تزریق چربی

سن مناسب برای تزریق چربی

سن مناسب برای تزریق چربی

سن مناسب برای تزریق چربی

تقریبا دو دهه است که تزریق چربی طرفداران زیادی پیدا کرده است. اولین فرآیند تزریق چربی در سال 1890 انجام شده است. امروزه هزاران زن و مرد تزریق چربی را به دلیل طبیعی بودن نتایج آن نسبت به انواع فیلرهای پوستی، ژل ها یا ایمپلنت ها ترجیح می دهند.

برای تزریق چربی از چربی های باسن یا ران استفاده می شود و با خالص سازی چربی ها می توان آنها را به سینه ها، صورت یا هر جای دیگری از بدن که بیمار میخواهد حجم آن بیشتر بشود و پرتر نشان بدهد تزریق کرد.

سن مناسب برای تزریق چربی

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

یکی از دلایلی که تزریق چربی طرفداران زیادی دارد این است که خطر خاصی برای بیمار به دنبال ندارد. علاوه بار این، متخصص ها و بیماران هم از نتایج آن رضایت دارند. ماندگاری بالا و روش غیر تهاجمی آن هم به طرفداران این فرآیند افزوده است.

دلیل مهم دیگر این است که چنین کاری، اساسا می تواند تعادل را در بدن به وجود بیاورد. با تزریق چربی، از یک سو می توان چربی های انباشته در نقطه ای خاص از بدن را کاهش داد و از همان چربی ها برای احیای طراوت و شادابی در نقاط  تو رفته صورت و یا بدن استفاده کند. نتایج تزریق چربی نیز کاملا طبیعی هستند و این موضوع دلیل دیگری است که افراد به سراغ تزریق چربی می روند.

به طور کلی برای این روش، محدودیت سنی ویژه ای در نظر گرفته نمی شود اما بهتر است افراد زمانی این کار را انجام بدهند که بدن آن ها کمی به ثبات رسیده و در حال سپری کردن مراحل رشد سریع نیستند.

آیا شما هم تزریق چربی را به ایمپلنت سینه یا تزریق فیلرهای پوستی ترجیح می دهید؟ به نظر شما در چه سنی می توان برای تزریق چربی اقدام کرد؟

سن مناسب برای تزریق چربی

بهترین سن برای تزریق چربی کدام است؟

اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم، تزریق چربی برای مردها و زنهای بالغ در همه رینج های سنی مناسب است. در واقع افراد 18 تا 79 ساله می توانند چربی تزریق کنند و از منافع آن بهره مند بشوند.

شما کاندید خوبی برای تزریق چربی هستید اگر سالم هستید، سیگار نمی کشید و بیماری خاصی هم ندارید که باعث بشود دوره ریکاوری شما طولانی تر بشود.

بسیار مهم است که پیش از ترزیق چربی، همه سوابق گذشته دارویی و درمانی خود را با پزشک در میان بگذارید.

برای برداشت و تزریق چربی به بدن، هیچ چیز نباید از دید پزشک متخصص پنهان بماند. اگر سابقه بیماری خونی و یا خونریزی غیرعادی به دفعات متعدد را نیز داشته باشید، گزینه ایده آلی برای تزریق چربی به شمار نمی روید. همچنین افرادی که سوابق بیماری های حاد عصبی داشته اند نیز گزینه ایده آلی برای این کار محسوب نمی شوند.

اگر سایز بزرگ تری برای سینه های خود می خواهید، اگر یک باسن خوش فرم تر می خواهید، اگر در جستجوی لب های حجیم تر و چهره ای شاداب تر و جوان تر هستید و همه شرایط لازم برای این فعالیت ها را دارید، تزریق چربی برای شما ساخته شده است.

یکی از نگرانی ها و مشکلات تزریق چربی این است که پوست انسان با افزایش سن قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و وقتی چربی از ران و باسن برداشته می شود، ممکن است پوست نتواند به حالت اول خود برگردد و جمع تر بشود. البته در بسیاری از موارد، پوست می تواند به حالت قبل برگردد و بخش های اهدا کننده چربی هم جمع و جور تر به نظر می رسند.

برای اینکه مفهوم سن مناسب برای تزریق چربی را بهتر متوجه بشوید برای شما چند تا مثال می زنیم؛ مثلا در بین بیمارانی که برای تزریق چربی به کلینیک مراجعه می کنند،

دختران 15 ساله هم خواستار ” تزریق چربی در سینه ” هستند. متخصص بعد از صخبت با این دختران نوجوان به آنها می گوید که سن آنها برای تزریق چربی مناسب نیست زیرا 15 سال، سن رشد محسوب می شود و تزریق چربی در این سن مشکلاتی را برای فرد بوجود می آورد؛

مثلا اندام های بدن نمی توانند به خوبی رشد کنند. در بین بیماران، پیرزن ها و پیرمردهایی بوده اند که برای برای تزریق چربی در صورت و سایر بخش های بدن به کلینیک مراجعه می کنند؛ افراد 90 ساله کاندید خوبی برای تزریق چربی به شما نمی آیند زیرا قبلیت انعطاف پذیری پوست آنها از بین رفته است.

علاوه بر این در افرادی که بالای 80 سال سن دارند، تزریق چربی با عوارض زیادی همراه است.

البته در این موارد، استثنائاتی نیز وجود دارد. ممکن است افرادی بعد از عبور از 80 سالگی، تزریق چربی را با موفقیت انجام بدهند و هیچ مشکلی نیز در این زمینه نداشته باشند. با این وجود این موارد چندان پرشمار نیستند.

در واقع بهتر است که در همان میانسالی و قبل از رسیدن به دوران پیری، تزریق چربی را برای اولین بار انجام دهید تا ناچار به تحمل عوارض سخت تر این کار در سنین بالا نباشید. درست به همان اندازه که نباید برای انجام عمل های زیبایی «عجله» به خرج داد، نباید انجام چنین کارهایی را نیز بیش از حد به تاخیر انداخت.

انتخاب زمان درست برای انجام تزریق چربی در هر کدام از بخش های بدن، بهترین نتایج را برای این کار رقم خواهد زد. برای بسیاری از افراد، سوال بزرگ این است که این زمان را، چطور باید انتخاب کنند.

سن مناسب برای تزریق چربی در اندام های مختلف بدن

تزریق چربی درسینه

سن مناسب: بالای 18 سال

تزریق چربی به سینه ها یک راه طبیعی برای افزایش سایز سینه ها است. تزریق چربی به سینه ها به کاهش اثرات جانبی ناشی از ایمپلنت سینه مثل مشکلات کپسولی، چرخش ایمپلنت ها و سوراخ شدن ایمپلنت ها کمک می کند.

کاندیدهای ایده آل برای برجسته سازی سینه ها بین 18 تا 70 سال سن دارند. اگر تمایل دارید که عدم تقارن سینه هایتان را برطرف کنید، سینه هایتان را به طورر طبیعی پرتر کنید یا اینکه می خواهید شکل سینه ها را تغییر بدهید، این روش برای شما مناسب است.

اولین مزیت تزریق چربی در سینه این است که در این روش، از هیچ ایمپلنتی استفاده نمی شود. در این فرآیند تنها سوراخ های بسیار کوچکی روی بدن ایجاد می شوند و جای زخم ماندگاری در کار نخواهد بود.

استفاده از چربی های بدن فرد، احتمال ریسک و عوارض جانبی را در تزریق چربی به سینه به حداقل می رساند. نتایج نهایی این تزریق، بسیار «طبیعی» به نظر می رسد و معمولا پزشک ها و افراد، رضایت زیادی از نتایج نهایی کار دارند.

با این حال به این موضوع مهم نیز باید توجه کرد که تزریق چربی، سینه ها را نهایتا تنها یک سایز بزرگ خواهد کرد. اگر خواهان افزایش حجم بیشتری هستید، باید به سراغ روش های دیگری برای این کار بروید.

تزریق چربی در صورت

سن مناسب: بالای 30 سال

تزریق چربی به منظور بازسازی و طراحی صورت یکی از فرآیندهایی است که به سرعت رو به افزایش است.

تزریق چربی به صورت به از بین بردن یا کاهش اثرات پیری به بیمار کمک زیادی می کند. در طراحی صورت از چربی های خود بیمار استفاده می شود و این چربی ها می توانند باعث افزایش حجم، کاهش چین و چروک ها بشوند و به از بین بردن خطوط هم کمک کنند.

طراحی صورت بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که 30 سال یا بیشتر دارند. صورت در این سن شروع به کاهش ذخایر چربی خود می کند و در نتیجه بخش زیادی از چربی ها کم کم از بین می روند.

با تزریق چربی، حجم از دست رفته دوباره به صورت برمی گردد و برای کسانی که به دنبال جایگزینی برای فیلرهای پوستی هستند، تزریق چربی کاملا ایده آل است.

تزریق چربی در صورت شامل تزریق چربی در لب ها، گونه، پیشانی، زیر چشم و غیره می شود. افراد بالای 18 سال بیشتر برای برجسته سازی لب و گونه های خود اقدام به تزریق چربی می کنند.

تزریق چربی در باسن

سن مناسب: بالای 18 سال

تزریق چربی به باسن هم مثل تزرق چربی به سینه، بسیار پرطرفدار است. تزریق چربی در باسن مخصوص خانم هایی است که می خواهند به انحنای اندام خود بیافزایند.

تزریق چربی در باسن کاملا انتخابی است و بخاطر همین در بیمارانی انجام می شود که 18 سال به بالا باشند. تزریق چربی در باسن به افراد نوجوان و خیلی جوان نمی شود چون بدن آنها دائم در حال تغییر است.

جدا از این، فقط افراد سالم می توانند برای تزریق چربی در باسن  افدام کنند. کاندید مناسب برای تزریق چربی در باسن باید ذخایر چربی موضعی خوبی برای انتقال به باسن داشته باشد.

تزریق چربی در باسن، نتایجی طبیعی به دنبال دارد. پس از انجام این کار اسکار روی بدن فرد باقی نمی ماند و امکان ابتلا به عفونت نیز در این روش، از سایر جراحی های پلاستیک به مراتب پایین تر است.

چرا که چربی های تزریق شده به باسن، از بدن خود فرد گرفته شده اند. دوران بهبودی در این روش نیز سریع تر از دوران بهبودی در روش های دیگر طی می شود. معمولا فاز اول دوران ریکاوری پس از دو هفته به پایان می رسد و فاز نهایی نیز پس از چند ماه به اتمام می رسد تا فرد شرایط کاملا عادی و معمولی داشته باشد.

تزریق چربی در دست

سن مناسب : بالای 40 سال

تزریق چربی در دست بیشتر برای افراد مسنی به کار می رود که بر اثر افزایش سن، حجم زیادی از چربی های دستانشان از بین رفته است. دستی که حجم زیادی چربی را از دست بدهد، بسیار پیر و و پر از چین و چروک می شود.

تزریق چربی می تواند آثار پیری دستها را به خوبی پوشش بدهد و دستانی جوانتر و زیباتر را برای شما فراهم کند.

نتایج تزریق چربی به دست، می تواند برای سال ها ماندگاری داشته باشد. این نتایج به شدت طبیعی به نظر می رسند و ظاهری نرم و یکدست برای دست ها ایجاد می کنند. فرآیند تزریق چربی به دست ها می توانند با چند فرآیند زیبایی دیگر نیز ترکیب شود.

این تزریق با کمک بی حسی موضعی انجام می شود. حدود 10 تا 15 دقیقه طول می کشد تا چربی ها استخراج شوند و سپس حدود 5 تا 20 دقیقه طول می کشد تا تزریق چربی ها با سرنگ هایی بسیار کوچک صورت بگیرد.

این فرآیند ممکن است عوارضی مثل تورم، قرمزی پوست و کبودی داشته باشد اما این عوارض معمولا تنها ظرف چند روز از بین خواهند رفت.

تزریق چربی در پا 

سن مناسب: بالای 20 سال

کسانی که ساق پای لاغری دارند و می خواهند اندامشان به تعادل بیشتری برسد، می توانند برای تزریق چربی اقدام کنند. تزریق چربی در پاها بیشتر برای افراد رینج 20 سال مناسب است. برای تزریق چربی در ساق پا میتوان از نزیک ترین جا یعنی ران هم چربی گرفت.

این تکنیک از سایر تکنیک های مربوط به افزایش حجم پا ها مناسب تر به نظر می رسد اما یک نکته مهم در مورد آن وجود دارد و آن این است که تزریق چربی به پاها، به مقدار قابل توجهی چربی نیاز خواهد داشت.

در واقع تنها افرادی می توانند این کار را انجام بدهند که ذخیره قابل اتکایی از چربی در بدن خود داشته باشند.

نکته آخر :

اگر قصد تزریق چربی در بخش های مختلف بدنتان را دارید، شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *