کاشت ابرو

تقویت ابرو پس از کاشت ابرو

تقویت ابرو پس از کاشت ابرو

تقویت ابرو پس از کاشت ابرو

کاشت ابرو به روشی محبوب به خصوص بین خانم ها تبدیل شده که می تواند زیبایی را به چهره ی آنان برگرداند. پس از طی دوره ی رشد مو در کاشت ابرو، موهایی که در این ناحیه وجود دارند مانند موهای طبیعی ابرو هستند.

از این رو تقویت ابرو در این زمان می تواند بر پرپشت ماندن ابروها تأثیر به سزایی داشته باشد. در طی دوره ی درمان پس از کاشت ابرو داروهایی توسط پزشک تجویز می شود که باعث می شود فولیکول های مو در ناحیه ی کاشته شده به خوبی خود را با شرایط وفق دهند؛

تقویت ابرو پس از کاشت ابرو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

اما پس از طی این دوره می توان به کمک دیگر راهکارهایی که برای تقویت ابرو استفاده می شود به ماندگاری بیشتر و پرپشتی موهای ناحیه ی ابرو کمک کرد.

دلیل اهمیت ابروها و کاشت ابرو

ابروها جز مهم ترین قاب هایی هستند که بر روی صورت فرد قرار دارند. این بخش از صورت باعث زیبایی چشم ها و تا حدی محافظت از آن می شود.

تقویت ابرو پس از کاشت ابرو

ابروها به عنوان یک سایه بان برای چشم محسوب می شوند و از ریزش عرق پیشانی بر روی چشم نیز تا حد زیادی جلوگیری می کند. از این رو می بینیم فقط بحث زیبایی در وجود ابروها مطرح نیست و راهکارهایی مانند تاتو و روش های دیگر به جز کاشت مو نمی تواند وظایف محافظت از چشم را انجام دهد.

روش های دیگر مشکلات خاص خودشان را برای فرد به وجود می آورند. اولین نکته مهم اینجاست که چنین روش هایی دائمی نیستند و پس از مدتی، تاثیرشان را از دست می دهند.

دومین نکته مهم نیز این موضوع می باشد که روش هایی به جز کاشت ابرو، ممکن است برای فرد به شدت دردناک باشند. کاشت ابروها اما یک فرآیند دائمی است و فرد می تواند برای همه سال های بعدی، حساب ویژه ای روی نتایج آن باز کند.

البته افرادی که به دنبال یک تغییر بسیار سریع در ابروهای خود هستند، نمی توانند به سرعت از کاشت ابرو نتیجه بگیرند. برای ظهور نتایج نهایی کاشت ابرو، باید صبر و حوصله زیادی به خرج داد.

هم در مراحل قبلی از کاشت ابرو و هم در بعد از این اقدام بهتر است تقویت موهای ابرو صورت گیرد تا همیشه ابرویی پر پشت و زیبا داشته باشید.

پشت سر گذاشتن فرآیند کاشت ابرو، یک قدم بسیار مفید و موثر برای داشتن ابروهایی پرپشت و سالم است اما این موضوع به تنهایی برای تقویت و استحکام ابرو ها کافی به نظر نمی رسد.

افرادی که کاشت ابرو را انجام می دهند باید پس از انجام این کار نیز، مراقبت هایی از ابروهای خود به عمل بیاورند. اگر ابروها یک بار ریزش کرده اند، ممکن است دوباره نیز در خطر ریزش قرار بگیرند. با این وجود به طور کلی ابروهای جدید نسبت به ابروهای قبلی در برابر ریزش مقاومت بیشتری از خودشان نشان می دهند.

کاشت ابرو این فرصت را برای فرد به وجود می آورد که دوباره صاحب ابروهایی زیبا و پرپشت شود و این بار با پرهیز از همه کارهای تهدید کننده سلامت ابرو، اجازه ریزش ابروها را ندهد.

از این رو روش های مختلفی برای تقویت ابرو وجود دارد که می تواند به کمک داروهای شیمیایی یا به روش های خانگی و مواد دیگر صورت گیرد. داروهای شیمیایی اکثر اوقات برای هر کسی تجویز نمی شوند ولی فرد می تواند از راه کارهای خانگی برای تقویت ابرو پس از کاشت ابرو بهره ببرد.

با توجه به این که این روش ها در دسترس تر هستند استفاده از آن ها نیز راحت تر و مقرون به صرفه تر است.

راهکارهایی برای تقویت ابرو پس از کاشت ابرو

ممکن است پس از کاشت ابرو آنقدر از زیبایی و پرپشتی آن راضی باشید که نیازی نبینید آن را تقویت کنید؛ اما همیشه سعی کنید راهکاری بهتر را در نظر داشته باشید تا این ابروها همیشه برای شما زیبا و پرپشت باقی بماند.

در این مقاله چند راهکار خانگی و در دسترس برای تقویت ابروها پس از کاشت ابرو بررسی می شود.

1- تقویت ابروها به کمک روغن زیتون پس از کاشت ابرو

یکی از روش های تقویت ابرو پس از پایان دوره رشد مو در کاشت ابرو، استفاده از روغن زیتون است. روغن زیتون حاوی ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز مو است که می تواند به خوبی به تقویت موها بپردازد.

برای بهره بردن از مواد مغذی موجود در روغن زیتون، ابروهای خود را می توانید هر شب با روغن زیتون ماساژ دهید.

این ماده مغذی را بر روی ابروهای خود نگه دارید و صبح پس از بیدار شدن آن را با آب گرم بشویید. این کار باعث می شود که موهای ابرو تقویت شوند و از ریزش ابرو پس از کاشت ابرو جلوگیری می کند.

روغن زیتون هم برای رشد سریع تر ابرو ها و هم برای افزایش ضخامت آن ها بسیار مفید به نظر می رسد. معمولا تنها یک یا چند قطره کوچک از روغن زیتون برای هر بار استفاده روی ابرو ها کافی است و تنها مصرف یک بار در روز آن، به اندازه کافی برای ابرو ها مفید و موثر خواهد بود.

البته باید در این مورد به یک مسئله مهم نیز توجه کرد. این تنها روغن زیتون «طبیعی» است که برای ابرو ها مفید به نظر می رسد. روغن زیتون های کارخانه‌ ای ممکن است حاوی ترکیب های شیمیایی باشند که می توانند به ابرو ها آسیب  برسانند.

2- تقویت ابروها به کمک تخم مرغ پس از کاشت ابرو

تخم مرغ حاوی سلول های بنیادی و ترمیم کننده است. به دلیل این که تخم ها باید مواد لازم برای جنین مرغ را در خود داشته باشند حاوی مواد مغذی و ویتامین های اساسی هستند.

مدتی پس از کاشت ابرو، هر چند وقت یک بار یک تخم مرغ را در ظرفی بریزید و آن را کاملا هم بزنید تا حالتی آبکی به خود بگیرد. سپس با یک شانه آن را روی ابروهای خود قرار دهید.

زرده تخم مرغ با دارا بودن منابع غنی بیوتین، کمک زیادی به رشد بیشتر ابروها می کند و همچنین موجب ضخیم تر شدن ابروها نیز می شود. تخم مرغ هر بار می تواند به مدت 20 دقیقه روی ابروها باقی  بماند و سپس باید با آب گرم به آرامی شسته شود.

استفاده از این روش برای دو یا سه بار در طول روز، به سلامت ابرو ها کمک زیادی خواهد کرد. با این حال اگر پوست شما به شدت نسبت به جوش و آکنه حساس است، بهتر است به جای تخم مرغ به سراغ استفاده از مواد طبیعی دیگر بروید.

شستشو بعد از کاشت ابرو هم مانند سایر موارد یک امر مهم می باشد، به همین منظور حدود 5 تا 10 دقیقه بعد می توانید آن را با آب گرم شستشو دهید و مرتب کنید.

این ماده به خوبی موهای ناحیه ی ابرو را تقویت می کند و حتی در مواردی باعث رویش مجدد آن ها می شود.

3- تقویت ابرو با سیر و روغن زیتون پس از کاشت ابرو

سیر و روغن زیتون نیز یک ماده ی موثر در تقویت ابرو است. ممکن است موهای که در کاشت ابرو بر روی این ناحیه رشد کرده اند بر اثر عوامل محیطی مانند هر موی دیگری شروع به ریزش و کم پشت شدن کنند.

از این رو استفاده از روغن زیتون و سیر برای ضخیم شدن این موها بسیار می تواند موثر واقع شود. علاوه بر این رشد سریع ابروها را می توان با این ماده به دست آورد.

هر چند در موهای به وجود آمده از طریق کاشت ابرو، مشکل رشد ابرو به وجود نمی آید ولی تقویت این موها بسیار مهم است. ابتدا باید یک لیوان از روغن زیتون را به همراه یک عدد سیر خرد شده در یک ظرف قرار دهید تا به مدت یک هفته در همان حالت بماند.

سپس تکه های سیر را پس از گذشت زمان یک هفته از روغن جدا کرده و روغن را بر روی ابروها ماساژ دهید.

4- تقویت ابرو با پوست فندق پس از کاشت ابرو

پوست فندق نیز حاوی مقدار زیادی ویتامین های گروه ب و ای است. این دو ویتامین می تواند به خوبی موهای سر و ابرو را تقویت کند.

اگر به دنبال راهکاری خوب برای از بین بردن مشکل ریزش ابروی خود هستید می توانید این روش را هم امتحان کنید. برای این کار باید ابتدا پوست فندق را بسوزانید.

یک خاکستر از این ماده به وجود می آید که آن را بر روی ابروهای خود قرار می دهید و باید 15 تا 20 دقیقه روی آن بماند. بهتر است که ابروها را به کمک یک شانه ابرو یا مسواک به آرامی ماساژ دهید. این ترفند به پرپشت شدن ابروها کمک شایانی می کند.

5- تقویت ابرو به کمک روغن بادام پس از کاشت ابرو

روغن بادام حاوی مقدار زیادی مواد مختلف است که به خوبی می تواند ابروها را تقویت کند. روغن بادام را بر روی موهای ابرو ماساژ دهید.

این عمل باید به آرامی صورت گیرد تا مشکلی برای ریشه ی ابروها به وجود نیاید. اگر این عمل قبل از خواب باشد در طی زمان خواب باعث تقویت و تغذیه ی فولیکول مو می شود و از ریزش موهای ناحیه ابرو پس از کاشت ابرو جلوگیری می کند.

6- تقویت ابرو ها به کمک روغن نارگیل پس از کاشت ابرو

ابرو ها از جنس پروتئین هستند و روغن نارگیل، می تواند از کاهش پروتئین در بدن جلوگیری کند. این روغن از آسیب خوردن به ابروها نیز جلوگیری می کند. روغن نارگیل را می توانید با پنبه به ابرو های خود بزنید و آن را تا صبح روی ابروها نگه دارید. این فرآیند می تواند هر روز تکرار شود.

7- تقویت ابرو ها به کمک شیر پس از کاشت ابرو

امروزه در همه خانه ها، شیر به راحتی پیدا می شود. شاید خیلی ها ندانند که همین نوشیدنی محبوب نیز می توانند در تقویت ابرو ها نقش موثری ایفا می کند. شیر از ترکیبات ویتامینی و معدنی برخوردار است که می توانند موهای ناحیه ابرو را به خوبی تغذیه کنند. شما می تواند شیر را به کمک پنه به ابروهای خود بزنید و آن را برای 15 دقیقه روی ابروها حفظ کنید. بهتر است این کار جایی در برنامه های روزانه شما داشته باشد و هر روز تکرار شود.

8- تقویت ابرو ها به کمک دانه شنبلیله پس از کاشت ابرو ها

استقاده از دانه شنبلیله، یک راه ساده خانگی دیگر برای تقویت ابرو ها پس از کاشت ابرو به شمار می رود. افزایش سرعت رشد ابرو ها و همچنین کمک به بهتر شدن وضعیت سلامتی ابرو ها، از خواص مهم این دانه به شمار می روند. دانه شنبلیله پس از قرار گرفتن درون آب، می تواند روی ابرو های شما گذاشته شود و پس از 45 دقیقه، با آب گرم شسته شود. استفاده از این روش برای 2 بار در هفته توصیه می شود.

9- تقویت ابرو ها با روغن دانه کنجد پس از کاشت ابرو

افرادی که از روغن دانه کنجد برای ابروها استفاده می کنند، نتیجه بسیار خوبی از این کار به دست خواهند آورد. انجام روزانه این کار، یک روش بسیار خوب برای در اختیار داشتن ابرو های سالم است. همچنین با استفاده از روغن دانه کنجد، وضعیت ظاهری ابرو ها نیز به مرور زمان مطلوب تر خواهد شد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *