لیپوماتیک

نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک چگونه است؟

نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک چگونه است؟

خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک شیوه ای نوین و ایمن است که درمان بدون درد و ناراحتی و عارضه های جانبی را برای بیماران به همراه دارد. مراقبت های بعد از لیپوماتیک جهت حفظ نتایج آن بسیار مهم است.

همه عمل ‌های مربوط به زیبایی، به مراقبت‌های صحیح و اصولی نیازمند هستند. در چنین عمل ‌هایی غالبا یک تغییر بزرگ در بدن فرد به وجود آمده و برای رساندن این تغییر به وضعیت مطلوب و همچنین برای جلوگیری از خطر های احتمالی، لازم است که فرد با حساسیت و دقت زیادی از خودش مراقبت کند.

این مراقبت‌ ها البته چندان دشوار و پیچیده نیستند و رعایت آن‌ ها نیز اصلا وقت و انرژی ویژه‌ ای را از فرد نمی‌گیرد.

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک از جمله این مراقبت هاست که به بیمار کمک می کند تا زودتر به بهبودی برسد.

خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

پس از آن ‌که عمل لیپوماتیک به پایان رسید، پزشک دستور العمل‌ های لازم برای مراقبت را در اختیار فرد قرار می ‌دهد. از این جا دیگر به خود فرد بستگی دارد که چقدر این توصیه‌ ها را جدی بگیرد و یا اینکه چقدر به این مراقبت ‌ها بی‌توجه باشد.

هر کس که حتی به جزئی‌ ترین نتایج حاصل از لیپوماتیک اهمیت می‌دهد و می‌خواهد بهترین نتایج ممکن از این عمل را در بدن خود مشاهده کند، این مراقبت‌ها را با مسئولیت پذیری انجام خواهد داد و هر کسی که به نتایج کار اهمیت چندانی ندهد، این توصیه‌ ها و مراقبت‌ ها را نیز جدی نخواهد گرفت.

در مجموع عمل لیپوماتیک بسیار امن و بی خطر است. در این عمل اگر کانولا کوچک ترین برخوردی با بافت های بدون چربی داشته باشد، سیستم ایمنی کار را کاملا متوقف خواهد کرد.

اهمیت نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک

همانطور که می دانید بسیار مهم است که بیماران به دستورات قبل و بعد از عمل لیپوماتیک توجه کنند. اهمیت دادن به نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک به بیماران این اطمینان را خواهد داد که از بروز بسیاری از عوارض جانبی جلوگیری کنند و خطرات را به حداقل ممکن برسانند.

با توجه به اینکه پزشک تمامی توصیه های لازم را بخصوص در مورد نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک به بیماران گوشزد می کند، اگر فکر می کنید که در این رابطه سوالی برایتان به وجود آمده است بهتر است آن را با وی در میان بگذارید.

خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک

در لیپوماتیک به دلیل اینکه از بیحسی موضعی به جای بیهوشی کامل استفاده می شود، افراد می توانند بلافاصله به منزل بازگردند و شب اول بعد از عمل را در رختخواب خود سپری کنند.

کوتاه بودن دوران بهبودی و بازگشت فرد به حالت عادی در زمانی بسیار سریع پس از انجام این کار، یکی از امتیازهای بزرگ عمل لیپوماتیک به شمار می‌ رود.

این متد در واقع روش‌ های سنتی چربی کشی مثل لیپوساکشن را اصلاح کرده و نسخه به روز شده‌ ای از آن را در اختیار افرادی قرار داده که قصد دارند چربی های یک نقطه از بدن خودشان را از بین ببرند.

مواردی مثل زمان طولانی عمل، نیاز به بی‌ هوشی عمومی، آسیب به بافت های مختلف بدن، خونریزی و ریسک بالا که در روش های سنتی وجود داشته اند، همه در لیپوماتیک برطرف شده اند.

این روش اساسا فرد را تحت فشار زیادی قرار نمی دهد و یک عمل سنگین، به شمار نمی رود. به همین خاطر است که فرد پس از انجام عمل، خیلی زود می تواند همه کارهای قبلی خودش را انجام دهد. با این حال حداقل در دو روز اول پس از انجام این کار، استراحت بسیار مهم به نظر می‌ رسد.

فردی که عمل لیپوماتیک انجام داده، تغییر تازه‌ ای در بدن خود به وجود آورده و باید به این بدن زمان بدهد تا به آرامی به شرایط جدید خو بگیرد.

استراحت درست بعد از همه عمل های زیبایی، فرد را در شرایط ایده آلی قرار می دهد و به او کمک می کند تا در مسیر رسیدن به نتیجه دلخواه قرار بگیرد. جدا از استراحت به طور کلی، فرد باید نحوه صحیح استراحت را نیز آموخته باشد.

بدین ترتیب آگاهی از نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک موجب خواهد شد که بیماران بتوانند هنگام خوابیدن نکات لازم را رعایت کنند تا با مشکلی مواجه نشوند.

نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک از جمله مهم ترین مراقبت هاست

در واقع پس از عمل لیپوماتیک اندام مورد نظر همانند حالت اولیه خود دارای سلول های چربی نمی باشد. هنگامی که افراد وارد سنین بزرگسالی می شوند، تعداد سلول های چربی بدن یک مقدار ثابت خواهد بود.

لیپوماتیک تعداد این سلول ها را تا حد ممکن کاهش می دهد و در ادامه اگر فرد مجددا دچار چاقی شود تنها حجم سلول های باقی مانده افزایش خواهد یافت.

مراقبت هایی مانند کنترل وزن از جمله مهم ترین مراقبت های بعد از لیپوماتیک است که موجب می شود نتایج این عمل حفظ شود. اما مهم اینجاست که تنها مراقبت های بعد از لیپوماتیک شامل کنترل وزن، استفاده از گن و … نیست بلکه نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک نیز یکی از مهم ترین مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

زمان استراحت کافی و نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک به این دلیل که به صورت سرپایی انجام می شود، تنها به  چند روز استراحت نیاز دارد. استراحت کافی سبب می شود که بیمار بتواند بسیار سریع تر به فعالیت های روزانه خود بازگردد و سریعا به کار و فعالیت بپردازد.

در کنار استراحت کافی، اهمیت به طرز خوابیدن بعد از لیپوماتیک نیز مهم است و پزشکان توضیحات لازم را به بیماران در این مورد خواهند داد. برای مثال یکی از موارد قابل توجه اینست که بسته به نوع اندامی که عمل لیپوماتیک روی آن انجام می شود، پزشک راهنمایی های خاصی را در اختیار بیماران خود می گذارد تا بهتر و سریع تر دوران نقاهت خود را سپری کنند.

در واقع همه چیز به این بستگی دارد که عمل، در کدام نقطه از بدن فرد انجام شده باشد. به طور معمول در بیشتر افراد این کار در شکم صورت می گیرد اما ران، سینه، پهلوها، کمر، باسن و … نیز می‌توانند نقطه هدف در لیپوماتیک تلقی شوند.

درمورد نحوه خوابیدن پس از انجام عمل لیپوماتیک، این موضوع اهمیت دارد که حداقل تا چند روز اول بعد از عمل، فشار زیادی به منطقه ای که این عمل بر روی آن انجام شده، وارد نشود. برای مثل اگر این کار برای از بین بردن چربی های شکم فرد صورت گرفته است، بهتر است او برای مدتی، از خوابیدن روی شکم خود صرف نظر کند و به پشت بخوابد تا فشاری را به این منطقه وارد نکند.

فرد بسته به نقطه ای از بدن که لیپوماتیک را در آن انجام می‌ دهد، با پزشک مشورت خواهد کرد و دستور العمل های مربوط به خوابیدن را از او خواهد گرفت. رعایت این اصول شاید در نگاه اول، کم اهمیت به نظر برسد اما تاثیر چشمگیری در رسیدن به هدف نهایی فرد از انجام لیپوماتیک دارد.

توجه داشته باشید که محل خواب شما باید کاملا آرام و ساکت باشد تا شما بتوانید خوابی عمیق را تجربه کنید. داشتن تشک راحت، ملافه تمیز و توجه به طرز خوابیدن بعد از لیپوماتیک همگی به طور موثری به شما در بهبودی تان کمک می کند.

مراقبت از زخم ها و نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک

توجه داشته باشید که با توجه به اینکه چه اندامی در بدنتان عمل شده است خروج خونابه ها و مواد بی حسی از نقاط برش خورده تا حدود دو روز ادامه دارد. هر چه میزان تخلیه این مایعات از اندام بیشتر باشد سطح تورمات کمتر می شود.

به همین دلیل بهتر است که در هنگام استحمام محل را به سمت پایین به آهستگی ماساژ داد تا بهتر مایعات تخلیه شوند.

توجه داشته باشید که باید به تخلیه بیشتر مایعات بعد از عمل لیپوماتیک کمک کنیم، چرا که اگر منافذ بسته شوند و این مایعات در بدن باقی بمانند، بیمار درد زیادی را متحمل می شود و سبب دفع آن ها به سرعتی بسیار پایین از بدن خواهد شد.

در کنار تخلیه مایعات توجه به نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک نباید فراموش شود. اگر فرد طوری بنشیند یا بخوابد که جلوی خروج و تخلیه مایعات اضافی را از اندام گرفته و آن را  مسدود کند ضرر زیادی به اندام وارد می شود و پس از مدتی تجمع مایعات باعث بزرگی و تورم ناحیه خواهد شد.

همچنین عارضه هایی مانند قرمزی و درد نیز قابل مشاهده است.

برای مراقبت از زخم علاوه بر رعایت موارد ذکر شده باید توجه داشت که حضور در محیط های عمومی مانند استخر، سونا و حتی شنا کردن در دریا نیز به علت آلودگی هایی که دارد، نیز اجتناب کرد.

مصرف آنتی بیوتیک در کنار رعایت نکات اصولی طرز خوابیدن بعد از لیپوماتیک

پزشک در برخی مواقع قرص های آنتی بیوتیک را برای رفع خطر عفونت به بیمار تجویز می کند. بیماران حتما باید قرص ها را تا پایان دوره درمان میل کنند و آن ها را نیمه کاره رها نکنند.

مطالعات اینگونه نشان داده است مصرف آنتی بیوتیک تنها برای بعضی بیماران الزامیست و افرادی که از زخم ها به خوبی مراقبت می کنند و نکات اصولی طرز خوابیدن بعد از لیپوماتیک را رعایت می کنند کمتر با خطر عفونی شدن زخم ها مواجه خواهند شد.

لباس‌های فشرده‌ سازی و نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک

آیا می دانستید که اگر در کنار آموزش صحیح نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک از گن های مخصوص این عمل استفاده کنید نتایج بهتری را بدست می آورید؟

پس از اتمام عمل لیپوماتیک بدون شک یکی از مهم ترین توصیه های پزشکان اینست که شما از ” گن طبی لیپوماتیک ” استفاده کنید. آن ها با ذکر نکات اصولی طرز خوابیدن بعد از لیپوماتیک بکارگیری این لباس های فشرده سازی را برای خروج بهتر مایعات اضافی و جمع شدن پوست اندام شما توصیه خواهند کرد.

پوشیدن گن طبی لیپوماتیک بسیار مهم است و موجب می شود که به طرز چشمگیری از اندامی که تحت عمل لیپوماتیک قرار گرفته است حمایت و پشتیبانی کند. این لباس های فشرده سازی سبب کاهش میزان تورم و التهابات اندام می شوند.

در واقع استفاده از گن، یک مرحله ضروری در دوران ریکاوری و رسیدن به بهبودی پس از لیپوماتیک به شمار می رود. این کار تنها برای چند هفته انجام می‌گیرد اما نتایج مثبت آن برای همیشه همراه فرد خواهد بود.

استفاده از این گن های مخصوص، امکان تورم بدن را به حداقل می رسانند و برای قرار دادن پوست بدن فرد در شرایط مطلوب، مفید هستند. پوشیدن این گن ها گاهی در زمانی بسیار کوتاه، تاثیر مطلوب خود را نشان می دهند اما بعضی از افراد بسته به نوع عمل خود، باید به مدت بیشتری از آن ها استفاده کنند.

جالب است بدانید که گن طبی گردش خون اندام را بسیار بالاتر و بهتر خواهد کرد و سبب افزایش بهبودی حال بیمار می شود.

پیاده ‌روی

زمانی که به خروج مایعات و ترشحات کمک می کنید و نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک را به طرز صحیح و اصولی اجرا خواهید کرد، پیاده روی پس از بهبودی به شما کمک می کند تا از ایجاد لخته های خون در اندام و بدنتان جلوگیری کنید.

پیاده روی باید به صورت آرام و آهسته صورت گیرد. دقت کنید که پیاده روی سریع برایتان ضرر دارد و تنها یک ماه بعد از عمل لیپوماتیک می توانید فعالیت های سنگین تر و پیاده روی تند داشته باشید.

افرادی که چربی در یک قسمت خاص از بدن آن ها انباشه شده، افرادی که جوان و فعال هستند و نمی خواهند زمان زیادی را در دوران پس از عمل به شیوه هایی سنتی مثل لیپوساکشن از دست بدهند و افرادی که یک ظاهر طبیعی برای خودشان می خواهند، می توانند لیپوماتیک را به عنوان یک شیوه مناسب انتخاب کنند.

پالبته همه چیز پس از انجام عمل به پایان نمی رسد و اگر فرد مراقبت ها را مدنظر قرار ندهد و هیچ تحرکی نیز نداشته باشد، اوضاع برای او با خواسته هایی که از عمل دارد، هماهنگ نخواهد شد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *