کاشت مو

کاشت موی صاف و هزینه آن دقیقا چقدر است؟

کاشت موی صاف و هزینه آن دقیقا چقدر است؟

کاشت موی صاف

علم زیبایی دستخوش تغییرات زیادی شده است و طاسی دیگر پایان اعتماد به نفس افراد نیست. پیشرفت های پزشکی مدرن در درمان ریزش مو همراه با کاشت مو، بازیابی چهره ی سالم و کامل شما را آسان تر از همیشه کرده است.

کاشت موی صافآخرین روش های جراحی بر اثر بررسی های دقیقی روی نیازهای فردی اشخاص بدست آمده اند. به همین خاطر امروزه کاشت مو در حالت های مختلف و درجات متفاوت طاسی و در هر سنی میسر می باشد.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

همیشه فرایند پیوند مو بسته به شرایط موی افراد مختلف، متفاوت است. برای مثال روش انتخابی پیوند مو در کسانی که موی صاف دارند با کسانی که موی مجعد دارند تفاوت دارد. در ادامه به توضیح این تفاوت ها می پردازیم.

مروری اجمالی بر فرایند کاشت مو

بیایید با دو روش متداول برای انجام کاشت مو آشنا شویم و توضیح دهیم که چطور نوع موی شما یک فاکتور مهم در تعیین ماهیت و روش های استفاده شده در درمان است.

استخراج واحد فولیکولار (FUE): در روش FUE فولیکول های موی فرد از ناحیه ی بانک مو در پشت سر برداشته شده و به ناحیه ی مورد نظر پیوند زده می شوند. در این روش هیچ بخیه ای روی پوست زده نمی شود.

پیوند واحد فولیکولار (FUT): در روش FUT نواری از موی سر در بخش بانک مو برداشت می شود. سپس بافت توسط برش های میکروسکوپی به فولیکول های جداگانه برش داده شده و بعد به قسمت مورد نظر پیوند زده می شود.

کاشت موی صافکاشت موی صاف در برابر کاشت موی مجعد

یک اجماع عمومی وجود دارد که بر طبق آن کاشت مو به روش FUE روش مناسب تری برای افرادی است که موهای صاف دارند. داشتن موی صاف، برداشت فولیکول های جداگانه را آسان تر می کند. این موضوع برای افرادی که موی صافی دارند یک سری مزایا و معایب به همراه داد. از مزایای آن می توان به نتیجه ی طبیعی تر آن اشاره کرد. ضمن اینکه این روش کمتر تهاجمی است و فرد لازم نیست نگران جای بخیه در پشت سرش باشد.

مشکل این روش هم این است که به دلیل دقتی که باید برای انجام آن به خرج داد؛ کمی طولانی تر است.

البته به یاد داشته باشید که ما در مورد کلیات صحبت می کنیم. ضخامت مو، ماهیت و سستی پوست سر، بزرگی منطقه ی بانک مو و بزرگی ناحیه ی طاس شده همگی در انتخاب تکنیک مناسب برای کاشت مو موثر هستند.

با این حال نمی توان گفت هر حالت مو، یک روش کاشت انحصاری دارد؛ یعنی افرادی که موهای صاف دارند هم می توانند بدون هیچ مشکلی، پیوند مو به روش FUT را انجام دهند و افرادی که موهای فر و موج دار دارند می توانند با اجرای روش FUE به نتایج فوق العاده ای دست پیدا کنند.

به همین خاطر ما از شما می خواهیم که قبل از اقدام به کاشت مو در مورد شرایط منحصر به فرد خودتان حتماً یک جلسه ی مشاوره با پزشک داشته باشید.

آیا کاشت مو فقط برای نوع خاصی از مو ممکن است؟

متغیرهای زیادی وجود دارد که بر مسیر کاشت مو و نتایج بعد از آن تاثیر می گذارد. این عوامل شامل ویژگی هایی از جمله میزان و مرحله ی ریزش مو، اندازه ی ناحیه ی طاس شده، ضخامت مو و البته حالت مو می باشند.

پیوند موهای صاف در مقایسه با کاشت موی فر و موج دار از پیچیدگی کمتری برخوردار است. ساختار فولیکول و رشته ی مو در حالت فر با حالت صاف متفاوت است و اغلب از ریشه تا نوک یک حالت مارپیچی به خود می گیرد.

در موهای موج دار؛ برای حفظ کامل ساختار، جراح پیوند باید هنگام استخراج و کاشت آنها دقت زیادی به خرج دهد به همین خاطر پیوند مو های فر و موج دار به دلیل سختی انطباق موها با هم دشوارتر است.

البته کاشت مو برای موهای فر مزایایی نیز نسبت به موهای صاف دارند و از آنجایی که هم پوشانی بیشتری در این شرایط وجود دارد و به موهای کمتری برای کاشت نیاز است لذا بسیاری از پزشکان آنها را به موهای صاف ترجیح می دهند. نتایج حاصل از کاشت موهای مجعد از موهای صاف حجیم تر و پرپشت تر است.

تاثیر صاف بودن مو بر نتیجه ی کاشت مو

در واقع حالت مو تاثیر چشمگیری بر نحوه ی انجام فرایند پیوند و نتیجه ی نهایی آن خواهد داشت. نوع موهای ما هر چه که باشد موهای کاشته شده هم همان ویژگی ها را پیدا خواهند کرد. در واقع ریزش مو و کاشت آن منجر به تغییر در ظاهر و حالت موها نمی شود. ممکن است چند ماه برای مستقر شدن موهای کاشته شده زمان لازم باشد زیرا فولیکول ها تغییر بزرگی را پشت سر گذاشته اند اما در نهایت موهای جدید با حالت طبیعی موهای شما مطابقت خواهند داشت.

اگر موهای صاف داشته باشید ظاهر شما کم پشت تر از زمانی که موهای فر داشته باشید به نظر می رسد. کاشت موهای صاف راحت تر است زیرا فولیکول های مو می توانند به راحتی برداشته شوند و برای کاشت مو مورد استفاده قرار گیرد، اما باید گرافت های بیشتری برداشت شود تا تراکم لازم بدست آید.

حقیقت این است که تراکم موها لزوماً یک شاخص درست از مقدار مویی که در منطقه کاشته شده است نیست بلکه صرفاً تحت تاثیر حالت مو قرار دارد.

میزان درد و دوران نقاهت در کاشت موی صاف

در کاشت موی صاف چون فرد از روش FUE استفاده می کند و بخیه ای در پشت سر زده نمی شود، لذا بعد از کاشت درد کمتری را تجربه می کند و نیاز به مراقبت های کمتری هم دارد.

آیا کسی که موی فر دارد می تواند موی صاف بکارد؟

طبق آنچه تاکنون گفته ایم؛ برای کاشت مو در نواحی ای که دچار ریزش شده از بانک موی طبیعی خود فرد استفاده می کنند به همین خاطر نمی توان نوع متفاوتی از مو را برای افراد پیوند داد.

ضمن اینکه پیوند مو از فردی به فرد دیگر امکان پذیر نیست به همین خاطر فردی که موی موج دار و فر دارد نمی تواند موهای صاف بکارد؛ اما همیشه امکان صاف کردن موها توسط وسایل آرایشی میسر می باشد و می توان از این دید به مسئله نگاه کرد.

هزینه های کاشت موی صاف

همانطور که گفته شد فرایند کاشت موی صاف ساده تر از پیوند مو ی فر است از این رو طبیعی است که هزینه ی آن نیز برای مشتری پایین تر باشد. هزینه ی کاشت موهای صاف به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین عامل میزان طاسی فرد و تعداد گرافت های لازم برای پر کردن منطقه ی گیرنده است.

به هر نسبت که طاسی فرد بیشتر باشد، هزینه ی کاشت مو نیز افزایش می یابد. دومین عامل، تخصص دکتر کاشت مو است. به هر نسبت که پزشک تخصص و سابقه ی بیشتری در زمینه ی پیوند مو داشته باشد هزینه ی کاشت نیز بالاتر خواهد بود و در نهایت به همان نسبت نتیجه ی بهتری نیز بدست خواهید آورد.

عامل بعدی امکانات کلینیک کاشت مو است. در برخی از کلینیک ها تجهیزات مدرن و مجهزی برای پیوند مو فراهم شده است که راحتی مراجعه کننده در طول فرایند را افزایش می دهند و از این رو ممکن است به هزینه ی پیوند موی صاف اضافه کند.

در نهایت نوع روش پیوند مو نیز بر هزینه موثر است همانطور که در بالا گفته شد کاشت موی صاف بیشتر به روش FUE انجام می شود که روش نسبتاً مدرنتری است و از این رو هزینه ی انجام آن نیز بیشتر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *