درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.33 (3 رای)

نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک چگونه است؟

خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک شیوه ای نوین و ایمن است که درمان بدون درد و ناراحتی و عارضه های جانبی را برای بیماران به همراه دارد. مراقبت های بعد از لیپوماتیک جهت حفظ نتایج آن بسیار مهم است.

نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک از جمله این مراقبت هاست که به بیمار کمک می کند تا زودتر به بهبودی برسد.

خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

اهمیت نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک

همانطور که می دانید بسیار مهم است که بیماران به دستورات قبل و بعد از عمل لیپوماتیک توجه کنند. اهمیت دادن به نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک به بیماران این اطمینان را خواهد داد که از بروز بسیاری از عوارض جانبی جلوگیری کنند و خطرات را به حداقل ممکن برسانند.

با توجه به اینکه پزشک تمامی توصیه های لازم را بخصوص در مورد نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک به بیماران گوشزد می کند، اگر فکر می کنید که در این رابطه سوالی برایتان به وجود آمده است بهتر است آن را با وی در میان بگذارید.

خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک

در لیپوماتیک به دلیل اینکه از بیحسی موضعی به جای بیهوشی کامل استفاده می شود، افراد می توانند بلافاصله به منزل بازگردند و شب اول بعد از عمل را در رختخواب خود سپری کنند.

بدین ترتیب آگاهی از نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک موجب خواهد شد که بیماران بتوانند هنگام خوابیدن نکات لازم را رعایت کنند تا با مشکلی مواجه نشوند.

نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک از جمله مهم ترین مراقبت هاست

در واقع پس از عمل لیپوماتیک اندام مورد نظر همانند حالت اولیه خود دارای سلول های چربی نمی باشد. هنگامی که افراد وارد سنین بزرگسالی می شوند، تعداد سلول های چربی بدن یک مقدار ثابت خواهد بود.

لیپوماتیک تعداد این سلول ها را تا حد ممکن کاهش می دهد و در ادامه اگر فرد مجددا دچار چاقی شود تنها حجم سلول های باقی مانده افزایش خواهد یافت.

مشاهده مطلب
ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

مراقبت هایی مانند کنترل وزن از جمله مهم ترین مراقبت های بعد از لیپوماتیک است که موجب می شود نتایج این عمل حفظ شود. اما مهم اینجاست که تنها مراقبت های بعد از لیپوماتیک شامل کنترل وزن، استفاده از گن و … نیست بلکه نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک نیز یکی از مهم ترین مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

زمان استراحت کافی و نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک به این دلیل که به صورت سرپایی انجام می شود، تنها به  چند روز استراحت نیاز دارد. استراحت کافی سبب می شود که بیمار بتواند بسیار سریع تر به فعالیت های روزانه خود بازگردد و سریعا به کار و فعالیت بپردازد.

در کنار استراحت کافی، اهمیت به طرز خوابیدن بعد از لیپوماتیک نیز مهم است و پزشکان توضیحات لازم را به بیماران در این مورد خواهند داد. برای مثال یکی از موارد قابل توجه اینست که بسته به نوع اندامی که عمل لیپوماتیک روی آن انجام می شود، پزشک راهنمایی های خاصی را در اختیار بیماران خود می گذارد تا بهتر و سریع تر دوران نقاهت خود را سپری کنند.

توجه داشته باشید که محل خواب شما باید کاملا آرام و ساکت باشد تا شما بتوانید خوابی عمیق را تجربه کنید. داشتن تشک راحت، ملافه تمیز و توجه به طرز خوابیدن بعد از لیپوماتیک همگی به طور موثری به شما در بهبودی تان کمک می کند.

مراقبت از زخم ها و نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک

توجه داشته باشید که با توجه به اینکه چه اندامی در بدنتان عمل شده است خروج خونابه ها و مواد بی حسی از نقاط برش خورده تا حدود دو روز ادامه دارد. هر چه میزان تخلیه این مایعات از اندام بیشتر باشد سطح تورمات کمتر می شود.

به همین دلیل بهتر است که در هنگام استحمام محل را به سمت پایین به آهستگی ماساژ داد تا بهتر مایعات تخلیه شوند.

توجه داشته باشید که باید به تخلیه بیشتر مایعات بعد از عمل لیپوماتیک کمک کنیم، چرا که اگر منافذ بسته شوند و این مایعات در بدن باقی بمانند، بیمار درد زیادی را متحمل می شود و سبب دفع آن ها به سرعتی بسیار پایین از بدن خواهد شد.

در کنار تخلیه مایعات توجه به نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک نباید فراموش شود. اگر فرد طوری بنشیند یا بخوابد که جلوی خروج و تخلیه مایعات اضافی را از اندام گرفته و آن را  مسدود کند ضرر زیادی به اندام وارد می شود و پس از مدتی تجمع مایعات باعث بزرگی و تورم ناحیه خواهد شد.

مشاهده مطلب
لیپوماتیک بهتر است یا لیپولیز

همچنین عارضه هایی مانند قرمزی و درد نیز قابل مشاهده است.

برای مراقبت از زخم علاوه بر رعایت موارد ذکر شده باید توجه داشت که حضور در محیط های عمومی مانند استخر، سونا و حتی شنا کردن در دریا نیز به علت آلودگی هایی که دارد، نیز اجتناب کرد.

مصرف آنتی بیوتیک در کنار رعایت نکات اصولی طرز خوابیدن بعد از لیپوماتیک

پزشک در برخی مواقع قرص های آنتی بیوتیک را برای رفع خطر عفونت به بیمار تجویز می کند. بیماران حتما باید قرص ها را تا پایان دوره درمان میل کنند و آن ها را نیمه کاره رها نکنند.

مطالعات اینگونه نشان داده است مصرف آنتی بیوتیک تنها برای بعضی بیماران الزامیست و افرادی که از زخم ها به خوبی مراقبت می کنند و نکات اصولی طرز خوابیدن بعد از لیپوماتیک را رعایت می کنند کمتر با خطر عفونی شدن زخم ها مواجه خواهند شد.

لباس‌های فشرده‌ سازی و نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک

آیا می دانستید که اگر در کنار آموزش صحیح نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک از گن های مخصوص این عمل استفاده کنید نتایج بهتری را بدست می آورید؟

پس از اتمام عمل لیپوماتیک بدون شک یکی از مهم ترین توصیه های پزشکان اینست که شما از ” گن طبی لیپوماتیک ” استفاده کنید. آن ها با ذکر نکات اصولی طرز خوابیدن بعد از لیپوماتیک بکارگیری این لباس های فشرده سازی را برای خروج بهتر مایعات اضافی و جمع شدن پوست اندام شما توصیه خواهند کرد.

پوشیدن گن طبی لیپوماتیک بسیار مهم است و موجب می شود که به طرز چشمگیری از اندامی که تحت عمل لیپوماتیک قرار گرفته است حمایت و پشتیبانی کند. این لباس های فشرده سازی سبب کاهش میزان تورم و التهابات اندام می شوند.

جالب است بدانید که گن طبی گردش خون اندام را بسیار بالاتر و بهتر خواهد کرد و سبب افزایش بهبودی حال بیمار می شود.

پیاده ‌روی

زمانی که به خروج مایعات و ترشحات کمک می کنید و نحوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک را به طرز صحیح و اصولی اجرا خواهید کرد، پیاده روی پس از بهبودی به شما کمک می کند تا از ایجاد لخته های خون در اندام و بدنتان جلوگیری کنید.

پیاده روی باید به صورت آرام و آهسته صورت گیرد. دقت کنید که پیاده روی سریع برایتان ضرر دارد و تنها یک ماه بعد از عمل لیپوماتیک می توانید فعالیت های سنگین تر و پیاده روی تند داشته باشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

مشاهده مطلب
تفاوت لیپوماتیک و بادی جت در چیست؟

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.33 (3 رای)

لیپوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع