جراحی بینی

بینی عروسکی برای چه صورت هایی مناسب است ؟

بینی عروسکی برای چه صورت هایی مناسب است ؟

بینی عروسکی برای چه صورت هایی مناسب است ؟

اکثر افراد خواستار داشتن بینی عروسکی هستند. داشتن بینی ظریف و کوچک مانند عروسک های باربی بسیار محبوب است. در واقع بسیاری از افراد برای داشتن این نوع از بینی به سراغ جراحی زیبایی بینی می آیند. تا حدی که افرادی که هیچ گونه نقصی در بینی خود ندارند نیز برای داشتن بینی عروسکی اقدام به جراحی بینی می کنند.

بینی عروسکی برای چه صورت هایی مناسب است

بسیاری از افراد از نداشتن بینی به شکل بینی عروسک رنج می برند و از ظاهر بینی خود گلایه مند هستند. برخی از زنان برای اصلاح بینی خود از تکنیک های گریم بهره می برند تا فرم عروسکی را برای بینی خود به وجود آورند. بسیاری از زنان برای این منظور از کانتور های تیره برای باریک تر نشان دادن بینی بهره می برند.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

تمام این اقدامات نشان دهنده علاقه بسیار افراد به فرم عروسکی است. به همین دلیل زنانی که به دنبال داشتن بینی عروسکی هستند، از این روش جراحی استفاده می کنند.

عمل های جراحی برای رسیدن به این فرم از بینی، از سال ها قبل مرسوم بوده و امروز نیز همچنان روش محبوب و پرطرفداری به نظر می رسد. البته زمانی بهترین نتیجه از انجام عمل بینی عروسکی به دست می آید که این مدل از بینی، با صورت فرد نیز همخوانی داشته باشد.

پزشک پیش از انجام رینوپلاستی یا همان جراحی بینی، معمولا تصاویری از نتایج نهایی این کار را در اختیار فرد متقاضی قرار می دهد تا او بهترین تصمیم را برای فرم بینی خود بگیرد. داشتن بینی عروسکی، انگیزه بسیاری از افراد برای انجام رینوپلاستی به شمار می رود.

پزشک برای دستیابی به نتایج مورد نظر از تیغه های متفاوتی برای نوک بینی بهره می برد. این تیغه بر اساس فرم غضروف بینی فرد انتخاب شده و ظاهر عروسکی را برای فرد به ارمغان می آورند. پزشک در جراحی بینی با کمک غضروف بینی خود بیمار و ایمپلنت های مناسب برای دستیابی به بینی سربالا، بینی مورد نظر بیمار را خلق می کند.

جراحی بینی عروسکی چیست ؟

در این روش جراحی پزشک به دنبال برآورده کردن نیاز های افراد متفاوت است. از این رو در جلسه مشاوره تمام خصوصیات مورد نظر بیمار را از وی جویا می شود. پزشک با توجه به تناسب منحصر به فرد چهره هر فرد نسبت به جراحی بینی اقدام خواهد کرد.

بسیاری از افرادی که در ایران متقاضی عمل جراحی بینی هستند، بینی عروسکی را بیشتر از فرم های دیگر برای ظاهر خود می پسندند. این مدل از بینی به ویژه برای صورت های کوچک تر، ظاهر بسیار جذابی به وجود می آورد.

در گذشته معمولا این خانم ها بودند که چنین فرمی از بینی در عمل را برای خودشان انتخاب می کردند اما امروز مردان نیز به این گروه ملحق شده اند.

البته نوع دیگری از جراحی بینی به نام جراحی نیمه عروسکی نیز وجود دارد که در عین کوچک بینی، زاویه کم تری بین بینی و دهان می سازد و چیزی مابین عمل جراحی بینی طبیعی و عروسکی است.

بینی عروسکی برای چه صورت هایی مناسب است

بهتر است تصمیم گیری در مورد شدت بالا بودن نوک بینی و انحنای بینی را به پزشک جراح بسپارید. توصیه ما این است که برای داشتن قوسی خاص یا زاویه ای خاص برای بینی خود پافشاری نکنید؛ چرا که در نهایت این خود شما هستید که از نتایج چنین عملی راضی نخواهید بود.

پزشک با توجه به تجربه ای که در دوران جراحی به دست آورده، بهترین و ایده آل ترین راهنما برای خود شما خواهد بود. البته تصمیم نهایی در این مورد، بدون تردید بر عهده خودتان است.

چرا که شما باید سال های سال با نتایج حاصل از این عمل زندگی کنید اما بدون شک با مشورت دقیق با پزشک و بررسی همه جوانب کار، نتیجه ایده آل تری از عمل جراحی بینی خواهید گرفت.

پزشک با توجه به ویژگی های چهره شما و با در نظر گرفتن تمام خصوصیات موردن نظر شما بهترین تناسب را برای بینی شما به کار خواهد گرفت. پزشک زاویه مطلوب را اندازه گیری کرده و ارتفاع بینی را مشخص خواهد کرد.

سپس با استفاده از تصویر حاصل از طراحی سه بعدی بینی، نتیجه احتمالی را به شما نشان می دهد. برای دستیابی به نتایج مورد نظر پزشک تیغه بینی را با تیغه گوش در یک راستا قرار داشته باشد. پس از انجام معاینات متداول پزشک اقدامات لازم برای قبل از جراحی بینی را با شما در میان می گذارد.

حتما پیش از انجام عمل جراحی بینی، تصاویر احتمالی ظاهر خود با فرم جدید بینی را تماشا کنید. این تصاویر شاید صد در صد دقیق نباشند اما تا حدودی زیادی، حالت ظاهر شما را پس از جراحی مشخص خواهند کرد.

به همان نسبت که آگاهی بیشتری در مورد نتایج احتمالی این فرآیند داشته باشید، نتیجه بهتری از رینوپلاستی خواهید گرفت و این فرآیند را با رضایت بیشتری پشت سر خواهید گذاشت.

جراحی بینی شما در یک بیمارستان یا کلینیک به انجام رسیده و شخص پس از پایان عمل به منزل خود باز خواهد گشت. نیازی به اقامت بیمار بیمارستان وجود ندارد.

با این وجود به ویژه در روزهای اول، باید مراقبت های لازم را از بینی خود به عمل بیاورید و اولین روزهای پس از انجام جراحی بینی را به استراحت در منزل بگذرانید. داشتن یک برنامه ریزی مناسب، به شما کمک می کند تا به اندازه کافی استراحت کنید.

مراقبت ها تا زمان باز شدن بخیه ها و حتی مدتی پس از آن باید به شکل جدی ادامه داشته باشد. پزشک پس از انجام عمل، دستورالعمل های لازم را با شما در میان می گذارد و برای رسیدن به بهترین فرم بینی، باید حتما این دستورالعمل ها را جدی بگیرید.

یکی از مهم ترین نکته ها در روزهای پس از انجام عمل، این است که فرم اولیه بینی خود را قضاوت نکنید. بینی پس از عمل، ورم زیادی دارد و هنوز خبری از ظهور نتیجه نهایی در آن نخواهد بود.

خصوصیات منحصر به فرد بینی عروسکی

بینی به شکل بینی عروسک با ویژگی های خاصی از دیگر فرم های بینی مجزا می شود. جراحی بینی به روش عروسکی برای ایجاد بینی کوتاه و سربالایی مورد استفاده قرار می گیرد، دقیقا درست مانند بینی عروسک های باربی می باشد.

به همین دلیل این نام روی این نوع از بینی ها گذاشته شده است. در ادامه به برخی از ویژگی های این نوع بینی اشاره خواهیم کرد.

1- در بخش مجرای بینی از ایمپلنت های خاصی بهره گرفته می شود تا ظاهر عروسکی مورد نظر حاصل شود.

2- برای بخش پشتی بینی از تجهیزات سیلیکونی و کورتکس بهره گرفته می شود.

3- برای بازسازی نوک بینی نیز از تیغه ها بینی مناسب استفاده می شود.

4- بینی به شکل بینی عروسک به طبیعی ترین شکل ممکن برای فرد ایجاد می شود. انتخاب این نوع از بینی در جراحی برای بسیاری از افراد، موجب کوچک تر شدن نوک بینی، کوچک تر شدن پل بینی، برقراری تعادل بیشتر در چهره و همچنین رفع برخی از مشکلات تنفسی خواهد شد.

5- در نهایت بینی با دقت فراوانی به همان شیرینی و با همان جذابیت بینی عروسکی برای فرد به ارمغان می آید.

6- پزشک برای به وجود آوردن ظاهر مورد نظر شما از ایمپلنت هایی که مخصوص شخص شما ساخته شده اند بهره خواهد برد. در واقع این موضوع به شما کمک می کند تا بینی منحصر به فردی داشته باشید و بر اساس خواسته های خودتان، به فرم مطلوبی از بینی دست پیدا کنید. در این فرآیند، پزشک وقت و انرژی زیادی برای همه افراد متقاضی می گذارد و شرایطی را فراهم می کند که آن ها پس از چند ماه، از نتایج نهایی رینوپلاستی رضایت کامل داشته باشند.

آیا همه افراد می توانند بینی عروسکی داشته باشند ؟

در واقع نمی توان گفت که جراحی این نوع بینی برای افراد خاصی مناسب است. تمام افراد می توانند برای جراحی بینی اقدام کنند. افرادی که دارای بینی های گوشتی، بینی های استخوانی هستند نیز می توانند برای جراحی بینی اقدام کنند.

در این مورد باید به این موضوع مهم توجه کنید که ایده های اطرافیان، به هیچ وجه نباشد شما را از داشتن بینی عروسکی منصرف کند.

هر کسی می تواند ایده خاص خودش را برای جراحی بینی در ذهن داشته باشد اما در نهایت، این شما هستید که باید این انتخاب را انجام بدهید. در نتیجه قبل یا بعد از جراحی بینی، چندان درگیر نظرات اطرافیان خود نشوید.

در صورتی که علاقه مند به مدل عروسکی هستید و می خواهید برای جراحی بینی اقدام کنید. مدل مورد نظر خود را با پزشک خود در نظر بگذارید. از آنجایی که پزشک با روش جراحی باز اقدام به جراحی بینی شما خواهد کرد، در نتیجه می توان گفت تمام مدل های بینی با استفاده از این روش قابل جراحی هستند.

پزشک می تواند بینی استخوانی یا گوشتی شما را به صورت عروسکی جراحی کند. عروسکی بودن بینی شما با توجه به نوع بینی شما تعیین نخواهد شد. پزشک با توجه به ویژگی های ظاهری بینی شما نظر خود را به شما اطلاع خواهد داد.

مدل عروسکی زمانی برای شما مناسب است که تناسبات چهره شما با این مدل همخوانی داشته باشد. از این رو می توان گفت که افرادی که از اجزای مناسبی برخوردار هستند می توانند برای جراحی بینی به شیوه عروسکی اقدام کنند.

در واقع ممکن است یک بینی زیبا و شیک، با یک ظاهر خاص متناسب نباشد. به همین خاطر بیشتر از وضعیت ظاهری خود بینی، باید به این موضوع فکر کنید که این مدل، حتما در صورت شما یک تعادل جذاب به وجود بیاورد و شرایط ظاهری مطلوب را برای شما ایجاد کند.

چه صورت هایی بینی عروسکی را می پذیرند ؟

همان طور که پیش از این نیز گفتیم  جراحی بینی برای تمام افراد قابل انجام است. صرف نظر از اینکه شما صورتی گرد داشته باشید یا کشیده یا استخوانی و زاویه دار می توانید گزینه عروسکی را با پزشک خود در میان بگذارید.

پزشک برای تصمیم گیری در خصوص استفاده از این روش به تناسبات چهره شما وقت خواهد کرد. وی با استفاده از تناسبات چهره شما برای جراحی بینی شما وارد عمل می شود.

جراحی بینی شما می تواند به شیوه عروسکی انجام شود؛ اما در مواردی حالت چهره فرد با مدل عروسکی تناسب نخواهد داشت در این موارد پزشک نظر خود را به بیمار ارجاع خواهد داد تا او در این باره بیشتر بیاندیشد.

همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم برای داشتن این نوع بینی اصرار نورزید و به تجربه پزشک خود اطمینان کنید او با اتکا بر تجربه و دانش خود در خصوص بینی شما تصمیم گیری خواهد کرد.

در صورتی که اعضای چهره شما در تناسب با مدل عروسکی نباشد نتیجه حاصل از جراحی بینی شما آن چنان رضایت بخش نخواهد بود. به عبارتی در این صورت بینی شما پس از جراحی با دیگر اجزای چهره شما همخوانی نخواهد داشت.

در این صورت شما از چنین پیشامدی استقبال نخواهید کرد. پس بهتر است برای داشتن بینی به شکل بینی عروسک اصرار نورزیده و انتخاب را به پزشک خود واگذار کنید.

در انتخاب پزشک خود دقت کافی را به خرج دهید

در پایان به این نکته توجه نمایید که این مدل جراحی بینی (nose surgery) از محبوبیت بالایی برخوردار است. پزشکان زیادی با انجام تبلیغات گسترده جراحی بینی به این شیوه را انجام می دهند؛ اما شما نباید گول تبلیغات کاذب را خرید.

برای دستیابی به بینی مورد نظر خود باید پزشک حاذق و با تجربه ای را در نظر بگیرید. تنها یک پزشک با تجربه که دانش بالایی داشته باشد می تواند این مدل جراحی بینی را به خوبی پیاده سازی کند.

اگر پزشکی که جراحی بینی را بر روی صورت شما انجام می دهد از تجربه، تخصص و مهارت کافی برخوردار نباشد، نه تنها شکل ایده آلی برای بینی شما ایجاد نمی شود، بلکه حتی ممکن است سلامتی شما نیز در جریان عمل به خطر بیافتد.

از آن جایی که عمل جراحی بینی به کمک بیهوشی انجام می شود و همچنین نتیجه حاصل از آن دائمی است، اهمیت بسیار زیادی دارد که این کار را حتما در یک کلینیک مجهز و زیر نظر یک پزشک ماهر انجام بدهید.

اگر به دنبال دستیابی به نتایج دلخواه خود هستید برای انجام عمل جراحی عجله نکنید و تمام اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید. شما باید در خصوص اقدامات پس از جراحی بینی اطلاعات خود را کامل کنید و به بهترین نحو ممکن دوران بهبودی را پشت سر بگذارید.

برای یافتن پزشک مورد نظر خود از منابع موثق بهره ببرید و بینی خود را به دست پزشک حاذق بسپارید. فراموش نکنید که یک پزشک با تجربه بهترین بینی را برای چهره شما به ارمغان خواهد آورد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *