه ها، از خود جای زخم برجای می گذاشت. جای زخم به ویژه هنگامی که از مدل موی کوتاهی استفاده می کنید، بیشتر به چشم می خورد. به همین دلیل است که بسیاری از مراجعه کنندگان به دنبال یاد گرفتن روش های پنهان کردن جای زخم و بخیه روی سرشان هستند. بهترین راه برای ترمیم جای بخیه با کاشت مو است.

یکی از برجسته ترین روش های پنهان کردن جای بخیه، ترمیم آن با روش FUE است. در FUE، جراح به طور جداگانه فولیکول ها را از پشت سر می گیرد و به جای بخیه یا زخم پیوند می زند. با این حال موفقیت FUE در واقع به عمق جای زخم بستگی دارد. اگر خیلی ضخیم باشد، پزشکان ممکن است از داروهایی برای نازک شدن جای زخم استفاده کنند، بنابراین روش FUE بهترین روش است.

آیا با کاشت مو، واقعا جای بخیه دیده نمی شود؟

اگر نسبت به این موضوع تردید دارید که آیا واقعا کاشت مو می تواند مشکلات شما را حل کند یا نه بهتر است بدانید اولین نفری نیستید که خواستار چنین جراحی‌ای است. این جراحی با همین منظور بر روی افراد زیادی انجام گرفته و نتایج مثبتی به دست آمده است. البته دقت کنید پزشکی که قصد دارید زیر نظر او پیوند مو انجام دهید، سابقه چنین جراحی هایی را داشته باشد.

ایجاد تراکم بیشتر مو در مناطقی از سر که دارای جای زخم یا بخیه هستند، فقط و فقط توسط کاشت مو ممکن است به همین خاطر با انجام این جراحی، خودتان را تا آخر عمر راحت کنید.

آیا ترمیم جای بخیه با کاشت مو محدودیت سنی دارد؟

وقتی موضوعی به صورت التزام در می آید، چندان از قوانین و محدودیت ها تبعیت نمی کند. این موضوع هم چنین است. وقتی فردی بابت این موضوع دچار افسردگی شده و نمی تواند به زندگی عادی ادامه بدهد، بهتر است حتما به صورت جدی به ترمیم جای بخیه فکر کند.

طبیعتا بهتر است افراد به سن قانونی یعنی هجده سالگی رسیده باشند اما تصمیم نهایی بر عهده پزشک خواهد بود. به همین خاطر تاکید بر روی این موضوع است که ابتدا با پزشک مشورت کنید و سپس به سایر مراحل بیندیشید.

ترمیم جای بخیه با کاشت مو در ایران

در سال های اخیر کلینیک های کاشت مو در ایران، تجهیزات و امکانات آن را گسترش داده اند. به لطف این امکانات، افراد می توانند به هر منظوری که شده، به کلینیک های زیبایی مراجعه کرده و مشکلاتشان را رفع کنند.

می تواند افزایش تراکم فعلی مو باشد یا ترمیم جای بخیه؛ مهم نیست. در کشور عزیزمان ایران می توانید با مراجعه به کلینیک های معتبر، کاشت مو انجام دهید تا ظاهری بی نقص داشته باشید. فراموش نکنید ایران در منطقه به عنوان بهترین برترین مقصد جراحی های زیبایی شناخته می شود.

هزینه های ترمیم جای بخیه با کاشت مو

سیاست های قیمت کاشت مو با توجه به روش کاشت مو قابل تغییر است. مراکز کاشت مو می توانند قیمت های متفاوت به همراه هزینه های اضافی را اعمال کنند که بستگی به امکانات کلینیک دارد. طبیعتا کلینیکی که تازه تاسیس شده و از پزشکان بی تجربه بهره می برد، نسبت به کلینیک هایی که میزبان برترین سلبریتی های ایرانی است و شهرت زیادی در میان هموطنان عزیزمان پیدا کرده، متفاوت خواهد بود.

بدون معاینه جای زخم و بخیه و در نظر گرفتن تعداد گرافت ها، نمی توان هزینه ای اعلام کرد، به همین خاطر توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر، یا به صورت آنلاین با پزشک مشورت کنید یا با حضور در کلینیک کاشت مو، نسبت به کسب اطلاعات اقدام کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *