پوست و مو

صابون مناسب شستشوی پوست

صابون مناسب شستشوی پوست

صابون مناسب شستشوی پوست

چه صابونی برای شستشو پوست مناسب است ؟ شاید سوال بسیاری از ما باشد به ویژه زمانی که از هر گونه صابون برای شستشوی پوست خود استفاده می کنیم باید این موضوع را جدی تر بگیریم.

صابون مناسب شستشوی پوستدر نظر داشته باشید که اگر صابونی مناسب با پوست خود را انتخاب کنید در این صورت نه تنها سبب پاک شدن چربی ها از روی آن خواهید شد بلکه  می توانید به کمک آن مشکلاتی پوستی از جمله لک و جوش را نیز می توانید برطرف کنید.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

هر صابونی برای شستشوی پوست مناسب نیست، به همین دلیل در انتخاب انواع مختلف آنها باید توجه لازم را داشته باشید، زیرا در غیر این صورت گرفتار مشکلات جدی پوستی خواهید شد.

در بیشتر اوقات انواع مختلف صابون برای شستشوی پوست به ما توسط دوستان و نزدیکان توصیه می شود ، توجه کنید اینکه یک صابون برای پوست فرد دیگری مناسب است این به این  معنا نیست که شما نیز می توانید از همان صابون استفاده کنید.

توصیه ی  افراد که تخصص کافی در این زمینه ندارند را جدی نگیرید . با ما همراه باشید تا به طور کلی شناختی با انواع صابون برای ” شستشوی پوست ” و نکات ویژه در مورد انتخاب آنها به دست آورید.

صابون مناسب شستشوی پوستانواع صابون برای شستشوی پوست

انواع مختلفی از صابون برای شستشوی در بازار موجود است که هر کدام توسط شرکت های تولیدی مختلف تولید شده و برخی از آن ها به دلیل اهمیت برند شرکت تولید کننده جایگاه ویژه ای را کسب کرده است.

تردیدی نیست که هر کدام از آنها دارای برخی از مزیت و معایبی است ولی شما باید مناسب ترین صابون برای شستشوی پوست خود انتخاب کنید. اینکه یک محصول برای وکیریت مفید است دلیل نمی شود که شما نیز  می توانید از آن استفاده کنید.

انواع مختلفی از صابون ها را می توانیم در طبقه بندی زیر قرار داد:

 1. صابون های گیاهی
 2. صابون های سنتی
 3. صابون هایی با گلیسیرین بالا
 4. گلیسیرین پایین
 5. ضد آکنه
 6. بدون رایحه
 7. صابون های صنعتی
 8. صابون های با رایحه
 9. چروک

صابون ها در واقع نمک اسیدهای چرب بوده که برای از بین بردن کثیفی و البته چربی ها به کار می رود در صنعت نیز از آن ها به عنوان روانساز استفاده می شود.

برای تهیه ی هر کدام از آنها از مواد اولیه ی متفاوتی استفاده می شود ولی در حالت کلی اصولی که برای تولید انواع صابون برای شستشوی پوست به کار می رود یکسان است.

برای انتخاب مناسب ترین صابون باید ابتدا پوست خود را بشناسید و متناسب با آن صابون مناسب را انتخاب کنید ، در غیر این صورت به دلیل انتخاب نامناسب ممکن است سبب تحریک پوست و به وجود آمدن جوش و لک های مختلف در آن باشید.

صابون معمولی یا صابون آنتی باکتریال برای شستشوی پوست

تردیدی نیست که صابون های باکتری زا در مقایسه با صابون های معمولی کارایی بهتری دارند و امروزه می توان گفت که به طور قابل ملاحظه ای صابون های مختلفی در این دسته قرار گرفته اند و برای تهیه ی آن ها از مواد استفاده شده است که باکتری زا بوده و عملکرد بهتری دارند.

با وجود همه ی مزیت های این گونه صابون برای شستشوی پوست به دلیل وجود یک محیط زمانی بیشتر ما از فواید آنها محروم هستیم .

صابون های باکتری زا نیازمند زمان هستند که بتوانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند به طور تقریب یک صابون باکتری زا بعد از ۲ دقیقه قرار گرفتن بر روی پوست  اقدامات لازم را آغاز می کند ولی هیچ کدام از ما آنقدر صبور نیستیم به همین دلیل بدن آنکه از مزیت آن ها بهره مند شویم  فقط هزینه ی بسیاری را برای این گونه صابون ها پرداخت می کنیم .

رعایت اصول لازم برای استفاده از انواع گوناگون صابون برای شستشوی پوست از جمله ضروری ترین نکات است.

 بهترین صابون برای شستشوی پوست خشک

صابون های آبرسان و ملایم مناسب ترین صابون برای شستشوی پوست های خشک است . زمانی که پوست شما چربی کافی را ندارد برای اینکه بتوانید از آن مراقبت کنید و مانع خشک و چروکیده شدن آن باشید ضروری است صابون هایی ملایم را به کار ببندید.در این صورت نتیجه ی بهتری خواهید گرفت.

وجود گلیسیرین  در صابون انتخابی برای پوست های خشک نیز گزینه ی بسیار مطلوبی است زیرا به طور کامل می تواند سبب افزایش رطوبت  پوست گردد  و از این طریق می توانید از خشک شدن و البته ایجاد چین و چروک بر روی پوست جلوگیری کنید.

روش های بسیار ساده برای تشخیص نوع پوست موجود است ولی اگر پوست مختلطی  دارند در انتخاب نوع صابون نیازمند مشورت با افراد مجرب در این زمینه هستید.

بهترین صابون برای شستشوی پوست چرب

زمانی که پوست شما بیش از حد چربی تولید می کند به میزان زیادتری در معرض جوش و انواع آکنه ها خواهید بود به همین دلیل مناسب ترین صابون برای شستشوی پوست صابونی خواهد بود که حاوی مواد باکتری زا است، مراقبت از پوست برای شما نیازمند توجه بیشتری است.

بهترین صابون برای شستشوی پوست آکنه دار

برای پوست های حاوی آکنه خوشبختانه صابون های دارویی مختلف موجود است البته در انتخاب آن ها نیز نظر پزشک خود را دریافت کنید .

اگرچه استفاده از صابون های عطر دار نامطلوب ترین گزینه می باشد ولی برخی از صابون های معطر ویژه افرادی که همواره تعرق می کنند در بازار موجود است که می تواند تاثیرات مطلوبی داشته باشد.

پوست همه ی افراد با هم فرق دارند و این امر سبب شده است که  حساسیت های متفاوتی نسبت به هر کدام از مواد پاک کننده نشان دهیم به همین دلیل به جای تخریب پوست خود با استفاده از پاک کننده ی نامناسب سعی کنید شناخت کافی داشته وبا یک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

بهترین صابون برای شستشوی پوست های آسیب پذیر

افرادی که جزو موارد زیر هستند در انتخاب صابون برای شستشوی پوست باید توجه بیشتری داشته باشند:

 1. کودکان
 2. افراد کهنسال
 3. افرادی که دوره های درمانی لیزر را دنبال می کنند
 4. افراد با آلرژی های خاص پوستی

این نوع افراد از آنجا که پوستی حساس و آسیب پذیر دارید حتما باید نظر پزشک مربوطه را برای انتخاب نوع صابون برای شستشوی پوست انتخاب کنند.

بهره مندی از انواع ژل های پاک کننده و شستشو می تواند در مقایسه با صابون گزینه ی مطلوب تری باشد ولی در غیر این صورت می توانید انواع صابون های کرم دار را نیز در اولویت خود قرار دهید.

 بدترین صابون برای شستشوی پوست

صابون هایی با مشخصات زیر تحت هیچ شرایطی برای پوست شما گزینه ی مناسبی نیست به همین دلیل نباید از آنها استفاده کنید. اگر تاکنون به این موضوع توجه نکرده اید همین اکنون ویژگی صابونی که روزانه از آن استفاده می کنید را بررسی کنید در این صورت می توانید تصمیم مطلوب تری داشته باشید.

اگر صابونی که برای شستشوی پوست به کار می رود شامل :

 1. صابون حاوی ذرات ریز
 2. صابون دارای PH بسیار متغیر و نامناسب برای پوست
 3. صابون های دارای  خاصیت اسیدی
 4. صابون های ریز دانه
 5. صابون های رایحه دار
 6. صابون های رنگ دار
 7. صابون های خانگی بدون ترکیب خاص

باشد، همین اکنون استفاده از آن را کنار بگذارید و سعی کنید با شناخت نوع پوست خود و البته راهنمایی پزشک متخصص در این زمینه مناسب ترین نوع صابون را در اولویت خود قرار دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *